|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:19:55   
mami_miki
čeprav pa je res,,,da ne rabiš nikamor, če veruješ...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:20:12   
PrimožL
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: PrimožL
pridejo samo takrat, ko imajo od tega kaj koristi.




Kakšno koristuser posted image  Saj ti nihče ne da nort ojrov. user posted image


Priznam, slabo sem izbral besedo. Hočem reči tole, dostikrat sem že slišal, kako nekoga vprašajo zakaj se poroča cerkveno, če drugače ne hodi k maši. In odgovor je da zato, ker je tako lepo (obred, petje in vse ostalo kar spada zraven).  Meni osebno je to smešno!

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

kaj pa imaš od žegna korist? a to, da moreš vse od doma prinest, kar prineseš v košari



Saj te nihče ne sili, da hodiš tja. Po odgovoru sodeč tudi ti (ki nimaš niti toliko poguma da bi se prijavila/prijavil) spadaš med tiste, ki hodijo v cerkev enkrat do dvakrat letno.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:21:42   
Anonimen
Pa še nekaj bi dodala; praviš, da je župnik del te institucije; ja po eni strani že, to je samo župnikova služba in nič drugega, je pa res, da je vprašanje kako jo opravlja, tako kot mi vsi za prenekatere službe. Nekateri jo opravljamo dobro ali slabo, drugi spet po svoje. Kar se pa tiče del institucije smo pa vsi del nekega sveta, države ...!
Moje mnenje LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:22:34   
tanikaa
Obeta se fajt.


In nikoli ne bom razumela, zakaj je potrebno vsiljevanje svojih prepričanj drugim. Al bina je postavila vprašanje, dajmo odgovorit na vprašanje, ne pa kuhat zdaj nekega močnika, ki na koncu koncev itak ne bo užiten.



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu PrimožL)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:22:45   
mami_miki
kaj pa če bo rekla: mami, jaz pa bi rada hodila k verouku, vse moje sošolke hodijo, jaz bi tud...boš rekla NE-to ni dobro...kaj pa če bo ona verna...

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:23:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja ampak saj ne greš v cerkev zaradi župnika (pa kakršen koli že je). Saj ti ga ni treba gledat, pa glej Kristusa na križu in ne župnika. In del popolne maše je tudi sveto obhajilo.
A razumeš tudi ti? user posted image


O ja, razumem. Samo zakaj bi eno uro zabila v cerkvi in gledala v Kristusa user posted image  po tvoje. Za obhajilo moraš imeti pa itak čisto dušo, tako da bi vsak, ki gre vsako nedeljo k obhajilu, za moje pojme, moral tudi vsak teden k spovedi in to pet minut pred obhajilom. A ste ve kar brez grehov user posted image user posted image  Rajši "zmolim" kje drugje in na samem.

Pa nikoli si ne bi mislila, da bom jaz kaj takega pisala, jaz, ki sem 20 let hodila k maši in pela koru, tudi k obhajilu, seveda tudi z grehi, pa tudi hostije smo kradli v zakristiji, pa tako...je bilo lepo, samo DANES pa je CERKEV pokvarjena, zato me ne vidi več. Niti mojih otrok.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:25:49   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Obeta se fajt.


In nikoli ne bom razumela, zakaj je potrebno vsiljevanje svojih prepričanj drugim. Al bina je postavila vprašanje, dajmo odgovorit na vprašanje, ne pa kuhat zdaj nekega močnika, ki na koncu koncev itak ne bo užiten.




Al bina je točno vedla, ko je postavila tole vprašanje, da bo fajt. Če ji je že za vse ravno do Pakistana, ne vem kaj jo pol briga, kdo bo dal otroka k verouku.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:29:21   
daddy
  Če bi kateri od pobov izrazil to željo, potem ja. Za zdaj pa je ni in tudi nič ne kaže, da bi jo, torej odgovor - NE.
  In v tem postu nič ne pljuvam po nikomer, samo odgovarjam  user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:31:35   
Anonimen
ne! nismo verni, vsak v krščanskem smislu ne. za to da si veren ni treba hodit v neko institucijo se klanjat pa dnar ke nosit. verna sem lahko doma

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:35:01   
mami_miki
jaz bi rekla tako: vera v Jezusa Kristusa je sama po sebi dobra. Kar me moti je to, da jo cerkev izrablja, čim bolj po domače-kak bo prišla do denarja...Kot institucija...So  najbogatejši vsi v cerkvah, vlagajo v delnice...Izrabljajo ljudi in božji nauk...Cerkev bi mogla bit ločena od države, ker ni namen cerkve upravljat in vodit države, ampak pomagat nesebično ljudem in širit božjo besedo...saj verjetno niso vsi takšni, ki poučujejo verouk in vodijo cerkve..skratka: gre pač za pohlep in napačno razumevanje različnih ver: pa največ je verskih vojn, a Bog je ljubezen in ne sovraštvo,,,vse kontra...pač se bi moj otrok učil pri verouku Sveto pismo in spoznavanja sebe in kako naj širi ljubezen,,,pol j to ok...sicer pa bo sam povdal, č mu je všeč ali ne...Pač naj ve, da obstajata obe možnosti, pol pa s naj odloči...lahko pa da bo duhovnik...nikdar ne vešuser posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:36:24   
BAMBINA_

Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?

