|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: povišan prolaktin
9.8.2007 21:35:24   
*ajetam*
že 4 tedne nestrpno čakam na izvide. koliko časa bo to še trajalo ? user posted image

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: povišan prolaktin
16.8.2007 18:10:26   
*sanela*
Ojla!
Tud jaz mam problem z povišanim prolaktinolom.
Rodila sem 5.7.2003 od takrat nisem več dobila menstruacije.
Ginekologinja me je dobesedno filala z hormonskimi tabletkami, me poslala na slikanje maternice kjer sem dvakrat padla v nezavest.
Končno sem zamenjala ginekologinjo in ta nova me je takoj poslala na krvni pregled. Ugotovili so povišan prolaktinol 140. Dolgo sem čakala da sm prišla do endokrinologinje. Marca sem bila 5 dni v bolnici kjer so mi naredili MR in ugotovili da mam tumor na hipofizi in sicer cca. 3 milimetre.
Dali so mi bromergon - pila sm ga mesec dni in nisem mogla več prenašati stranskih učinkov. Groza! Nato so mi dali dostinex - navodila so v angleščiniuser posted image
koliko sm razumela majo še hujše stranske učinke kot bromergon, zato sm se odločila da jih nebom pila.
Zdaj hodim h bioenergetiku in se počutim ful, ful dobr user posted image
Menstruacije sicer še nimamuser posted image
Upam da jo dobim ker si strašno želim še enega otroka!
Na izvide se pa res ful dolgo čaka!

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: povišan prolaktin
18.8.2007 19:13:36   
*ajetam*
sanela kako hitro si pa prišla na slikanje glave po tem, ko si dobila izvide ?
pa kako to, da si bila tam 5 dni ?
a ni to enostavno slikanje in hopa že greš domov ?

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: povišan prolaktin
1.9.2007 23:59:20   
*ajetam*
ste potem po emanju teh tablet vse dobile normalno menstruacijo ?
jaz je namreč nikoli nisem imela. sedaj jem tablete cyclo progynova, da imam menstruacijo. drugače bi la ena velika zmešnjava.
ko bom dobila te tablete bom dobila tudi redne cikluse ?

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 8:44:49   
Ariella
OJla!

Ajetam, kolko pa imaš povišan prolaktin? Jaz sem ga imela 60 in po bromergonu mi je padel na normalo.
lp

_____________________________

Jan 3.8.2008

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 11:12:28   
*ajetam*
imam ga 75,7
ti je potem menstruacija se zrihtala?
ti je bilo fejst slabo ?
si že prej imela neredne M?
si potem zanosila?

(odgovor članu Ariella)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 11:37:05   
*sanela*
Pozdravljena ajetm!
Maš srečo nimaš zelo povečan prolaktin. Moji prijateljici se je po osmih mesecih vse uredilo takoj po prvi menstruaciji je zanosila. Prolaktina je imela čez 120, tako da boš ti verjetno dobila menstruacijo prej.
Držim pesti da user posted image dobiš čimprej.


(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 11:53:29   
*ajetam*
ena stvar mi še ni jasna. ok te tableti znižajo proalktin. sam kaj pa potem, ko jih nehaš jemat ?
potem prolaktin ostane nizek ali se zopet poveča?
8 mesecev.. to je kar dolga doba...jest upam na kakšna 2 user posted image

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 19:31:37   
Ariella
Jaz nisem imela nikoli teževe z menstruacijskim ciklusom, če to misliš! Vedno imam redne na 28 dni, sam zelo boleče. Bromergon zelo dobri prenašam, sam prve 3 dni mi je bilo slabo ko hudič in bila sem, ko da sem nafiksana user posted image user posted image  .  Jemat ga pa moram vse do zanositve, ker sem že 1x prenehala vzmes pa se mi je ta prl spet dvignil. Edino kar je pa da sem se malo zredila user posted image . Trudiva pa se že pol leta in pri men je povišan prl, moj pa ima slabše plavalce tako da je to vse skupaj krivo in me verjetno novembra čaka ICSI.

A ti pa imaš tako neredne menstruacije zaradi prolaktina??

