|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: endometrioza
18.9.2007 15:19:52   
MUŠMUŠ
Hej hoj!

Pridružujem se vam - še ena bojevnica. user posted image  si s partnerjem želiva že več kot 5 let. Bila sva na vseh mogočih pregledih, vse bp. Januarja 2006 sem imela laparoskopijo in so mi odkrili dve mali žarišči endometrioze. Rekli so, da je to trenutno najpogostejši razlog, da ženske ne moremo zanosit. Odstranili so vse pikice in rekli, da naj čim prej zanosim. Za mano so že 4 inseminacije in en postopek IVF. Žal vse neuspešno. Sedaj sem v novem postopku IVF in se špikam s Suprefactom. Tokrat bo pa ziher uspelo.

Držte se in da čimprej vse zagledamo dve user posted image !

LP Mušmuš

_____________________________

KDOR ŽELI ŽIVETI POLNO, MORA ŽIVETI SKRITO.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: endometrioza
18.9.2007 15:57:36   
spelka12
mušmuš (joj kolk maš simpatičen nikuser posted image ) bogica. A tolk so tebe že namatral?
Lepo je videt,da si še polna optimizma. Jest se tud kmalu začnem špikat in upam,da nam bo vsem takim kmalu uspelo.user posted image user posted image user posted image  nja ti polepšajo tale deževen dan pa javi se,ko bo kaj novega.ok?

(odgovor članu MUŠMUŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: endometrioza
18.9.2007 19:35:37   
lejla007
lepo pozdravljena, mušmuš! user posted image

Jaz mam pa v četrtek končno kontrolo pri G in me že kr dobr daje, kaj mi bo povedal... Upam, da se bodo stvari začele premikat user posted image

Drugače pa MOČNO stiskam pesti za vse vas, ki ste in ki še boste na poti do user posted image !


LP

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: endometrioza
19.9.2007 10:16:48   
spelka12
O lejla se končno spet javljaš.
Sem šla mal nazaj prebirat, da sem se spomnila kaj je že s tabo.No super da maš jutri pregled.
Bom držala pesti, da bo vse o.k.Mogoče pa se ti end.ni tolko razrasla,pa bodo samo rekli,da hitro enouser posted image narestuser posted image .
Držim user posted image user posted image user posted image za tebe.

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: endometrioza
20.9.2007 9:48:42   
lejla007
Spelka živjo!

Sm kr mal boljše volje, ko vidm, da mi stojite ob strani user posted image
Pregled imam šele ob 1h, tko da se zvečer javim, kaj sm zvedela...

LP

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: endometrioza
20.9.2007 19:03:31   
lejla007
Hello!

Pa sm doma... Z možem sva bila pri G. in nama je rekel, da bova šla na IVF.
Postopek, ki nama ga je povedal: ko dobim menstruacijo, moram dati kri in čez en mesec pridem k njemu, da mi pove za izvide (krvi). Ko na konziliju obravnavajo najin primer, dobiva v roku enega meseca domov pošto, da sva na čakalni listi in od takrat naj bi se čakalo kakšne 2, 3 mesece - je to res?

Koliko časa ste druge čakale?

Naj vam pa pove, da sem po eni strani vesela, da se bodo stvari počasi začele premikati user posted image

Uživajte, kej napište kako vam gre, pa čimlepši vikend!!!


LP

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: endometrioza
21.9.2007 12:54:33   
spelka12
lejla user posted image user posted image super novica. Samo da se je začel premikat pri vama.
Kje pa boš imela IVF?
A ni to čudn, vsem vam g.vse razloži, meni je pa Reš samo dal ene tablete za uravnavanje cikla, dala sem kri za hormonske teste, pol je pa rekel "in 2.10. bova midva štartala z gonalom in ...(se nisem zapomnila). In to je blo touser posted image . Nimam pojma s katerim postopkom štartam, kaj se dogaja...
Bom držala pesti, da boš do novega leta že imela konec postopka in boš srečnauser posted image .
Ti pa glej, da me pridno obveščaš kako je kaj s teboj.
Lahko tudi prek Z.S, da se malo bolj razpiševa.o.k.? 

sem pa videla, da je mušmuš že preživela vse to, ti bo ona lahko bolj v pomoč.

