|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 13 [14] 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Ptuj
25.9.2009 17:58:30   
Anonimen
Tudi jst bom šla sedaj v drugo rodit na Ptuj. Jst sem bila z njimi zelo zadovoljna, no čeprav se najdejo tudi sestre, ki so včasih slabe volje ali pa dajejo pikre pripombe - ampak to preprosto ignoriraš.

Sem pa tisti dan preživela vse izmene babic - jutranjo ko sem šla na ctg in so se odločili, da danes pa končno bo, potem popoldansko ko sem bila sprejeta v porodno sobo  ( ob enih sem šla noter, ker je bila prej gužva)in potem še večerno in nisem imela z nobeni slabih izkušenj - nasprotno. Vse so deležne pohvale user posted image user posted image

Bi pa bila zelo vesela če bi tudi tokrat marca bila z isto babico, ki mi je pomagala na koncu rodit, ker je bila res zlata vredna!!!!

Bi pa samo še to dodala, tudi jst nisem mela ravno lahkega poroda, nisem se odpirala, potem so mi kar nekajkrat ravnali glavico v porodni kanal potem so popadki popuščali, vse je že kazalo da bi mi naredlili carski rez ampak so hvala bogu zrihtali da je šlo naravno, in sem tako rodila 4580g težko punco in 55 cm dolgo naravno z 32 notranjimi šivi.

Tako da punce kr pogumno :)


(odgovor članu pf)
  Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Porodnišnica Ptuj
21.1.2010 20:15:24   
bili83
da malo obudim to temo...

ima katera izkušnje z babico Ano Španinger?

hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Porodnišnica Ptuj
22.1.2010 13:58:09   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: bili83

da malo obudim to temo...

ima katera izkušnje z babico Ano Španinger?

hvala za odgovoreuser posted image



Moja kolegica jo je imela pri porodu in je bila zelo zadovoljnauser posted image

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Porodnišnica Ptuj
22.1.2010 19:52:59   
neisha80
Jaz je sicer nisem imela pri porodu,bila pa je enkrat v službi,ko sem imela ctg,pa se mi ne zdi slaba.Pri porodu sem mela pa Gordano,ki pa je fenomenalna.user posted image

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Porodnišnica Ptuj
25.1.2010 19:43:52   
meta22
hej,
a ma katera izkušnjo poroda z dvojčki na ptuju. kakršnekoli info bodo dobrodošle.
ali res urgentne porode, torej porode pred 36 tedno dalje v mB pošiljajo?

hvala 
meta

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Porodnišnica Ptuj
25.1.2010 19:56:24   
donna22
Če se le da, je bolje, da ženska še noseča gre v Mb, ker na Ptuju ni ustreznih pripomočkov za nego za njih. Če je še pravočasno, nosečnico iz Ptuja pošljejo v Mb.

Nočem strašit, ampak vem za nedonošenčka, ki je nekaj mesecev nazaj umrl v ptujski porodnišnici, ker ni ustreznih naprav. Sicer so ga po rojstvu hitro prestavili v Mb (ali pa so ga hoteli, se ne spomnim točno), pa je bilo prepozno.

Vem za eno punco, ki je naravno rodila dvojčke na Ptuju. Je tudi uporabnica tega foruma; je pa jih rodila pri 39t.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 12:20:32   
Natalija28
Jaz osebno ne prestopim praga ptujske bolnice nasploh. Tak, da zagotovo nem šla tja rodit. Tam dela en kup mesarjev!!! Na kirurgiji je mojemu očetu en zdravnik globoko rano na roko zašil na živo!!! Zato, ker je bil tečen in se mu ni dalo čakat, da injekcija prime. Jaz mu vrat zavijem...user posted image
Kaj se pa porodnišnice tiče-isto s... Mojo kolegico so pošteno zašuštrali. Je zaradi odnosa - beri in piši - nezainteresiranosti ginekologov izgubila otroka!!! Pa še ko so ji povedali novico so bili skrajno brez obzirni. Celega postopka ne bom opisovala, ker bi morda katera prepoznala mojo kolegico, pa tega ne želim. Kasneje je mrtvega otroka rodila v MB porodnišnici.
Najbolj me moti, da bom celo nosečnost morala mislit na to kam it rodit. Ker na meni se ti mesarji ne bodo izživljali!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 14:17:18   
meta22
no, zdaj ste me pa pošteno prestrašle. do sedaj o ptuju same dobre. Kaj pomeni da nimajo aparatur? za nedonošenčke al ....... a to pomeni, če me prime pred 36 tednom, kar je velika verjetnost ker so dvojčki, naj se raje v MB spakiram?

