|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 21:19:29   
Anonimen
ah jaz sem prej prav grdo napisala.....v bistvu bolj ne štekam tega kako enim in istim osebam vedno rata na eno tako mino prit. to je prav bed karma oz nek vzorec ki ga ponavljajo in ponavljajo. npr ima alkoholika ki jo pretepa pa ga po letih trpljenja komaj zapusti, pa najde drugega in ista zgodba. to mi pa res ni jasno! včasih zgleda da so eni po defoltu luzerji eni pa vinerji. eni vedno lahko serjejo s polno ritjo in vse v življenju jim je super in vse jim ratuje, enim se pa vse kar primejo v roke zdreka. in močno sem prepričana da je to v katero grupo padeš zelo zelo odvisno od posameznika že začenši s tem kako razmišljaš. enim je kozarec vedno na pol prazen drugim polen. eni ki imajo recimo slabe finančne razmere upajo, da bodo čez 5 let mel vsaj še za burek, drugi pa v trenutni isti slabi finančni situaciji vrjamejo da bodo čez 5 let živeli udobno življenje brez finančnih problemov. in to razmišljaje pomeni točno to kam boste v tej dobi prišli. je za razmislit in se vprašat kako smo naravnani.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 21:20:31   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica
Jz bom pa sam to rekla: Lahko je s polno ritjo srati.

Se podpišem in dodajam: sita vrana lačni ne verjame.


To, da nisi tepen s strani partnerja ni polna rit... In to, če za dobro jutro ne dobiš takoj celega seznama "prijaznih" besed ampak dobro jutro tudi ni polna rit.  Ampak glede na te komentarje mi je jasno, zakaj do tega prihaja v tako velikem številu.

Pa še to, polne riti in site vrane ne rastejo na drevesu. Treba se je tudi potrudit, da prideš do tega. Eni imajo ali pa imamo to srečo in je morda v to treba vložit manj napora, eni pa nekoliko več.  Je pa vsak odnos "delo", v vsak odnos je treba vlagat, če želiš, da bo tak kot je.
Ampak, kot je ena napisala, tule slišimo oz. beremo samo eno plat zgodbe. Morda bi bilo zanimivo včasih slišat še drugo.

In ko smo že pri poslušanju...  Ja, za ene stvari pomaga, če se nekomu zjokaš, če prebereš par spodbudnih besed. Ne rečem da ne. Ampak za ene stvari pa to ni dovolj...
In anonimna, ki je pisala, da je dobila direkt zato, ker je imela rezervne ključe. Ja lepo vas prosim. To ni stvar, ki jo napišeš na RR in ti potem napišejo nazaj boga boga in je dobro. To je stvar, pri kateri je treba ukrepat in to takoj. Ne vem, it na policijo, CSD, v varno hišo. Ker človek, ki zaradi ene malenkosti ala ključi tako odreagira te je po mojem mnenju zmožen ubit.

Ampak uredu, vsak po svoje. Želim srečo vsem!


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 21:25:08   
Anonimen
Dobro si to napisala za polno rit, viv.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 21:33:50   
Anonimen
Vsaj je svoje sreče kovač in usodo si krojimo sami tako ali drugačno.
Zase lahko povem le to,da sem srečna tko kot sem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 22:58:35   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: viv
Moj mož včasih komentira kakšno situacijo takole:"Jim pa že paše...!" in vedno bolj ugotavljam, da je temu res tako.


MOj tudi...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:09:24   
mami_miki
trpimo, dokler pač sami hočemo....nas mora fajn po glavi vdarit, da se kakorkoli premaknemo na +...ena pa še tako tepe, pa nič...ponavadi se začne z blagimi udarci: če ne rešimo, so vedno hujši...prej pa imamo toliko priložnosti-samo ne, ker ne vidimo, čakamo na najtahujše-da bi enkrat videli...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:11:52   
Marogica
Že dolgo nisem na eni sami temi prebrala toliko pregovorov...user posted image  Bi še dodala kakšnega?

"Ljudje se radi vidijo v motnih zrcalih".  P.  Lagerkvist

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:18:04   
mami_miki
jaz nimam pregovorauser posted image ja...kdor drugemo jamo koplje...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:18:20   
mami_miki
je jamaruser posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:21:59   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

je jamaruser posted image



....ali grobar....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:26:01   
Anonimen
Moj mož včasih komentira kakšno situacijo takole:"Jim pa že paše...!" in vedno bolj ugotavljam, da je temu res tako.


