|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 12:36:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Moj brat ima 390 evrov plače pa plačuje za dva otroka 110 evrov preživnine.


Uh to pa je hudo.Pol mu samo 280 eurov ostane za položnice in preživetje. Kriza!



Ja, bogi res. Predvsem in najprej on.user posted image   Lepo razmišljanje miniko. Pa si se vprašala kako je tem otrokecom, ki dobita od očija vsak po 55 eurov?

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 12:37:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Moj brat ima 390 evrov plače pa plačuje za dva otroka 110 evrov preživnine.


Uh to pa je hudo.Pol mu samo 280 eurov ostane za položnice in preživetje. Kriza!


Nikogar ne briga,če ima za preživetje pa še enga otroka ima doma.



A še enga otroka ima doma? Ja pol pa je res bogi...bogi v glavo, da pri 390 eurih plače naredi tretjega otroka.



Daj lunca da morda tvoj brat ne dela še kaj "postrani"

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 12:41:59   
Anonimen

Nikogar ne briga,če ima za preživetje pa še enga otroka ima doma.




Ja koga bi pa moglo brigat če ima on za preživetje? Če njega samega ni brigalo za lastno preživetje ko je delal otroke, zakaj bi koga drugega.

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 12:56:20   
VERONICA
A še enga otroka ima doma? Ja pol pa je res bogi...bogi v glavo, da pri 390 eurih plače naredi tretjega otroka.


Mogoče moramo moške takoj po ločitvi kar sterilizirat? Da se slučajno ne bi spravili narediti še kakega otroka?

Ali si kaj pomislila da nova žena ima enako kot ti "pravico" do lastnega otroka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:07:58   
lunca99
Se vidi,da je za nekatere še vedno denar sveta vladar.Ste pogledale tiste,ki so brez dohodkov pa imajo po pet,šest otrok?
Kako pa tisti živijo?

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:08:34   
VERONICA
Ali pa moramo nasplošno prepovedati vsem moškim s plačo pod 400EU da imajo otkoke?

Kaj pa ženskam potem?

Meni se zdi da otrok čigavi starši toliko zaslužijo itak ne bojo šli na smučanje, imeli rolerje določene znamke... Ampak če so starši skupaj itak da ne, če so pa ločeni ajoj zločin...

Meni se osebno zdi samo pošteno če po ločitvi dohodek po osebi ostane vsaj približno isti za vse člane. In to je to.

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:12:41   
lunca99
Ma kje 400 izpod 1000 ni govora,da imaš otroka potemtakem.

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:24:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Se vidi,da je za nekatere še vedno denar sveta vladar.Ste pogledale tiste,ki so brez dohodkov pa imajo po pet,šest otrok?
Kako pa tisti živijo?



Ne, ne, ne. Nemoj ti mene lovit na to finto. Nikjer nisem rekla, da ne smejo imet otrok, zaradi mene jih ima lahko še 3, AMPAK potem pa se ne pritožuj če nimaš denarja za preživet, to sem mislila. Sicer se ON tukaj direktno ne pritožuje ampak ne vem zakaj  vidve z miniko tako skrbita zanjegovo preživetje.

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:26:05   
Anonimen
Ali pa moramo nasplošno prepovedati vsem moškim s plačo pod 400EU da imajo otkoke?

.


Recimo da bi jim dovolili imet 1. To ne bi niti bla tak slaba ideja.

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:38:57   
Kepica83
Ja nivess je bogi. Otrok dobi vse za preživetje oče pa mora plačat elektriko, vodo, tv, komunalo, pa še jest nekaj mora. In nihče ga ne vpraša ali ima. Predvidevam pa da ima mamica tega otroka dovolj veliko plačo saj drugače nebi samo 110 eur plačeval otroškega dodatka. Ja pol pa najboljše da res tisti pod 1000 eur plače nimajo otrok  ali kako.? Če pa je mamicam tak težko preživet zakaj pa pol morajo kupovat igrače vsak mesec za 50 eur.?Če nimaš pol pač neboš kupil. Pa da mora 70 eur dat za osebno higieno otroka? Šampon, gel za tuširanje, puderček in... Se ne porabi vsak mesec cel. In za to treba dat 70 eur? Pol pa ji že nič ne manjka. A očkov pa nihče ne vidi. Vse ste nenormalno egoistične. A ko pa vam je otroka naredil pa je bil dober ne? Hudo mi je ko vidim kako je enim vseeno za svojega bivšega če ima kaj za jest ali pa ne. In to govorim za tiste, ki si lahklo take neprimerne izdatke privoščijo in imajo dobro plačo pol pa skubijio bivšega do onemoglosti. Na post pleničke bom pa odgovorila tako:  zakaj se sedanji partnerji vmešavajo? Naj partner sam reši? Halo? Jaz sem partnerja vzela komplet z njegovimi problemi in njegovim otrokom in mu bom stala ob strani in mu poskušala pomagat kar se da. Ker mu trenutno ni lahko. Da sma nek tim in držima skupaj v vsem. In se nebi smela vmešavat? Glede na to da me njegova bivša fizično napada povsod kje se pojavim a ona pa se lahko vmešuje v najino življenje? Jaz pa nesmem vprašat če se bodo njene navedbe glede izdatkov mogle prikazat ali ne. Svašta!

