|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj je varanje varanje?
17.1.2009 14:16:04   
picola1
Se je men tut nekaj podobnega motalo po mislih pa sem ugotovila, da se trudim, da ne bi bla preveč off topic...user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Kdaj je varanje varanje?
17.1.2009 14:55:14   
picola1
Sem našla eno zanimivo knjigo na to temo...Mogoče bo pa kateremu kaj prav prišla...:


http://www.didakta.si/e-knjigarna/prirocniki/osebnostna_rast/nezvestoba.html

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Kdaj je varanje varanje?
17.1.2009 14:57:05   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Se je men tut nekaj podobnega motalo po mislih pa sem ugotovila, da se trudim, da ne bi bla preveč off topic...user posted image


Osebno menim, da si ljudje, ki se na vsak nacin trudijo dokazati popolno principielnosti za vsako ceno in notranjo trdoto in moc za vsako ceno pravzaprav delajo slabo uslugo. Strah pred povsem normalno clovesko negotovostjo, strah, da ce ne bodo odnose resevali kot z zamahom roke ali rezali vezi kot z zelo ostrim rezilom, da bodo razglaseni za sibke je kazalec, da se oseba sama ne sprejema skupaj s svojimi slabosti in se nahaja v nenehnem notranjem konfliktu med lastno naravo in obrambnimi mehanizmi - skratka prepricevanje samega sebe kako si mocan, vzdrzljiv, principielen....  Edino pa sprejemanje sebe taksnega kot si, dovoljuje sprejemanje drugih taksnih kot so, brez postavljanja neskoncne verige taksnih in drugacnih pravil, ki se jih je treba drzati kot pijanec plota.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Kdaj je varanje varanje?
17.1.2009 16:30:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Svojo zgodbo si ze zdavnaj napisala na RR. In prvi udarec (par mesecev po poroki - noseco) in vztrajanje po tem (selitev v socialno garsonjero v Lj skupaj s partnerjem...)... Povsem zadosti, da je slika jasna.  

Od tistega udarca dalje nisem vztrajala, res je. V garsonjero pa se je selila pravzaprav moja (sedaj že pokojna mama) - mi smo imeli takrat najeto hišo na Dolenjskem. Pri mami smo živeli samo v vmesnem času med enim in drugim najemom (ker mi pač ni zneslo non-stop vsega plačevati, saj sem bila sama za vse - od (sedaj že bivšega) moža ni bilo ravno veliko). Se strinjam - slika je jasna, kajti o kakršnikoli ljubezni ni bilo (več) govora (z moje strani). V predprejšnjem postu omenjeno se je namreč nanašalo na to, da določena uporabnica zagovarja dejanja svojega partnerja, katerega ima še vedno rada (o čemer pa pri meni ni bilo govora).

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Kdaj je varanje varanje?
17.1.2009 21:42:01   
bomboncek
IZVIRNO SPOROČILO: tina a

IZVIRNO SPOROČILO: loredana

Ti praviš to, jaz pa pravim da ne sodi vseh po sebi, ker če se ti ne poznaš, še ne pomeni da se nihče ne in da bomo vsi odreagirali tako kot ti. Kar pomeni v nasprotju s tistim kar smo mislili še en dan prej.




Samo to ti bom rekla - hvala bogu, da smo si različni. Ker bi bilo življenje izredno dolgočasno, če ne bi bili.

Upam, da ti bo life vedno tekel tako kot si si ga zamislila. In da bo vse belo in črno brez sivine. Veliko sreče!!!! Resno in brez heca!user posted image



jjjaaa, juhhuuu, bodimo v različnih skupinaaaaaaaaaah!!!!
jaz sem v tisti, kjer me moški ne pretepajo! kdor gre z mano naj da prst pod mojo roko!!!!

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Kdaj je varanje varanje?
18.1.2009 2:18:43   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Od tistega udarca dalje nisem vztrajala, res je.

 
Bom kar tebe citirala iz prethodnega posta: "Poročena sem bila 7 let, od tega skoraj 3 leta sploh nisva bila par". A par mesecev po poroki ti je rekel da se mu sladko je*e za tebe in te udaril.... Ne gredo mi najboljse ta razmerja mesecev in let skupaj ...
 
