|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 7:44:15   
Marogica
Absolutno brez kleti. SE da organizirati drugače in bolj pametno, kot so že punce napisale, gradnja je dražja, ogrevaš še dodaten hodnik oz. stopnišče in prostore v kleti. Pa seveda hoja gor in dol. Predvsem če z 20,30 let, ko ti bo vsaka stopnica odveč.

Jaz bi tako ali tako imela hiši v enem samem nadstropju, torej brez hoje gor in dol.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 11:45:20   
Dadi
Imava ne prav veliko parcelo nekaj manj kot 500kv....Sva sicer še v fazi odločanja ampak klet bi nam služila izključno za kakšno:kurilnico, ozimnice ne rabimo, pol pa pride še kakšna krama ala kolesa, smuči itd. Pa ko bodo otroc zrasli da jim dava noter kakšno ping pong mizo, pa kakšen rač. kotiček morda, pa kakšno zadevo za športat....Hm ja se je kar težko odločit...

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 12:00:01   
Anonimen
Dadi, vse to se da organizirat brez kleti (pod pogojem, da imaš DOBREGA projektanta). Poudarek je na dobrega.

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 12:09:16   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Dadi, vse to se da organizirat brez kleti (pod pogojem, da imaš DOBREGA projektanta). Poudarek je na dobrega.


To pa res. In teh je malo. Vsi nekaj projektirajo, se mi zdi... tako "naučeno", čerpav se potrebe in navade ljudi spreminjajo. Še vedno vidimi v večini primerov velike dnevne sobe, ki absolutno niso več primerne, glede na stil bivanja. Otroci so v svojih sobah, obstaja še vedno kakšen kabinet s posebno telelvizijo in PC-jem, torej zakaj mora imeti dnevna soba toliko kvadratov???? Včasih so se ljudje v dnevni sobi družili, gledali ENO televizijo, poslušali EN radio... Takrat je bil to skupen prostor celotne družine, česar sedaj ni več toliko.

Naša bajta ima samo dnevno sobo veliko čez 40m2user posted image  (je stara 36 let) Zvečer je v njej mož, kjer gleda TV, otroka jo gledata v sobi, jaz pa v svoji "pisarni", kjer je tudi eden izmed PC-jev. Škoda kvadrature in denarja za ogrevanje tako velikega prostora, ki ne služi svojemu namenu.

Pdobno je s spalnicami, ko gledam načrte. V večini primerov so večje kot otroške sobe, pa čeprav ima večina načrtov garderobne sobeuser posted image

Pa hiše brez garaž, so samo nadsteški in to za EN avto. Koliko gospodinjstev pa ima en avto? zelo malo.

Pa še bi lahko naštevala....

Tako, da dobri projektantiuser posted image  Odvisno, kaj človek pojmuje  pod tem....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 14:50:08   
Anonimen
Absolutno in definitivno kleti ne rabiš!
tudi midva sva bila pred to dilemo ko sva načrt delali za hišo. pol sem šla pa doma pri starših pogledat kaj je v kleti. v eni sobi se je nabirala šara + 1 polica kao shramba, v drugi druge sorte šara, v tretji za cunje obešat, v četrti ma foter pisarno, čeprov je cela bajta zgorej prazna, v peti ima delavnico ki jo uporabi 3x na leto, v četrti je perč. v glavnem povsod in počes pa stara šara za katero bi blo vseeno če bi romala v kanto.
tako sva se odločila za naslednje rešitve: shramba zdraven kuhinje. v njej je tudi hladilnik in nekaj prostora za sesalec, zbiranje papirja, kanto za smeti. utiliti s pralnim in sušilnim strojem, dilo za pegglat in mini kuhinjskim elementom v mansardi. tako mi cunj ni treba nosit gor in dol ampak je vse pri roki. v pritljičju imamo garažo za 2 avta v katero se spravi kolesa, šajtrgo, kosilnico, 3 regale v katerih so orodje in ostale zadeve, na steni visi orodje za delat po vrtu, opodstreho sva naredila pogodno tako da se na njej znajdejo novoletnio okraski, od tamalih kolesa - tricikli, in podobna ropotija. tudi če ne bi bilo podstrehe bi te zadeve lahko spravila drugje.

zapomni si da te bo klet stala toliko kot katerikoli drug štuk v hiši,  izkop, gradnja kleti, dobra hidroizolacija, pa potem notranji ometi, štrom napeljava, vodovodna napeljava če imaš pralnico in tak v kleti, ploščice po tleh...v glavnem vse stane tu mač! midva sva takrat računala da naju bi prišla dodatnih 7 mio sit!!! za šaro nabirat? ne hvala!