(odgovor članu Natalija28)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 15:08:34   
christiana21
Rodila sem na Ptuju, deklico veliko 40cm in težko 1340g. Imela je okvarjen srček, neenakomerno dihanje, bruhala je, ni znala jest, ni znala potegnit, hranili so jo po sondi,... in 2. dni so se trudili z njo, nato pa poslali s helikopterjem v Ljubljano. Tam smo ostali skoraj 4. mesece in pojutrišnjem nas čaka še ena operacija, upam, da tokrat zadnja.
Mislim, da na Ptuju prej pošljejo v Ljubljano, kot pa v Maribor, takšno potrditev sem dobila tudi od neke osebe, ki je njen mož bil pediater na Ptuju.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 15:38:56   
donna22
christiana21, ne vem, jaz sem čula, da pošiljajo v Mb, verjetno pa odvisno tudi od okoliščin. Bistveno je, da pošljejo nekam drugam, pa naj bo to Lj ali Mb.
In kako je zdaj tvoja punčka? Upam, da je vse v redu z njo in da bo uspešno prestala še zadnjo operacijouser posted image user posted image user posted image

meta22, po moje je bolje it v Mb, če bo porod prezgodnji. Naj pa te ne prestrašijo preveč; pri vsaki porodnišnici, torej tudi pri ptujski, je tako, da ima nekdo z njo ful dobro, nekdo pa ful slabo izkušnjo. Popolnosti ni nikjer. Jaz sem na Ptuju imela elektivni carski rez in sem bila zelo zadovoljna z vsem; punca, ki ga je imela isti dan kot jaz, nekaj ur pred mano, in so jo operirali isti kot mene, pa je bila zelo nezadovoljna. Poznam ženske, ki pravijo, da je blo na Ptuju super in da definitivno gredo naslednjič spet na Ptuj, pa tudi take, ki trdijo, da bodo šle kamorkoli, samo na Ptuj ne.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 15:59:19   
christiana21

IZVIRNO SPOROČILO: donna22

christiana21, ne vem, jaz sem čula, da pošiljajo v Mb, verjetno pa odvisno tudi od okoliščin. Bistveno je, da pošljejo nekam drugam, pa naj bo to Lj ali Mb.
In kako je zdaj tvoja punčka? Upam, da je vse v redu z njo in da bo uspešno prestala še zadnjo operacijouser posted image user posted image user posted image



Mala je tako tako. Ne je prav, zelo počasi pridobiva na teži, stara je 9. mesecev in ima 5kg. Veliko veliko joka, vse jo spravi iz tira, in seveda malo zaostaja v razvoju, ampak razlika med njo in vrstniki je vedno manjša. Hodimo na nevrofizioterapijo, k ortoptiku, gastroenteorologu, kardiologu, strokovnjaku za ščitnico,...skratka, ni nam dolgčas.user posted image


_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 16:33:49   
bili83
nam je babica, ki tudi dela v ptujski porodnišnici na telovadbi povedala naslednje: če se porod začne pred dopolnjenim 34. tednom je bolje, da greš sam direktno v mb. če prideš v ptujsko porodnišnico te bodo oni sicer pogledali, ampak večino potem pošljejo v mb....

