|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
28.5.2008 11:47:57   
frutka_
Če bo možno bi izkoristila možnost polovičke, ki jo imam po zakonu. To bi mi še najbolj ustrezalo. Manj službe,  da mi ostane več časa za deco.  Sicer pa tudi jaz nisem tip človeka, ki bi čepel doma ob otroku.
Se bojim, da malo sebe izgubim.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
28.5.2008 13:36:35   
_andreja_
jz imam leto in pol starega otroka,(hodi v vrtec)  hodim v službo en teden imam dopoldan drugi teden pa popoldan od 17-21 ure službo... in kaj razmišlam, da bi jo pustilaaaa, ker je fulll težko tisti teden ko imam popoldan mi ga pustiti doma, čeprav vem da mu nič ne manka in da lepo skrbijo zanj. 
mah nevem.... bom videla, vendar sem 90% da jo bom pustila, ker hočem videti kako odrašča, zdaj ko je majhen in ne ko bo odrasel.

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
28.5.2008 22:16:24   
Naja30
Tudi meni so dali knjižico, ko sem bila prvič noseča in sicer v 7.mesecu. Od takrat sem doma, hčerka je stara 18m. Z možem sva se zmenila, da bom doma vsaj dokler ne gre tamala v vrtec, ker prvič, nimamo drugega varstva (razen če bi jo dala privat, kar je finančno preveč) in drugič, končujem diplomo. Potem pa bom začela iskat.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
28.5.2008 22:48:28   
ZmajTolovaj
Z možem sva se zmenila, da bom doma vsaj dokler ne gre tamala v vrtec, ker prvič, nimamo drugega varstva (razen če bi jo dala privat, kar je finančno preveč) in drugič, končujem diplomo. Potem pa bom začela iskat.

Enako. Ampak če dobim pa kako pametno službo, pa letiiiiiiim ... Jaz tud ne bi mogla bit kar doma .. Mogoče, ko bom imela 4 otroke. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Gospodinja ali kariera?
29.5.2008 7:06:30   
FORZA
Da bi se sama odločila in ostala doma zaradiuser posted image ne nikoli.
Naj iz svojih izkušenj povem, kako je lepo, ko končno zagledašuser posted image , takrat ne razmišljaš kaj bo z službo, nekako ti je vseeno.
Vendar vsaj jas sem bila za dol. čas, kot večina seveda v današnjem času. Pri drugiuser posted image in tretjiuser posted image  sem ostala doma ne po svoji volji ampak prekinitev pogodbe.
Kako hitro tečejo potem dnevi, leta otrok raste. Kako lepo, da nisem zamudila prva user posted image leta razvoja, vendar dlje si doma veliko težje je zopet najti zaposlitev. Če ti finančno znese ja zakaj pa ne, drugače je pa mal za razmisliti.


(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Gospodinja ali kariera?
29.5.2008 7:23:01   
aprilčica07
Ne, jst pa ne bi mogla ostat doma. Je vse super, in tamali je pravi cukr, ampak, da ne bi hodila v službo po svoji lastni  odločitvi (varstvo pr nas ni problem) . ni govora........  sicer pa nam tudi finančno  ne bi zneslo samo z eno plačo. 

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Gospodinja ali kariera?
29.5.2008 12:00:48   
Suzy.
Sem proti temu, da gre mama takoj po porodniški (brez nege) nazaj v službo. Zakaj? Zato, ker tista, ki ni pripravljena vsaj prvih mesecev preživeti s svojim otrokom, je vseeno če otroka nima.

Nisem pa tudi ne za to, da bi po enem letu še ostala doma. Vsaj jaz ne. Po enem letu po pravici povedano že kar komaj čakam, da grem nazaj v službo. Razmišljam pa, da bi delala le po 7 ur dnevno, da bi šla lahko takoj po službi po oba v vrtec in z njima preživela še celo popoldne. Torej, sem za mamo v službi, vendar ne do večera in kvalitetno preživet skupni čas.

Hudič je le s temi pogodbami. Če zaprosim za 7 urni delovnik si močno povečam možnosti, da bom od oktobra dalje brezposelna, ker mi ne bodo podaljšali pogodbe... user posted image

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Gospodinja ali kariera?
29.5.2008 12:13:37   
Lianna
Do tretjega leta razumem da so mame doma. Za naprej pa ne. Ker vidim kakšne težave imajo otroci, ko pridejo pri 4. letih v vrtec. Se zelo težko vključijo, ker so skupine že izoblikovane. In vzgojiteljice se zelo mučijo, da otroka sploh uspešno vključijo v skupino.