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: endometrioza
23.9.2007 17:28:36   
lejla007
Živjo punce!

Verjetno na tako lepo nedeljo ne visite pred računalniki user posted image (tako kot jaz)...

Kako ste kej? Zanima me, kako se tistim ki imate endometriozo, stvari odvijajo - a ste že kej srečke user posted image ? Sama sem malo brskala po tem forumu in videla, da nekatere čakajo skoraj eno leto, da pridejo na vrsto za umetno... Sm kr mal slabe volje postala - toliko časa pa ne bi čakala. A je kej razlike v MB ali pa v LJ?

Skratka, lep preostanek nedelje, pa kej se javte user posted image

papa

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: endometrioza
24.9.2007 12:41:06   
MUŠMUŠ
Hojla,
vse skupaj je zelo odvisno od problematike in postopki se med posameznicami kar precej razlikujejo.
Nama so namreč velikokrat rekli, da ni nič narobe, da so tisto malo endometrioze itak odstranili in da je sicer vse ok, pa da naj že čimprej zanosiva. Večkrat odkar sva v LJ (4 leta) so nama dali kao 3 mesece ali pol leta "frej", potem pa če nič ne bo, naj se pa oglasiva. Potem sva poskusila različne terapije s klomifenom, nato z menopurjem na inseminacijo, potem smo poskusili z IVF. Na ICSI pa nama ni treba, ker se jajčece in spermiji hvalabogu "prenašajo" med seboj in niso nekompatibilni. V glavnem, če skrajšam, tistim parom, pri katerih nič posebnega ne najdejo, dlje časa poskušajo pomagati s čim bolj naravnimi metodami. Kjer pa so zadeve zelo problematične, pa jih takoj pošljejo na umetno. Sicer je pa, če mene vprašaš itak vse umetno - najprej klomifen, potem inseminacije, IVF in ICSI. No jaz se sedaj pridno špikam s suprefactom in gonalom, po vem, da je ta mesec najin!

Jupiii!

Lep ponedeljkov pozdrav
Mušmuš

_____________________________

KDOR ŽELI ŽIVETI POLNO, MORA ŽIVETI SKRITO.

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: endometrioza
24.9.2007 12:49:25   
spelka12
mušmuš ti pa prekipevaš od optimizma. Če pa taki pozitivki ta mesec ne uspe, potem je tuki nekaj narobe.user posted image
A mogoče veš, kateri postopek sledi špikanju z gonalom? Men Reško ni nič rekel in zdej samo brcam v temo kaj me čaka.

(odgovor članu MUŠMUŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: endometrioza
24.9.2007 21:44:17   
MUŠMUŠ
IZVIRNO SPOROČILO: spelka12
A mogoče veš, kateri postopek sledi špikanju z gonalom? Men Reško ni nič rekel in zdej samo brcam v temo kaj me čaka.


Predvidevam, da bo tako, kot prejšnjič. Takrat sem se sicer špikala z menopurjem. Ko so jajčeca dovolj zrasla, je bila stopka, naslednji dan punkcija, čez 5 dni pa ET. Po špikanju z gonalom bo verjetno enako, vsaj rekel ni nihče, da bo kaj zelo drugače.

Moram povedat, da sem bila zelo presenečena, ko sem bila v petek na UZ in nisem (na videz) poznala skoraj nobene ženske, čeprav je bila čakalnica (pa hodnik tudi) nabito polna. Očitno so vse že srečke nosečke, zdaj gremo pa še me za njimi, a ne!

Nočko!
Mušmuš

_____________________________

KDOR ŽELI ŽIVETI POLNO, MORA ŽIVETI SKRITO.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: endometrioza
25.9.2007 8:47:16   
lara light
Drage moje, kako ste kaj? Spelka12, leila007 in ostale, zdravo!
MUŠMUŠ, močno stiskam pesti za vaju!
Jaz sem pa po 21. dneh pridelala M. Neki se štima, kaj pravte?...skrajšuje cikluse za zimsko spanje?? Malo heca, kaj pa naj. 
Toplo se oblecite, zunaj je kar hladno. Pa lep dan voščim!
LL