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Porodnišnica Ptuj
26.1.2010 16:41:34   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: christiana21


IZVIRNO SPOROČILO: donna22

christiana21, ne vem, jaz sem čula, da pošiljajo v Mb, verjetno pa odvisno tudi od okoliščin. Bistveno je, da pošljejo nekam drugam, pa naj bo to Lj ali Mb.
In kako je zdaj tvoja punčka? Upam, da je vse v redu z njo in da bo uspešno prestala še zadnjo operacijouser posted image user posted image user posted image



Mala je tako tako. Ne je prav, zelo počasi pridobiva na teži, stara je 9. mesecev in ima 5kg. Veliko veliko joka, vse jo spravi iz tira, in seveda malo zaostaja v razvoju, ampak razlika med njo in vrstniki je vedno manjša. Hodimo na nevrofizioterapijo, k ortoptiku, gastroenteorologu, kardiologu, strokovnjaku za ščitnico,...skratka, ni nam dolgčas.user posted image




Ojoj, uboga punčkauser posted image Glavno, da bo vse okej - ta zaostanek v razvoju bo pa itak noter spravlauser posted image Mora pa bit res drobčkena. Ko bo pa še zadnjo operacijo dala skozi, bo pa ob veliko ljubezni in pozornosti tudi jokala vedno manj ... Srečo tebi in mali pikiciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Porodnišnica Ptuj
29.1.2010 11:54:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bili83

da malo obudim to temo...

ima katera izkušnje z babico Ano Španinger?

hvala za odgovore



Moja kolegica jo je imela pri porodu in je bila zelo zadovoljna


Jst sem jo imela pri prvem porodu in je super babica.

Tudi ta teden, ko sem bila lažno v P zaradi popadkov, sem jo imela na CTGju in je bila čisto vredu.

(odgovor članu donna22)
  Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Porodnišnica Ptuj
5.2.2010 11:10:13   
babyloverka
ima katera mogoče informacijo kako je z obiski v ptujski porodnišnici? so kaj omejeni zaradi nove gripe ali potekajo normalno?

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.2.2010 22:31:15   
bili83
evo, rodila 1.2. na Ptuju...

osebje super, edino nekatere babice se obnašajo kot da so tam zaradi sebe...

kar se tiče obiskov, so leti med 15 in 16. uro med tednom, naj bi bila hkrati na obisku največ dva. Pa naj povem, da zelo postrani gledajo, če kdo pride, ko ni obiskov... večinoma pa itak ne spustijo na oddelek..

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Porodnišnica Ptuj
8.3.2010 14:51:13   
slovenka
bili, pa kaj to zaradi gripe ali kako? Ko sem jaz rodila, vsaj glede tega niso komplicirali. Potem lani, ko sem hodila sama na obiske, pa se mi je zdelo, da so grdo gledali s tiste recepcije... To mi je taka razlika recimo s Feldbachom, kjer je vse tako sproščeno, otroci se igrajo po hodnikih porodnišnice (seveda ne tisti, ki so se glih rodili)... user posted image user posted image user posted image Sicer pa z obiski se mi zdi, da boljše čimmanj - vsaj ko jaz rodim, pa tudi k drugim ne hodim rada v porodnišnico, ko so še cele uboge mamice...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Porodnišnica Ptuj
17.3.2010 21:37:12   
bili83
nimam pojma zakaj je takouser posted image  najprej je sestra dopoldan mojo kolegico nadrla- ona je bila spodaj na ctg-ju in me je hotla samo prit pogledat (sicer je itak naslednji dan rodila), potem pa še druga sestra sestrično od mojega, ker je prišla ob 16ih, ko je konec obiskov...
je pa tudi res, da ni fajn, če bi jih bilo ful...

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Porodnišnica Ptuj
19.3.2010 11:27:37   
ninanana 1
Pozdrav, zanima me, če katera ve kdaj sprožijo porod ČE NE RODIŠ do PDP.

