|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mariborska porodnišnica
30.1.2008 21:56:08   
Klarita
Butara najprej ti čestitam ob rojstvu drugega otroka in sem vesela, da si zadovoljna.
Ampak: v porodnišnici zmanjka vložkov?! V porodnišnici zmanjka toaletnega papirja?! In ti si zadovoljna? Tukaj se vidi kako se nekatere zadovoljite z minimumom, ko pa je to vaš in naš dogodek, katerega pomnimo celo življenje. Saj lepo, da so bili vsi prijazni in ustrežljivi, ampak ni sramota, da greš na WC in si ne moreš zamenjati vložka, ko najbolj krvaviš, potem pa še papirja ni in še po možnosti nimaš sveže plenice za otroka na voljo? To je tako kot da bi šla darovati kri in bi morala zraven prinesti svojo iglo. Malo sarkastično, ampak res je sramota, da bi si morala zraven nesti stvari, katere bi res morale biti na voljo v neomejenih količinah. (vem, da na žalost ene preveč stvari odnesejo zraven domov, ampak vseeno se to nebi smelo dogajat)
Jaz s tem nebi bila zadovoljna, res ne. Kaj šele če potrebuješ anestezista pa ga ni. In vse to je razlog, da bežimo v tujino, kjer je vse to na voljo, kadar hočeš in kadar potrebuješ.

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mariborska porodnišnica
30.1.2008 22:04:52   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Mene pa zanima, kakšen porod so imele tiste, ki imate dobre izkušnje v MB. Jaz jih poznam nekaj, ki so imele dobre izkušnje (to so bile same take, ki so imele dokaj lahki porod), še več pa poznam takih, ki so imele zelo slabe izkušnje. Očitno zatajijo pri komlikacijah.


ROdila sem dvakrat, enkrat pred skoraj sedmimi leti, drugič pred tremi leti. Oba poroda sta bila dolga 13 in 12 ur, tako, da ne morem ravno reči, da sem imela lahka porodauser posted image .

Sem pa bila obakrat zadovoljna s vsem. Mogoče zato, ker nisem preveč pričakovala in imela očutka, da sem edina. Torej, če je ženska koliko toliko "normalna", ji v MB-porodnišnici ne bo hudega. Prej obratno

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mariborska porodnišnica
30.1.2008 22:16:52   
Vrtnica79

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


Sem pa bila obakrat zadovoljna s vsem. Mogoče zato, ker nisem preveč pričakovala in imela očutka, da sem edina. Torej, če je ženska koliko toliko "normalna", ji v MB-porodnišnici ne bo hudega. Prej obratno


Sem istega mnenja!

Melani99, joj to pa si res lepo opisala! In super da se je vse izšlo tako lepouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mariborska porodnišnica
30.1.2008 23:01:05   
butara
Klarita,
Občutki pri tem enkratnem dogodku, kot praviš...porodu...so pa tako edinstveni, da jih meni en usran WC papir ne more pokvariti, niti kakšen vložek, ki manjka. Oba poroda mi bosta ostala v krasnem spominu, na te malenkosti bom pa pozabila takoj - skorajda že sem user posted image Zame to res ni razlog, da bi šla rodit drugam. Drugam bi šla rodit le v primeru, če bi v MB porodnišnici manjkalo znanja. Take izkušnje pa na srečo nisem imela.
Smo pa ženske različne -  in še dobro, da smo - zato pač vsaka po svoje.

Pa da se popravim - saj vložkov ni zmanjkalo tako, da jih sploh ne bi bilo. Namesto njih so en dan pač delili velike zložence, ki jih dobiš takoj po porodu v porodni sobi. Je bilo za preživet, tudi če katera ni imela svojih zraven.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 11:06:58   
tosja
Klarita ti bom čist po domače povedala, pa upam da boš razumela!

Sam drek mešaš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 11:22:26   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

Klarita ti bom čist po domače povedala, pa upam da boš razumela!

Sam drek mešaš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Daj nehaj, a to tako smrdi! Po tvoji logiki je forum samo za drek mešat....
Forum je zato, da vsak pove svoje mnenje, če se tebi zdi, da drek mešam, o.k. tudi prav, ampak potem itak večji procent punc, ki povedo svoje mnenje mešajo drek, ostale pa itak samo berejo. Kaj bi te punce brale, če ene nebi dreka mešale. user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 11:26:37   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: tosja
Klarita ti bom čist po domače povedala, pa upam da boš razumela!