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
29.5.2008 15:11:43   
karmy
jaz ko sem bila en teden doma, ker je bil moj bolan, se mi je kmalu zmešalo. Je imel vročino, živahen pa še vedno. Dala sem po litre in litre čaja, in je ležal, pa malo se poigral z igračami in spat nazaj...men se je zraven mešalo od dolgčasa user posted image user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
29.5.2008 15:20:54   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image  Suzy, samo potemtakem so po tvoje potem vse mame drugje po svetu (zahodnem, nam primerljivem mislim), slabe mame, ko morajo nekje že po 6 tednih nazaj v službo, ker jim nihče ne plača porodniške? Slovenija ima glede tega veliko srečo, ker je porodniška plačana. Samo čakam, kdaj se bo kakšen neoliberalni politik splomnil, da je treba to ukiniti oz. vse ženske poslati nazaj za štedilnik. Se mi zdi, da je glede enega ali drugega le še vprašanje časa.

Po moje ni merilo za dobro mamo to, koliko časa preživi z otroci, prej je važno, kaj v tem času počne. Ali gleda Pedra in esmeraldo po TV ali z otroci preživlja čas aktivno, pa naj bo cel dan doma ali pa v službi. Poznam super mame, ki so v službi in super mame, ki so doma, pa tudi slabe mame, ki so v službi in slabe mame, ki so doma. Ampak te dvoje zadnjih bi bile slabe, tudi če bi bila situacija s službo obrnjena, ker si otrok nikoli niso želele, ker so jim breme in odveč.


(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
29.5.2008 15:34:03   
PinkaPolonka
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Tudi če bi jutri zadela milijon evrov na lotu, ne bi ostala doma.
Ker mi služba oz. moj poklic pomenita veliko več kot sredstvo za preživetje.
Rada imam moja otroka, pomenita mi največ na svetu, ampak sem pa rada uspešna tudi na kakšnem drugem področju, ki je samo "moje".  Jaz pač rabim osebno "izpolnitev" še na kakšnem drugem področju,
In ker definitivno nisem doktor znanosti, zato da bom gospodinja.


Se podpišem po to sporočilouser posted image .

Sicer pa, v kolikor te bo gospodinjstvo osebno izpopolnjevalo, ne vidim razloga zakaj ne ostaneš doma. Sama sem mnenja, da je lahko le osebno zadovoljen starš, dober starš. Osebno zadovoljen si pa samo takrat, ko počneš stvari, ki ti veliko pomenijo v življenju. Sama pač potrebujem, tudi potrditve svojih zmožnosti na kariernem področju.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
29.5.2008 21:22:34   
staši
Punce delam v gostinstvu že 16 let,imam dva otroka jutranjo smeno od 9-ih do 16 -ih in popoldansko od 16-ih do polnoči-popoldanski urnik je ena sama grozljivka!Pa kaj hočem ,druge službe v našem okolišu primerne ni da pa bi doma ostala bi res morala imeti najmanj štiri otroke kot je že ena od vas napisala .Cajti pa niso nevem kako rožnati da bi se preživeli z eno plačo.Res nebi mogla doma ostat in mislim da sem super mama ker kadar sem doma z  otroci sem res dobesedno mama. 

(odgovor članu PinkaPolonka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 7:15:44   
Suzy.
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

user posted image user posted image user posted image user posted image  Suzy, samo potemtakem so po tvoje potem vse mame drugje po svetu (zahodnem, nam primerljivem mislim), slabe mame, ko morajo nekje že po 6 tednih nazaj v službo, ker jim nihče ne plača porodniške? Slovenija ima glede tega veliko srečo, ker je porodniška plačana. Samo čakam, kdaj se bo kakšen neoliberalni politik splomnil, da je treba to ukiniti oz. vse ženske poslati nazaj za štedilnik. Se mi zdi, da je glede enega ali drugega le še vprašanje časa.

Po moje ni merilo za dobro mamo to, koliko časa preživi z otroci, prej je važno, kaj v tem času počne. Ali gleda Pedra in esmeraldo po TV ali z otroci preživlja čas aktivno, pa naj bo cel dan doma ali pa v službi. Poznam super mame, ki so v službi in super mame, ki so doma, pa tudi slabe mame, ki so v službi in slabe mame, ki so doma. Ampak te dvoje zadnjih bi bile slabe, tudi če bi bila situacija s službo obrnjena, ker si otrok nikoli niso želele, ker so jim breme in odveč.