V garsonjero pa se je selila pravzaprav moja (sedaj že pokojna mama) - mi smo imeli takrat najeto hišo na Dolenjskem. Pri mami smo živeli samo v vmesnem času med enim in drugim najemom (ker mi pač ni zneslo non-stop vsega plačevati, saj sem bila sama za vse - od (sedaj že bivšega) moža ni bilo ravno veliko).

 
A to ni bilo zato, ker nisi imela namena roditi v neki zakotni vasici?...
 
Se strinjam - slika je jasna, kajti o kakršnikoli ljubezni ni bilo (več) govora (z moje strani).
 

 
To pravis sedaj. Takrat pa si se naprej zivela z njim. Pravis tudi, da si za vse bila sama... zakaj si torej zivela z njim? Ker ga nisi vec prenasala? - retoricna vprasanja. In ce ni bilo ljubezni, ostajati v zakonu in ziveti z zakoncem, ki ga nimas rad - po katerem kriteriju to ni vztrajanje...
 
V predprejšnjem postu omenjeno se je namreč nanašalo na to, da določena uporabnica zagovarja dejanja svojega partnerja, katerega ima še vedno rada (o čemer pa pri meni ni bilo govora).

 
Ne bo drzalo. Nikjer ni omenila partnerja in niti z aluzijo, kaj sele besedo zagovarjala njegova dejanja - prav nasprotno. Nikjer tudi ni implicirala, da ga je tedaj se imela ali da ga se ima rada....
In prav zanimivo je, kako tocno ves v cem je razlika med tvojim ravnanjem in njenim. Ti ga nisi imela rada, ona ga ima/ je imela se vedno rada. Seveda, ti si vedela tocno kaj delas in imas definitivno upravicene vzroke, ona pa vsekakor ni mogla biti tako pronicljiva in pametna tako kot ti, pa nima nobenih upravicenih vzrokov - torej, sarkazem ji sledi in to prav to od tebe, ki si napisala:
 "....potrdil je vse besede od prej z balkona in rekel, da se mu sladko jebe zame. Takrat sem naredila dve največji napaki v svojem življenju.
1.) Obdržala sem moža.
2.) Znebila sem se "najboljše" prijateljice."


Vsa vprasanja v tem postu so retoricne narave. Ko enkrat zapises kaj in kako je bilo je zajebano ker ne mores tolmaciti stvari glede na trenutno potrebo. In od nekaj mesecev po poroki, do 4 let, kolikor sta bila zakonca do 3 let, ki sta bila zakonca vendar ne vec par je dolga.... daljsa od ....


 
 
 

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Kdaj je varanje varanje?
18.1.2009 7:07:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Od tistega udarca dalje nisem vztrajala, res je.
 

Bom kar tebe citirala iz prethodnega posta: "Poročena sem bila 7 let, od tega skoraj 3 leta sploh nisva bila par". A par mesecev po poroki ti je rekel da se mu sladko je*e za tebe in te udaril.... Ne gredo mi najboljse ta razmerja mesecev in let skupaj ...

Nisem vztrajala v reševanju razmerja. Za leta oz. mesece pa ne razumem, kaj misliš.
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
V garsonjero pa se je selila pravzaprav moja (sedaj že pokojna mama) - mi smo imeli takrat najeto hišo na Dolenjskem. Pri mami smo živeli samo v vmesnem času med enim in drugim najemom (ker mi pač ni zneslo non-stop vsega plačevati, saj sem bila sama za vse - od (sedaj že bivšega) moža ni bilo ravno veliko).

A to ni bilo zato, ker nisi imela namena roditi v neki zakotni vasici?...

To je bilo pri prvem najemu. Selili smo se... huh, cca. 10x (rečeno zdajle na pamet).
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Se strinjam - slika je jasna, kajti o kakršnikoli ljubezni ni bilo (več) govora (z moje strani).
 
To pravis sedaj. Takrat pa si se naprej zivela z njim. Pravis tudi, da si za vse bila sama... zakaj si torej zivela z njim? Ker ga nisi vec prenasala? - retoricna vprasanja. In ce ni bilo ljubezni, ostajati v zakonu in ziveti z zakoncem, ki ga nimas rad - po katerem kriteriju to ni vztrajanje...