čist za predstavo ti dajem še fotki naših tlorisov
user posted image  
user posted image  

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 17:12:41   
Olivija
sem pozabila omenit, da bo tudi garaža za dva avtomobila v kleti, ker bo hiša itak na hribu. Zdaj me pa že malo skrbi, če bo sploh dovolj  prostora za mojo ping-pong mizo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 0:40:40   
sneška_
Klet absolutno da.Imeli am je pri starših pa zdaj tuki jo imam.Sploh si ne morem zamisliti kako bi mi bilo brez kleti.Sicer pri mojih doma je klet bila skoro 1m iznad zemlje, pri nama ni tako ampak je imam. Pa kje bom dala krompir,ozimnico ki mi je mama naredi pa kolesa pa vso kramo kar je imamo.

Če bomo delali drugo hiško sigurno da bo imela klet pa  vem da nam se ta denar vrne stokrat.Za primerjavo pri mojih doma ker je hiša delno podkletena tamo kje so prostori iznad kleta so bolj topli za razliko od njihove spalnice ki ni nad kletjo pa je mrazzzz, pa nikjir ni vlage.Tako da sem definitivno za klet.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 9:54:56   
tehnofil
Mi smo se odločili za BREZ kleti. - je odločila moja žena user posted image .

Razlogi PROTI
- gradnja kleti stane enako kot zgornje etaže, enak strošek tudi kot pri fasadi, kvaliteta bivanja pa neprimerno manjša
- vsi prostori dosegljivi brez stopnic (za stara leta) zato tudi vsaj ena spalnica v pritličju
- navadno je kleti preveč

Razlogi ZA:
- hiša izgleda manjša (manjša površina strehe)
- primeren prostor za ozimnico
- več prostora za drva, cisterno, ....

Sosed je podkletil celo hišo (se je odločila njegova žena user posted image ), sedaj ko je sezidana mu je prevelika klet in prevelik vložen strošek. Po kvadraturi je njegova hiša enaka najini (Isti izvajalec za tlake je delal pri obeh in izmeril enako kvadraturo) ob tem, da je pri nas še garaža pri sosedu pa samo velika klet. Imamo pa zato večje prostore (sploh jedilnico in dnevno), široke stopnice in še prostor nad garažo.

Predlagam, da podkletiš le del hiše za ozimnico-shrambo če te klet mika imeti. Dela kleti ti nikoli ne bo žal, cele kleti lahko.

Kar se pa tiče mraza in vlage nad kletjo ali brez pa je odvisno od vgrajenega materiala, če je slab ali ga je premalo.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 10:10:40   
Dadi
user posted image  sem vidla včeraj predračun za klet...26 k po tamalem..pol so pa še svetlobni jaški, pa vrata etc....ufff...

Lara vaša razporeditev mi je zelo všeč in hiša je prostorna...koliko so zunanje mere?

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 10:17:50   
mika
Kar se pa tiče mraza in vlage nad kletjo ali brez pa je odvisno od vgrajenega materiala, če je slab ali ga je premalo.


odvisno je tud od izvedbe in je obvezno treba bit zraven, da delavci ne zapacajo.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 14:27:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

user posted image  sem vidla včeraj predračun za klet...26 k po tamalem..pol so pa še svetlobni jaški, pa vrata etc....ufff...

Lara vaša razporeditev mi je zelo všeč in hiša je prostorna...koliko so zunanje mere?


ja saj sem rekla..cca7 mio za klet
naše zunanje mere so cca 11x15 m..to so mere od najbolj zunanje stene do najbolj zunanje če razumeš. kvadratura hiše z garažo vred je cca 195 kvadratov. in če nimaš toliko dosti za vso šaro potem ne vem kako zmore živet folk na 30 kvadratov v enem bloku? kam pa vsi ti dajo vso svojo šaro?

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 14:36:07   
Lenny
kvadratura hiše z garažo vred je cca 195 kvadratov. in če nimaš toliko dosti za vso šaro potem ne vem kako zmore živet folk na 30 kvadratov v enem bloku? kam pa vsi ti dajo vso svojo šaro?


