|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 11:10:47   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: higuys



Linčale so te že. Pa popljuvale, obglodale tudi. Ne skrbi , nobena navadna napsihirana mama ne uide tropu supeRR mamic.




A tako se debatiranju tu gor reče?


To kar je na tej temi  zame ni debatiranje, pravzaprav daleč od debatiranja.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 11:20:57   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Mene pa zanima,kaj bi storile,če bi se otrok peljal z staro stoenko,ki nima niti pasov zadaj?Samo za informacijo,ker imamo namen otroka pustit na dopust na Hrvaško,oseba z tem avtom pa nima pasov zadaj,kaj šele avtosedež.Sama sem sicer odločno proti,ampak vseeno bi rada slišala vaše argumente,da se spopadem s tem problemom.Sem zelo vesela,da gre lahko zraven na morje,ampak še spati ne morem,če pomislim,da otrok ne bo niti pripasan kaj šele to da ne bo v avtosedežu.Gre sicer za dokaj kratko relacijo vožnje ( ene 15km)ker prej bo potekala vožnja z vlakom,ampak vseeno prosim za nasvet.Jaz osebno ga ne pustim.Torej se da kaj storiti?Na Hrvaškem nisem zasledila niti zakonika o uporabi avtosedežev,tako da se res ne znajdem najbolje...Bi pa rada,da gre otrok na morje...
Hvala za pomoč!

Lp


metka-zone: glej, tukaj samo iščeš opravičilo, da bi se otrok v cilju višjega interesa morja pelal 15 km ne da bi bil zvezan.
celo zakone si šla preštudirat.

zakaj le?
a ni dovolj zdrava pamet, ki bi ti povedala, da to ni varno, da to ni ok?

od mesta do mojega doma je samo 10 km....celo 5 manj, kot je vaša načrtovana ruta....pa sva imela s tamalim tako silovit trk, da je bil kombi, ki je ves iz aluminija totalka.....in niti pomisliti ne smem, kaj bi se mu zgodilo, če bi ne bil v dobrem sedežu, pravilno pripasanuser posted image

pa kakorkoli, da bo zdaj moja predraga hugica rekla, da sem super RR mama user posted image  jaz mojega neprivezanega ne vozim, ga ne bom in ne bom dovolila, da ga kdorkoli drug.

in prosim, hočem plaketo za super mamouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 12:05:43   
higuys
pa kakorkoli, da bo zdaj moja predraga hugica rekla, da sem super RR mama user posted image  jaz mojega neprivezanega ne vozim, ga ne bom in ne bom dovolila, da ga kdorkoli drug.

in prosim, hočem plaketo za super mamouser posted image user posted image user posted image


Še do kolen ne prideš super rr mami....v tvojem postu ni 15 X JAZ PA, ni lušnih besedic kot NIKOLI, VEDNO...pa tudi nobenega stavka vrednega wanabe gledališkega igralca ne vidim...Včasih se mi prikrade dvom komu in zakaj je treba dokazovati , da so oh in sploh mamice. Mogoče sebi?

Tako, da  user posted image  


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   [Brisano sporočilo]
18.9.2009 12:09:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 12:21:32   
veverca25
se popolnoma strinjam z mamami ,ki trdijo da otrok mora biti privezan.imam pa eno vprašanje.-imam sedež brevi ki sem ga kupila v italiji,zanima me kje lahko preverim ,če je pravilno pripasan oz nameščen.nekako imAM OBČUTEK DA NI FIKSNO PRIPASAN.ups nevede kričim.prosim za pomoč.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 12:31:01   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Še do kolen ne prideš super rr mami....v tvojem postu ni 15 X JAZ PA, ni lušnih besedic kot NIKOLI, VEDNO...pa tudi nobenega stavka vrednega wanabe gledališkega igralca ne vidim...Včasih se mi prikrade dvom komu in zakaj je treba dokazovati , da so oh in sploh mamice. Mogoče sebi?