Nisem bila za vse sama, ampak za veliko večino pa res, ja. Zakaj sem (še) živela z njim? Ker ga nisem mogla zabrisati iz stanovanja, ki ni bilo moje (temveč skupno) in ker ga ne bi, četudi bi ga lahko, saj sem fizično šibkejša od njega. Tako sem zadevo ignorirala in sva živela (dolgo časa) eden mimo drugega. Prenašala sva se težko (to je bilo vzajemno). Vztrajanje v zakonu, ki je bil zakon samo na papirju? Ja. Do trenutka, ko sem bila materialno sposobna oditi. 
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
V predprejšnjem postu omenjeno se je namreč nanašalo na to, da določena uporabnica zagovarja dejanja svojega partnerja, katerega ima še vedno rada (o čemer pa pri meni ni bilo govora).
 
Ne bo drzalo. Nikjer ni omenila partnerja in niti z aluzijo, kaj sele besedo zagovarjala njegova dejanja - prav nasprotno. Nikjer tudi ni implicirala, da ga je tedaj se imela ali da ga se ima rada....

To sem jaz razbrala iz citiranega stavka "ni me tepel, ampak samo 1x udaril". To je podzavestno zagovarjanje dejanj nasilneža. Če se motim, se pa lahko (brez problema) opravičim.
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
In prav zanimivo je, kako tocno ves v cem je razlika med tvojim ravnanjem in njenim. Ti ga nisi imela rada, ona ga ima/ je imela se vedno rada.

Tudi tukaj lahko ponovim, da sem jaz tako razumela napisano (kar pa ne pomeni, da je to tudi res).
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Seveda, ti si vedela tocno kaj delas in imas definitivno upravicene vzroke, ona pa vsekakor ni mogla biti tako pronicljiva in pametna tako kot ti, pa nima nobenih upravicenih vzrokov

Ne pretiravaj, Mišek. O čem takem ni bilo nikjer govora (ali zapisa). Morda si pa ti to razbrala iz napisanega.
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Takrat sem naredila dve največji napaki v svojem življenju.
1.) Obdržala sem moža.
2.) Znebila sem se "najboljše" prijateljice."

In še danes priznavam ti dve napaki. Poznaš morda koga, ki nima napak? Jaz ne. Vendar - nekateri se iz (nekaterih) napak učimo. nekateri pa... saj veš.
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Vsa vprasanja v tem postu so retoricne narave.

TO je pa tisto, kar me skrbi. Na temi sem se "oglasila" mimogrede, zdaj pa dobivam občutek, da bo iz tega nastalo nekaj podobnega, kakor pri moji svakinji. Have mercy, Mišek. In hvala, ker si me naučila citiranja.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.1.2009 0:12:43   
Misek
Prav zato so bila vsa vprasanja retoricne narave - ker so kontradiktornosti, ki ji pises vec kot ocitne.

- nisi vec vztrajala v zakonu, a z njim si zivela se 4 leta kot par
- nisi ga mogla zabrisati iz stanovanja, ki je bilo skupno, a istočasno je najemnica bila tvoja mama
- zivela sta eden mimo drugega od udarca - vec kot 6 let, a pred tem napises da v zakonu, ki je trajal 7 let sta 3 leta prebila kot, da ne bi bila par
- "vztrajala" dokler nisi bila materialno sposobna oditi, istočasno, ko si si lahko privoscila placevanje najemnine za hiso na dolenjskem in besu ob izgubi stanovanja, za katerega si bila sposobna placevati naemnino 500 DM
- pises, da nikoli nisi bila financno odvisna od nikogar, a od bivsega moza si bila financno odvisna in zato nisi mogla oditi...

Skratka, odlocala si se slabse kot uporabnica kateri se posmehujes... lej ga zlomka...





