|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:46:11   
Anonimen
Veveričica, dihaj, saj ti nobeden noče nič hudega user posted image . A vedno skočiš tako hitro pokonci?
Nasveti in mnenja so po večini dobronamerni, četudi se ti ne strinjaš z njmi. Lahko pa si jih vzameš na znanje, o njih malo razmisliš in celo potegneš ven kakšno uporabno zadevo.
Sicer pa nam ponavadi tako pritisne na živec zadeva, za katero globoko v sebi vemo, da nas žuli, da je mogoče le kaj na tem.


(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:47:46   
mika
KAJ ČE GA JE PA SRAM  KER SE LOMI KO GOVORI 

Na to sem jaz najprej pomislila. Ti se z njim pogovarjaj slovensko še naprej , če česa ne razume, mu prevedeš. V tem času ko bo živel tukaj se bo naučil, brez skrbi. Po moje mu je res nerodno govorit, ker slovenski jezik je težek jezik. Prej se naučiš katerikoli drugi jezik iz bivše juge, kot pa slovensko. Zato se pa nam  ni bilo teško naučit.

Bom kasneje več napisala....

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:48:57   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

viv RR ti pa si res primitivna.in kaj potem če ne spoštuje moje kultureMENI je pomembno da spoštuje mene in mojo družino.naj spoštuje svojo kulturo  vsak in bo ok. niste v takšni situaciji in   da povem še to nobeden nasvet ni nevem kaj pameten in   škoda  da sem jaz edina ki    ima bosanca  in ne zna slovensko.ni  nobenega takšnega primera več sploh ti vivrr mi greš  ful na živci k kr neki lapaš  rajši se  brigaj zase in za svojo familijo če mi nimaš nič pametnega povedat

oja, ma. jst mam bosanca, k je še na "začetku" s slovenščino user posted image , čeprav je tu že sedem let. ampak on pravi, da bolj ko se je trudil, bolj so ga poniževali. user posted image  ni se imel kje učiti (ker na gradbišču, še njegov šef - slovenec, govori bosansko), medtem ko pa ni imel ne časa ne denarja za kakšen tečaj. sploh roko na srce, na tečaju te naučijo besed kruh, prosim,... kar pa večina zna.
No, moj se je naučil z mano in sicer tako, da sem jaz njemu govorila slovensko, on je meni odgovarjal bosansko. zmenjena sva, da npr. v trgovini če mi reče kej bosansko, mu ne odgovorim, dokler ne prevede v slovenščino. in ja, ponosna sem na svojega moža, kako hitro je sprejel slovenski jezik, naglas (ne še čisto, ampak veliko bolj kot prej, ko je govoril bosansko slovenščinouser posted image ) ipd. ampak moram poudarit, da je imel res voljo. in jaz, tudi ko je kakšno neumnost bleknil, se mu nisem smejala. je pa res, da še vedno ne bi znal "pravilno" pisati, dostikrat meša a in e, v in l,... ker ni k v bosni piši kako govoriš. user posted image

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:51:00   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
Ja če je pa Slovenija tako grozno necivilizira pa pejt lepo v Bosno živet in bo. Pa še tvoj bo zadovoljen, ker se mu ne bo treba slovenščine učit.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:51:17   
mika
Sicer pa nam ponavadi tako pritisne na živec zadeva, za katero globoko v sebi vemo, da nas žuli, da je mogoče le kaj na tem.

Ankica, uf to pri meni ne drži. Jaz popizdim če kdo govori oziroma vztrajno dopoveduje stvari, ki ne držijo.

Če pa me kaj žuli, pa sem tiho.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:54:55   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Sicer pa nam ponavadi tako pritisne na živec zadeva, za katero globoko v sebi vemo, da nas žuli, da je mogoče le kaj na tem.

Ankica, uf to pri meni ne drži. Jaz popizdim če kdo govori oziroma vztrajno dopoveduje stvari, ki ne držijo.

Če pa me kaj žuli, pa sem tiho.

jst sm tut taka. najbol popi... k govorim neki v prazno in vem da mam prov. ko vem da grešim, se umaknem oz. sem tiho user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 12:04:32   
Zanica
Naj se tvoj začne na tak ali drugačen način učit slovenščine (prek TV-ja-ne gledat samo Pink/Obn in podobno), vzet kakšen slovenski strip ali celo knjigo z osnovami slovenske slovnice -jaz sem se iz tega učila, poslušat mal slovensko glasbo- tudi tako sem se učila. Saj, noben ne bo od njega zahteval da govori perfektno.