To bo njegova odločitev, ne moja. Enako velja za razne krožke in ostale izvenšolske dejavnosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:36:56   
mami_miki
al-bina,,,daj sprejmi to, da je cerkev taka in da pač tako je...pa mal manj sovraštva, oddajaš ful negativouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:37:43   
mami_miki
se strinjam...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:37:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

al-bina,,,daj sprejmi to, da je cerkev taka in da pač tako je...pa mal manj sovraštva, oddajaš ful negativouser posted image


Blokiraj me. Preprosto. Spodaj je gumb za blokiranje.

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:39:09   
mami_miki
ne, ker bi to pomenlo, da sebi jamo kopljem, kr moj namen ni blokiranje nekoga, ampak sprejemanje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:42:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Če bo kdaj začutil potrebo po veri, jo bo že poiskal.


Točno tako oba moja. Če bosta sama želela, jo bosta sama poiskala in to tisto, ki jima bo odgovarjala. K verouku pa ne bosta hodila v prvi vrsti tudi zato, ker sva midva oba ateista in ker tudi sama, tako kot ti, mislim, da je inštitucija gnila in za moje pojme vero samo postavlja s tem v slabo luč. Ok, sam to tuki nima veze, to je spet neki čist druzga.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:50:22   
FORZA
Jas nimam ne obhajila ne birme nič.Moj tudi ne.
Moji otroci ja najstarejši ima že vse zakramente opravljene. Srednji hodi ja in zelo rad hodi k verouku.
No za tretjega pa še bomo videli kako bo.
Nikoli nisem nobenega silila. Sem ga vpisala potem pa koker je želel. Če nebi hotel ga nebi nobeden silil.
K maši pa ne hodim, samo če je nujno, takrat pač moram.
Me pa moti, da župnik kar vsako nedeljo opazuje kateri od staršev je pri maši kateri ne.
Nič se mi ne zdi slabega obiskovanje verouka in otroka podpiram, ja tudi sama se kakšno molitev naučimuser posted image ko pomagam pri nalogi.
Tudi sam se je odločil, da bo ministriral. In to nedeljo je prvič ministriral.
Ja seveda je bilo nujno, da gre mami k maši.

Se pa nič slabega ne naučijo pri verouku, samo kvečjemu kaj dobrega in bolje, da obiskuje verouk, kot da bi kakšne druge bedarije počel ta čas.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:53:14   
dana
Pri nas je bilo zadnja leta podobno kot pravi Al bina in se mi je zelo čudno zdelo, da starši nič ne rečejo ko je župnik tako maltretiral otroke, da morajo imeti vse listke, vse prve petke, da o odsotnosti pri nedeljskih mašah med počitnicami ne govorim.

Midva z možem sva oba obiskovala verouk in jaz nimam enega slabega spomina na te dni. Vedno sem čakala tisti dan ko smo imeli verouk. Župnik je bil super, veroučne ure so bile zanimive, v glavnem smo se imeli zelo fajn.

Najin otrok bo obiskoval verouk, če pa bo prišlo do kakršnegakoli izsiljevanja glede listkov in obiskov maš med počitnicami, in da posledično ne bi zaradi tega prejel zakramentov, ga bom pač izpisala in tudi povedala zakaj sem se tako odločila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:54:56   
AnBan
glej iz tvojega posta je med vrsticami razbrati, da tudi sama nisi pretirano verna, zato se ti tudi poraja tako vprašanje.

moram reči, da če otroka od vsega začetka vzgajaš v veri, potem mu ni težko hoditi k maši, k verouku, ker je to pač naš način življenja, tako tudi nama ni težko hoditi k nedeljski maši z njim

ravno včeraj sem spraševala svojega prvošolčka, kaj delajo pri verouku, ko sva skupaj delala nalogo (lepila sva slikico v delovni zvezek...kdaj je kaj za pobarvat, dopolnit...), vprašala sem ga če kaj molijo, pa pravi da nič, da se samo malo igrajo, se učijo kakšne pesmice....

ne razumem pa zakaj judje, ki so ateisti dajejo otroke h krstu, verouku....mogoče samo zato, da se pokažejo pred starši, tetami, sosedami???? ni mi logično...