_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.1.2009 9:22:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
- nisi vec vztrajala v zakonu, a z njim si zivela se 4 leta kot par

Razloži si to kot zakon na papirju.
- nisi ga mogla zabrisati iz stanovanja, ki je bilo skupno, a istočasno je najemnica bila tvoja mama

Ne govoriva o istem stanovanju. Moja mama je bila najemnica enega, kjer pa smo živeli samo občasno in to za kratek čas (med enim in drugim najemom). Večino časa pa smo živeli v najemih drugje. Tista stanovanja sva skupaj najela, torej nima kdo koga metati ven (uradno). Zakaj sva jiih najela skupaj? Jaz nisem želela stalno živeti pri mami. In če sva šla jaz in otrok, je šel pač tudi on - navada, logistika, na trenutke celo delitev stroškov. Ne zato, ker ne bi mogla drug brez drugega. Oba sva bila vesela, če drugega od naju ni bilo doma.
- zivela sta eden mimo drugega od udarca - vec kot 6 let, a pred tem napises da v zakonu, ki je trajal 7 let sta 3 leta prebila kot, da ne bi bila par

OK, še enkrat (ampak tokrat res zadnjič). Poročena sem bila 7 let. Od tega zadnji dve leti (od 2003 do 2005) nisva več živela skupaj (ločitev se je vlekla, ker je bila tožba z moje strani). Od prejšnjih 5-ih let pa je bil zakon 3 leta samo uraden (živela sva eden mimo drugega). Prvo leto je bilo načeloma OK (do udarca). Moja napaka je bila, da sem eno leto še mislila (a sama bolj malo naredila na tem), da bo bolje. Ko sem ugotovila, da ne bo... beri zgoraj.
- "vztrajala" dokler nisi bila materialno sposobna oditi, istočasno, ko si si lahko privoscila placevanje najemnine za hiso na dolenjskem in besu ob izgubi stanovanja, za katerega si bila sposobna placevati naemnino 500 DM

Nekje sem morala pa tudi "sproti" živeti, kajne?
- pises, da nikoli nisi bila financno odvisna od nikogar, a od bivsega moza si bila financno odvisna in zato nisi mogla oditi...

Nikoli nisem bila finančno odvisna od njega. Kako le, če pa ni imel ničesar (in še danes nima)? Pisala sem o svoji finančni sposobnosti oditi in si po tolikih letih ustvariti novo, normalnejše življenje. To ne gre čez noč in to ne gre brez plana. Pod "finančno sposobnost" pa v tem primeru lahko daš to, da sem si naredila toliko "ozadja", da sem si našla stalno službo, da sem imela stalen dohodek, da sem lahko vse od A do Ž plačevala sama, da sem si sama lahko tudi organizirala vso logistiko od službe, do varstva, prevozov itd..
Skratka, odlocala si se slabse kot uporabnica kateri se posmehujes... lej ga zlomka...

Kot prvo - nikomur se ne posmehujem. In kot drugo - zame je bila odločitev, da vse to prekinem in odločitev, da naredim vse, da lahko odidem in si ustvarim novo življenje, ena najboljših, kar sem jih kdaj sprejela zase.

Za konec pa - na blogu bom odklenila še preostale teme, katerih se ne vidi. Potem boš morda razumela situacijo tako, kot je dejansko bila.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 19.1.2009 9:24:25 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.1.2009 13:00:08   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Razloži si to kot zakon na papirju.


Hvala za navodilo, ampak ker se prav s tem razlaganjem profesionalno ukvarjam, bom ostala kar pri lastni presoji o pomenu in logičnem sosledju.
....

Nisem vedela, da imas blog. Vedela pa sem ( in prebrala sem), da si na RR obajavila "avtobiografijo".  Tem ni treba odklepat, ker me niti ne zanima toliko, da bi sla prebirat. In da se vrnem na zacetek - ko bos za koga drugega komentirala, da je ocitno premalo tepen oz. da je enkrat premalo dobil/a, da mu "kapne" se spomni sebe in se raje vprasaj koliko si ti premalo dobila, da ti ni takoj kapnilo. In morda ti se kapne, da poleg tega, da si ti imela vzroke zakaj ostajas v zakonu, da so ih imeli tudi drugi in ce upostevas svoje in jih smatras za resne vzroke, potem upostevaj, da ih verjetno imajo drugi. Sicer si po lastni logiki bila samo premalo tepena, zanicevana itn... , da ti "kapne".
In ce bos rekla, da te ni pretepal, temvec samo enkrat zabrisal v stedilnik, ti bom gladko odgovorila, da zagovarjas/opravicujes njegova dejanja. Skratka, tako kot meris lastna dejanja - z istim metrom meri tudi tuja dejanja, ce ze moras meriti, ker vse ostalo je zgolj licemerje.

