|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali pokličete policijo?
16.3.2009 6:57:37   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Leela
V bistvu jim je "normalno" da se tepejo. Samo otrok je ubogi.

Ja, tega jz ne štekam. Da pol pretepena žena reče naslednji dan: "sej drugače me ima pa ful rad"...sej se mi je opravičil....pa take?...Enkrat je en moj znanec rekel, sicer zveni zelo grdo: da so take ženske kot psi - bolj jih tepeš, raje te imajo...Ampak, da je pa zraven še otrok...ma tukaj pa ni pardona...

ja, to tudi mene fullllll moti. da babe to pustijo/dovolijo in na koncu še opravičujejo. hkrati tepe svojega otroka in enako prenaša nanj... do kdaj. dokler se komu ne sfuzla in se med sabo zakoljejo? bedno. če bi bla najgrša ženska na svetu, bi bila raje sama, kot da bi si to v nedogled dopuščala.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali pokličete policijo?
16.3.2009 9:28:48   
Leela
ja res je težko razumeti ampak tukaj gre za psihološke težave in za izredno nizko samozavest in samospoštovanje, ki jo žrtve ne morejo premagati. Ponavadi se vse začne že v otroštvu.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali pokličete policijo?
20.3.2009 13:49:54   
Zofy
Dobro si naredila user posted image user posted image .
Moja kolegica je ob skorajda identični situaciji šla pozvonit na vrata in prosila, da so tiho. To je tudi motenje javnega reda in miru, zato lahko policija ukrepa. Če bi se paq že hotela vtakniti v družino, pa je to treba na CSD prijavit...

Aja, pa da ne pozabim zgodbe, ki sem jo na lastne oči doživela. Za novo leto je praznovala z nami tudi znanka, bili smo stari kakih 14-15 let. In se je kar iznenada pojavil njen očim (bili smo v eni garaži pod blokom), jo zgrabi, pretepe, vrže na tla in pol jo je za lase vlekel proti domu. Seveda smo poklicali policijo, vendar niso prišli, ker to ni njihova priostojnost ampak pristojnost CSDja.user posted image In še to, da bi mogla priti prijava od znotraj, torej od nekoga iz družine in ne od sosedov oz. očividcev. Groza.


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali pokličete policijo?
20.3.2009 15:03:48   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Aja, pa da ne pozabim zgodbe, ki sem jo na lastne oči doživela. Za novo leto je praznovala z nami tudi znanka, bili smo stari kakih 14-15 let. In se je kar iznenada pojavil njen očim (bili smo v eni garaži pod blokom), jo zgrabi, pretepe, vrže na tla in pol jo je za lase vlekel proti domu. Seveda smo poklicali policijo, vendar niso prišli, ker to ni njihova priostojnost ampak pristojnost CSDja.user posted image In še to, da bi mogla priti prijava od znotraj, torej od nekoga iz družine in ne od sosedov oz. očividcev. Groza.



Ja, tako je bilo res še pred leti, ja, in zaradi takih primerov je bil sprejet Zakon o preprečevanju nasilja v družini, ki danes policiji daje pooblastilo posredovanja prijave na CSD.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali pokličete policijo?
27.3.2009 21:11:40   
anarabarbara
Čestitke za pogum, da si prijavila!!! Ostali sosedje pa user posted image user posted image
Tip to dela, ker mu paše in ker NI NOBENIH POSLEDIC. Že če bi ga naslednji dan vsi sosedje grdo gledali, bi nehal. Tako pa ... sosedje se še kar smejejo njegovim šalam, žena pa ga celo ljuuubi user posted image user posted image user posted image user posted image Vsakič prijavit, grdo gledat, ščitit otroka, ženi plačat psihološko svetovanje (in pazit tamalo, medtem, ko ga obiskuje). Od TEGA je odvisna naša prihodnost.

