|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.5.2008 7:58:44   
shooo
ojla,
evo jaz sem prd 14 dnevi rodila na ptuju.
in lahko jim rečem samo hvala za lep  dostojen odnos in odločno skrb.
pri porodu nam je pomagla babica PETRA (10000x hvala!)  tu pa tam se je pojavli še dr.mileta!izredna ekipa.
rojevaal sem sicer v sti sobi z dvema postejama(kar sem najmanj želela) in nekaj časa je z nami bila ena sotrpinka.a ko se je zares začelo so jo pretavili ven.(nekam).
babica je upoštevala mojo željo da se porod ne forsirra dokler je z user posted image vse ok. in ker je kazalo da se mu dobro godi smo me pustili z mojimi "nikakvimi" popadki ki so resnicno bili hec vse od 5 do 10 (odprla se z 0 na 4 cm) ko se privolila da predrejo ovoje.krasno! vprašali so me če se strinjam!!!za ovoje sem ob 10 rekla ja, a sem prosila da mi ne dajo nič prodti bolčinam in da še ne vsatvljajo kanala za umetne. ob 12 ko sem se odprla na 7 cm a popadki so še bili znosni, sem se dodogovrila da se pripravimo za umetne in sem jih dobila obila ob 12,30. ob 13. 55 sem rodila!!!!!!!!!!!!!!! brez EPI!!! zaradi maile raztrganine sem dobila dva šiva.jupi. drugi dan sem sedela na postelji in dojila. (po prvem porodu sem rabila dober mesec!!!)
paartner je bil z mano celi porod in nič ga niso ven vrgli.
malo je nadležno da je wc dislociran in da je m. moral hodit na wc ven. ob tem da so vs vseh sobah rojevale ženske in so ga vodili nekam naokoli.
pa to je nadležno da se vse sliši iz drugih sob.
na oddelku sva proslila če sva lahko sama v sobi in so nam tudi ugodili.imela sva totalni mir in detec se je lepo prištekal na zizo. že pri odpustu je pridobil nekaj teže.
če se odločite za ptuj vam želim enako lepo izkušno
lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.5.2008 8:56:02   
willma
shooo čestitkeuser posted image in hvala za tako sveže in izčrpne informacije!

Vso srečo še naprej!


ps:
Kje si pa prvič rodila?

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.5.2008 9:11:48   
willma
- da ne bi dobila ultive,
Ultivo v Ptuju zagotavljajo 24ur. V kolikor si prej dogovorjena zanjo jo dobiš skoraj 100%. Zakaj skoraj?
Ker če babica v porodni sobi oceni, da porod poteka dovolj hitro ali pa uvidi kakšen drugi razlog, da ne bi dala Ultive, ti jo pač z razlogom odsvetuje. Če pa ti še vedno vztrajaš, pa ti jo vseeno morajo dat.


- da bi morala rojevati s kakšno mamico skupaj in bi mi partnerja vrgli ven,
Tista soba, ko ima dve porodni postelji skupaj se zasede samo v primeru, da sta drugi dve že zasedeni ali še nista čisti. Ko sem jaz bila tam so eno sprejeli v to sobo in jo kasneje preselili v drugo(enojno), takoj ko so jo očistili(enojno sobo sevedauser posted image
Porodnici se tako ali tako ne moreta videt v tisti sobi, ker imajo tiste stoječe zavese in partner lahko ostane v sobi, v kolikor se obe porodnici s tem strinajta (to pomeni, da če bi slučajno bila v tej sobi, bi potem morala druga fejst protestirat, da ne želi da je tvoj partner v tej sobi-čeprav nič ne vidi).


- da bi bilo kaj z otročkom narobe in bi ga morali šibat v MB, jaz pa bi ostala tam
Če je kaj z otročkom fejst narobe, potem ti ga v MB tudi odpeljeo v drugo zgradbo in nisi z njim!
V bolnici pa te tako ali tako ne morejo zadržat proti tvoji volji. V tem skrajnem primeru pač zahtevaš odpust na lastno odgovornost in šibaš v MB k otroku. Je pa res, da si potem v lastni oskrbi.