< Sporočilo je popravil Misek -- 19.1.2009 13:01:38 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.1.2009 17:55:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Hvala za navodilo, ampak ker se prav s tem razlaganjem profesionalno ukvarjam, bom ostala kar pri lastni presoji o pomenu in logičnem sosledju.

Nisem vedela, da si psihologinja/psihiatrinja, ampam mi je bilo pa jasno, da si nekaj psiho- user posted image , ja.

Oprosti, ampak ostalega se mi pa ne da (spet) citirati stavek po stavek. Bistvo: motiš se glede tega, zakaj sem "vztrajala" (poudarek je na narekovajih) v svojem zakonu. Imaš pa seveda pravico do svojega mišljenja oz. razlage (kar smeš tudi napisati). Kakor tudi jaz.

Velja?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.1.2009 18:23:49   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Hvala za navodilo, ampak ker se prav s tem razlaganjem profesionalno ukvarjam, bom ostala kar pri lastni presoji o pomenu in logičnem sosledju.

Nisem vedela, da si psihologinja/psihiatrinja, ampam mi je bilo pa jasno, da si nekaj psiho- user posted image , ja.


Oblila te je sreca ob tako hudem inteletualnem dosezku, mar ne :)

Oprosti, ampak ostalega se mi pa ne da (spet) citirati stavek po stavek. Bistvo: motiš se glede tega, zakaj sem "vztrajala" (poudarek je na narekovajih) v svojem zakonu. Imaš pa seveda pravico do svojega mišljenja oz. razlage (kar smeš tudi napisati). Kakor tudi jaz.
Velja?


Vzroki so popolnoma nebistveni. Tvoj zakon je povsem nebistven. Bistvo je v logicnih sosledjih in dejstvih.
In se vedno je dejstvo - po tem, ko te je udaril, si z njim vztrajala (zivela) se najmanj 4 leta. 

BTW: vztrajati -am nedov. (a)
kljub težavnosti, nasprotovanju še naprej biti,
ostajati a) kje: eni so vztrajali, drugi so odšli;  b) v kakem
položaju, stanju: vztrajati v upanju, zmoti ......


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.1.2009 8:30:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Oblila te je sreca ob tako hudem inteletualnem dosezku, mar ne :)

Da, draga. user posted image

Sorry, ostalega se mi pa ne da več.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.1.2009 10:24:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Oblila te je sreca ob tako hudem inteletualnem dosezku, mar ne :)

Da, draga. user posted image

Sorry, ostalega se mi pa ne da več.


user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.1.2009 11:31:08   
annya
Pa kaj ne znate nič drugega napisat kot sam bluz??user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.1.2009 21:29:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Pa kaj ne znate nič drugega napisat kot sam bluz??user posted image


Glih tako kot ti user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Kdaj je varanje varanje?
22.1.2009 12:12:54   
ronja
Ronja...res niso vsi ljudje dobri, veš...