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 13:46:32   
lunca99
Ja miniko tko je to dokler so živeli skupaj je blo vse ok,ko pa se ločijo pa ga ožeti do konca.In,ko so še bili skupaj verjamem,da niso kupovali tako na veliko igrač al pač kot zdaj,ko mora bivši dat.user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 14:00:53   
Kepica83

IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Ja miniko tko je to dokler so živeli skupaj je blo vse ok,ko pa se ločijo pa ga ožeti do konca.In,ko so še bili skupaj verjamem,da niso kupovali tako na veliko igrač al pač kot zdaj,ko mora bivši dat.[image]

Točno tak! Zdaj pa jih ne briga kako in kaj on živi. Če ima mati palče 1000 eur pa si lahko privošči 400eur izdatkov za otroka zakaj bi pol bivši moral pol kriti. Bivši naj krije nujne stvari za otroka ne pa nek luksuz ki sa ga zadaja mati sama, pol pa terja veliko peživnino. A pol pa bo ena šla na morje na Dubai pa bo cena dopusta npr.  2000 eur pa bo klicala bivšega da naj da polovico zraven za otroške stroške potovanja?user posted image


(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 14:10:56   
lunca99
Ja saj.Prej so mu kupili igračo za 10 evrov zdaj pa treba za 50,saj bo oče dal.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 14:13:05   
lunca99
Sama imam otroka pa naj nihče ne reče,da tolk stane.A mu res kupite vsak mesec novo bundo,čevlje?Vsak mesec šampon ,avto na daljinca???user posted image

In ja treba reč na sodišču,da vsak mesec preraste oblačila,čevlje....kolk pa ene dobijo zastonj??

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 14:15:26   
Kepica83
Ja saj.Prej so mu kupili igračo za 10 evrov zdaj pa treba za 50,saj bo oče dal.


Ja ne? Eh groza vse skupaj to razmišljanje enih.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 14:22:08   
lunca99
Ko živiš skupaj vedno gledaš kako priti iz meseca v mesec.Se sproti odločaš kaj kupiti ,kako ...

Ko pa si ločen pa si misliš ja zakaj pa nebi nekaj dražjega saj bo stari dal.user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 20:51:10   
pikica36
enkrat ste me že popljuvale pa me dajte še zdaj!

očitno ste tule same razvajene frklje , ki vam je cilj svoje bivše ožemat do onemoglosti . in se baharitit na njihov račun. haloo, 50e za igrače 70 e za kozmetiko.. pa da ne razglabljam naprej...lari fari.me res zanima , kot je rekla miniko, če ste prej res tako zapravljale, ko ste bile z njimi.
močno dvomim.
dajte no punce , postavite se malo na realna tla.
če pa niste sposobne vzdrževat  otrok zakaj jih pa pol ne date partnerju pa vas bo potem on ožemal, me prav zanima kako boste živele.

ma.. saj nimam besed, kake komentarje dajete.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 20:52:37   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Ko živiš skupaj vedno gledaš kako priti iz meseca v mesec.Se sproti odločaš kaj kupiti ,kako ...

Ko pa si ločen pa si misliš ja zakaj pa nebi nekaj dražjega saj bo stari dal.user posted image



Tole je pa popolnoma mimo. Ampak res mimo.

Čeprav se nisem imela več namena javljat na tej temi ... ker mi je popolnoma mimo, kako nekatere ženske (ki niste ločene) razmišljate.

Lunca99 ali si si kdaj naredila izračun koliko stane tvoj otrok? Samo in zgolj za informacijo. Saj ni treba tega delit z nami. Naredi to zase.