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Porodnišnica Ptuj
19.3.2010 11:33:25   
vekybel
Če je vse uredu z user posted image  ti sprožijo 1 teden do 10 dni po roku.

(odgovor članu ninanana 1)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Porodnišnica Ptuj
22.3.2010 12:08:27   
slovenka
Ja, tako. Jaz sem imela PDP v sredo, potem pa so v ponedeljek po roku rekli, da mi bodo morda sprožili v petek ali pa potem naslednji ponedeljek. Rodila sem potem v sredo, brez sprožitve. Sicer pa jih ni malo, ki prenosijo tudi 2 tedna. Samo jaz bi po informacijah, ki jih imam, kar bila bolj tečna glede tega in predlagala sprožitev, ker plodovnica je res že bolj slaba toliko po roku in se lahko kaj zakomplicira, pa tega ne vidijo na UZ. Saj mali je bil že dovolj dolgo notri. user posted image

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Porodnišnica Ptuj
11.4.2010 16:34:25   
ninanana 1
Rodila na Ptuju pred par dnevi super babice Kristina in Mira, bravo in hvala za vse.
Sestre na oddelku velika večina super, razen ene stare okog pedeset let, rdeče kratke lase, očala-KATASTROFA OD ŽENSKE, žal nevem kaka lahko delajo takšni ljudje na tako občutljivih mestih, z vsemi porodnicami, ki sem govorila je imela težave, nesramne pripombe, groza.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Porodnišnica Ptuj
11.4.2010 17:04:37   
babyloverka
ninanana 1 čestitke in me veseli da je bilo vse ok user posted image

me pa zanima glede tvoje izkušnje o tej grozni sestri in glede na to da so imele druge tudi probleme ali slabo mnenje misliš da se ne bi dalo s kakšno pritožbo česa dosečt? vsaj da se opozori žensko in da se malo umiri? glede na to da dela res na takem oddelku, porodnice so ful občutljive, mislim da si ne bi smela privoščit takega odnosa na delovnem mestu

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu ninanana 1)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Porodnišnica Ptuj
29.4.2010 13:35:20   
babyloverka
pozdravljene

imam par vprašanj.
rok sem imela v torek, 27.4., ctg nekaj malega pokazal, nič resnega. me je zdravnik hitro odpravil in naročil za soboto.

kakšne izkušnje imate tiste ki ste bile čez rok? kako dolgo pustijo na ptuju nosečnice čez rok? sem slišala en teden, drugi rečejo 10 dni.
menda mi sedaj pripada tudi pregled ali ne? vaginalnega pregleda v porodnišnici še nisem imela, tudi ultrazvoka ne, samo ctg.

in še to: kje bi bilo možno izvedet kateri ginekolog je dežuren v soboto dopoldan?

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Porodnišnica Ptuj
29.4.2010 14:21:25   
slovenka
Jaz sem v prvo na Ptuju rodila 8. dan po roku. Zdravnik mi je napovedal, da bi mi sprožili 10. dan ali pa po vikendu, torej 13. dan. Istočasno z mano so bile noseče punce, ki so jim sprožili po 2 tednih prenošenja. V tem času sem hodila na 2 ali 3 dni na ctg - ne vem zakaj, ni bilo nič koristi od tega, nekateri pravijo, da so ti ctg nesmiselni...; UZ mi je Mileta enkrat naredil, da je preveril, a ima user posted image še dovolj tekočine... Saj, če boš hodila na ctg-je, boš spoznala veliko punc v čist enaki situaciji, jaz sem bila prav presenečena, koliko je tega prenošenja... sicer pa bom jaz sedaj v drugo, če bom spet preko roka, bolj tečna in bi raje, da mi prej sprožijo, kot da se odlaga 2 tedna ipd., ker kolikor sem brala, to ni preveč fajn za dojenčka, tekočina je že slaba, hranilnih snovi malo...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 13 [14] 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 13 [14] 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?