Ja, to mi že celo življenje dopovedujejo - dobri ljudjeuser posted image . Saj ne rečem, vsekakor obstajajo zverine, ampak jih ni toliko:niso vsi, ki varajo zverine, niso vsi, ki se derejo na otroke zverine,... obstajajo pa, na žalost - zato se pa trudim vedno dopovedat vsem, da je treba otroke zaščitit - ker tako nastanejo zverine. Gotovo nobena zverina ni srečna, vsem nekaj manjka, vsekakor ljubezen, ker takega človeka noben nima res rad...
Tako da če izvzamemo tiste prave iztirjence, je velika večina ljudi dobrih in se samo ne znajdejo najboljše v svojem življenju in zato povzročajo drug drugemu bolečine. Ne da bi to hoteli, samo ne znajo drugače in se bojijo poizkusit drugače...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Kdaj je varanje varanje?
22.1.2009 20:14:00   
picola1
Se strinjam z napisanim, sam še vseeno se je potrebno tudi pred takšnimi ljudmi oz. bolje rečeno pred njhovimi dejanji , zaščitit, se postavit zase, itd...Fajn je naprimer, če rečeš, ja ok, vem, da nisi slab človek, ampak jaz takšnih dejanj ne podpiram in zato npr. grem ali zato ne bom več...Napačno pa se mi zdi, da se takšne ljudi ščiti, da so bogi, da so nesrečni itd. Vsak odrasel človek je za moje pojme sam odgovoren za posledice svojih dejanj...To, da so imeli nesrečno otroštvo, je pa samo olajševalna okoliščina in pa da lažje razumeš tega človeka, zakaj je naredil to, kar je...
Zate (ne mi zamert, mogoče se pa motim) pa imam kdaj pa kdaj občutek, da prevlada bolj 'ščitenje' teh ljudi...To sem tut jaz včasih počela...Vsak se mi je smilil pa to pa vse sem nekaj branila...V bistvu sem branila predvsem tiste otroke v njih, nisem pa bila sposobna videt, da so to odrasli ljudje...Danes poskušam najt eno ravnovesje...Sicer je res, da še vedno ne obsojam kar vse povprek tako kot večina ljudi, ampak poskušam razumet tut njegovo stran...Ščitim jih pa pretirano nič več. In tut smilijo se mi ne več. Pa zase se tut znam bolj postavit...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Kdaj je varanje varanje?
22.1.2009 22:01:20   
ronja
Tu se strinjam s tabo - vsekakor se moraš zaščitit - pa svoje otroke seveda (no, še kakšne druge, če imaš možnost). Vsak odgovarja za svoja dejanja in to, da se ti pač nekoč nekaj slabega zgodi, ne pomeni, da zdaj pa lahko seješ zlo naprej. Ampak te pa manj prizadane, če veš, da te ljudje ne *** v glavo nalašč, ker bi te hoteli zfrkavat, ampak to delajo čisto nehote...
Meni se res še vedno smilijo, to imaš prav. Mogoče jih tudi kdaj ščitim - z besedami, ker se mi pač zdi lažje za prizadetega, če vidi razloge, zakaj ga je drugi prizadel. Ampak ne mislim pa, da je zato prav to, da nekoga prizadaneš, čeprav se mogoče kdaj sliši, kot da to opravičujem. Vsekakor ne mislim tako, samo lažje je, če vidiš razloge, vsaj meni.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Kdaj je varanje varanje?
23.1.2009 11:00:54   
picola1
Ja, se strinjam, da je fajn, če se zavedaš, da te ljudje ne ****** v glavo zanalašč, ampak zato, ker imajo sami s sabo probleme in pač ne znajo drugače...(uh, kolk je to včasih težko razumet, še posebej na čustvenem nivoju) Sam jst se pa poskušam navadit, da najprej 'potrdim' bolečino tistega, ki je prizadet (sej vidim, da tut ti), ker se mi zdi, da je najprej potrebno povedat človeku, da ima pravico, da mu je hudo itd., ker je to normalno, da se ob takšnih dogodkih (ko nas nekdo prizadane) počutimo tako. Šele potem pa poskušam osvetlit tut tisto drugo stran.
Vendar pa mislim da, ko gre pa za resnično hude stvari-tukaj je včasih težko presodit, kaj to je- (spolna zloraba, pretepanje in podobno), da je treba ta del izpustit, ker je to za moje pojme žalitev za žrtev. Ker so posledice tako hude, da je včasih že to dovolj, da človek preživi...in jaz naj mu potem tupim o odpuščanju, o 'storilčevem' težkem otroštvu? Potem to izgleda na koncu tako, da braniš storilca, žrtev se pa ponovno počuti kot žrtev (že stotič)...
Je pa res tudi to, da je odvisno od tega, kako 'žrtev' razmišlja...Če do tega človeka čuti sovraštvo in ne dela nič na tem, da razreši svoje občutke, potem je itak nesmiselno sploh načenjat kako tako debato, ker je človek še daleč od tega, da bi poskušal razumet še drugo stran...(v bistvu sploh nima pojma, da obstaja, kaj šele kaj drugega)

Se mi zdi, da sem ful zmedeno tole napisala...Pa mal off topic...Dejva nehat....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Kdaj je varanje varanje?
23.1.2009 11:05:21   
bybyka_1987
definitivno bi ga dokler ima mene ima mene zato k mene ne bo vec mel naj to dela z drugimi zal mi je ampak taksno je misljenje da pa ne govorim se celo o sexu uh uglavnem ze pri prvem poljubu bi lahko pakiral pa sel ne glede na to je oce mojih otrok ali ni!!!

(odgovor članu kalyani)
Neposredna povezava do sporočila: 246
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?