A o tem potem še govorite doma user posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:42:58   
nejcko
Jaz sicer ne bom rekla da gre za polne ali prazne riti, ampak da je vedno toliko enih stvari zadaj, da je lahko biti "pameten", zelo težko pa pameten. Zato jaz večinoma na te poste sploh več ne odgovarjam.
Žal mi je za vsako trpečo dušo, vsaki bi takoj ponudila roko v pomoč, a prvi korak mora definitivno narediti sama. Le pot do tega prvega koraka je žal polna, prepolna ovir (takih ali drugačnih), ki pa jih mi na tej strani monitorja ne bomo nikoli videli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
5.12.2007 23:43:24   
Pajaca
Moja nona je vedno rekla kakor si boš postlala tako boš spala.

Po moje je imela čist prav.

Čudno mi je to, ko rečmo dva le skupaj hodita, niti ne živita skupaj, pa se fant že grdo do punce obnaša, jo ponižuje, zmerja, pa se ona vseeno odloči in skupaj živita, imata otroka, pa jo začne tepst pa se odločita za še kakšnega otroka. In potem rečmo joka kako ji je hudo. Ali pa reče, ja saj sem res naredila napako, ko pa sem 5min zamudila na zmenek, saj je imel prav da me zmerja. Pa ga zagovarja pa zagovarja, kako on ni nič kriv. Pa da jo ima rad, pa saj mi je rožce kupil, lej kako mu je žal......

Ja jaz takih zgodb ne razumem. A so to dejanja iz obupa???? A je to sam da enga imam, da nisem sama, pa bolj tak kot nihče?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 6:50:40   
Fiona23
Moje mnenje glede začetnega posta je tako: tale forum je tukaj namenjen temu, da se izpovemo, si izmenjamo mnenja in si pomagamo z nasveti. To, da nekatere uživajo v trpinčenju in da ne morejo narediti konca temu, je zame neumen komantar. Ni tako zelo lahko zapustiti nekoga, ki ga imaš rad, nekoga, s katerim si si ustvaril skupno življenje in družino. Najbrž večina nesrečnic, ki piše tukaj, potrebuje pogum in spodbudo, da bi to naredila. Da pa bi mi lažje razumeli situacije, nam razložijo kaj in kako se je dogajalo. To ne pomeni, da uživajo v tem, ampak ne moreš pa tud kr spokat ob prvem nesoglasju in preprih. Seveda se trudiš nekaj časa in poskušaš. Ene odnehajo prej, druge kasneje. In ja, s polno ritjo je hudo lahko srat!!!

_____________________________

LP, Bejbika

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 7:18:25   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

In te "reve"  take tipe prav iščejo. Če se slučajno uspejo kakšnega takega primerka znebit, potem je naslednji spet enak kreten.
Kar je grozno pri vsej stvari pa je to, da se tak vzorec prenaša iz roda v rod, Če je oče maltretital in mlatil mamo, potem si bo hči skoraj pravilomo našla tipa, ki bo enako poče z njo itd.



Si že kdaj slišala za to, da imajo eni dva obraza, da so na začetku taki cukri, tko prijazni, ustrežljvii, še muhe ne morejo ubit. Verjetno ne, jaz pa. Verjemi, nobena takega z lučko ne išče. Marsikaj privre na dan po mogoče več letih zakona....

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 7:18:32   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Moj mož včasih komentira kakšno situacijo takole:"Jim pa že paše...!" in vedno bolj ugotavljam, da je temu res tako.


A o tem potem še govorite doma user posted image


Jaz ne, kar se tiče RR sploh ne. Ker ga življenje drugih ne briga, ker ni tip, ki bi znal  tolažit. Je bolj cool tip, ki ne kaže čustev, zato mu niti ne govorim o tem. Odgovor bi bil: "Kaj čem jim jest".


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 7:39:05   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

včasih zgleda da so eni po defoltu luzerji eni pa vinerji. eni vedno lahko serjejo s polno ritjo in vse v življenju jim je super in vse jim ratuje, enim se pa vse kar primejo v roke zdreka. in močno sem prepričana da je to v katero grupo padeš zelo zelo odvisno od posameznika že začenši s tem kako razmišljaš.