(odgovor članu MUŠMUŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: endometrioza
25.9.2007 14:24:39   
spelka12
O lara. Mene pa nič ne zebe. Je zunaj tak lep sonček, da prekipevam od energije.
mušmuš hvala za razlago. Me pa bolj obveščaš kot Reškouser posted image .
lejla007 ku,ku.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: endometrioza
25.9.2007 16:01:18   
Crnitulipan
Joj, mi je kar malo nerodno, ker sem čisto pozabila na RR.user posted image user posted image user posted image

Po tistem razgovoru pri Rešu sem bila čisto OUT. Je predlagal, da grem takoj v naslednji postopek - moj 4 (spontani se šteje kot eden stimulirani, kar ni prav...). Kratki IVF z menopurjem.

V službi norišnica, domače obveznosti povezane s starši, tako da sploh nisem prišla do neta. Pa kar malo izgubljeno sem se počutila... Kar tako na horuk v nov postopek. Ampak, Reš pravi, da je po takem nestimuliranem postopku in uporabi prometrijuma najbolje takoj začeti nov postopek.
Normalno sem v dolgem rabila 10 ali 11x po 3 ampule menopurja, tokrat le 7x3 + cetrotide + STOP. Rezultat je bil 10 pridobljenih jajčnih celic to nedeljo.

Je bila pa punkcija prav kruta, saj sem kar krvavela, po punkciji sem kolabirala, enostavno nisem ne slišala ne videla, preležala uro ali dve v sobi poleg tiste, kjer te punktirajo. Mož, ki je bil prvič zraven in mi je velikokrat rekel, da če vse zdržijo, bom pa tudi jaz... se je končno zavedel, da vse skupaj ni šala mala. Lahko je punkcija OK, lahko pa tudi ne... Meni naj bi spunktiral še nekaj velikega, cisto ali kaj... Lahko, da je bila kaka endometriotična cista..
Skratka, bilo je res 'presenetljivo'... sem še danes z bolečinami v trebuhu, uriniram v krčih, ko se pretegnem vse boli in mi je malo slabo... V petek naj bi bil transfer... upam, da bo kaka blastocista..
Sem pa padla v totalno depresijo, tako da skoraj cel dan prespim; nimam volje, pravzaprav sem še včeraj rekla, da se ne grem več..KAR je pa v popolnem nasprotju z mojo naravo, saj sem zelo optimističen človek - no, danes sem malo bolje, ko vas prebiram, pa še toliko bolj.
Pa nove nosečke me tudi spravijo v boljšo voljo, ker mi dajo novo upanje, da morda pa tokrat bo...
Punce SREČNO vsem!
Čarna




(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: endometrioza
25.9.2007 17:25:54   
spelka12
Čarna pojdi na z.s. imaš pošto. Vse tam povedalauser posted image .

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: endometrioza
25.9.2007 18:01:00   
Crnitulipan
Špelka hvala ti za te lepe besedeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: endometrioza
26.9.2007 20:02:24   
MUŠMUŠ
Hojla,
mene pa malo matra tale kandida - zakisanost telesa. Preveriš jo z jutranjo slino v kozarcu čiste vode. Če se slina povleče proti dnu, si zakisan, sicer pa ne. To baje tudi zelo otežuje zanositev. Jaz sem poskusila en mesec nazaj in sem imela precej dolge štrene skoraj do dna kozarca. Torej sem zakisana. Še tega mi je treba! Moj partner pa ni zakisan. V glavnem, sedaj ne jem sladkarij, s katerimi se kandida prehranjuje. Kisu in kruhu se pa nisem odpovedala.
Zanima me, če ste čiste ali zakisane. Lahko prosim naredite test s slino? Hvala.

LP Mušmuš

_____________________________

KDOR ŽELI ŽIVETI POLNO, MORA ŽIVETI SKRITO.

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: endometrioza
27.9.2007 13:29:24   
spelka12
mušmuš ti obljubim, da bom po koncu službe pljuvala ko zmešana pa ti sporočim. Samo glede na to, da obožujem kislo mi to ne uide.

(odgovor članu MUŠMUŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: endometrioza
29.9.2007 21:07:31   
MARTINŠČICA
A je katera mogoče že naredila jutranji test s slino?