Ene imajo stroške varstva, ki kaj hitro znaša od 200€ do 300€ nekje. In vse boste rekle - ja zakaj pa ga ima v privat varstvu, saj obstaja vrtec. Ja to je že vse res .. .Kaj pa če vrtca ni dobila? Ali pa je otrok v vrtcu skoz bolan in se mamica odloči dat otroka v privat varstvo saj ne more biti ves čas bolezni na bolniški. Veliko je faktorjev, ki uplivajo na preživnino. In preživnina, kljub temu da se plačuje na mesec, je bolj pavšal kar se porabi na otroka čez celo leto. Ne res ne porabim vsak mesec 50€ ali za igrače ali pa obleke. Pride pa kak mesec ko porabim 100€ za to. In tudi obšolske dejavnosti, ki jih imajo otroci (s tem mislim različne tabore) je potrebno plačat. Ko sem jaz na sodišču predstavljala stroške, ki so se dotikali samo otrok (to je bila šola, interesne dejavnosti, zavarovanje) sem kaj hitro presegla višino mesečne preživnine. In tako je ... Na žalost.

Ko smo skupaj v partnerstvu nikoli ne računamo koliko smo dali za nekaj... tako pač je in tako moramo sprejeti. Včasih porabimo eno plačo, včasih dve. Vse je odvisno kakšni stroški se nam pojavijo tisti mesec. In če gledamo 4 člansko družino ... se potem to deli na 4 dele.

Gina je prav lepo napisala. Oče, ki je ostal sam 100% ne porabi toliko vode, ogrevanja, hrane, elektrike kot to porabi mamica z dvema otrokoma. Se strinjate? Niti ne porabi toliko praška, šampona, zobne paste, wc papirja ... Ker skrbi samo zase. Ja saj ima stike in otrok pride tudi k njemu ... S tem se strinjam .. ampak ponavadi spet mamica dobi domov eno potovalko oblek ... in tiste ki imajo manjše otroke vrjetno "pogrešajo" tudi kako plenico ali dve.

Glejte veliko je pametovanja na to temo - prevelika ali premajhna preživnina. Dejstvo je, da je težko o tem razglabljat ker imamo različne potrebe in različno porabo dobrin. Enim je pomembno, da imajo vsak dan evrokrem za zajtrk, drugim pa da imajo samo kruh in mleko. Me razumete? Veste kaj želim s tem povedat? ... Vsak ima svoj življenski standard. In tudi otroci ga imajo. Ker smo jim ga dali starši. Ker smo mi tisti, ki skrbimo za njih.

In še nekaj ... lahko je biti pameten dokler se v takšni ali pa podobni situaciji ne znajdeš sam. Vedno je govor samo okoli denarja. Saj vsi vemo pri denarju se vse neha. Nikoli pa ... ne debatiramo o tem ... koliko ljubezni smo v naše otroke vložili. Samo to je pomembno.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:06:42   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

enkrat ste me že popljuvale pa me dajte še zdaj!

očitno ste tule same razvajene frklje , ki vam je cilj svoje bivše ožemat do onemoglosti . in se baharitit na njihov račun. haloo, 50e za igrače 70 e za kozmetiko.. pa da ne razglabljam naprej...lari fari.me res zanima , kot je rekla miniko, če ste prej res tako zapravljale, ko ste bile z njimi.
močno dvomim.
dajte no punce , postavite se malo na realna tla.
če pa niste sposobne vzdrževat  otrok zakaj jih pa pol ne date partnerju pa vas bo potem on ožemal, me prav zanima kako boste živele.

ma.. saj nimam besed, kake komentarje dajete.


Pikica36 jaz zase ne morem trditi da sem razvajena frklja ... Bi bila vesela če bi lahko to bila.

Moj mesečni priliv (plača+od+preživnina) znaša cca. 1000€ na mesec. Od tega dam približno 500€ za položnice in najemnino, 350€ za hrano, med 100 in 200€ pa za bencin, obleke, obutev (pač tisto kar takrat potrebujemo). Če to sešteješ skupaj vidiš da včasih porabim celo več kot imam dohodka.

Od tega gre pribibližno 90€ za šolsko prehrano in stroške, 45€ za interesne dejavnosti, 40€ za zavarovanje. Potem pa še hrana, ki je približno 200€ za otroka na mesec (dva otroka - 6€ na dan).


