|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:03:44   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Samo še to, ne vem. če sem že povedala. Pri nas je župnik lani za obnovo cerkve od vsakega gospodinjstva zahteval po 50.000 tolarjev. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Pa jih je dobil od enih, od drugih pa tudi ne. In tega župnika jaz videti ne morem in ta župnik na tako trhlih temeljih spoštovanja drugih, mojega otroka ne bo vzgajal. Ne versko, ne kako drugače.

Če bi mi imel takega župnika, bi me še manj videl kot me sedaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:04:30   
April
No, v eni župniji je bilo pa ob zamenjavi tolarjev v evre pri maši sporočeno, da je zaželjeno, da namesto kovancev darujejo raje bankovcev. Kao, bankovce lažje zbirajo.... Koliko je najmanjši apoen? 5 evrov. Hmmmm, so požrtni. Kako jim kaj takega pade na misel.

Imam pa tud jaz pomisleke glede verouka, sploh zaradi  obveznosti, pa zbiranju listkov. Pa saj nismo v vojski., no.








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:04:30   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

- obisk nedeljske maše je nujen, če nimaš listka, ki ga dobiš pri maši, "ne moreš k birmi, obhajilu"- ustrahovanje oz. grožnje otrokom brez vsake podlage
Pa vi?


Nisem brala vseh odgovorov. Se pa še odločamo in najbolj me moti zgornja alineja.Že takrat, ko sem jaz hodila, nisem čisto dojela zakaj bi morala vsako nedeljo k maši - še posebej ob dejstvu, da so mulci v glavnem "klepetali" med mašo in ni bilo ravno kakšnega duhovnega učinka.

Pa še nekaj, za mnenje bom vprašala tudi ta male dve in če bosta imeli željo, jima ne bom branila. Osnovno krščansko sporočilo bosta pa prejeli že doma.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 3.10.2007 13:07:37 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:05:24   
MarijaPo
Zelo se strinjam s adelaide in z zacetninim albininim postom.
Tudi moji otroci ne bodo hodili k verouku. Strah me je pedofilije, napacnih vrednot in dogmaticnega razmisljanja.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:09:22   
Anonimen
a ja še to o "požrtnosti". Leta 2002 , ko sem diplomirala sem si "privoščila" dva tedna Štajerske. In kaj ugotovim, da na Kapeli prodajajo oljčne vejice (okoli cvetne nedelje) iz Ankarana. S pripisom, da bo denar namenjen gradnji cerkve v Ankaranu. Da ne bi napisal od kdaj imamo v Ankaranu cerkev user posted image . Aja , ankaranski kmetje vsako leto oddajo vejice (veje) ZASTONJ, le da jih kdo vzame, ko postrižejo oljke.

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:10:37   
Anonimen
Ne, niti ne bo krščena.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:11:16   
solatja
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

(noben duhovnik ali katehet ne bi smel imeti nobenega premoženja, ker bi moral vse razdajati drugim v skladu z naukom Cerkve;


ja, a ni res tako? A nimajo neke zaobljube, da se odpovedujejo ne vem čemu že...materialnim dobrinam user posted image


to velja za nekatere rede pripadnikov posvečenega življenja, se pravi za menihe in nune ("domači" izrazi). Duhovniki nimajo nobene zaobljube k uboštvu, kateheti (tisti, ki poučujejo verouk) pa so nekateri tudi laiki z navadnimi službami, tako  da ne. pogoj za kateheta je opravljena pastoralna služba.

vsak pač razpolaga s svojimi sredstvi, tako tudi duhovniki in kateheti.


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:13:18   
Anonimen
Albina za obnovo cerkve župniki ponavadi prosijo in ne zahtevajo, je pa dejstvo, da cerkev ni župnikova last, ampak last vseh župljanov, ljudi in je prav, da nekaj prispevajo, po svojih močeh seveda, če pa ne je pa tudi prav.
Saj, če obnavlja zgradbo, ki je tudi zgodovinskega pomena, mislim, da je to zadovoljstvo vseh, vsaj pri nas je tako, ko župnik vodi te obnove in smo vsi veseli, pa ne eno cerkev ampak še 6 podružnic. Pa še ni nikoli rekel morate dati toliko in toliko pač pa vedno prosi, če kdo more naj pač prispeva svoj dar.