Pa si mogoče razmišljala, da vsi ljudje nimajo enakega izhodiščnega položaja?
Da nekateri odraščajo v razbitih družinah, polnih nsilja, da jim nihče ne vcepi v glavo občutka vrednosti, nihče jim ne da občutka ljubljenosti. A lahko tak človek sam sebe ceni, lahko tak človek ima sam sebe rad? Ti jaz povem da NE MORE. Zato, da pa se ti upreš takemu obnašanju partnerja, pa moraš sam sebe cenit, se spoštovat in se imeti rad.

Da ti povem svojo izkušnjo. Odraščala sem v družini, kjer sta se starša prepirala na žive in mrtve vso mojo mladost. Nista izbirala besed. Vedno sta mi dajala občutek, da itak nisem sposobna, da nič ne znam, da me itak nihče ne bo imel rad ker se tako obnašam. (Bila sem depresivna zarai njunih prepirov).

Dolgo sem se borila s temi mislimi o nevrednosti ljubezni, sreče.... Potem pa sem se spravila k sebi, začela delat na sebi, svoji samozavesti. In sem dobila fanta.
IN se je ponovila zgodba moje rodne družine - on ego, jaz pa sem prosjačila za tisti mali kanček ljubezni. Lazila za njim, ko je bil užaljen, ker ni bilo vse po njegovo. prenašala njegove izpade....

Kaj sem dosegla? NIČ. Samo sebe sem spravljala v obup. KOnčala sem z njim. Ampak še dolgo sva se slišala po telefonu in se videvala. Hvala Bogu sem bila tolk pametna, da nisem več šla nazaj v tisti pekel.

Ne ni me pretepal, je pa izvajal psihično nasilje nad mano (nisem sposobna, pojma nimam - kaj znano?).
In jaz sem trpela, za voljo tistih pičlih nekaj trenutkov lepega.

Ampak jaz sem imela ob sebi ljudi, ki so me  podpirali in mi pomagali.
marsikatera (in marsikateri) v teh trenutkih nima ob sebi nikogar. In sam si ne znaš pomagati. ker ne veš kako. Tudi če prideš na RR in pojamraš, se ti ne bodo kar naenkrat odprla nebesa. Počasi, počasi se ti bo začelo svitati v čem je keč. Ampak to traja. Pri meni je na srečo samo pol leta. Pri drugih lahko traja par let.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 8:12:31   
mika
Moj mož včasih komentira kakšno situacijo takole:"Jim pa že paše...!" in vedno bolj ugotavljam, da je temu res tako.


no, tole je pa komentar za 'samomor'. da ženska, ki ne zmore iz nasilne družine, sprašuje za mnenja KAKO naj si pomaga, prebere tak komentar...že tako je v stiski, ki si je jaz ne znam niti predstavljat, potem, pa da ji rečeš, da ji paše.....res zelo zelo zelo moten komentar.

če bi kdaj slišala za kak primer iz varne hiše, kako morajo pazit ženske, da jih na sodišče spremlja policija, da se vozijo po ne vem kakšnih poteh, da se za njimi 'izgubi sled', da pridejo nazaj do varne hiše.....
zakaj misliš, da ni nikjer objavljenega naslova varne hiše, a? zaradi groze trpinčenja, ki jo izvajajo nekateri možje. in kako naj gre ženska kar tako od doma, če ne ve kje jo bo mož spet zahaklal in še bolj premlatil, če ne ubil.

saj dajemo tu gor nasvete in vzpodbude, da morajo vstran, če pa ženska ne bo zmogla, ne pomeni, da ji to paše....ma ne morem verjet, da lahko da nekdo tako zelo neumen komentar.....
prestrašene ženske bi nekdo moral dobesedno prijet za roko in jih peljat na varno. hvalabogu nekatere zberejo pogum in grejo, žal pa niso vse takšne in dokler ne bodo pristale v bolnici, ne bodo zapustile moža

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 8:54:34   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Moj mož včasih komentira kakšno situacijo takole:"Jim pa že paše...!" in vedno bolj ugotavljam, da je temu res tako.


no, tole je pa komentar za 'samomor'. da ženska, ki ne zmore iz nasilne družine, sprašuje za mnenja KAKO naj si pomaga, prebere tak komentar...že tako je v stiski, ki si je jaz ne znam niti predstavljat, potem, pa da ji rečeš, da ji paše.....res zelo zelo zelo moten komentar.

