|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 9:52:02   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kiki13
13*13m,''L'' zasnova - tlorisna površina pritličja je okrog 120 m2. .... zmanjšala na recimo 10*10, tudi L zasnova ( ker tako mora bit po lokacijski informaciji), pa bi imela npr. sobe vse gor, spodaj pa le dnevne prostore.

Kako bi se vi odločili?

Mi smo se odločili za VEČJO.
V manjšo hišo lahko spraviš samo stopnice. Zidajo še tri hiše. Soseda imata manjše, mi večjo. Po površini pa so enake. Ko smo delali tlake je mojster ugotovil da je naša z garažo ista površina kot pri sosedu brez garaže a s kletjo.

minusi manjše hiše:
- imajo veliko kleti s katero ne vedo kaj početi
- ozke stopnice
- majhne prostore

plusi večje hiše (z isto površino)
- brez kleti (ali pa bi lahko bila v garažnem delu npr.)
- res široke stopnice (120cm) za mansardo (da se mi vsakič smeje ko grem po njih)
- vsi prostori v pritličju in dosegljivi brez stopnic (kuh,kop,kuril,1 soba, shr,dnevna,gar.)
- velika dnevna soba z izhodom na teraso
- velik balkon nad teraso (190 cm)

- s stanovanjski površino bo vedno večji problem, sploh za mlade.


Stroški:
Fasada - enaki za obe hiši saj stene kleti nosijo strošek kot fasade
Tlaki - enaka površina
Instalacije - če je kakšen meter več zaradi radiatorja ali talnega ogevanja.
Streha, Temelji, stene, plošča - nekaj večje a nihče me ne more prepričati, da se 1m dodatne dolžine hiše bistveno pozna pri stroških. Ta meter se sploh ne pozna. Pozna pa se potem, ko v takšnem prostoru živiš.

Vendar ima izdelava samo ene etaže posledice, namreč kako boste zadovoljivo toplotno izolirali hišo. To izolacijo med etažami predstavlja talna izolacija na gornji plošči (mi imamo 7cm) in izolacija mansarde (30 cm).

Samo problem pa je Lokacijska informacija. Vprašanje je ali boš dobila dovoljenje za gradnjo tako drugačne hiše kot je navedena v lokacijski informaciji. Sploh če je urejeno z zazidalnim načrtom.


(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 10:05:24   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

minusi manjše hiše:
- imajo veliko kleti s katero ne vedo kaj početi
- ozke stopnice
- majhne prostore




1. TUdi manjša hiša je lahko brez kleti, če je vsak m2 izkorišen funkcionalno. SEm nasprotnik kletnih prostorov.

2. Hiša je lahko atrijska, tako, da ne potrebuje nobenih stopnic, ne ozkih ne širokih. MOra pa biti parcela toliko večja.

3. Majhni prostori-zelo relativno oz. subjektivno gledano. Če imaš manjšo hišo, se zavedaš, da bodo prostori manjši, torej postaviš prioritete, kateri prostori bodo manjši, katri večji. Npr. kopalnica, v kateri človek povprečno preživi 1-2 uri na dan, ni nujno, da je velika, oz. se mi zdi celo nesmiselno, da je velika,razen če ima bajta 300m2. Enako je s spalnico. V spalnici preživimo max 8 ur. TOrej prostor, ki je večina dneva neizkoriščen, s tem, da se starša gibata v ostalih prostorih(dnevna, kuhinja....) , ne potrebuje velike kvadrature. Torej naj bodo npr. otroške sobe večje.

Tako, da se s tem ne strinjam čisto.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 10:15:57   
katja_p
Js sm pa za veliko hišo. Tud mi smo se odločali o velikosti hiše ... Pa sva trenutno samo še dva, ker najlajšega člana še pričakujemo. Sem vedno govorila, da ne grem v veliko hišo, pa sem v taki pristala.

Zakaj velika hiša? Boš videla, da boš vsak prostor porabila, pa če se ti zdi še tako neverjetno (mansardo izvzemimo). Js sm si tud mislila, da bo vsega prveč. Ampak na koncu,če pogledaš, ni bivalnih prostorov sploh tolk velik. Kar se tiče teh osnovnih stroškov (malta, opeka ...) ... se mi zdi, da na koncu ne bo taka velika razlika v tem, v primerjavi s ceno cele hiše.

Veliko hišo je fajn imet, če:
- si mlad in se seliš v hišo
- če so otroci majhni (ne pol, ko ti vsi sfrčijo ven)

Ko si star, lahko itak greš na kaj manjšega pa daš to otrokom. Sicer je pa bolj pomembno, da boste imeli dovolj okolice, da se bodo otroci imeli kje igrat in da se boste v hiši vi dobro počutili user posted image