Mislim, cela diskusija je brez veze če tvoj itak živi že 2 leti tukaj, pa se ne zna/noče pogovarjat v slo.

Če bi se jaz tako obnašala, moj mož bi me verjetno že zdavnaj zapustil. Ker je tako obnašanje otroško in trmasto.


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 12:17:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30



no da potegnem jaz črto! uglavnem, v Sloveniji ni Slovenca ki bi govoril pravilno slovensko, to je dejstvo, pa brez komplicirana, prosim.
kar se pa tiče tvojega moža, pa brez tega da bereš tukaj na RR kaj smo napisale, lahko na koncu narediš samo to, poskusi se z njim pogovoriti normalno človeško, kot mož in žena, in mu stoj ob strani, mogoče pa ima samo strah, da ne bo pravilno govoril in se mu bojo vsi smejaliuser posted image poskusi se z njim pogovoriti in da boš videla zakaj se noče učit, lahko je kriv strah! na koncu mu lahko tudi rečeš da boš šla z njim na tečaj slovenščine, kot podpora!
me lahko tukaj pametno solimo in čvekamo kaj je najbolje zate, ampak to najbolj vesta vidva!!

pa vso srečo!!!



In ti to ves od kod? In zakaj bos ti potegnila crto na javnem forumu? Od kdaj si pa ti omniprezentna velicina, ki jo vsi spostujemo in ji sledimo? In od kdaj mi bo ena Cvetka30 rekla, da ne govorim pravilno slovensko??? user posted image user posted image  Sej bi uporabila tistega smeskota od Kind lady, tisti ki tolce po mizi od smeha....ampak se mi zdi da je tole prej za jokat kot pa za smejat.


no in zdaj daj to eni prfoksi za slovenščino in ti bo našla polno slovničnih napak! halo, vsi imamo svoje narečje in nikjer če boš govorila v svojem narečju ni pravilne uporabe slovnice

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 12:27:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: puppa

IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

mene mož spoštuje  me ima rad mi pomaga  je pa v sloveniji šele 2 leti tako da ima še čas.in neboš verjela tudi jaz spoštujem sebe in svojo domovino pa čeprav sem se zaljubila v bosanca kar pa zame ni greh


Ok, kje sem pa rekla, da je greh, ker si se zaljubila v Bosanca?

Pa glede tega da je "šele 2 leti" v Sloveniji. Če bi imel interes bi se naučil vsaj osnov že v 2 mesecih.
Poznam primer, ko je ena ženska šla v Ameriko, ne da bi znala besedo angleško. Po treh mesecih je znala se zmenit vs osnovne stvari.

Tako da... očitno ni interesa na strani tvojega partnerja.

pa še to... že morda da tebe osebno spoštuje, vsekakor pa ne spoštuje tvoje kulture, in tvojega jezika.




moja kolegica je nemka pa se je v enem letu naučila slovensko, pa še živela ni v sloveniji, je samo hodila s slovencem, no zdaj sta poročena in živita v sloveniji za zaprtimi vrati on govori slovensko ona pa nemško, v kolikor pa gresta na javna mesta pa oba govorita slovensko, tako da naučiti se da, če se le hočeš naučiti jezikauser posted image

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 12:34:49   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30



no da potegnem jaz črto! uglavnem, v Sloveniji ni Slovenca ki bi govoril pravilno slovensko, to je dejstvo, pa brez komplicirana, prosim.
kar se pa tiče tvojega moža, pa brez tega da bereš tukaj na RR kaj smo napisale, lahko na koncu narediš samo to, poskusi se z njim pogovoriti normalno človeško, kot mož in žena, in mu stoj ob strani, mogoče pa ima samo strah, da ne bo pravilno govoril in se mu bojo vsi smejaliuser posted image poskusi se z njim pogovoriti in da boš videla zakaj se noče učit, lahko je kriv strah! na koncu mu lahko tudi rečeš da boš šla z njim na tečaj slovenščine, kot podpora!
me lahko tukaj pametno solimo in čvekamo kaj je najbolje zate, ampak to najbolj vesta vidva!!

pa vso srečo!!!