No sedaj mi pa prosim povej če sem razvajena frklja ... ker od bivšega moža prejemam 250€ preživnine za dva šoloobvezna otroka (samo šolske potrebščine za njuju so me v mesecu avgustu prišle 251€).user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:13:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tina a

IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

enkrat ste me že popljuvale pa me dajte še zdaj!

očitno ste tule same razvajene frklje , ki vam je cilj svoje bivše ožemat do onemoglosti . in se baharitit na njihov račun. haloo, 50e za igrače 70 e za kozmetiko.. pa da ne razglabljam naprej...lari fari.me res zanima , kot je rekla miniko, če ste prej res tako zapravljale, ko ste bile z njimi.
močno dvomim.
dajte no punce , postavite se malo na realna tla.
če pa niste sposobne vzdrževat  otrok zakaj jih pa pol ne date partnerju pa vas bo potem on ožemal, me prav zanima kako boste živele.

ma.. saj nimam besed, kake komentarje dajete.


Pikica36 jaz zase ne morem trditi da sem razvajena frklja ... Bi bila vesela če bi lahko to bila.

Moj mesečni priliv (plača+od+preživnina) znaša cca. 1000€ na mesec. Od tega dam približno 500€ za položnice in najemnino, 350€ za hrano, med 100 in 200€ pa za bencin, obleke, obutev (pač tisto kar takrat potrebujemo). Če to sešteješ skupaj vidiš da včasih porabim celo več kot imam dohodka.

Od tega gre pribibližno 90€ za šolsko prehrano in stroške, 45€ za interesne dejavnosti, 40€ za zavarovanje. Potem pa še hrana, ki je približno 200€ za otroka na mesec (dva otroka - 6€ na dan).


No sedaj mi pa prosim povej če sem razvajena frklja ... ker od bivšega moža prejemam 250€ preživnine za dva šoloobvezna otroka (samo šolske potrebščine za njuju so me v mesecu avgustu prišle 251€).user posted image user posted image user posted image


Tina a, jaz se na tvojem mestu res več ne bi trudla. Tisti njuni dialogi, trialogi, so res dovolj.

(odgovor članu tina a)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:15:01   
mama54
Tina a, jaz se na tvojem mestu res več ne bi trudla. Tisti njuni dialogi, trialogi, so res dovolj.


Nivess, pa še res je.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:17:06   
tina a
THX ... vem ja ... Ampak te teme me vedno podžgejo ... Saj povadi sem dolgo tiho .. Ko pa pokne pa pokne ...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:20:51   
mama54
6€ na dan).



Žalostno toda resnično.Potem pa ti nekdo pametuje,da so mame razvajene in oderuške.Ubogi  vsi ti otroci, edina sreča za njih,da imajo mamice. 

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:23:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: plenicka

In nimam pojma, kaj se v teh zadevah toliko angažirate(-jo) novi partnerji...naj se s tem ukvarja in reši starš otroka. Oba starša otroka.


No, ta fenomen je pa tudi meni zanimiv... Se pa spomnim, ko je ena spraševala, če se lahko njen dragi odpove otroku, ki ga ima z bivšo, da mu ne bi bilo treba plačevati preživnine... Aja: pa ona in njen dragi sta pričakovala otroka in hotela zidat hišouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu plenicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Povišanje preživnine-tožba
19.1.2008 21:25:55   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: mama54

6€ na dan).



Žalostno toda resnično.Potem pa ti nekdo pametuje,da so mame razvajene in oderuške.Ubogi  vsi ti otroci, edina sreča za njih,da imajo mamice. 


Jah tak izračun nekak sem si naredila. Sem se tudi jaz zgrozila ko sem prišla do tega. Ampak tako je ... Približno tolk pride. S tem, da jima vsak dan pripravim malico za v šolo (sendvič, pa kak rogljiček, mandarinco ali jabolko, pa sok ali vodo) ker sta v šoli prijavljena samo na šolsko kosilo. Če bi bila prijavljena še na malico bi plačevala 90€ samo za enega za šolo. To pa mi je malo prevelik strošek. Ampak saj gre. Trenutno malo težje ... Ampak načeloma pa nam laufa.

Meni je itak pri vsem tem najpomembnejše, da imamo sedaj mi3je veliko boljši odnos kot smo ga pa imeli prej. In da sem končno mamica, ki se zna z njima tudi smejat (in ne samo vpit kot sem počela prej)

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?