Drugače je pa res tale debata preveč zašla zato se jaz zdaj umikam s svojim mnenjem, drugi pa imate pač svojega, kam pa bi res prišli če bi tulili vsi v en rog.

Lepo pozdravljeni verni in neverni člani RR

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:13:45   
mami_miki
zdaj pa mi ti povej, kako se lahko cerkev opraviči za vse vojne...cerkev ni Bog in tudi duhovniki niso bogovi..pa še Bog ne rabi opravičila, ker Bog vse odpušča in pred njim smo vsi enaki: ti, jaz in največji terorist kaj jih je na svetu...sigurno se najde nekaj dobrega tud: ker samo slabo oz. samo dobro ne obstaja,,,vedno je oboje-tako deluje vesolje-tak kot si ti dobra in slaba, tako je cerkev dobra in slaba, in Bush dober in slab...itd.Pa ne gre zato, da priznaš svojo napako: da rečeš, zmotil sem se, se opravičujem, potem pa ti nekdo reče: tako je prav, morš se opravičit, zdaj je pa dobro-gre za to, da napako lahko popraviš, predvsem pa prevzameš odgovornost za to kar si nardil: če otroku prepovem, da bo hodil v  cerkev, bo še bolj hodil,,,to kar mu prepoveš, je še slajše...drugač bo pri 13 zakompleksan zafustriran najstnik...naj se napije npr. pa bo videl, kako mu je slabo in da mogoče ni tako fajn,,,pa lahko-zraven mene, da vidi in spozna, da mu ne rečem: TO NE SMEŠ MULC, TO NI DOBRO..

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:13:58   
Anonimen
vsak pač razpolaga s svojimi sredstvi, tako tudi duhovniki in kateheti.


Ki pa jih dobi od... user posted image

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:17:11   
slovenka
meni se to zdi tudi kar težka odločitev - po eni strani midva sva cerkveno poročena, imava vse zakramente in nimava kakih slabih izkušenj. Pri nas niso bile stvari obvezne... v cerkev hodiva občasno, kar nekateri kritizirate - ampak ne razumem, kaj je narobe, če greš pač le ob večjih praznikih. Meni se zdijo maše večinoma že zastarele, velika večina ljudi tam nima pojma, kaj pomenijo berila, niti jih ne poslušajo, župniki pa se tudi kaj posebej ne trudijo, je kar eno samo ponavljanje... (za razliko od moje službe, kjer se moramo ves čas truditi, da je kaj novega, da smo vedno boljši...) - in zato več kot par krat letno tam ne bi zdržala, vseeno pa se imam za kristijanko - to je pač en manjši del mojega življenja, ni treba, da sem v vsakem pogledu iber zagreta - za službo, za prijatelje, za cerkev. Si pač izberem, koliko časa katero od tega dobi. Za otroke pa se mi zdi, da je odvisno od situacije, kako bo v danem času pri nas. Če bi bila situacija kot pri al bini, ko skoraj nihče več ne hodi, verjetno tudi moji otroci ne bi, če bo pa vse ok, pa verjetno bodo hodili, tu ne gre za to, da bi bili otroci verni ali ne, ampak za to ker si pač želijo biti tudi tam s sošolci, da se igrajo... vsaj pri mojem verouku ni šlo toliko za vero, ampak za igro, petje, izlete in to je bilo fajn. In tudi samo eni sošolki oče ni dovolil iti in je bila vedno žalostna, ko je morala domov, mi pa k verouku. V tem pogledu jaz otroku ne bi preprečevala. Če bi pa me tam kdo komandiral, pa adijo... še prej pa kaki sumi na pedofilijo... Krščeni pa otroci bodo, se ne ubadam s tem, da jih nisem vprašala, kakšna je njihova volja. Stari so pač par mesecev in ne morejo odločati o vsem... sicer tudi morda kateri od njih ne bi hotel nositi pajaca...