Sam drek mešaš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daj nehaj, a to tako smrdi! Po tvoji logiki je forum samo za drek mešat....
Forum je zato, da vsak pove svoje mnenje, če se tebi zdi, da drek mešam, o.k. tudi prav, ampak potem itak večji procent punc, ki povedo svoje mnenje mešajo drek, ostale pa itak samo berejo. Kaj bi te punce brale, če ene nebi dreka mešale. user posted image


Ljudje pač pozabljajo, da mora najprej drek obstajati, da ga potem lahko še mešaš... Oz. kot pravi stari slovenski pregovor: kjer je dim, je (ponavadi user posted image ) tudi ogenj.
 
Meni osebno je itak vseeno za MB ali Feldbach, ampak vseeno podpiram prosto (s)prehajanje po EU, kar se porodov tiče.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 11:48:54   
Klarita
Lepo si definirala špelin@.

IZVIRNO SPOROČILO: butara

Klarita,
Občutki pri tem enkratnem dogodku, kot praviš...porodu...so pa tako edinstveni, da jih meni en usran WC papir ne more pokvariti, niti kakšen vložek, ki manjka. Oba poroda mi bosta ostala v krasnem spominu, na te malenkosti bom pa pozabila takoj - skorajda že sem user posted image Zame to res ni razlog, da bi šla rodit drugam. Drugam bi šla rodit le v primeru, če bi v MB porodnišnici manjkalo znanja. Take izkušnje pa na srečo nisem imela.
Smo pa ženske različne -  in še dobro, da smo - zato pač vsaka po svoje.

Pa da se popravim - saj vložkov ni zmanjkalo tako, da jih sploh ne bi bilo. Namesto njih so en dan pač delili velike zložence, ki jih dobiš takoj po porodu v porodni sobi. Je bilo za preživet, tudi če katera ni imela svojih zraven.



Te čist razumem Butara, saj če jaz nebi prej izvedela za druge možnosti, bi verjetno tudi šla v Maribor (sicer s strahom), ampak bi verjetno tudi vse malenkosti odmislila in najvažnejše bi bilo, da se rodi zdrav otrok in da bi se oba z malim počutila dobro.

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 16:41:30   
saline
melani99 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 18:32:36   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: butara


Občutki pri tem enkratnem dogodku, kot praviš...porodu...so pa tako edinstveni, da jih meni en usran WC papir ne more pokvariti, niti kakšen vložek, ki manjka.


Točno tako. Tudi sama sem pred časom nekaj podobnega napisala pa sem bila takoj označena z mazohistko in slovensko matero Terezouser posted image
Pač vsak po svoje.

Butara, čestitke ob drugem nagajivčku/nagajivčici!

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mariborska porodnišnica
31.1.2008 19:22:28   
bina30
Rodila sem pred 2 mesecema v MB. Porod je bil OK, trajal je 4 ure, imela sem epiduralno (zanjo sem se zmenila preko vez, drugače ni sigurno, da jo dobiš). V porodni sobi je blo vse OK. Zelo so se potrudili zame. Potem pa so me po porodu namesto 3 ure pustili čakati 6 ur (fant je odšel domov, ker je bil full utrujen), pa mi je blo OK, ker sem imela svoje dete v naročju. Mi pa ni šlo v račun,. ker mora bit otrok 1 uro po porodu znova pregledan in ocenjen po Apgarju, moj Žiga pa je bil šele čez 7 ur na pregledu. Tud OK.

Na oddelku pa ni blo kaj preveč lepo. Meno osebno je dol viselo, če je bla kaka sestra tečna, ker sem bila pač najsrečnejši človek na svetu in mi ena koza tega ni mogla preprečit. Ko pa se spomnim za nazaj pa se mi zdi nemogoče, da je res večina sester blo tečnih. Pa pičica, saj vem, da delajo vsak dan isto, pa poslušajo ene in iste stvari, samo ej, tudi jaz vsako leto znova in znova v službi otroke iste stvari učim. In če so se odločle za delo z ljudmi, ga naj tudi dosledno opravljajo. Tam so mamice pod totalnim vplivom hormonov, bolečin, novih stvari in bi se z njimi moralo malo lepše ravnati. Pa tudi pediatri niso bogvekaj.
Aja, vložkov in vsega je bilo na pretek, so pa študentje včasih pozabili prinest.
Ko bom naslednjič rodila, grem spet v MB in bom te tečnobe "spregledala"