če bi kdaj slišala za kak primer iz varne hiše, kako morajo pazit ženske, da jih na sodišče spremlja policija, da se vozijo po ne vem kakšnih poteh, da se za njimi 'izgubi sled', da pridejo nazaj do varne hiše.....
zakaj misliš, da ni nikjer objavljenega naslova varne hiše, a? zaradi groze trpinčenja, ki jo izvajajo nekateri možje. in kako naj gre ženska kar tako od doma, če ne ve kje jo bo mož spet zahaklal in še bolj premlatil, če ne ubil.

saj dajemo tu gor nasvete in vzpodbude, da morajo vstran, če pa ženska ne bo zmogla, ne pomeni, da ji to paše....ma ne morem verjet, da lahko da nekdo tako zelo neumen komentar.....
prestrašene ženske bi nekdo moral dobesedno prijet za roko in jih peljat na varno. hvalabogu nekatere zberejo pogum in grejo, žal pa niso vse takšne in dokler ne bodo pristale v bolnici, ne bodo zapustile moža


mika, tole si odlično napisala user posted image
 
Veste, draga dekleta in fantje, ki imate takšna "globoka" razmišljanja o tem, kako komu nekaj "paše"... Vzemite si čas in se javite za prostovoljca/prostovoljko na SOS telefonu. Dajte skozi izobraževanje in pomagajte v varnih hišah. Priskočite na pomoč ženski v trenutku najhujše stiske - ko boste enkrat prejeli klic nesrečnice, ki je delala samomor in boste skočili v avto ter ji lastnoročno odhiteli na pomoč, bo vaš pogled na svet in na soljudi drugačen. Ko to ne bo samo virtualna "resničnost", ki jo spremljate iz svojega varnega gnezda, ampak kruta dejanska realnost, ki jo lahko otipaš, zavohaš, okusiš, začutiš. Če vas še to ne strezni, ste brez srca oz. brez kanca empatije.
 
Samo še tole: da tak komentar pride iz ust uradne osebe (policista) je pa še bolj žalostno user posted image  Ali da tudi v zapisnik ob posredovanju, da "babi nasilje pač paše"?

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 10:19:23   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jah tezko je bit pameten, ce nisi v taki situaciji... Jst pravim, da je vsak sam svoje srece kovac. Marsikdo pa se lahko kdaj znajde v situaciji, iz katere ne najde izhoda!!! In vprasa za mnenje... Ce se vam ne da odgovarjat in brat, pa pac ne berite! Simpl, ne?

Velikokrat kaksen pogovor, kaksna beseda zaleze in se nehas smilst samemu sebi. Tko da jaz recimo nimam nic proti. Ker se predobro zavedam, da lahko tud mene se kdaj caka kej pdb. Itak bo pa vse na meni kaj bom naredila, to je pa dejstvo.


Točno.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 13:12:54   
baguSka
A o tem potem še govorite doma


Odvisno od teme... O tvoji temi recimo sem debatirala z mami.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 15:49:13   
taja27
to so tko težke stvari, da po moje njihove teže ne more razumet nihče, ki tega ni doživel. 

če bi blo tko enostavno, kot ene mislite, sem prepričana, da bi bilo veliko manj nasilja. ampak to je začaran krog, o katerem ste ene zelo jasno pisale, in s tem napisanim se popolnoma strinjam. prepričana sem, da ne more nihče uživat v tepežu, maltretiranju, ... po moje enostavno nimajo te ženske, poguma, moči, volje ...

in tiste, ki pišejo o tem na RR-ju, nimajo verjetno nikogar, ki bi jih razumel, ki bi jim pomagal, pa čeprav samo z moralno podporo ...

in kaj dobijo na RRju? komentar, ki je v bistvu zelo kompatibilen s komentarjem njihovih partnerjev! sama si kriva, si že zaslužiš, ti že paše!