_____________________________

Jan 3.8.2008

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 20:19:24   
*sanela*
Ajetam vse je odvisno kaj bo pokazal MR. Če MR pokaže da maš tumorček boš tablete pila celo življenje, tako so meni rekli. Dokler piješ tablete tumor ne raste. Pri tebi verjetno gre samo za povečano delovanje hipofize ( hormona prolaktina ).
Jaz nisem dobila menstruacije štiri leta, zdaj čakam na izvide in pol začnem z pitjem dostinexa. Upam, da mi bo pomagal.
Moraš biti pripravljena na to, da je proces "zdravljenja" dolgotrajen in ne bo vse rešeno v enem ali dveh mesecih.
Držim pesti zate in za vse ki imajo isti problem, da se nam čimprej uredi user posted image in da vsaj v roku enega leta zagledamo user posted image .

(odgovor članu Ariella)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 23:16:24   
*ajetam*
kaj ????
ja sej teh tablet ne smeš jemat če si noseč!
kako pa to pol zgleda ?
in kaj ? mogla bom celo življenje jest tok močne tablete al kaj ??????
to je še huje kot sem mislila user posted image

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 23:21:26   
rija
da te vseeno malo potolažim...

jaz sem imela tudi povišan prolaktin, dobila bromergon dva meseca, skoraj crknila po njem....so mi šli kar nohti dol....user posted image  da ne govorim o čem drugem....šla v postopek ivf in prenehala z bromergonom....

v drugem postopku jih je na GK  skoraj kap, ker sem rekla, da nisem več jemala bromergona......sestra me enostavno ni hotela dat v postopek....nakar sem zahtevala ponovno merjenje, ki pa je pokazalo, da je vse tipi topi....in v tem postopku sem spoznala mojega pingvinčka....

ne sekiraj se, to je stresni hormon, odvisen od masičesa....mogoče, da pri tebi sploh ni kaj posebej narobe....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 23:28:43   
*ajetam*
joj kakšnne grozote slišim od vas!
nohti so ti šli dol? user posted image
najprej sem slišala da naj bi bili ti tableti full uredu in da jih po njih veliko zanosi, potem pa niti ene ni tu, ki bi po njih zanosila.
isto je bilo s klomifenom! naj bi bili to mega tableti potem pa nobeni ne nuca. no na vsake kvatre kakšni user posted image
mogoče zdele delujem za vas preveč napihirana a po vsem tem kar slišim priznam da sem prestrašena...
niso mi niti podrazno všeč vsi ti stranski učinki tablet. in da si zamislim da bom celo življenoje moraja jest tako močne tablete. to je samomor za telo!!!
sploh pa jih verjetno ne smeš jesti med nosečnostjo. a med nosečnostjo mi bo pa tumor rastel ali kaj ?!
tole vse skupaj je eno veliko sranje. samo molila bom (pa sploh verna nisem) :) da ne gre za tumor in da bo vse ok...

sem že bila pomirjena zdej me je pa spet full strah user posted image


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 23:30:59   
rija
glej, eni prenašajo zdravila bolje, eni pa slabše...

jaz sem pač ta druga....meni je delal tudi klomifen grozne težave.....

bromergon pa pač vzameš zvečer pred spanjem, pa se izogneš nekaterim težavicam....

sicer pa: če obstaja sredsvo za dosego cilja.....

aja, meni so rekli, da ga moram jesti do pozitivnega testa...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 23:38:24   
*ajetam*
a pa gre potem ko nehaš jemat tablete prolaktin spet gor ??


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: povišan prolaktin
2.9.2007 23:40:05   
*ajetam*
a  pri tebi so našli tumor?
pa so rekli da bo rastel naprej ali kako je s tem?
a tega se pa ne da operirat ?