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 9:39:20   
Anonimen
Jaz bi rada samo dala vedeti mamicam, ki so (z mano vred) bile v mb nezadovoljne, da je to treba povedati naprej. Pogosto gre v teh primerih za kršenje človekovih pravic, kršenje kodeksov zdravniškega osebja in podobo. Zato je treba te stvari oznaniti. Te stvari namreč ne zapustijo štirih sten porodnišnice in za njih nihče nikoli ne odgovarja zato pa lahko delajo enako dalje. Pa dajte se enkrat že postavit za svoj prav! Saj osebje v porodnišnici ne dela zastonj. Zato dobijo plače in nekateri precej prevelike, če še pa plave kuverte prištejemo pa... Če bo na primer varuh človekovih pravic dobil samo eno pritožbo čez to porodnišnico, se mu verjetno stanje ne bo zdelo nič posebnega, če jih bo pa dobil toliko, kolikor je na tem forumu slabih izkušenj, pa se bo gotovo kaj premaknilo. Predlagam, da vsaka mamica in očka, ki sta imela slabo izkušnjo to zapišeta. Lahko se dogovorimo, da se napravi mapa teh izkušenj, ki se naj potem posreduje direktorju mb bolnišnice (nikakor predstojniku mb porodnišnice-upam da je kdo bral članek v včerajšnjem večeru o 96odstonem zadovoljstvu mamic v mb porodnišnici). Pa saj ni treba napisat imena in priimka. Se lahko samo z imenom pod vse podpišemo. Da se bo vedelo da za temi posti stojijo resnične osebe s katerimi se je pogosto ravnalo skrajno neprimerno!
Torej, vse ki so se pripravljeni boriti za svoje pravice prosim da mi pošljejo zasebno sporočilo in jim pošljem naslov na katerega bom zbirala vaše izkušnje ter jih v roku 14dni poslala najprej gopodu Pivcu osebno, nato pa ni izključeno da jih ne posredujem še varuhu človekovih pravic in kakšni tv! Še enkrat, naj se vidi, da za stvarmi stojimo resnični ljudje. Svojega polnega imena in priimka pa tudi jaz ne mislim izpostavljati (zaenkrat še), ker imam čez 2 meseca rok in bom zopet morala isto porodnišnico. Je to moj drugi porod namreč in se bojim it kam predaleč. Drugače bi zagotovo šla!

Pa še to! Predlagam da pogledate tudi komentarje pod članki v večeru. Posebej mamice, ki ste rodile v feldbachu! Jaz si kaj takega ne bi dovolila. Menim namreč da mariborska porodnišnica feldbachu ne seže niti do gležnjev in če bi imela denar bi si porod v fb zagotovo plačala. Me prav zanima kdaj bo lahko mb porodnišnica ponudila porodnicam toliko kot jim ponuja fb! Sigurno pa se mora vse skupaj začeti pri odnosu do porodnic!


(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 10:42:39   
Anonimen
Pa morda še poziv vsem tistim, ki so noseče prvič! Tudi vas pozivam, da napišete, zaradi česa ne želite prestopiti praga mariborske porodnišnice, česa se bojite, kakšnega poroda si želite (npr. voda,... ki jih ni na voljo) in kaj pričakujete od porodnišnice, poroda in osebja! Dajmo jim ideje če jih sami niso zmožni poiskati!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 10:43:58   
Afnica
Jaz sem bila v MB porodnišnici že 10dni pred porodom, zaradi hude preeklampsije- visokega pritiska in strašnega zatekanja. In v vsem tem času na oddelku res ne morem reči 1 slabe besede. Vse super. Lahko sem si prinesla TV, za obiske ni bil problem. V 14ih dneh sem dala menda vse sestre čez, pa nobena ni bila slaba.
S CTG-jem mojih user posted image user posted image  so se matrle tudi po 1h, pa še vedno ni bilo vredu posnetkov. Jaz sem živce izgubljala zraven, one so vse na hec obrnile.
 