Tako, da  user posted image  




ah daj no....kdo pa komu kaj dokazuje? kakšen smisel ima sploh v tem primeru dokazovanje. Gre za preprosto izvajanje varnostnih ukrepov. Kako si tu lahko boljši ali slabši? Postavljeno je bilo vprašanje in sledili so odgovori. In  JAZ NIKOLI, ne vozim hčere nepripete in spijem mozeg vsakemu, ki bi mu samo namisel prišlo peljat jo brez sedeža. Vprašaj mojo mamouser posted image ...

Rija, ti jaz podarim svojo medaljo

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 12:31:44   
ronja
Na AMZS pokliči, mogoče ti tam lahko kaj pomagajo. Ali pa če jih prodajajo tudi v kakšni naši trgovini, potem bi morali tudi tam znat.

higuys, ne gre za dokazovanje, da smo super mame, če otroka privežemo (ker to ni dovolj za super mamouser posted image , bi pa vsaka rada bila svojim otrokom super, itak) - gre za dokazovanje, da se otroka da privezat, tudi če ni čisto običajna situacija (zato 3je primeri, recimo), torej po domače povedano vednouser posted image .

rija, dobiš plaketouser posted image

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 12:43:04   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Na AMZS pokliči, mogoče ti tam lahko kaj pomagajo. Ali pa če jih prodajajo tudi v kakšni naši trgovini, potem bi morali tudi tam znat.

higuys, ne gre za dokazovanje, da smo super mame, če otroka privežemo (ker to ni dovolj za super mamouser posted image , bi pa vsaka rada bila svojim otrokom super, itak) - gre za dokazovanje, da se otroka da privezat, tudi če ni čisto običajna situacija (zato 3je primeri, recimo), torej po domače povedano vednouser posted image .

rija, dobiš plaketouser posted image



user posted image  trije primeri so res vedno ja ...no to sem želela "slišat".  No prosim , uvrščam se med vas, ki vedno pripnemo svojega otroka.

Mika, čisto prav in pohvalno je tako kot delaš , to upam, da smo se razumele, tako delam tudi sama , samo način kako se vse skupaj predstavi mi je tuj. Zato ne razumem zakaj toliko enakih postov? Saj tudi jaz imam na zalogi moje vrle sposobnosti kako sem  v nekih čudnih situacijah otroka pripetega dostavila iz točke x na točko y. Mogoče pa ga kakšna od tukajšnjih mamic ne bi?  Imam še čisto tehnično vprašanje: ali se da otroka v krču spravit v avtosedež?




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 12:46:35   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

: ali se da otroka v krču spravit v avtosedež?




To sem se že tud jaz spraševala. Najbrž ne.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 13:16:09   
ronja
trije primeri so res vedno ja ...no to sem želela "slišat". No prosim , uvrščam se med vas, ki vedno pripnemo svojega otroka.

ne štekam, kaj bi po tvoje morala napisat: ne morem napisat vseh primerov, kdaj sem pripela svojega otroka, ker jjih je preveč... Zato izvzamem oz. opišem tiste, kjer je velika verjetnost, da jih vsi pač ne bi in napišem, kaj narediš, da se to vseeno da. V normalih situacijah, normalno, da ga. V čudnih pa tudi. pač do zdaj se mi res še ni zgodilo, da katere ne bi. Kaj naj bi po tvoje napisala? Do zdaj je še nisem - to bi bilo bolj prav, da ne bi zvenelo kot neko dokazovanje?

Zato ne razumem zakaj toliko enakih postov?

Zato, ker je bilo vprašanje: Ali VEDNO pripnete svojega otroka - zato pač odgovorimo, da ja, vedno - tisti, ki ga pač vedno.

Imam še čisto tehnično vprašanje: ali se da otroka v krču spravit v avtosedež?