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: endometrioza
30.9.2007 10:17:49   
lara light
Ojla, ja jaz! Nisem zakisana, veš to sem vedela že brez tega testa s slino, ker sem bila na bioresonanci in mi je zdravnica rekla, da sem redek primer z nevtralnim ph v telesu in da se odlično prehranjujem. Ja, trudim se in rezultat je vsaj na nekaterih področjih spodbuden...upam, da bo pomagalo tudi pri dveh črticah!
Punce, držte se in lepo nedeljo, kiss, kiss!

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: endometrioza
1.10.2007 11:23:28   
spelka12
Sem že pljuvala v kozarecuser posted image  in sem čisto malo zakisana.
Martinščina z.s. sem ti poslala.
lara light lepo da prideš na obiskuser posted image . Sem te spremljala - a greš na IVF? Upam, da se čimprej odločiš in zagledaš svoji dve user posted image  pa ni važno, al z umetno al pa naravno, glavno je da držiš štručko a ne?

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: endometrioza
1.10.2007 17:22:31   
lara light
Miška moja, lepo od tebe, da misliš name...jaz nate tudi, veš?!
Na IVF? Ja, mislim, da čez 2 ali 3 cikluse. Torej v decembru ali v januarju. Bom videla, kako se mi bodo stvari odvijale. Sem pa zbrala moč in sedaj, ko o vsem vem malo več, pa tudi ve ste mi ogromno pomagale, sem prepričana, da bom stekla v postopek brez težav.
Kako si pa ti?
Moja M se najavlja že 8 dan in zelooo počasi prihaja...spet se mi bo vleka 14 dni, medtem pa PMS in lakota po sladkem, ipd.
Sicer pa uživam v lepem vremenu, pravkar sem se vrnila s pohoda in se počutim odlično.
Vsem želim lep večer,
Lara


(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: endometrioza
1.10.2007 17:58:32   
lejla007
Lepo pozdravljene!!!

Že skoraj en teden sem brez računalnika doma, tko da sm kr malo zgubljena, ker ne morm biti tolk v stiku z vami, kot bi želela biti user posted image

Vidim, da ste še vedno polne energije in optimizma, kar je zelo pohvalno!!!

Lara light - tudi jaz ti želim, da čimprej prideš na vrsto in dočakaš dan, ko boš izvedela, da si srečka user posted image
Spelka - kako si ti kaj? Vidim, da si malo zakisana user posted image , no pa bom tudi jaz jutri to poskusla, da vidm, kakšna je stvar pri meni...


Uživajte punce, veliko pozitivnih misli, pa bo...


papa

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: endometrioza
1.10.2007 19:51:39   
MUŠMUŠ
Hojla vsem skupaj!
Jaz sem bila danes na 1. UZ po špikanju z Gonalom in Suprefactom. Imam 4 folikle, ki še rastejo. V sredo grem spet "tamalo" v LJ pokazat.
Veliko razmišljam o tej Kandidi - zakisanosti telesa. Pozanimala sem se tudi na spletni strani alternativne medicine. Se mi zdi, da je to moderna bolezen. Eni ful strašijo, drugi menijo, da se da vse zrihtat z uravnoteženo prehrano. V glavnem, po dobrem mesecu, odkar ne jem sladkarij, se je stanje že precej izboljšalo (nitke v kozarcu le do 1/3, prej so bile pa do dna). Upam, da bo kmalu ok, ker se sicer zdravo prehranjujeva, le meni so šle sladkarije v času PMS preveč v slast. In ker imam 14 dni in več dolgo M, to pač ni nič čudnega. V glavi sem sedaj poštimala s temi sladkimi zadevami in ni blema.

Kako ste pa kaj ve?

_____________________________

KDOR ŽELI ŽIVETI POLNO, MORA ŽIVETI SKRITO.

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: endometrioza
1.10.2007 20:21:28   
titi3
Punce!
Še ena s to endometriozo, ki upa da se ji ne ponovi in da čim prej zanosi.

Ali katera ve, če imamo me z endometriozo kakšno prednost pri IVF. Pridemo mogoče prej na vrsto?

(odgovor članu MUŠMUŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?