(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.5.2008 15:05:20   
Blacky30
Hvala, ste me spet potolažile. Glede tega, da ne bi dobila ultive, sem pomislila ob postu katke37, ko je napisala:
Aja, pa rodila sem brez ultive, zaradi slabih popadkov, trdega materničnega vratu
 
...pa me je malo streslo, da se tak pripravljaš, potem pa ne dobiš iz takih razlogov, čeprav je porod kljub temu lahko zelo boleč.

Glede tega, da partnerja vržejo ven, je ANA_P, ena punca na tej temi povedala nekaj strani nazaj. Pa sem jo že zgrabila za besedo preresno. Si me zdaj willma potolažila, hvala.

Glede tega, da bi bilo kaj narobe z user posted image  in bi ga odpeljali, pa mi je po resnem premisleku itak bilo jasno, da se s takimi izrednimi razmerami ne smem ukvarjat, ker to so res skrajnosti.

Ana_p, vidim, da če bo vse po sreči, grem rodit pred tabo. Ti poročam.user posted image

Imam pa zdaj še trši oreh za rešit. Moj mož namreč niti slišat noče o porodu v ptujski P. To bo še prepričevanja.....user posted image


(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.5.2008 15:07:50   
čipka
sem slišala same pohvle za ptujsko porodnišnico.

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Porodnišnica Ptuj
12.5.2008 19:43:10   
neisha80
Pohvale so utemeljene..jaz grem drugega user posted image decembra brez dvoma tudi na Ptuj rodit.

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Porodnišnica Ptuj
13.5.2008 10:41:10   
katka37
Blacky30, ne sekiraj se preveč zaradi tega, kar sem napisala, takšna je pač moja zgodba, to je bila moja odločitev, čeprav bi lahko dobila ultivo, če bi vztrajala, ampak pač nisem. Babice pač imajo svoje mnenje, ki ti ga povejo, ti pa si glavna in odločaš. Mogoče bi bilo pametno, če bi v mojem primeru vseeno rekla, da naj pokličejo anesteziologa za ultivo in bi potem slišala še njegovo mnenje, pa bi se potem lažje odločila.

V glavnem - uživaj še teh nekaj tednov in potem močno objemi svojega user posted image , ki bo na svet prišel z ultivo ali brez, tvoja odločitev. Ko objameš otroka, itak pozabiš vse bolečine.


(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Porodnišnica Ptuj
15.5.2008 10:08:57   
Blacky30
Hvala, katka37, za tolažilne besede. Saj vem, da bo user posted image  prišel na svet tako ali drugače. Moj prvi porod je bil vse drugo, kot pa sem pričakovala, zato bi rada zdaj bila pripravljena, da bi mi ostal v lepšem spominu kot prvi. user posted image

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Porodnišnica Ptuj
9.6.2008 15:40:49   
ataner
Ja, tudi meni se odhod v Ptujsko P bliža - 12.6. mam rok.
Hmmm, a mogoče katera ve, kako dolgo na Ptuju čakajo čez rok, da ti dajo umetne?
Glede na vaše izkušnje, se mi zdi, da te babice full upoštevajo glede želja: jaz mam eno - naj probajo naredit tako, da me ne bi šivali. user posted image  Tega me je namreč fuulllll strah.
Pa ne bi rada na dr. Joliča naletela, ampak kaj si bom pa lahko, če bo glih tam! user posted image

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Porodnišnica Ptuj
10.6.2008 12:33:48   
neisha80
Saj šivanje samo po sebi ni tak hudo,potem sedet je hujeuser posted image user posted image

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Porodnišnica Ptuj
15.6.2008 20:34:45   
arabela*
hoila punce.user posted image
Sem bila na predavanju o ultivi.
sedaj pa sem pomislila na to,da v bistu sploh še porodnih sob nisem videla.A ve katera,kdaj se to izvaja,se je treba kaj naprej naročit na kakšen skupinski ogled al kako??
Hvala vam za informacijeuser posted image