_____________________________

[



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:55:23   
Akil
Ja, moj otrok bo hodil k verouku!  Zakaj?  Zato, ker se bo mogoče čez 20-30 let hotel crkveno poročiti, pa se ne bo mogel in bo zato krivil mene.  Če bo pa imel vse zakramente, pa se vseeno ne bo hotel poročiti, mu pa vseeno ne bo škodilo.
Se spomnim kakšne probleme je imela moja sestra, ko sta se hotela poročiti, on pa ni imel birme.
Pri nas se otroci pri verouku še vedno igrajo, pojejo, hodijo na izlete....   Mislim, da mu ne bo škodilo, če boše tam spozna  kakšnega otroka.  Pri verouku sem jaz spoznala nekaj dobrih prijateljev, s katerimi sem še zdaj v stikih, medtem ko s sošolci (OŠ) nisem.


V glavnem moje mnenje je, da škodilo mu ne bo.  Pa kaj, če bo moral vsako nedeljo v cerkev, bo pač prej vstal in ne bo spal do 12 dopoldan!


Sicer je pa to samo moje mnenje in ne obsojam nikogar drugače mislečega!


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:58:18   
Anonimen
Ja, moj otrok bo hodil k verouku! Zakaj? Zato, ker se bo mogoče čez 20-30 let hotel crkveno poročiti, pa se ne bo mogel in bo zato krivil mene.
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

user posted image

(odgovor članu Akil)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:58:23   
Anonimen
Samo še to, ne vem. če sem že povedala. Pri nas je župnik lani za obnovo cerkve od vsakega gospodinjstva zahteval po 50.000 tolarjev. user posted image  Pa jih je dobil od enih, od drugih pa tudi ne. In tega župnika jaz videti ne morem in ta župnik na tako trhlih temeljih spoštovanja drugih, mojega otroka ne bo vzgajal. Ne versko, ne kako drugače.

(odgovor članu Akil)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:00:02   
solatja
ja. bodo.

žal mi je, da imate nekatere tako slabo mnenje o cerkvi kot instituciji, da imate nekatere slabe izkušnje z duhovniki (prosim, da ne paranoite s tem, da so vsi duhovniki pedofili. je že na temi o predsedniških kandidatih ena lepo napisala, da je bila na pogrebu kolegice, ki je naredila samomor, ker jo je oče zlorabljal. in če bi naj zdaj vse očete razglasili za pedofile?).

res je, da so duhovniki, ki niso ravno rojeni za ta poklic in da nekateri kateheti nimajo najboljših vzgojnih metod (listki za vsako ceno), vendar so vsepovsod ljudje, ki ne niso perfektni v svojem poklicu. in ja, cerkveni poklici so vedno bolj na udaru, ker so od njih pričakuje popolnost (noben duhovnik ali katehet ne bi smel imeti nobenega premoženja, ker bi moral vse razdajati drugim v skladu z naukom Cerkve; nobena napaka ni sprejemljiva, ker je pač institucija, katere predstavnik je, pokazala, katere so napake, proti katerim se je treba v življenju boriti; itd.). včasih imam res občutek, da nasprotniki Cerkve kot institucije samo kažejo na njene napake, na vse dobro pa se spregleda. Tako nihče ne omeni, da se je cerkev opravičila za vse vojne, ki so bile bite zaradi vere, ampak se samo pogreva, da so bile, kakšne so bile žrtve ipd. Koliko institucij pa poznate, ki priznajo svoje napake? koliko dobrega je še storila, koliko ljudem je dajala moč, da so delali dobesedno čudeže (Mati Terezija)?


Nisem popolna in od drugih ne zahtevam, da to so. tudi Cerkev ni. zato ji pa lahko pripadam. user posted image vendar pa ne odobravam vsega, kar počne.


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:01:22   
FORZA
Tole sem pozabila napisat ne midva z mojim nisva ateista, oba sva krščena, vendar naju starši, vsaj pr meni je blo tako niso vpisali k veroukuuser posted image
No moj je bil vpisan, vendar je raje hodil okoli cerkve, kot pa k verouku.
In to je to, da ga niso silili in zato nima opravljenih zakramentov.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:02:31   
Anonimen
(noben duhovnik ali katehet ne bi smel imeti nobenega premoženja, ker bi moral vse razdajati drugim v skladu z naukom Cerkve;


ja, a ni res tako? A nimajo neke zaobljube, da se odpovedujejo ne vem čemu že...materialnim dobrinam user posted image

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?