In ti to ves od kod? In zakaj bos ti potegnila crto na javnem forumu? Od kdaj si pa ti omniprezentna velicina, ki jo vsi spostujemo in ji sledimo? In od kdaj mi bo ena Cvetka30 rekla, da ne govorim pravilno slovensko??? user posted image user posted image  Sej bi uporabila tistega smeskota od Kind lady, tisti ki tolce po mizi od smeha....ampak se mi zdi da je tole prej za jokat kot pa za smejat.


no in zdaj daj to eni prfoksi za slovenščino in ti bo našla polno slovničnih napak! halo, vsi imamo svoje narečje in nikjer če boš govorila v svojem narečju ni pravilne uporabe slovnice



Spomnem se da je isto stvar nami v srednji šoli povedala naša profesorica hrvaščine. NOBEN ne more govoriti čisti, slovnični jezik, ker ne moremo vplivati na vsako izgovorjeno besedo, ker je preveč vpliva našega narečja, oziroma načina govora doma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 13:34:36   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

In ti to ves od kod? In zakaj bos ti potegnila crto na javnem forumu? Od kdaj si pa ti omniprezentna velicina, ki jo vsi spostujemo in ji sledimo? In od kdaj mi bo ena Cvetka30 rekla, da ne govorim pravilno slovensko???

no in zdaj daj to eni prfoksi za slovenščino in ti bo našla polno slovničnih napak! halo, vsi imamo svoje narečje in nikjer če boš govorila v svojem narečju ni pravilne uporabe slovnice

zakaj, če tudi ona ne zna slovensko? sej praviš da ne zna noben user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 13:53:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

In ti to ves od kod? In zakaj bos ti potegnila crto na javnem forumu? Od kdaj si pa ti omniprezentna velicina, ki jo vsi spostujemo in ji sledimo? In od kdaj mi bo ena Cvetka30 rekla, da ne govorim pravilno slovensko???

no in zdaj daj to eni prfoksi za slovenščino in ti bo našla polno slovničnih napak! halo, vsi imamo svoje narečje in nikjer če boš govorila v svojem narečju ni pravilne uporabe slovnice

zakaj, če tudi ona ne zna slovensko? sej praviš da ne zna noben user posted image


mislim a si bukova a se delaš da si, ja govorim o pravilni slovenščiniuser posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 13:56:49   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

lemavrica   bom tukaj živela ker obema odgovarja način življenja  in  pogoji so boljši če pa  bi ljudi izbirala pa naj ti sporočim da so bosanci   veliko bolj ljubeč in prijazen narod.in kdo si ti da boš mene pošiljala v bosno. dj se skuliri da te nebi zgrizla


user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 13:57:30   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
Ja če je pa Slovenija tako grozno necivilizira pa pejt lepo v Bosno živet in bo. Pa še tvoj bo zadovoljen, ker se mu ne bo treba slovenščine učit.

user posted image user posted image user posted image


Ja kaj pa tebi ni jasno? Sej je napisala da je Slovenija necivilizirana.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 13:59:12   
lemavrica
....

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:30:21   
veveričica
ne ne počutim se kot da sem nek izmeček  ker moj partner ne govori slovensko in ker ne pazim na  slovnico in slovnične napake.res ste  nesramne nekatere.tudi jaz mislim osebno da ga je sram govoriti čeprav mi on tega nebo priznal.bom že  nekako preživela saj ni tako hudo  mogoče  bo pa sam od sebe začel govorit naprimer  zadnič  me je ful presenetu ko mi je reku kolk je urauser posted image mika ti si pa res carica  in ful maš luškano punčko če je ta ki je na sliki tvoja kolk let ma

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:37:16   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: puppa
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica
mene mož spoštuje  me ima rad mi pomaga  je pa v sloveniji šele 2 leti tako da ima še čas.in neboš verjela tudi jaz spoštujem sebe in svojo domovino pa čeprav sem se zaljubila v bosanca kar pa zame ni greh

Ok, kje sem pa rekla, da je greh, ker si se zaljubila v Bosanca?

Pa glede tega da je "šele 2 leti" v Sloveniji. Če bi imel interes bi se naučil vsaj osnov že v 2 mesecih.
Poznam primer, ko je ena ženska šla v Ameriko, ne da bi znala besedo angleško. Po treh mesecih je znala se zmenit vs osnovne stvari.

Tako da... očitno ni interesa na strani tvojega partnerja.

pa še to... že morda da tebe osebno spoštuje, vsekakor pa ne spoštuje tvoje kulture, in tvojega jezika.


sorry puppa, tukaj se pa ne strinjam s tabo. jaz sem živela na švedskem 2 leti in smo imeli tako situacijo, da se nisem mogla it tečajno učit švedsko. razumela sem res veliko, samo tekoče govorila pa ne, ker za to rabiš slovnico, ki pa jo kar tako pogovorno težko osvojiš (švedščina je zoprno težka, podobno kot slovenščina, samo drugje je "tricky"). če misliš, da zaradi tega ljudje ne spoštujejo kulture, ker ne govorijo takoj tekoče. se motiš. ni vse tako črno belo in jezik tudi ni vse v smislu, da ne spoštuješ kulture. hej, meni se zdijo njihovi prazniki mal pretirani (so tudi kar naciji v primerjavi z nami - povsod majo te zastave obešene), ampak men so prazniki itak krneki in jih ne praznujem. kaj to potem pomeni - da nimam splošne kulture? user posted image user posted image ah, ja..