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Porodnišnica Ptuj
28.6.2008 23:06:26   
pupika27
rodit bo treba tak ali ovak te pa če bo maribor ljubljana koper postojma ptuj ali kakšna druga porodnišnica!!!!!!!!!!1in tudi v katerikoli porodnišnici lahko pride do zapletov ampak o tem razmišljat in razglabljat je brezveze vedno je treba upati na najboljše!!!!!res pa je da so na ptuju res enkratne babice sestre in zdravniki ki upoštevajo tvoje želje in ustežejo marsikateri naši muhi!!!!jaz sem rodila na ptuju 2 krat in če bo bog dal še tretjega grem isto na ptuj!!!!babice PETRA,MIRA in DRAGICA pa so ZAKON!še enkrat vsem v ptujski porodnišnici iskreno hvala

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Porodnišnica Ptuj
3.7.2008 9:39:20   
ANA_P
Blacky30, vidim, da si še vedno 2v1user posted image .

Sem bila na ogledu porodnih sob v porodnišnici na Ptuju. Imajo dve novi sobi in eno staro. V tisti stari sta res dve postelji, uporabijo pa jo samo če je res gužva. Morem povedati, da sem bila en večer pri dežurnem na CTGju in pregledu in je bila tam samo ena porodnica. SLIŠI PA SE VSE! Namreč slišala sem kako je stokalauser posted image , še bolj strah me je postalouser posted image  poroda.
Sem babico udi vprašala, če res odstranijo partnerja, če v sobi rodita dve, pa je rekla, da je vse strvar dogovora, so namreč zelo vesele, če je partner zraven. Seveda če je z njim vse OK, so nas opozorili, da če je partner preveč občutljiv, raje brez njega roditi.
Drugače pa sem bila presenečena nad njihovo prijaznostjo med ogledom, sem pozabila kako je bilo ime babici, prava facauser posted image

No, kako pa bo roditi tam, pa mi boš lahko že v kratkem sporočila.
Naj ti porod mine čim lažje, z minimalnimi bolečinami in hitro.

(odgovor članu pupika27)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Porodnišnica Ptuj
3.7.2008 9:44:11   
ANA_P
Aja, še ultiva, sem se pogovarjala s svojim G in dr. Šučorjem v MŠ, ultivo ti dajo če tvoji popadki lepo napredujejo in se odpiraš. Kajti če nimaš svojih popadkov in se ne odpiraš se raje odločijo, da ti Ultive ne dajo, saj lahko še bolj nazaduje sam potek poroda.
Zanimivo pa je to, oba G. se strinjata, d ase odločiš za porod z Ultivo, babice pa ji glih niso naklonjene. Na koncu je res mogoče zadnja naša beseda ampak mislim, da je potrebno upoštevati njihovo mnenje v tisti situaciji. Oni že vedo. Ampak če mi jo babice zavrnejo, želim v vsakem primeru še govoriti z G, katerega nasvet bom poslušala.

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.7.2008 10:50:49   
arabela*
Ana P,kje se pa naročiš za ogled porodnih sob?? Ja treba kam prej poklicat in se naročit al kako??

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.7.2008 12:13:16   
pf
Saraya meni so zadnjič delali CTG v sobi za sprejem porodnic v ptujski porodnišnici. Točno kako izgledajo sobe ne vem, je pa res kot pravi Ana P, da se vse sliši. Imam pa številko porodnega oddelka pa pokliči in vprašaj kdaj lahko prideš pogledati porodne sobe. Številka je 02 749 14 58. Jaz si jih namreč ne želim videti, da ne bom potem ponoči česa podoživljala. Kak bo, tak bo. Se bo čisto prepustila.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.7.2008 13:53:32   
lana38
Ko sem jaz rodila, je bila zelo velika gužva. Ker je vse potekalo expres, rodila sem namreč v eni uri, mi je bilo čisto vseeno, četudi nas je 10 v sobi. Važno mi je bilo, da me sploh kam dajo. Rodila pa sem v sobi, ki ima 2 postelji.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.7.2008 18:38:45   
neisha80
Tudi jaz sem rodila v dvoposteljni sobi,s tem da so "sotrpinko" vmes že odpeljali na oddelek in je mojuser posted image lahko bil potem skoz zraven.Kasnejša cimra na oddelku pa je rodila v sosednji sobi kjer je ena postelja ,ki je menda malo novejša in "boljša".Sicer pa,bomo videli,kako bo decembrauser posted image .Upam,da bom zopet naletela na babico Kristino...user posted image user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Porodnišnica Ptuj
7.7.2008 11:13:16   
neisha80
Hotela sem napist,da je mojuser posted image lahko bil skoz zraven,user posted image je itak bila z manouser posted image