Rodila sem v 32. tednu. Dvojčka, naravno. V porodni so lepo skrbeli zame, res lepo. Imela sem babičarja Bojana. Ker se je vse skupaj začelo veliko prehitro, me je bilo full strah. On me je tolažil in bodril. Res si zasluži pohvale. Vse je tako lepo razložil, vse tako res pomirjajoče. Še moj dragi reče, da je bil full vredi.
 
user posted image user posted image  sta bila na intenzivni negi. Jaz žalostna user posted image . Sestre so me tolažile, se trudile, da sem spravla iz sebe mleko, ki je za take škrate še pomembneje. Iz spodnjega štuka so me prišle pozdravit in čestitat sestre in  fizioterapevtka, ki se je res trudila, da bi zatekanje oblažila.
 
Vložkov in vsega je bilo na pretek.
 
Ko sem zapuščala porodnišnico, so mi najprej napisali recept za zdravilo proti visokemu pritisku, ki ga lahko jemlje doječa mamica,  a se dobi le v Avstriji. Kasneje mi je glavna medicinska sestra prinesla škatlico teh  zdravil in rekla, da mi ni treba hodit v Avstrijo. Kar mi je res bilo odveč, saj sta malčka bila še na intenzivni. In je rekla tudi, da če mi jih zmanjka, da naj pridem kar k njim.
 
Čudijo me tako različna mnenja. Res. Imam občutek kot da malo igrate žrtve.
 
Porod je lep dogodek- posebej za mamico in atija, za sorodnike in bližnje. Njim je pa to vsakodnevna rutina.
 
Še 1x...MB je super! Ni mi žal, da sem šla tja.

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 11:11:15   
Anonimen
Iskrene čestitke! Sem vesela za pozitivno izkušnjo! user posted image

(odgovor članu Afnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 11:22:01   
Afnica
Hvala. user posted image
 
A ti si si pa odprla en nick samo zato, da komentiraš MB porodnišnico?

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 11:35:44   
Anonimen
user posted image ! Ne, sem slučajno zasledila da je ogromno na tej strani o feldbachu in ostalih izkušnjah z mb porodnišnico pa sem se vam pridružila!

(odgovor članu Afnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 12:51:57   
S@nta
Mene pa čudi, da imate določene take dobre izkušnje z vsemi.
Zdaj se sprašujem, če je bilo krivo,da sem rodila poleti, pa so bili tečni zarad dopustov, ker takrat si tam našel eno samo prijazno sestro, ostalo pa sploh nočem omenjat,ker mi še danes gre na jok, da nisem kateri zabrisala česa v glavo. v drugo se jim sigurno ne bi več pustila, če bi nesrečen slučaj hotel, da bi mogla spet k njim.
Mimogrede mislijo sestre tam, da so pametnješe od zdravnic, ki so mi strogo zabičale, da ne smem dvigovat otroka, pa pride mlada sestrra, pa pravi, eh, vi ga kar porihtajte, saj niste tak slabi videt.user posted image

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 14:36:24   
anarabarbara
Afnica, zelo sem vesela zate!

Bolj ko tole berem, bolj se spominjam enega hotela na Hrvaškem, kjer je bilo očitno točno tako kot v Mb porodnišnici - eni uporabniki so bili čisto navdušeni (so se odlično ujeli z osebjem itd), eni totalno jezni (isto osebje je bilo skrajno neprijazno). Jaz sem bila med navdušenimi in sem to pripisovala svoji prijaznosti, nekompliciranju ipd ... dokler nisem ugotovila, da so nekateri gostje še bolj prijazni in nasploh simpatični, pa se isto osebje do njih obnaša žaljivo. Potem sem zadevo začela detektivsko raziskovati in sem ugotovila, da gre za nekakšne "ventile" - ko je imelo (slabo plačano in preobremenjeno) osebje vsega dovolj, so se pač malo "znesli" nad strankami in v ta namen so si ponavadi že vnaprej izbrali tarče - ponavadi ravno prijazne in kar preveč potrpežljive goste, ki so se takemu početju bolj slabo upirali. Če to delajo drug drugemu otroci, se imenuje bullying, če pa odrasli, pa ne vem (je pa o tem veliko zanimivega napisanega na internetu).