Ankica,

mislim, da je prvo leto življenja tisto, ko otrok najbolj potrebuje mamo. Hotela sem povedat, da pač pri nas, kjer imamo to možnost, bi mame to prvo leto morale izkoristiti in se posvetiti otroku. Seveda, kjer te možnosti nimajo pa ne pomeni, da so zato slabe mame. Ampak pri nas pa to možnost imajo.

Se pa strinjam s tem, da je lahko ženska, ki svojega otroka vidi 2 uri na dan mnogo boljša od tiste, ki je z otrokom cel dan, pa se z njim dejansko ne ukvarja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 7:31:49   
mika
Meni najbolj všečna možnost je da delaš, če se da 4 ure, plačaš nekoga da špila gospodinjo namest tebe in svoj čas ko nisi v službi maksimalno otroku posvetiš.
Drugač pa ni važna kvantiteta ampak kvaliteta časa ki ga


se strinjam, razen z zadnjim stavkom. Kvaliteta je odvisna tudi od kvantitete. to je za tiste, ki mislijo, da je 1 ura aktivnega ukvarjanja na dan z otroci dovolj. Tudi z otrokom se ni treba non stop aktivno ukvarjat, je pa fajn, da ve, da si v bližini.
Še vedno pa to ne pomeni, da bi mamica zato morala ostati doma.

< Sporočilo je popravil mika -- 30.5.2008 7:33:19 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 7:53:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Suzy.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

user posted image user posted image user posted image user posted image  Suzy, samo potemtakem so po tvoje potem vse mame drugje po svetu (zahodnem, nam primerljivem mislim), slabe mame, ko morajo nekje že po 6 tednih nazaj v službo, ker jim nihče ne plača porodniške? Slovenija ima glede tega veliko srečo, ker je porodniška plačana. Samo čakam, kdaj se bo kakšen neoliberalni politik splomnil, da je treba to ukiniti oz. vse ženske poslati nazaj za štedilnik. Se mi zdi, da je glede enega ali drugega le še vprašanje časa.

Po moje ni merilo za dobro mamo to, koliko časa preživi z otroci, prej je važno, kaj v tem času počne. Ali gleda Pedra in esmeraldo po TV ali z otroci preživlja čas aktivno, pa naj bo cel dan doma ali pa v službi. Poznam super mame, ki so v službi in super mame, ki so doma, pa tudi slabe mame, ki so v službi in slabe mame, ki so doma. Ampak te dvoje zadnjih bi bile slabe, tudi če bi bila situacija s službo obrnjena, ker si otrok nikoli niso želele, ker so jim breme in odveč.




Ankica,

mislim, da je prvo leto življenja tisto, ko otrok najbolj potrebuje mamo. Hotela sem povedat, da pač pri nas, kjer imamo to možnost, bi mame to prvo leto morale izkoristiti in se posvetiti otroku. Seveda, kjer te možnosti nimajo pa ne pomeni, da so zato slabe mame. Ampak pri nas pa to možnost imajo.

Se pa strinjam s tem, da je lahko ženska, ki svojega otroka vidi 2 uri na dan mnogo boljša od tiste, ki je z otrokom cel dan, pa se z njim dejansko ne ukvarja.


Suzy, saj vem, kaj si mislila in se strinjam, samo malo prevračam besede, zato so tam smeškoti. Imamo kar srečo, da sploh je tako, kot je. Ker si ne predstavljam dati 3 mesečnega otročka v jasli. Rabi ob sebi starše (tudi očka, seveda user posted image ), ljubezen, varnost.

(odgovor članu Suzy.)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 8:48:02   
mika
Imamo kar srečo, da sploh je tako, kot je. Ker si ne predstavljam dati 3 mesečnega otročka v jasli.


Ne vem, če smo lahko ravno srečni. V tujini imajo očetje tako visoke plače, da lahko komot preživljajo družino in mama lahko ostane doma. pri nas pa zaradi mizernih plač  nimamo  izbire.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 9:48:15   
sinnerka
ja nevem če bi ostala doma ker z eno plačo nevem če bi šlo povsejveretnost bi šlo ker ni slaba ampak če pa dodam svoje ker bom delala preko šs je pa malo več in za tist denar privoščim otroku kaj tako da 

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 11:24:53   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Imamo kar srečo, da sploh je tako, kot je. Ker si ne predstavljam dati 3 mesečnega otročka v jasli.