Drži user posted image  Midva sva se za klet odločila zaradi konfiguracije terena in velikosti parcele. Ker je hiška lahko široka max 9m (parcela je ozka in dolga), bi brez kleti nastala hiša podobna proizvodni hali ali farmi user posted image  Tako pa bo klet vkopana v hrib, kvadratura stanovanjske površine pa bo s 140 kvadrati več kot dovolj za nas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 14:45:39   
iva01
mi bomo brez leti, zraven kuhinje bo mala shramba za živila, pod stopniščem prostor za smuče, kolesa bodo v kurilnici ali pa v uti zunaj kjer bo prostor za 2 avtomobila in še kakošno kolo ali kosilnico, tko da rajš nimam kleti ker vem da bi se samo navlaka noter kupičila

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 20:29:28   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

user posted image  sem vidla včeraj predračun za klet...26 k po tamalem..pol so pa še svetlobni jaški, pa vrata etc....ufff...

Lara vaša razporeditev mi je zelo všeč in hiša je prostorna...koliko so zunanje mere?


ja saj sem rekla..cca7 mio za klet
naše zunanje mere so cca 11x15 m..to so mere od najbolj zunanje stene do najbolj zunanje če razumeš. kvadratura hiše z garažo vred je cca 195 kvadratov. in če nimaš toliko dosti za vso šaro potem ne vem kako zmore živet folk na 30 kvadratov v enem bloku? kam pa vsi ti dajo vso svojo šaro?


Se strinam z LARO. Moj dragi je stiri leta zivel kot otrok na 35 kvadratih - stiriclanska druzina. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Klet da ali ne...
14.11.2007 21:01:50   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
in če nimaš toliko dosti za vso šaro potem ne vem kako zmore živet folk na 30 kvadratov v enem bloku? kam pa vsi ti dajo vso svojo šaro?


Ker živijo v bloku, predvidevam, da nimajo vrtnega orodja, kosilnice, peči, cisterne za nafto... za hranjevanje koles in malo ozimnice pa običajno tudi stanovanjem v blokih pripada ena mičkena klet.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Klet da ali ne...
15.11.2007 9:37:10   
Lenny
Ker živijo v bloku, predvidevam, da nimajo vrtnega orodja, kosilnice, peči, cisterne za nafto... za hranjevanje koles in malo ozimnice pa običajno tudi stanovanjem v blokih pripada ena mičkena klet.


user posted image  Mena vprašaj user posted image  Kletni boks je resnično mičken, v njem se ozimnica pokvari, ker teče skozi vod centralnega ogrevanja user posted image  Za 4 člansko familijo noter ne spraviš niti koles in smučarske opreme. In če ta družina živi na 38. kvadratih, potem ne potrebuješ veliko šare, da je vse do stropa polno.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Klet da ali ne...
15.11.2007 11:32:56   
Skabi
LAra, tisto, da gre za klet okrog 7 milijonov, je po mojih izkušnjah prehuda ocena. Mi smo uporabljali  dobre materiale, nič šparali pri železju in izolaciji, pa še zdaleč ni toliko prišlo. Izkop je velik, pa je stal okrog 120000 sit, res pa da zemlje ni bilo potrebno nikamor odvažat. Do instalacij smo vse naredili sami. Do ploščic (teh še ni, pa v kleti tud ni treba da so neke ful drage), smo porabili 2 - 3 milijone maksimalno. 

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Klet da ali ne...
15.11.2007 13:14:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi

LAra, tisto, da gre za klet okrog 7 milijonov, je po mojih izkušnjah prehuda ocena. Mi smo uporabljali  dobre materiale, nič šparali pri železju in izolaciji, pa še zdaleč ni toliko prišlo. Izkop je velik, pa je stal okrog 120000 sit, res pa da zemlje ni bilo potrebno nikamor odvažat. Do instalacij smo vse naredili sami. Do ploščic (teh še ni, pa v kleti tud ni treba da so neke ful drage), smo porabili 2 - 3 milijone maksimalno. 


Projektantski predračuni so tako kukr jih je Lara navedla... Kako se pol človek znajde je pa druga. Projektant MORA računat po veljavnih tarifah in na predpisan način in PO PROJEKTU.
Kar pol investitor izvede je njegova stvar (in načeloma projektant ni odgovoren, če ni narejeno po projektu). in 120.000,00 sit za izkop jame je smešno malo. Ker je ura težke gradbene mehanizacije kar krepkih par deset tisoč bivših sit.