Odgovor reševalca in tudi babic iz materinske šole: da je boljše poklicat rešilca, ker se tako zgodi ogromno nesreč. Ljudje ne upoštevajo varnostnih predpisov (ne pripnejo otroka v stol, recimo, ker ne morejo, ali se ne spomnijo), so živčni in se jim mudi, hitro kaj spregledajo... in se zaletijo in potem po besedah reševalca "imamo mi še več dela! Rajši nas takoj pokličite, pridemo po tistega otroka v krču, pa je!"

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 14:01:05   
Anonimen
Da se pohvalim, ker sem itak super truper najboljša mama user posted image :

Ja, vedno privežem otroka v sedež. Še tistih 100m, ki jih imam od nabiralnika do doma se privežem nazaj, da sem dober zgled otroku. Četudi nasproti ne bo nobenega avta in mi pred avto lahko skoči edino kakšna krava ali srna.

Svojo plaketo super mame seveda odstopam Riji user posted image .

Aja, taksi sem uporabila samo enkrat, takrat sem vlekla s sabo lupinico. Z avtobusom pa se ravno zaradi tega ne vozim.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 18.9.2009 14:06:19 >

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 14:21:03   
ronja
Da se pohvalim, ker sem itak super truper najboljša mama user posted image

A ti si tudi v našem klubu važičk?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 14:25:26   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Mogoče pa ga kakšna od tukajšnjih mamic ne bi?  Imam še čisto tehnično vprašanje: ali se da otroka v krču spravit v avtosedež?







nisem probala. takrat sem presodila, da je pač bolj varno, da ga imam v naročju na boku, v položaju, ki je primeren za nezavestnega otroka, kot pa v sedežu....in ja, to so trije primeri, ko ni bil privezanuser posted image

pa še enkrat....tehnično gledano je bil privezan, ampak sem se skoraj vsralauser posted image  preklela mojemu žlahto pet kolen nazaj....ko je pozabil oba sedeža v mestuuser posted image  midva pa sama doma, nikjer nikogar, ki bi imel ključe od tiste bajte....in tako sem ga podložila kar se je dalo in ga pripela z normalnim pasom, vozila 40 na uro in prišla v mesto cela prešvicana, direkt za pod tušuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 14:25:53   
rija
no evo....ode moja plaketa user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 19:39:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Imam še čisto tehnično vprašanje: ali se da otroka v krču spravit v avtosedež?



Kdaj pa ima otrok krče? Ne štekam. A misliš vročinske krče?

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 19:41:57   
ZARA
Krče ima tudi moja malenkost ob branju tega krepa. Kam ste to zabredle ženske?

< Sporočilo je popravil ZARA -- 18.9.2009 19:42:12 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
18.9.2009 21:32:50   
Leela
Vedno pripet. Otrok sploh ne bi smel poznati opcije, da je lahko nepripet, kadarkoli-tudi 20 metrov daleč.

Dvakrat ni bil pripet (4 letnik):
-v živalskem vrtu zraven Gardalanda, ko se voziš 10 km/h na uro med živalmi. Je sedel spredaj pri meni.
-letos, ko smo se v apartmajskem naselju peljali 60 m stran do restavracije, kjer prometa praktično ni. Lilo je kot iz škafa zato ga nisem pripenjala.
Za nazaj grede me je prosil naj ga pripnem.

Vidiš pa vse sorta. Veliko ljudi se pripenja zaradi kazni in ne zaradi varnosti.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   [Brisano sporočilo]
18.9.2009 21:43:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
19.9.2009 10:09:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: n€na
Ali so vaši otroci vedno v avtu pripeti z varnostnim pasom oz. sedijo lepo pripeti v svojih avto sedežih?

Ne.

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
19.9.2009 10:18:04   
Zvezdica
JA! Vedno je pripet, ker pasovi in avtosedeži niso narjeni zarad lepšga. Mi smo babice in dedke vzgojili tako, da brez sedeža nikamor. 