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Mariborska porodnišnica
1.2.2008 18:41:42   
Zamima
Jaz sem  bila tako zadovoljna, da sem jim poslala zahvalo, res, super nimam kaj slabega rečt user posted image , babica super, na oddelku pa sestre tudi, so prišle nahranit malecko sred noči, da jaz niti s postelje nisem rabla vstati, vedno so bile pripravljene se pogovarjat, pomagat,... user posted image , če bom še kdaj user posted image grem definitivno spet v MB

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Mariborska porodnišnica
2.2.2008 9:48:06   
Noseckica
Tudi jaz imam zelo pozitivne izkušnje z MB porodnišnico.
En teden preden porodom sem ležala v bolnici, rodila s CR, 2 meseca prehitro... Res nimam niti ene pripombe. Sestre in doktorji so bili res super. Tako na oddelku, kot na intenzivni negi. user posted image user posted image user posted image  S sestrami smo se toliko presmejali in hecali, da je bilo prav lušno. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Mariborska porodnišnica
2.2.2008 12:16:05   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Butara najprej ti čestitam ob rojstvu drugega otroka in sem vesela, da si zadovoljna.
Ampak: v porodnišnici zmanjka vložkov?! V porodnišnici zmanjka toaletnega papirja?! In ti si zadovoljna? Tukaj se vidi kako se nekatere zadovoljite z minimumom, ko pa je to vaš in naš dogodek, katerega pomnimo celo življenje. Saj lepo, da so bili vsi prijazni in ustrežljivi, ampak ni sramota, da greš na WC in si ne moreš zamenjati vložka, ko najbolj krvaviš, potem pa še papirja ni in še po možnosti nimaš sveže plenice za otroka na voljo? To je tako kot da bi šla darovati kri in bi morala zraven prinesti svojo iglo. Malo sarkastično, ampak res je sramota, da bi si morala zraven nesti stvari, katere bi res morale biti na voljo v neomejenih količinah. (vem, da na žalost ene preveč stvari odnesejo zraven domov, ampak vseeno se to nebi smelo dogajat)
Jaz s tem nebi bila zadovoljna, res ne. Kaj šele če potrebuješ anestezista pa ga ni. In vse to je razlog, da bežimo v tujino, kjer je vse to na voljo, kadar hočeš in kadar potrebuješ.








A ti misliš, da so sestre ali kdorkoli že prinaša vložke na WC in WC papir, samo tebi na voljo ali kaj?

Da nimajo drugega dela kot pa tvojim muham ustrečt, da takoj ko se sprdneš vse dobiš?

Jih pač opozoriš, da ni vložkov in papirja pa bodo prinesle.

Nisi sama v porodnišnici in tudi nikoli ne boš.

Za svojo rit pa se tudi moraš kdaj pa kdaj malo razmigat in kaj povedat.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Mariborska porodnišnica
2.2.2008 18:26:53   
Klarita
hmm tvoj komentar ni niti vreden odgovora. user posted image

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Mariborska porodnišnica
5.2.2008 20:13:41   
aprilska34
Drage moje, ne vem, zakaj se prepirate.user posted image Čisto prav je, da vsaka pove svoje mnenje in z drugimi deli svoje izkušnje, da se tudi druge na podlagi tega lahko odločijo.

Mene zelo preseneča, ko vidim toliko pozitivnih izkušenj z MB porodnišnico.user posted image Jaz sem že dvakrat rodila tam in ni mi bilo všeč. Sedaj bom rodila tudi tretjič in upam, da se je medtem res toliko spremenilo, da bom tokrat zadovoljna. Zdaj mi bo katera rekla, ja zakaj pa grem še tretjič tja, pa vam bom povedala: Ne ni mi vseeno in nobeni ne bi smelo biti, da zmanjka vložkov ali WC papirja ali pleničk. Še manj mi je vseeno, da sem 2 X prenašala skrajno sitne sestreuser posted image . Toda kolikor vem, ima MB porodnišnica vso sodobno opremo, ki jo potrebujeta mamica ali novorojenček, če pride do komplikacij. Če grem npr. na Ptuj in do česa pride, me bodo tako ali tako odpeljali v MB. ZAto sem se odločila- zaradi varnosti.