torej dekleta, takšni komentarji so zaušnice, ki letijo znova in znova. tokrat na RRju. in priletijo na ista ušesa in glavo, v kateri že itak kar zvoni od bolečine in solz. če je talanje takih zaušnic kateri v užitek, potem vas jaz ne razumem.

sama živim v povsem drugačnem okolju in sem ob vsaki prebrani zgodbi lahko le vesela, da imam življenje, kot ga imam. in resnično nikomur ne privoščim ničesar, kar ne želim, da se zgodi meni.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 15:51:30   
baguSka
in kaj dobijo na RRju? komentar, ki je v bistvu zelo kompatibilen s komentarjem njihovih partnerjev! sama si kriva, si že zaslužiš, ti že paše!

torej dekleta, takšni komentarji so zaušnice, ki letijo znova in znova. tokrat na RRju. in priletijo na ista ušesa in glavo, v kateri že itak kar zvoni od bolečine in solz. če je talanje takih zaušnic kateri v užitek, potem vas jaz ne razumem.


user posted image

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 15:59:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: taja27

to so tko težke stvari, da po moje njihove teže ne more razumet nihče, ki tega ni doživel. 

če bi blo tko enostavno, kot ene mislite, sem prepričana, da bi bilo veliko manj nasilja. ampak to je začaran krog, o katerem ste ene zelo jasno pisale, in s tem napisanim se popolnoma strinjam. prepričana sem, da ne more nihče uživat v tepežu, maltretiranju, ... po moje enostavno nimajo te ženske, poguma, moči, volje ...

in tiste, ki pišejo o tem na RR-ju, nimajo verjetno nikogar, ki bi jih razumel, ki bi jim pomagal, pa čeprav samo z moralno podporo ...

in kaj dobijo na RRju? komentar, ki je v bistvu zelo kompatibilen s komentarjem njihovih partnerjev! sama si kriva, si že zaslužiš, ti že paše!

torej dekleta, takšni komentarji so zaušnice, ki letijo znova in znova. tokrat na RRju. in priletijo na ista ušesa in glavo, v kateri že itak kar zvoni od bolečine in solz. če je talanje takih zaušnic kateri v užitek, potem vas jaz ne razumem.

sama živim v povsem drugačnem okolju in sem ob vsaki prebrani zgodbi lahko le vesela, da imam življenje, kot ga imam. in resnično nikomur ne privoščim ničesar, kar ne želim, da se zgodi meni.


Amen. In naj prav vsaka tole prebere ter pogleda resnici v obraz (beri: svoj izraz na obrazu v ogledalu).

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: za vse nesrečne zgodbe zadnje čase
6.12.2007 16:40:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Brezveze, da komentiramo vsako posebej, ker je itak vse isto.

Ker, da nekdo nima toliko samospoštovanja da bi naredil konec takemu trpinčenju, kot ga opisujete nekatere, tako fizičnemu in psihičnemu, enostavno ne morem verjet!


Ne, ni brezveze, vsaka zgodba posebej. Vsak človek nosi s sabo svoje zgodbe, verjetno tudi ti kakšno svojo, ki jo zadržiš za krog svojih najbližjih in vsakemu človeku je njegova zgodba najpomembnejša in unikatna. Posploševanje, da je vse isto in itak brezveze, je milo rečeno nehigiensko in dolgočasno. Če je vse brezveze, če je vse isto.....kako to, da sploh bereš in kako to, da o tem celo komentiraš s svojim možem, v vašem družinskem času, ki bi ga lahko porabili za nebrezvezne zgodbe? Kako to, da jih toliko prebereš, če je vse brezveze in vse isto? Prebereš eno in veš....

....in.....če je temu tako lahko narediti konec.....kako to, da ne poveš kakšnega instant izvedljivega recepta? Daj, ojunači se, reci nekomu, naredi to in to, zagotavljam ti, da ti bo uspelo, saj je enostavno? A si upaš? Ne verjamem, ker NI tako enostavno, če se srečaš z nasiljem.


In ja, strinjam se, vsem tem osebam manjka samospoštovanja....do katerega ne bodo prišle (ali celo tudi ne) čez noč. In namesto da jim zbujaš slabo vest, celo občutek vrojene krivde (ja, saj vam paše, same ste si krive), jim raje daj pogum, če ga premoreš :).

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?