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Porodnišnica Ptuj
7.7.2008 16:56:27   
ANA_P
Saraya, z materinsko šolo smo šli na ogled. Sta pa dve novi sobi oz. dve sobi z novima posteljema. Nekak tak. Jaz sem bila tisti dan cela fertik, me je kar panika grabila na samem ogledu in po olgedu. Ampak ne zaradi samih sob ampak ker sem se začela zavedati, da bom že kmalu mogla potiskatiuser posted image

Drugače pa mislim, da lahko pokličeš tja in se zmeniš za ogled,

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Porodnišnica Ptuj
7.7.2008 16:58:05   
ANA_P
pa da se potem ne oš jokala cel dan tak kot jazuser posted image
Aja, pa ne pričakuj, da bodo sobe prazneuser posted image , jaz sem mislila, da gremo gledati prazne, potem pa vidim eno znanko, kkao se muči čez popadke.

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Porodnišnica Ptuj
7.7.2008 22:30:20   
arabela*
pa ne norite ženske,a vas so peljali kar v sobe,kjer so rojevale punce al kako?
Pa to pa mi je čist mimouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Porodnišnica Ptuj
14.7.2008 18:05:38   
Blacky30
Ja, jaz sem še vedno 2 v 1. Počutim se čisto ok, PDP imam jutri. Nič še me ne zbada, špika, šraufa, nič. Glede ultive sem bila na posvetu, se mi je ful dopadlo, sem se odločila za njo, vendar pa sem zdaj v tem zadnjem mesecu toliko predelala stvari v glavi, da sem se na nek način že sprijaznila, če je ne bom dobila. Vse bom pretrpela, ker moram! Druge poti ni! In če bodo babice menile, da je ne morem dobit, bodo verjetno za to imele dober razlog, ki ga bom seveda želela slišat. Najboljši bi bil ta, da ne bo časa za vstavitev, ker bom prej rodila.user posted image user posted image  V četrtek sem bila tam na CTG-ju, v sprejemni ambulanti. Sem ravno slišala jokec enega user posted image , ki se je pravkar rodil in slišala pogovor med babico in atijem, ki je pritekel mamici pomagat, a je vse zamudil. No, ni bilo panike, ker je bil tako vesel, da je dobil sinčka, da je bilo vse takoj pozabljeno. Ne vem niti, kako sta bila z mamico zmenjena glede njegovega prihoda. Vsi so bili zelo prijazni, tudi g. Bila sem zadovoljna, tak da zdaj me čaka samo še finiš, o katerem pa vam zagotovo poročam.user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Porodnišnica Ptuj
14.7.2008 18:07:03   
Blacky30
Glede ogleda porodnih sob pa mi je po telefonu rekla, naj kakšno popoldne pokličem in če nimajo gneče, potem lahko kar pridem naokoli in si ogledam sobe. Pa še nisem šla na ogled, zdaj pa jo bom itak v kratkem preizkusila.user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Porodnišnica Ptuj
14.7.2008 19:38:55   
ANA_P
Blacky30, user posted image user posted image user posted image  zdaj pa bo!!!!!! GO GO GO! Navijam zate, pa poročaj kako je bilo, seveda ti želim, da vse mine hitro in brez večjih bolečin! Za ultivo pa le malo pritisni, naj dajo res dober razlog zakaj je ne moreš dobiti!!!! Sem bila glih danes na posvetu in so še nas tam opozorili, naj vztrajamo. Se mi zdi smešno vse skupaj. Po eni strani ti jo ista bolnica nudi brezplačno, po drugi pa ti je potem ne želijo dati.user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?