(odgovor članu Skabi)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Klet da ali ne...
15.11.2007 14:06:25   
Skabi
Pikec, kar se tiče iznajdljivosti, imaš prav.  Mi smo tako veliko prišparali, čeprav smo naredili vse, kot je treba.  Tudi mi imamo v projektu prikazane višje stroške, kot smo jih dejansko imeli. In se potem veseliva, koliko sva "prišparala" - žal samo navideznega denarja. user posted image

Za izkop pa smo lani poleti plačali 5000 sit na uro. Na našem koncu (okrog Celja) je bila to čisto normalna cena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Klet da ali ne...
15.11.2007 21:59:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi

LAra, tisto, da gre za klet okrog 7 milijonov, je po mojih izkušnjah prehuda ocena. Mi smo uporabljali  dobre materiale, nič šparali pri železju in izolaciji, pa še zdaleč ni toliko prišlo. Izkop je velik, pa je stal okrog 120000 sit, res pa da zemlje ni bilo potrebno nikamor odvažat. Do instalacij smo vse naredili sami. Do ploščic (teh še ni, pa v kleti tud ni treba da so neke ful drage), smo porabili 2 - 3 milijone maksimalno. 


no midva sva dala 70 jurjev za izkop samo za temelje. kopali smo pomoje ene pol metra v tla. čebi kopala 3 metre v tla, toliko bi bilo potrebno za klet si sploh ne mislim koliko bi bilo. pa je teren lep nobenih skal pa to.
ja če delaš veliko sam lahko kaj prihraniš, če pa pač ne znaš iz nimaš časa potem je pa to druga pesem. in recimo za pozitad rabiš ekipo ali pa sam ob sobotah in poznih popoldnevih zidaš samo klet 1 leto. mi smo bili vseljeni v 10 mesecih! potem hidroizolacije kleti verjetno ne bi šla delat sama ali pa tudi, zasipanje moraš spe imet bagar. potem pa notri inštalacije - nobenih ne znamo naredit sami, pa strojnih ometov tudi ne pa estrihov tudi ne. pobelila sva vse sama. potem paploščice tudi če kupiš ploščice poceni je polaganje ravno tako cca 3 jurje če ne več na kvadrat. pa še ene stopnice, če jih oblečeš v les je to 600 dodatnih jurjev, tudi ploščice ne pridejo poceni. pa potem štekarji in luči in seveda še vrata ki pa sploh niso poceni. no v glavnem da imaš fertik klet ni malo denarja.

še to, če imaš možnost ogrevanja na plin kot ga imamo mi, ne rabiš kurilnice. naša peč je lepo v garaži.

(odgovor članu Skabi)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Klet da ali ne...
16.11.2007 10:10:50   
viv_
Pa tudi če delaš sam - a lastne ure niso denar a kako?

Čas je denar.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Klet da ali ne...
16.11.2007 14:43:37   
Skabi
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

[no midva sva dala 70 jurjev za izkop samo za temelje. kopali smo pomoje ene pol metra v ....


Lara, saj te nisem hotela popljuvat. PodSvojoStreho sem malo spremljala tvojo gradnjo in si me večkrat spravila v paniko, ker si vedela ful stvari, ki sem si jih jaz šele učila. user posted image   tudi od tebe- hvala!

Hotela sem samo povedati, da je cena lahko zelo različna.


Pa, Viv, ja, čas je denar. Ampak največkrat samo v glavi - saj v tistem času, ko sem delala na gradbišču, ne bi zaslužila na kupe denarja, ampak ga najbrž zapravljala.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Klet da ali ne...
22.11.2007 8:48:20   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi



Pa, Viv, ja, čas je denar. Ampak največkrat samo v glavi - saj v tistem času, ko sem delala na gradbišču, ne bi zaslužila na kupe denarja, ampak ga najbrž zapravljala.




Se strinjam. Naš je nadarjen za zidanje (oz. zlaganje Ytonga)  in se mi zdi škoda, da ne bi uporabili njegovega znanja, pa že prav veseli se. Pri meni je drugače, ker dejansko lahko delam še doma in dodatno kaj zaslužim, pa za fizično delo se ravno ne navdušujem.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?