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:40:05   
veveričica
mladamamica  kolk časa  sta pa vidva skupaj a tvoj je tud iz bosne.veš kaj sem mu js rekla včeraj ko greva v bosno  jaz z njegovimi govorim  bosansko in ne slovensko .če bi začela  govorit slo bi me vsi debelo gledali  .pač sem se prilagodila .vse je to njemu jasno ampak  nevem mogoče  potrebuje čas.včasih ko mu težim  me prične oponašati in sicer  stavke ponavlja za mano  v slovenščini.user posted image mogoče je pa to del njegovega  učenja

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:44:29   
veveričica
veš mateyka  tudi jaz se strinjam z tabo.prazniki so res bz.ampak  meni moj nikoli ni rekel žal besede čez moje starše pa živimo pod eno streho.naš božič praznuje z nami  pridno  pomaga  okrog hiše ali meni   v hiši  npr oni nimajo miklavža in je mali kupil  za miklavža lepo darilce tako da o spoštovanju in nespoštovanju  res nebi več zgubljala besed

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:45:50   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
In ti to ves od kod? In zakaj bos ti potegnila crto na javnem forumu? Od kdaj si pa ti omniprezentna velicina, ki jo vsi spostujemo in ji sledimo? In od kdaj mi bo ena Cvetka30 rekla, da ne govorim pravilno slovensko???

no in zdaj daj to eni prfoksi za slovenščino in ti bo našla polno slovničnih napak! halo, vsi imamo svoje narečje in nikjer če boš govorila v svojem narečju ni pravilne uporabe slovnice

zakaj, če tudi ona ne zna slovensko? sej praviš da ne zna noben user posted image

mislim a si bukova a se delaš da si, ja govorim o pravilni slovenščiniuser posted image

prosim da me ne žališ, dejstvo je, da si rekla da itak noben ne zna pravilno slovensko, zdej pa prfoks oz. profesor pa zna? važn da znaš ti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:47:16   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
Ja če je pa Slovenija tako grozno necivilizira pa pejt lepo v Bosno živet in bo. Pa še tvoj bo zadovoljen, ker se mu ne bo treba slovenščine učit.

user posted image user posted image user posted image  

Ja kaj pa tebi ni jasno? Sej je napisala da je Slovenija necivilizirana.

in si ti dokazala nasprotno? pa kdo si, da ji rečeš naj gre v bosno. sej je tko njena država k tvoja. o civiliziranosti pa ne bova...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:52:13   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

mladamamica  kolk časa  sta pa vidva skupaj a tvoj je tud iz bosne.veš kaj sem mu js rekla včeraj ko greva v bosno  jaz z njegovimi govorim  bosansko in ne slovensko .če bi začela  govorit slo bi me vsi debelo gledali  .pač sem se prilagodila .vse je to njemu jasno ampak  nevem mogoče  potrebuje čas.včasih ko mu težim  me prične oponašati in sicer  stavke ponavlja za mano  v slovenščini.user posted image mogoče je pa to del njegovega  učenja

že dve leti živiva skupaj. ja, moj je striktno in pravilno bosansko govoru, pol sva se pa tko zmenla, da bova doma govorila, kako ko stigne user posted image  uzuni pa slovensko, medtem k v bih pa valda bosansko. in ja, najprej je blo grozn, še mene ni razumel nekih besed. pa veš, jst mam brata (16let) in z njim skos govori slovensk, tko da k pride domov mi zabije kako: sm skeptičen user posted image  pa take. sam dolg pa ni hotu govort nikjer slovensk, ker se je bal da bo reku kej napačnga. zdej je kul. aja, pa full se je nauču z branjem, sama študiram kriminalistiko, on pa kriminal "obožuje" user posted image tko da moje knjige full bere

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 14:55:19   
ircica
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30



moja kolegica je nemka pa se je v enem letu naučila slovensko, pa še živela ni v sloveniji, je samo hodila s slovencem, no zdaj sta poročena in živita v sloveniji za zaprtimi vrati on govori slovensko ona pa nemško, v kolikor pa gresta na javna mesta pa oba govorita slovensko, tako da naučiti se da, če se le hočeš naučiti jezikauser posted image