sorry, da dolgovezim - verjetno je moj odgovor 'odvisno od župnika'.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:17:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Albina za obnovo cerkve župniki ponavadi prosijo in ne zahtevajo, je pa dejstvo, da cerkev ni župnikova last, ampak last vseh župljanov, ljudi in je prav, da nekaj prispevajo, po svojih močeh seveda, če pa ne je pa tudi prav.
Saj, če obnavlja zgradbo, ki je tudi zgodovinskega pomena, mislim, da je to zadovoljstvo vseh, vsaj pri nas je tako, ko župnik vodi te obnove in smo vsi veseli, pa ne eno cerkev ampak še 6 podružnic. Pa še ni nikoli rekel morate dati toliko in toliko pač pa vedno prosi, če kdo more naj pač prispeva svoj dar.

Drugače je pa res tale debata preveč zašla zato se jaz zdaj umikam s svojim mnenjem, drugi pa imate pač svojega, kam pa bi res prišli če bi tulili vsi v en rog.

Lepo pozdravljeni verni in neverni člani RR


Morda PONAVADI, ja, ne rečem, naš pa je ZAHTEVAL in zapisoval, koliko je kdo prinesel. Pa so farani delali na cerkvi, ničkoliko prostovoljnih ur, pa kaj, če nima denarja, lahko ure oddela. jok, brate, to pa ne. KEŠ. Mislim, brezveze.

Meni se je cerkev zasrala, amen. Mi je morda celo žal, da je tako, ampak si pa ne morem pomagat. Saj Bog mi odpustil, on itak vse odpusti, če se kesaš. Ko se bom, bo tudi meni odpustil.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:21:41   
pety78
Jaz sem svoje mnenje povedala že v temi Koga boste volili, pa sem bila popljuvana. user posted image user posted image user posted image user posted image

Albina, strinjam se s tvojim prvim postom, ostalih pa še nisem prebrala.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:23:24   
slovenka
eh, al bina, mislim, da ti nima kaj odpuščati. župnik pač ni pri pravi... saj morda ga pa kmalu kam premestijo in bo vse ok 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:34:02   
solatja
al bina, duhovnik dobi sredstva od župljanov, ki mu jih namenijo zato, ker nima nobene plače in je torej odvisen od dobrote svojih župljanov. oni mu podarijo, on pa dela kar hoče (zelo grdo rečeno).

se pa strinjam, da glede na vse, kar ti praviš o vašem župniku, res nimate sreče user posted image kaj pa v kaki drugi župniji?



_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:36:14   
ema79
Nisem vsega brala, mi ne znese trenutno, ampak ja, naša bo hodila k verouku, ker sva bila midva tako vzgojena in želiva, da je tudi ona. Če pa bo kasneje izrazila željo po nasprotnem, ampak ne prej, preden ne sproba, se bomo pa pogovorili v tej smeri.

_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:36:44   
lukec
Tako nihče ne omeni, da se je cerkev opravičila za vse vojne, ki so bile bite zaradi vere

In ker se je opravičila je zdaj vse to o.k.? Tipično: narediš greh, se spoveš in vse ti je oproščeno in na ta način nadaljuješ vse življenje ...preveč hipokritsko za moj okus.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:39:33   
Naja31
Ne, ker nisem katoliške vere. Mož je pa bolj ne-vernik, kot kaj drugega.


(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:43:18   
Anonimen
Moji otroci bodo hodili k verouku če bodo hoteli. Mi je vseeno.

Krščeni bodo.

Midva s fantom sicer nisva zagrižena vernika, sva pa oba krščena, oba imava obhajilo, fant ima tudi birmo. Jaz sem hodila prvi dve leti k verouku ker so pač sošolke hodile, potem sem po hitrem postopku zaključila s temuser posted image , fant pa je hodil ker si je babica to želela in mu ona veliko pomeni.