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali pokličete policijo?
28.3.2009 23:02:37   
Njuškalo
Jaz bi prijavila, itak. Me sploh ne briga, kaj bi si un nasilnež mislil, če bi se pa spravil name, naj se pa sploh pazi. Bi ga moj mož pol v roke dobiluser posted image V glavnem se takih nasilnežev ne bojim, oziroma bolje rečeno- se jih nočem bati. Itak so to sami strahopetci, ki se upajo spraviti le na šibkejše. Ko vidijo močnejšega- četudi le psihično močnega- si ne upajo nič. Luzerji strahopetniuser posted image  In potem se spravljajo na ženske in otroke, phe...Torej, jaz bi prijavila na policijo, vsakič, me sploh ne briga..kar naj hodijo, pa enkrat bojo že siti tega, da bo tip za dalj časa zaprt. Pa, če bi slišala, da tepe otroka, ji pozvonim na zvonec, pa bi slišala par krepkih, kaj pa se to pravi, da se spravlja na otrokauser posted image Take zgodbe me res spravijo v jezo, bi se najrajši z valjarjem tam prikazala, mater jimuser posted image user posted image  Na CSD pa odsvetujem, da daš prijavo, ker so zanič- vsaj pri nas. Imam izkušnje, ko sem prijavila spolno zlorabo, ki se je dogajala v eni družini, ki je itak na veliko zanemarjala otroke. Zanimivo, da takrat noben sosed ni nič slišal- kao..čeprav so se po hodnikih pogovarjali o temuser posted image  Jaz sem bila še najstnica, ko sem to prijavila in to delavki, ki je za to specializirana..ehe..sem videla. Napovedali so se, da pridejo pogledat razmere, itak sta bile tamale takrat fuuul lepo oblečene, celo stanovanje so pospravili in je vse izgledalo, kot da so ful srečna družina. In to je bilo vse..zgodba je bila iz strani CSD zaključena. Tako, da jim ne zaupam, imam pa še vseeno boljše mnenje o policiji, sploh zdaj, ko so spremenili zakon o družinskem nasilju. Tako, da kar pogumno se postavi za žrtve, če je že mama tako trapasta, da kar trpi- pa če že ona trpi, kaj naj..samo, da se potem še sama na otroka spravlja...jao, pol ni dost drugačna kot njen mož, žal.user posted image Sramota res, da je starš lahko vsak, ki ima sposobnost zanosit oziroma žensko oplodit, za posvojitev so pa take procedure, da glava boli..bi morale biti za "normalno" starševstvo tudi.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali pokličete policijo?
30.3.2009 14:10:50   
Hana76
Absolutno edino pravilno, da pokličeš policijo. Dobro bi res bilo, da prijaviš še CSD, da zaščitijo deklico, če se je že njena mama odločila, da bo z nasilnežem... Enostavno pošlji prijavo na CSD, pa mogoče zberi podpise sosedov, ki so prepir in jok deklice slišali. Če pa se ne želiš izpostavit, pa o zadevi javi svetovalni delavki na dekličini šoli (reči, da si soseda), ki je dolžna zadevo speljati naprej (t.j. narediti prijavo).

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali pokličete policijo?
31.3.2009 15:28:54   
Babaloo
A ne bi poklicala tudi socialne in jim namignila, kaj se dogaja? Saj oni potem preverijo. Vsaj naj bi!!
Ker če tudi ona tepe punčko, potem ta otrok ni vreden svojih staršev!
Sicer je za otroka najbrž groza, ko ga vzamejo staršem, pa čeprav so še tako grozni.
Ampak vseeno bolje, kot živeti v takem peklu.
Pri nas je pa glede domačega nasilja itak vse zmešano. Odseliti se mora po navadi žrtev...
Držim pesti za punčko, da bo imela lepo življenje...

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali pokličete policijo?
31.3.2009 20:46:10   
sanasan
jaz bi prijavljala VSAKIČ, predvsem pa ko bi se mama spravljala na hčerko...pa tudi na csd ne bi nehala težiti, naj kaj ukrenejo...
pomagat je treba OTROKU, saj si sama ne moreuser posted image

(odgovor članu Babaloo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali pokličete policijo?
31.3.2009 20:48:55   
sanasan
aja, sicer je pohvalno, da si poklicala, ko je tip tepel mamo...ampak ZAKAJ HUDIČA NE, ko je mama se spravljala na hčerko???
ali se mame, ki je odrasla, ne sme tepsti...mama pa otroka sme? user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali pokličete policijo?
1.4.2009 10:50:23   
ronja
točno to sem se tudi sama spraševala...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali pokličete policijo?
1.4.2009 19:58:51   
picola1
To je pa zato, ker je nasilje nad otroki (do določene mere- češ, si je že sazlužil ali kaj podobnega) še vedno družbeno preveč sprejemljivo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?