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: povišan prolaktin
3.9.2007 8:08:51   
rija
meni ni šel gor.
pa tudi tumorja nisem mela.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: povišan prolaktin
3.9.2007 9:23:33   
*sanela*
Ajetam nesmeš biti toliko panična. Življenje je pač tako, ni človeka ki nebi imel zdravstvenih težav takih ali drugačnih. "Bolezen" moramo sprejeti in z njo živeti drugače nas uniči.
Kot sem že rekla pri tebi verjetno ne gre za tumor. Tabletke boš verjetno pila do zanositve pol se bo pa že uredilo. Res je, da stres pripomore, da je prolaktin zvišan. Zato čim več user posted image  in čim manj user posted image  pa bo vse ok.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: povišan prolaktin
3.9.2007 12:01:27   
*ajetam*
ok zdej je to vse skupej izpadlo malo čudno. jest sem fulll skuliran človek. sem bila ves čas popolnoma mirna. se ne sekiram in obremenjujem. samo kar se tega tiče pa me je ratalo malo strah.
glede bolezni in sprejemanja pa sem že zelo izkušena sam sem pri 12ih dobila bolezen. sem popolnoma brez dlak po telesu in s tem pooplnoma sprijaznena. tako da vem kako je živeti z boleznijo.....

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: povišan prolaktin
3.9.2007 12:15:04   
*sanela*
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: povišan prolaktin
3.9.2007 13:02:39   
*ajetam*
user posted image

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: povišan prolaktin
10.9.2007 16:43:51   
*sanela*
Ajetam si bila na slikanju?
Kaj je kej novega?????

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: povišan prolaktin
19.12.2008 17:21:05   
misela1
Pozdravljena,

lahko te malce pomirim :) tudi jazsem mela podobno vrednost prolaktina.....med 34 in 38 ker ni nujno da ga imas zmeraj tako zvisanega .verjetno vse da se spreminja.....no ni vazno....hocem ti povedat da je mene moja ginekologinja hotela zdravit s tem bromergonom ko sem ga baje zvisanega imela na  24! pa nisem prenasala teh tablet hvala bogu kr so res močne ko šus.......ko sem prvič vzela to tabletko se mi je kr zameglilo po 10 min in sem videla motno ter zelo slabo!" pa sem si rekla opa tega pa ne bom jedla......seveda gin mi pravi da je z vsemi tako naj ne bom tako razcartana kao :).....in se mi enkrat predpise da ni drugih tablet.....po drugem neuspehu...nisem mogla normalno dihat ponoči..suh nos, brez sline v ustih.v glavnem sem popizda in sla do homeopatinje pol leta pri njej jemala vsak mesec eno tabletko........pa nic..........res sem ze skoraj obupala do pred nedavnim.....in sicer odločla sem se da se več ne mislim za nobeno ceno filat s temi tabletkami......in ja ...obstaja alternativa hvala bogu je narava poskrbela .......sem začela pit in se ga pijem ( tekoči čisto naravni sok) tak da če bos potrebovala kakršnekoli informacije sem ti na voljo!.........

pa še v 8. tednu nosečnosti sem :)user posted image ..........po zdravniških pregledih pa bi naj bla neplodna.....jaja ........tak je to! Boš vidla da bo......sam s tabletami kakršnimi koli se ne filaj, kr to je sintetika ki pa ni tako nedolžna !!user posted image

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: povišan prolaktin
23.12.2008 16:01:47   
*sanela*
Ojla!
Naša ajetam je pa postala mamica! Svoje težave je uredila!
Jaz pa na žalost nisem te sreče. Pijem dostinex že leto in pol pa še vedno nimam menstruacije. Prolaktin se zelo počasi spušča čeprav pijem največjo dozo 2X3 tabletke.
Mene pa zelo zanima kakšen je ta sok?

(odgovor članu misela1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: povišan prolaktin
27.5.2009 8:49:22   
anon
Živjo. Mene pa tud neki zanima. Januarja so mi izmerili prolaktin in je bil 93. Potem sem sla k endokrinologu kjer so mi jemal kri 3 dni,marca kasneje sem pa dobila izvide in se morm oglasit na hospitalizacijo. nevem zakaj toliko dolgo to traja? ne vem kaj mi bodo se delali, ampak upam da bom hitro prišla na vrsto.
Brala sem vse te komentarje in me je prav strah kaj bo se iz tega. Namrec meni je tudi endokrinologinja povedala da je možnost tumorja. in imam vse stranske učinke ki se dogajajovam. kaj naj nardim. A naj kličem v bolnico, naj bom tečna? res ne vem več. Upam da še to kdo bere, in naj mi napise kaj koristnega.
HVALA!

(odgovor članu lojzaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?