_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
19.9.2009 18:02:41   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

otrok v varnostnem sedežu lahko sedi tudi spredaj,


A ja? Po kateri zakonodaji?

Otrok do 12. leta starosti NE sme sedeti spredaj v nobenem primeru. Če smo že tako blazno natančni.

Se pa sprašujem - kje za hudiča je tistih 30% staršev, ki otroke zjutraj nepripete vozijo v vrtec in šolo (žal moja slabša polovica marsikaj vidi, ker ga davkoplačevalci plačujete za to, da stoji pred vrtcem ali OŠ), če se tukaj vsi pripenjate že pri prevoženih 50 m?

Pa da še odgovorim na vprašanje: Naša sta privezana v veliki večini primerov (skoraj vseh), vedno pa res ne. Npr., ko prestavljamo avte iz enega na drugo dvorišče, ko avto zapeljem avto z dvorišča v garažo, ko je tamali bruhal kot vidra zaradi zastrupitve želodca, smo se tudi peljali v bolnišnico tako, da ni bil pripet, ko se je dušil v lupinici, sem ga tudi vzela iz nje...


< Sporočilo je popravil Raho -- 19.9.2009 18:07:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
19.9.2009 22:30:57   
5ra_28
Naju s tamalim je dež že nekajkrat dobil, pa celo napovedan je bil, jaz pa brez dežnika. Čez voziček je imel prevleko, je bila prava poletna ploha, jaz pa 2,5 km PEŠ DOMOV, prišla mokra kot izpod tuša, mali pa v vozičku prespal vso akcijo. Pa mi niti na misel ni prišlo, da bi koga poklicala (itak noben ne bi imel avtosedeža).

So določene stvari, na katere začneš pač drugače gledat, od kar imaš otroka.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
19.9.2009 22:57:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

otrok v varnostnem sedežu lahko sedi tudi spredaj,


A ja? Po kateri zakonodaji?

Otrok do 12. leta starosti NE sme sedeti spredaj v nobenem primeru. Če smo že tako blazno natančni.





14. odstavek 103.čl. ZVCP pravi tako
Med vožnjo v dvoslednem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši os 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti otrok le na zadnjem sedežu.


zadrževalni sistem je seveda avtosedežuser posted image

k pol tud lupinice nebi smeli vozit spredaj? seveda lahko, samo pri lupinici je treba airbag izključit, če pa v zadrževalnem sistemu (user posted image ) spredaj voziš otroka, pa airbag pustiš, sedež pa pomakneš čisto nazaj.

je pa ta zakon tko dvoumen, da še policaji sami ne vedo.

no, jst seveda nikakor nisem zato, da se otrok vozi spredaj, zakon gor ali dol. v primeru, kjer ga pa zadaj iz kakršnihkoli razlogov ne moreš v zic pripet, bo pa še vedno bolj varno spredaj v sedežu, kot zadaj kr tko, na frej.

kako pa pol pelješ otroka v dvosedu ?user posted image pa v kombiju?

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 198
   [Brisano sporočilo]
19.9.2009 23:14:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 11:30:10   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

otrok v varnostnem sedežu lahko sedi tudi spredaj,


A ja? Po kateri zakonodaji?

Otrok do 12. leta starosti NE sme sedeti spredaj v nobenem primeru. Če smo že tako blazno natančni.



Tukaj si pa v zmoti. Zakon o varnosti v cestnem prometu pravi, da mora bit otrok v avtu pripet z njemu primernim zadrževalnim sistemom, v kolikor pa avto nima zadrževalnega sistema, mora biti pa obvezno na zadnjem sedežu. Če imaš stolček nikjer ne piše, da ne sme bit stolček montiran na sovoznikovem sedežu. V primeru, da otrok gleda v nasprotno smer vožnje je potrebno izklopiti airbag, če pa sedi že v smeri vožnje, ne rabimo izklapljat airbaga, le sedež pomaknemo do konca nazaj.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?