Ne vem, če smo lahko ravno srečni. V tujini imajo očetje tako visoke plače, da lahko komot preživljajo družino in mama lahko ostane doma. pri nas pa zaradi mizernih plač  nimamo  izbire.


a res? a se ti zdi? pa imam res raje, da delava oba in imava nato tudi oba kar nekaj ur na dan fraj, kot pa da bi bila jaz doma, moj partner pa bi delal od 9 do 20h in ga morebitni otroci sploh ne bi videli ... pa še nekaj: kje v tujini je tak super? A v Albaniji, v Romuniji, Bolgariji? Ali mogoče v ZDA, kjer delajo po 2 do 3 različne službe, da otroka sploh lahko preživljajo, da ne govorim o tem, če slučajno kdo zboli in je treba vse plačat ... ali na Kitajskem? pa mogoče Japonskem? V Rusiji? V afriških državah tak sploh ne govorim ... pa tudi v vseh naših sosedah si "povprečni" državljani ne morejo privoščiti super življenje z eno plačo ...
te konstantne primerjave s tujino, me namreč konkretno jezijo (se opazi, kaj user posted image )

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 11:33:12   
srki
Ne, ne bi mogla biti doma. Sem tip človeka, ki rabi spremembe in drugo okolje. Saj že res, da je otrok tisti prvi, je pa tudi denar pomemben, žal. No, pa tudi če bi moj dovolj zaslužil, bi se odločila za službo. Meni je bilo v bistvu eno leto doma čisto dovolj.


(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 13:14:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Imamo kar srečo, da sploh je tako, kot je. Ker si ne predstavljam dati 3 mesečnega otročka v jasli.


Ne vem, če smo lahko ravno srečni. V tujini imajo očetje tako visoke plače, da lahko komot preživljajo družino in mama lahko ostane doma. pri nas pa zaradi mizernih plač  nimamo  izbire.


a res? a se ti zdi? pa imam res raje, da delava oba in imava nato tudi oba kar nekaj ur na dan fraj, kot pa da bi bila jaz doma, moj partner pa bi delal od 9 do 20h in ga morebitni otroci sploh ne bi videli ... pa še nekaj: kje v tujini je tak super? A v Albaniji, v Romuniji, Bolgariji? Ali mogoče v ZDA, kjer delajo po 2 do 3 različne službe, da otroka sploh lahko preživljajo, da ne govorim o tem, če slučajno kdo zboli in je treba vse plačat ... ali na Kitajskem? pa mogoče Japonskem? V Rusiji? V afriških državah tak sploh ne govorim ... pa tudi v vseh naših sosedah si "povprečni" državljani ne morejo privoščiti super življenje z eno plačo ...
te konstantne primerjave s tujino, me namreč konkretno jezijo (se opazi, kaj user posted image )



user posted image

Sam oče itak nima veze očitno, če se uniči v šihtu in je tam cele dneve, glavno da je mama domauser posted image