Komu pa je ta nemščina naredila kaj hudega, da se sme samo za zaprtimi vrati uporabljat? In ta "za zaprtimi vrati" se je kar nekajkrat pojavil, ne ga zanikat. Slovenščina kot uradni jezik pomeni, da morajo biti obvestila, dokumenti, zakoni ... javno poslovanje, javne komunikacije v slovenščini. Da imate polno pravico, da uradnik, javni uslužbenec z vami govori slovensko. Nobene pravice pa nimate (nimamo) določati ljudem, v katerem jeziku bodo govorili v krogu svoje družine, znancev, kak jezik bodo uporabljali na ulici. Lahko jih ne razumete, delno razumete, lahko zanikate, da jih razumete ... Še vedno lahko uporabljajo poljuben jezik. Osebno se mi zdi trapasto, da se ne naučiš jezika države, v kateri živiš in imaš družino. Koliko prednosti prinaša znanje jezika, je bilo že nekajkrat našteto. Ampak nihče se ne bo trudil in učil in uporabljal tujega jezika, če se mu ne bo splačalo - socialno, finančno, ekonomsko, kaj pa vem kako. Ko bodo slabosti zaprtosti v svoj jezikovni krog prevagale prednosti, bo tudi on začel uporabljati drug jezik.

IN kar se originalnega moža tiče - prišel je pred dvema letoma, dela na gradbišču, kjer se pogovarjajo v njegovem jeziku, druži se večinoma s svojimi sodržavljani. Ne vem, kako je z njegovo izobrazbo. Nima državljanstva, morda Slovenija ni njegova zadnja postaja v življenju. Razume dovolj, da preživi, zgubil se še ni, prodali ga tudi niso. Razmišljam o njem in težko najdem motiv, da bi se učil slovenščino na tečaju. Morda se misli naučit od žene, pa čaka, da se ga bo kaj prijelo. Morda misli, da že kar dobro govori slovensko, pa žena ne opazi. Ne vem, če je že slišal, da bo njen dom in kulturo najbolj počastil s tečajem jezika. A je ona šla na tečaj bošnjaščine ali se z njegovimi pač trudi po svojih močeh? 

Nekaj me je še zbodlo - zakaj bi bil problem tukaj živečih tujcev, kako govorijo slovenci v tujini? Če slovenec v tujini takoj preklopi na tuj jezik, zakaj bi to moralo motivirat angleža/romuna/bosanca v Sloveniji, da stori enako. Nas moti lastna prilagodljivost, pa drugim očitamo trmo. Vsaj jaz tako to vidim.

Ma sem se razpisala. Ampak kaj, ko se tako zlahka poistovetim s tem možem. Samo sebe na obisku pri tašči vidim, kako se trudim z mojo osnovo, ona pa ne bo razumela, dokler ne bo vrhunska knjižna oblika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 15:34:37   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


sorry puppa, tukaj se pa ne strinjam s tabo. jaz sem živela na švedskem 2 leti in smo imeli tako situacijo, da se nisem mogla it tečajno učit švedsko. razumela sem res veliko, samo tekoče govorila pa ne, ker za to rabiš slovnico, ki pa jo kar tako pogovorno težko osvojiš (švedščina je zoprno težka, podobno kot slovenščina, samo drugje je "tricky"). če misliš, da zaradi tega ljudje ne spoštujejo kulture, ker ne govorijo takoj tekoče. se motiš. ni vse tako črno belo in jezik tudi ni vse v smislu, da ne spoštuješ kulture. hej, meni se zdijo njihovi prazniki mal pretirani (so tudi kar naciji v primerjavi z nami - povsod majo te zastave obešene), ampak men so prazniki itak krneki in jih ne praznujem. kaj to potem pomeni - da nimam splošne kulture? user posted image user posted image ah, ja..



Mateyka jaz nikjer nisem govorila o "tekočem govorjenju slovenščine".
Moje besede so se nanašale na "moj partner se NOČE učiti slovenščine.

A zdaj razumeš kje je razlika?

Ti si bila 2 leti na švedskem. Pa SI SE učila jezika, trudila si se govorit. Pa čeprav jepeklensko težek jezik. Pa niti malo ni podoben slovenščini.

In ti SI govorila vsaj malo švedsko.
Mož od avtorice teme pa se NOČE niti učiti.

In ja, to zame JE nespoštovanje nje in njene kulture.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 15:41:23   
veveričica
tebi se pa  res  neda utupit u glavo.verjetno ima razloge zakaj NOČEti se delaš pametna ker nisi v njegovi koži in  pišeš traparije.pa napisala sem dosti razlogov   da mene in mojo kulturo spoštuje

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?