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 12:00:04   
~Biba~
Če z družino, ki jo imata, ali nše načrtujeta; en rabita velike hiše. Sem jaz za majhno hišo.
Denar, ki pa bov ama "ostal"; pa lahko prihranita, pa otrokom pomagata, ko si bo gradil svoje gnezdece.
VSeeno boljše; da daš otroku izbiro. Ne pa, da zidaš veliko bajto, in otrokom ne daš izbire. Oziroma jih v slučaju izbire, vržeš v dilemo; (zakaj it,če pa sta starša zgradila zgornji štuk zame) česar ne bi bilo; če bi bajta bila majhna.
Ma upam, da si razumela, kaj sem hotela napisati.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 12:17:28   
Drnula
Kiki, če vesta, da vam bo manjša hiška zadostovala se vsekakor odločita za manjšo.
Kar se tiče stroškov in 'malo' večje bajte marsikdo izjavi, da te to pa tolk ne košta, da tistih nekaj ceglov več ni prava reč. Če ne rabiš po mojem mnenju nima smisla. Tudi ni res da gre za nekaj zidakov temveč potegne za samo še marsikaj,... verjetno se bo poznalo že na komunalnem prispevku (odvisno od tipa izračuna), pa izolacija, ometi, podi, okna, vrata, ogrevanje .... konec koncev morda celo več strehe... ??? skratka želim reči, da če se vam zdi da vam zadostuje se odločite za manjšo.
Če ne, pa nima smila šparat, ker ti bo potem vedno nekaj manjka in ti vedno ostane priokus slabe odločitve.

Podpišem se tudi pod mjenje kleje.


< Sporočilo je popravil Drnula -- 3.6.2008 12:19:03 >

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 13:27:31   
maja1488
No midva sva za velike hiše. vedno sem si želela majhno, ko sva pa začela razmišljat, sva pristala na 600kvadratih + klet v kateri ima tast še vedno garažiran traktor. Imamo malo prostorov, so pa vse veliki in prostorni in vse je brez vrat. No razen za kopalnico in vhodnih. Če bi še enkrat zidala, bi naredila še večjo.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 13:30:04   
tanikaa
600 kvadratovuser posted image  Jesus, pa kaj mata ločeno gospodinjstvo?

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 13:32:39   
rija
ta je pa huda!

daj, prilimaj kakšno slikco, ker to bi pa res rada videla....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 13:35:46   
Drnula
SPOROČILO: maja1488
Če bi še enkrat zidala, bi naredila še večjo.

Šit je če kiksneš in narediš premajhno user posted image


(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 13:53:23   
kiki13
Hvala za vaša mnenja.
Zanimalo me je predvsem kar se tiče stroškov, ker sva oba skoraj 100% bolj za večjo hišo, v tem primeru tako da si najprej izdelava samo spodnjo etažo.
mansardo pa pustiva za morebitne kasnejše potrebe.

Vsi pišete, da nima smisla zidati in puščati prostor za otroke, jaz pa ne mislim tako.

Najin namen ni sedaj, da bo kdo izmed otrok moral ostati doma.
Hvala bogu, če si bo priskrbel svoje gnezdece, samo roko na srce kakšni časi so že sedaj, kaj šele pride čez 20 let? Vprašanje če si bo to še kdo lahko privoščil... če samo pogledamo koliko se je spremenilo do sedaj v točno 20.letih, ko so zidali moji starši.
Midva sva mnenja, da je lepo, če otroku pustiš možnost da biva pri naju,ravno zaradi teh časov ki prihajajo.

Pa še nekaj je: midva imava trenutno 2 letnega otroka, ki bo imel sobo prav tako spodaj.  Načrtujeva še vsaj 2 otročka. In potem ko bodo v puberteti, ko bi imel rad vsak nek svoj mir, se mi zdi lepo, da ima vsak svojo sobo, to pomeni da so gor takoj še 2 sobi. To pomeni potem še kopalnico. In ostane prostora v mansardi še za recimo dve normalni sobi ( ker imamo v mansardi 3 ogromne pokrite lože ( cca 60m2). Torej če bi imela nekega dne 4 otoke, bi to pomenilo, da bo v tej ''veliki'' hiši ''hodila viška'' le ena soba, ki jo pa lahko porabiš za sobo s kramo, garderobno sobo ( pri tolikih otrocih...), dnevno sobo...

tako da ostane hiša zasnove 13 * 13 m.

Pa hvala za vaša mnenja!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 14:14:15   
Drnula
kiki, no pa saj potem vama je vse jasno kaj bi rada, kaj je za vas najbolje in možno user posted image  

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 14:57:21   
Gordana-3
stroški kurjave so večji, pa pomisli na čiščenje. da bi čistila 400 kvadratov bajte? pakaj ste hecni???

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 14:59:03   
Anonimen
Kiki pomoje sta se prav odločilauser posted image , sploh če nameravata imeti več otrokuser posted image .

Drgač pa ne vem kaj vam problem čiščenje predstavlja. Če maš keš da nardiš 600kvadratov velko bajto maš keš tud za gospo da ti jo pucauser posted image

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 15:04:01   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488

600kvadratih + klet v


Si se ti zatipkala ali pa sta kolesarja/rolkarja?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: velika ali majhna hiša?
3.6.2008 17:18:57   
Anonimen
Kako bi se odlocila? V prvi vrtsi v funkciji potreb in uporabnosti hise, sele potem v funkciji denarja (ok, ce imas budgeta le za majhno ta logika odpade...user posted image ). Tako da odvisno od potreb.