(odgovor članu Kaliope)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 14:06:49   
Pilar
Meni bi bilo idealno, da sva dopoldne oba v službi in prideva najkasneje ob 15 - ih domov. Tako, da imamo še kaj od dneva. Ne bi bila rada samo gospodinja, dobro bi mi bilo če bi imela službo blizu doma....to me bolj mori. Amapak sem pa srečna da sem sploh službo dobila. Tako da....skoraj nemogoče je zadovoljiti vse potrebe in želje, najboljše je se vsaj malo prilagoditi, pa je mogoče lažje.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
30.5.2008 16:09:40   
via_2
še moje mnenje:
meni se zdita 2 stvari pomembni: ali ima mama službo, ki ji pomeni zgolj in samo vir dohodka, ali pa ima službo, kjer uživa in jo delo izpolnjuje. samo v tem drugem primeru je lahko zadovoljna in zadovoljstvo prenaša na svoje bližnje.
večina nas ne želi čepeti samo doma, z metlo in cunjo v roki. v idealni situaciji  bi  jaz  delala samo tisto, kar me izpolnjuje, ob predpostavki, da mi sploh ne bi bilo treba delati za denar.
tako pa večina mamic gara v službi, domov pridejo utrujene in izžete in otrok nima nič ne od enega ne od drugega starša. in si mislijo "kvaliteta pred kvanititeto" ter izstisnejo iz sebe še preostanbek energije, ko se "ukvarjajo" z otrokom. zato se mi kombinacija, kjer oče dela in mama skrbi za dom, sploh ne zdi slaba, če mama počne še druge stvari poleg tega, da skrbi za dom.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
31.5.2008 7:58:13   
dido
Joj, jaz umrem brez mojega dela. Obožujem svojo službo in zelo rada grem v službo. Ne znam si predstavljati, da bi bila cele dneve samo doma. Že zdaj, če sem kaka 2.dni in imam vse narejeno, več ne vem kaj naj delam in komaj čakam , da grem v službo.
Mislim, da zaradi tega, ker nisem doma, nisem nič slabša mama kot tiste, ki se odločijo, da bodo doma. Tudi moja mama je za tiste čase kar dolgo delala, pa je več vedel o meni in kaj delam, kot pa tiste mame od mojih prijateljic, ki so bile cele dneve doma. Imela je rada svoje delo in službo in mi je vzgojila eno lepo vrednoto in sicer delavnost.
Mislim, da je otroku lahko samo za vzgled, če mama gre rada v službo in če rada dela. Pa ne me sedaj narobe razumet tiste, ki niste v službi. Zame je to najtežje in najpomembnejše delo biti gospodinja, kar pa še je najbolj žalostno, da marsikdo sploh ne ve koliko dela je tu zadaj. zato spoštujem vsako žensko, ki se odloči ostati doma.
Je pa pri meni sreča ta, da imam službo, ki je res OK in kjer se vredu razumemo. Drugače bi tudi jaz raje bila doma kot pa da bi trpela in bila nesreča zaradi službe.
Kakorkoli se katera odloči oboje je prav, saj je to njena odločitev in je sigurno dobro pretehtana  in zaradi tega nobena ni boljša mama od drugih mam. Vsaka mama, ki se trudi po svojih anjboljših močeh ter se sprašuje kaj je najboljše za njenega otroka, je dobra mama. Pika user posted image

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
31.5.2008 15:22:30   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Imamo kar srečo, da sploh je tako, kot je. Ker si ne predstavljam dati 3 mesečnega otročka v jasli.


Ne vem, če smo lahko ravno srečni. V tujini imajo očetje tako visoke plače, da lahko komot preživljajo družino in mama lahko ostane doma. pri nas pa zaradi mizernih plač  nimamo  izbire.


a res? a se ti zdi? pa imam res raje, da delava oba in imava nato tudi oba kar nekaj ur na dan fraj, kot pa da bi bila jaz doma, moj partner pa bi delal od 9 do 20h in ga morebitni otroci sploh ne bi videli ... pa še nekaj: kje v tujini je tak super? A v Albaniji, v Romuniji, Bolgariji? Ali mogoče v ZDA, kjer delajo po 2 do 3 različne službe, da otroka sploh lahko preživljajo, da ne govorim o tem, če slučajno kdo zboli in je treba vse plačat ... ali na Kitajskem? pa mogoče Japonskem? V Rusiji? V afriških državah tak sploh ne govorim ... pa tudi v vseh naših sosedah si "povprečni" državljani ne morejo privoščiti super življenje z eno plačo ...
te konstantne primerjave s tujino, me namreč konkretno jezijo (se opazi, kaj user posted image )



user posted image

Sam oče itak nima veze očitno, če se uniči v šihtu in je tam cele dneve, glavno da je mama domauser posted image


o kristus, kje sem pa napisala, da bi mama bila celo življenje doma, oče pa garal. Citirala sem 3 mesece porodniške.Pa lepo te prosim z Albanijo, Bolgarijo ipd.Poglej samo v Avstrijo, kakšne plače imajo in ja tudi ZDA, če imaš izobrazbo, si dobro plačan. In v ZDA ravnotako kot pri nas treba  plačevati zdravstveno zavarovanje in če nisi zavarovan moraš storitve plačat.

Ja naš sistem je boljši. Pri nas ni odsoten veliko samo oče, pač pa tudi mama. user posted image user posted image user posted image Babice in dedki, ki prevzemajo vsakodnevno otroke v vrtcih in ji čuvajo, do 6 ali 7 ure zvečer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: GOSPODINJA ALI KARIJERA?
31.5.2008 18:27:01   
Rakica_80
Mene je bil otrok sit vrh glave (in jaz njegauser posted image ), ko sva bila celo dopoldne skupaj. Itak, da je bil potem očka vedno boljši, ko je prišel iz službe. Prav vesela sem bila, da se je odlepil od mene.user posted image
[/quote]

user posted image user posted image user posted image user posted image
Sem ostala brez besed!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?