Moram povedati, da za niti eno sestro, babico ali zdravnika ne vem, kako jim je bilo ime, saj se mi nihče ni predstavil. Počutila sem se predvsem kot stvar, nihče mi ni pojasnil, kaj delajo z mano ( dobila sem umetne popadke, pa me nihče ni nič vprašal, dajali so mi neke injekcije, pa sploh nisem vedela zakaj). Nihče mi ni povedal, kako napreduje porod, babico sem sicer nekajkrat vprašala, pa sem dobila takšne skope odgovore, da se mi več ni dalo... Ko sem ječala med porodom (mogoče sem tudi vpila, pa kaj zato), me je tako čudno gledala, da me je bilo sram...Kako naj bo človek potem ponosem na to, kar pravkar dela. Slišala sem tudi opazke na račun drugih porodnic...

Prvič sem rodila pred 12-imi, drugič pred 8-imi leti. Takrat alternativnih metod rojevanja še ni bilo. Ko sem prišla tja, so mi predrli mehur, me valili iz boka na bok in nisem smela vstati. Tako je trakalo prvič 13 ur, drugič (ko sem kar najdlje čakala doma), pa 5 ur.

Zgoraj v oddelku pa- katastrofa. Prvo hčero so mi čez  noč odpeljali in jo nahranili z umetno hrano in ker nama prvi dan pač pristavljanje še ni steklo, so jo tako hranili še naprej, iz porodnišnice pa sem šla z recepti za Aptamil in slabo vestjo, kako slaba mama sem. Sestra mi je enkrat previla otroka, ko sem jo naslednjič prosila za pomoč, se je nezadovoljno obregnila, da bom pač to morala znati sama, ali kako da mislim, da bom skrbela za otroka...Potem jo je previla in še nahranila (kot da ni moja in pri tem nimam nobene besede), moji sosedi pa razlagala, kako se nekatere mamice ne znajdejo in ne vejo, da so njihovi otroci lačni. Če je ne boste hranili, mi je rekla, bo samo še spala in se ne bo več zbudila...
Pri drugi hčeri so že imeli drugačen odnos do dojenja, jaz pa se se tudi že veliko naučila in sem jo sama pristavljala in nisem poslušala neumnih opazk o tem, v kakšnem položaju naj bi dojila, dojila sem, kot mi je ustrezalo, saj so mene boleli šivi, ne njo. Me je pa sestra obtožila, da sem pokvarila "lučko". Moja bubika je bila namreč en dan pod lučko in ker je nisem smela snemati, sam jo dojila z lučko vred.  Tiso noč se je aparat pokvaril in sestra mi je rekla, da sem kriva jaz in da je to edina lučka v celi porodnišnici in zdaj bodo vsi dojenčki brez tega. No, če sem prvič šla iz porodnišnice s občutkom, da se slaba mama, sem tokrat odšla z občutkom, da sem res slab človek.user posted image
Moji sosedi v porodni sobi je pomagala pristaviti otroka na prsi in ko nekako ni šlo, ji je rekla, da kako je lahko tako zelo nerodna, ko pa je to že njen drugi otrok...user posted image
Ko razmišljam o tem, me je kar strah, saj je že toliko časa od tega, kar sem dojila. Mogoče je najbolje, da grem kar vadit na kakšni pupi, da se ne bo kdo norčeval iz mene...

No, toliko od mene... Grem cartat moje otroke...user posted image user posted image

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Mariborska porodnišnica
5.2.2008 20:18:45   
Anonimen
Madona, ko to berem, kar ne morem verjeti. Ok, nisem vsega prebrala, se mi niti ne da, ampak bom povedala svojo izkušnjo na kratko!

Sestre odlične. Zdravnik odličen. Babica odlična!! Bili so tam, in mi pomagali, kolikor so lahko.. Če jih ne bi bilo, bi lahko umrla... Vložkov, plenic, .... vse so imeli zmeraj, a to je sestra prosila čistilke, da prinesejo.. Nič mi ni manjkalo tam... Zelo so mi pomagale, ko nisem znala pristaviti, ko nisem znala previjati, lepo so mi razlagale, ni da ni.. Res sem bila zelo zadovoljna tam, in če bom kdaj spet nosečka, bom 100% šla spet v Mariborsko porodnišnico...

Je pa res, kakršen si ti, takšni so oni. Jaz sem bila nesramna do enega zdravnika, tako je bil on do mene.. Ampak zame so vsi super tam! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aprilska34)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?