Drugače pa že nisva bila v cerkvi... hmm... se niti ne spomnim zadnjega obiskauser posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:44:27   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Midva sva se odločila da se bo njain otrok glede tega odločal sam. Krstila ga bova, nadaljne odločitve so pa njegove.
Sama sem sicer čisti ateist in mi je cerkev kot institucija bolj kot ne odbijajoča vendar nočem otroku vsiljevat svojega mnenja.


Svoje mnenje bosta vsilila, ko ga boste (ali ste ga) krstila.
Mocno dvomim, da te bo (ali je) tvoj dojencek resno pogledal v oci in svobodne volje ter po lastni presoji zahteval, da ga krstita.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:45:43   
slovenka
no, to glede zgodovine sem jaz bolj zmernega mnenja - v zgodovini so se dogajale grozne stvari vsepovsod - v bolnicah, v šolah, v cerkvi, države so delale obupne stvari, pa kaj naj naredimo... ok, opravičila in da se stvari razčistijo, stalno pa ne moremo istega očitati. sem pa bolj kritična za stvari, ki se danes dogajajo.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:45:51   
bini
zanimiva tema user posted image  - predvsem ker se strinjam z vsem kar je napisano v prvem postu albine in malo manj s tem kar je potem dodajala...

torej - ja, naša dva bosta hodila k verouku, ker živimo v tem duhu, ne pretiravamo, ampak gremo pa skoraj vsako nedeljo vsi 4je k maši - res je, da lahko molim kjerkoli, ampak dejstvo je, da misli najlažje zberem v cerkvi, mi predstavlja prostor vere in Boga, tam kjer ga res lahko srečam...

o Cerkvi kot instituciji se trudim razmišljati čimmanj - dejstvo je, da gre za eno veliko grozljivo mafijo, s katero pa sam Bog nima nič in njeni začetki niso bili taki... še vedno pa je to edina institucija (vere, ki mi je blizu in za katero sem se odločila sama že kot najstnica), ki mene in moje otroke za moje pojme lahko nauči veliko lepega, dobrega in pozitivnega...
popolnoma razumem vse vas nasprotnike Cerkve, ker napak ima ta institucija res preveč, ampak ločimo se pa nekateri od nje ne in se ne bomo, ker smo vseeno ravno na tej instituciji zgradili svojo osebno vero, prepričanja in moralne nazore....  upamo torej, da se bo nekoč tudi institucija izboljšala in popravila svoje napake (sicer dvomim v to) in tako kot mama verjame in upa, da bo njen podivjani in zgubljeni najstnik morda nekoč vseeno našel pravo pot in z njim vztraja... točno tako nekako mi vztrajamo in upamo s svojo Cerkvijo.

še to - ste gledali monodramo Evangelij po Čušinu??? -simpatična predstavitev modernega kristjana... nekak tako jaz sebe vidim...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:47:51   
Naja31
Sama sem sicer čisti ateist in mi je cerkev kot institucija bolj kot ne odbijajoča vendar nočem otroku vsiljevat svojega mnenja


No, tega pa ne razumem. Cerkev te odbija, ti boš padala otroka krstiti. V čem je fora?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:48:10   
nizozemka
v katerikoli drzavi bomo ziveli cez par let, strogo NE!!! Sicer imam jaz vse zakramente, moj moz je totalen ateist (njegovi starsi globoko protestantsko verni). Malce mimo, pa vendar: sem bila cisto sokirana, da tu v NL obstajao krscanske drzavne osnovne sole!!! Ja, morjo molit v soli!!! pa se ironija: ful veliko muslimanskih otrok hodi v to solo, kjer molijo bogu. eh, kar nekaj. Jaz sem sina ze zdaj vpisala v odprto solo, ceprav je star se ne 2 leti, ker so tako dolge cakalne liste!!

< Sporočilo je popravil nizozemka -- 3.10.2007 13:50:04 >


_____________________________

Slovenija: 19.9.-30.9.2008 :):)

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:48:43   
Anonimen
zanimiva tema user posted image  -



prevečkrat obdelana. In definitivno moj otrok ne bo hodil verouku.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?