Od stevila druzinskih clanov.
Od starostne razlike med otroci.
Od hobijev (zahtevajo rekviziti prostor ali ne).
Od pogostosti obiskov. Ce je to prijateljica 2x na mesec, ki pride na kavo, ne rabis jedilnice 6x6.
Od tega, koliko rada sem doma in kaj doma rada pocnem.
Od predvidene moznosti, da bo potreben prostor za ostale druzinske clane, npr. starse.
Od ljubezni do domacih zivali.
Od ljubezni do kuhanja.

Pa se kaj. Pac 100 ljudi, sto cudi, vsak potrebuje "svoj" prostor in tezko je na pamet reci, kaj je bolje.

Skratka tezko recem

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: velika ali majhna hiša?
9.6.2008 20:42:12   
PikicaStonoga
Men so manjše hiške bolj luštne ;)
najina bo mela 147 kv + klet - preveč, ampka smo mogli upoššteval lokacijsko informacijo in nisva mogla met manjše :(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: velika ali majhna hiša?
9.6.2008 21:00:57   
maja1488
Si se ti zatipkala ali pa sta kolesarja/rolkarja?


Pametna ideja ja user posted image
V dveh nadstropjih je, tako da ni tako velika zunaj.
Glede denarja je pa tako, da so prijatelji naredili 3x manjšo za več denarja kot midva. Če delaš premišljeno, ne porabiš tolko.  V vsakem primeru pa je hiša jama brez dna. Naju čaka še fasada in okolica.

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: velika ali majhna hiša?
10.6.2008 8:40:55   
k1
manjša. preračunaj si tudi kurjavo. raje otrokom pol pomagaš, ko pride tako daleč da se osamosvojijo. kaj ti bo pomagala velika hiša, pa 3/4 prazna na stara leta? 

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: velika ali majhna hiša?
10.6.2008 12:33:35   
Saša27
Tudi nama so všeč manjše hiše. Zaenkrat sva še sama z možem, pa tudi če bodo kdaj otroci bo več kot dovolj prostora za vse. Odločila sva se za hiško 9 X 8,5, skupaj bivalne površine je 145 kvadratov. Spodaj manjši hodnih, wc, pralnica s tušem, pa velika dnevna soba z jedilnico ter kuhinja. Med jedilnico in dnevno se dvigajo stopnice v mansardo, ker je ogromna kopalnica, dve otroški, ena spalnica in kabinet.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: velika ali majhna hiša?
12.6.2008 20:12:24   
kajča
absolutno majhna, mi smo se tri mesece nazaj preselili v hiško 7x11 m, skupaj 135 m2, več kot dovolj, smo pa štirje. Imamo majhno in zelo izkoriščeno hišo, spodaj je dnevna, kuhinja, jedilnica skupaj 50m2, pa WC, shramba, kurilnica in vetrolov, zgoraj pa spalnica z garderobno sobo, dve otroški sobi, kopalnica in pralnica. Hiša je zelo odprta in zelo zelo prostorna, ker so bili prostori natančno načrtovani in dobro premišljeni. Hiška nas je prišla brez parcele cca. 1500 EUR/m2, kar ni malo in se vsak kvadrat močno pozna, ni to samo en cegel gor ali dol, to so še ometi, tlaki, streha, tla itd. Ne računava, da bodo otroci ostali doma, bo pa še ta hiša, ko bova ostala brez otrok za naju prevelika in jo namerava dati potem enemu otroku, sama pa narediti še manjšo.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: velika ali majhna hiša?
16.6.2008 13:22:22   
k1
tiste z 2 ali 3 nadstropji in 600 kvadrati - koliko pa pokurite za ogrevanje? mi cca 650l olja  na leto, pa smo še brez fasade. z fasado računamo na 500 l olja letno. imate verjetno 2-3000 eur premalo.

(odgovor članu kajča)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: velika ali majhna hiša?
16.6.2008 18:26:51   
maja1488
Za dnevno in kuhinjo, ki sta en prostor kurmo kamin, dogrevamo z elektriko, ostale prostore pa na elektriko. Strošek za vse skupaj (tudi gospodinjski aparati) je cca 350€ mesečno v kurilni sezoni.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: velika ali majhna hiša?
16.6.2008 20:36:49   
kajča
halllloooooouser posted image user posted image user posted image  350 eurov na mesec, to imamo mi za eno leto in pol, tudi za vso elektriko in ogrevanje, če to ni veliko, pa tudi ne vem kaj je

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: velika ali majhna hiša?
16.6.2008 21:02:38   
maja1488
A ste v hiši? Ne vem no, za ogrevanje in vso elektriko se meni ne zdi 2450 tako grozno veliko glede na kvadraturo. Se spomnem pri nas doma smo vedno za tolko nafte kupili.

(odgovor članu kajča)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: velika ali majhna hiša?
16.6.2008 21:07:58   
Paštetka
velika hiša, z veliko in svetlo dnevno in kuhinjo.

Ker pa nimamo časa za hišo, bomo pa vzeli večje stanovanje.user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?