|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 11:33:08   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

otrok v varnostnem sedežu lahko sedi tudi spredaj,


A ja? Po kateri zakonodaji?

Otrok do 12. leta starosti NE sme sedeti spredaj v nobenem primeru. Če smo že tako blazno natančni.



Tukaj si pa v zmoti. Zakon o varnosti v cestnem prometu pravi, da mora bit otrok v avtu pripet z njemu primernim zadrževalnim sistemom, v kolikor pa avto nima zadrževalnega sistema, mora biti pa obvezno na zadnjem sedežu. Če imaš stolček nikjer ne piše, da ne sme bit stolček montiran na sovoznikovem sedežu. V primeru, da otrok gleda v nasprotno smer vožnje je potrebno izklopiti airbag, če pa sedi že v smeri vožnje, ne rabimo izklapljat airbaga, le sedež pomaknemo do konca nazaj.




Ja, Kalbo, lahko sedi v otroškem sedežu spredaj, če je le-ta homologiziran za sprednji sedež. Žal, pa to noben otroški avtosedež ni. In nisem v zmoti. Če bi vsi policaji dobro poznali CPP s komentarjem, bi to vedeli.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 11:57:14   
kalbo
Ne vem no. Sam sem glede tega čist odpičen in kle ni kompromisov, tako, da sem klical na Svet za preventivo in njih vprašal za nasvet in dobil točno tak odgovor, kot sem ti ga napisal. Glede na to, da ZVCP prihaja večinoma izpod njihovih tipkovnic bi moralo to držat. Bom pa poizkusil kaka navodila od sedeža poiskat, pa se še tipkamo.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 12:01:24   
Raho
Poglej, Kalbo, zame ni kompromisov že zaradi tega, ker je prostor za otroka v otroškem sedežu zadaj, nikakor pa ne spredaj. To, da j lupinica spredaj, še pogojno sprejmem, ampak tega, da pa ima nekdo inštaliran večji otroški avtosedež spredaj, pa preprosto ne razumem. Kot da tisto vzvratno ogledalo, s katerim lahko nadziraš otroka, toliko stane.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 12:02:22   
kalbo
http://www.maxi-cosi.com/media/producthandleidingen/maxicosi/GBA_Priori_XP_def_v1.pdf


Že na prvi strani piše, da je lahko montiran tako na zadnji kot na prvi sedež, priporočilo je pa zadnji sedež. Če nebi bil testiran tudi za prvi sedež, to nebi pisalo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 12:05:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Poglej, Kalbo, zame ni kompromisov že zaradi tega, ker je prostor za otroka v otroškem sedežu zadaj, nikakor pa ne spredaj. To, da j lupinica spredaj, še pogojno sprejmem, ampak tega, da pa ima nekdo inštaliran večji otroški avtosedež spredaj, pa preprosto ne razumem. Kot da tisto vzvratno ogledalo, s katerim lahko nadziraš otroka, toliko stane.


lej raho, sej jst tud to trdim....in neb otroka vozla spredaj, meni je tudi lupinico spredaj vozit nesprejemljivo, ker te takoj zamika in pol prčkaš kej po otroku in je nesreča hitro tu. samo ni pa zakonsko prepovedano. in če še res obstaja kje kak avto zadaj brez pasov, je ziher boljša izbira otroka pripet v stol spredaj, kot da zadaj sedi čis to na frej.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
22.9.2009 12:06:35   
kalbo
http://www.maxi-cosi.com/media/producthandleidingen/maxicosi/GBA_Rodi_XR_def_v1.pdf

Evo za tega pa niti priporočila za zadnji sedež ni več, ker piše, da je primeren za vse položaje v avtu, ki gledajo v smer vožnje, niti airbaga ni potrebno izklopit.

Se pa tud meni zdi zadnji sedež varnejši, čeprav ni nujno, da res je.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.9.2009 12:08:29 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
23.9.2009 14:14:37   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: n€na

Ali so vaši otroci vedno v avtu pripeti z varnostnim pasom oz. sedijo lepo pripeti v svojih avto sedežih?

Meni se je danes zgodilo, da so tamalo brez moje vednosti vzeli s sabo in se odpeljali dober kilometer do prababice...seveda v avtu ni bilo sedeža v katerem bi sedela in bila lepo pripasana. Ko sem to zvedela mi je skoraj padel mrak na očiuser posted image user posted image Rekla sem samo, da mi tamalo učimo, da je treba biti v avtu lepo pripasan in da tega ne toleriramo. Sem bila dokaj mirna, čeprav je v meni vrelo. Klicala sem pa mojega in mu rekla, da naj se s svojimi starši temeljito pogovori glede tega...

Kaj pa ve menite ali pretiravam...jaz mislim, da neuser posted image user posted image


Ne, ne pretiravaš.
Pri nas sta otroka vedno pripeta v avtu pa če se peljemo le 300 m stran. Sva pa poskrbela, da imajo dedki in babice v avtu tudi ustrezne avtosedeže. Ena babi in dedi sta avtosedež za starejšega kupila sama, drugima dvema, ki tega ne bi zmogla sva ga pa midva. Saj ne da bi midva imela kaj viška denarja, ampak, ko gre za varnost raje malo stisnem kje drugje. Pa na akcijo sva počakala user posted image

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
23.9.2009 14:30:22   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

otrok v varnostnem sedežu lahko sedi tudi spredaj,


A ja? Po kateri zakonodaji?

Otrok do 12. leta starosti NE sme sedeti spredaj v nobenem primeru. Če smo že tako blazno natančni.



Tukaj si pa v zmoti. Zakon o varnosti v cestnem prometu pravi, da mora bit otrok v avtu pripet z njemu primernim zadrževalnim sistemom, v kolikor pa avto nima zadrževalnega sistema, mora biti pa obvezno na zadnjem sedežu. Če imaš stolček nikjer ne piše, da ne sme bit stolček montiran na sovoznikovem sedežu. V primeru, da otrok gleda v nasprotno smer vožnje je potrebno izklopiti airbag, če pa sedi že v smeri vožnje, ne rabimo izklapljat airbaga, le sedež pomaknemo do konca nazaj.


to čist drži,po domače povedano po zakonu otrok lahko sedi spredaj v sedežu ,če je mlajši od 12 let.Kje je bolj varno je pa čist odvisno od situacije-lani je moja sorodnica imela prometno,ko je dobila trk odzadaj in zadnjo stran in je en otrok star 3 leta privezan v sedežu  dobil hude poškodbe medtem ko oči in mami na sprednjih sedežih nista dobila niti praskice tako da v tem primeru bi bilo bolje da bi otrok sedel spredaj.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
24.9.2009 10:41:39   
picola1
Moj kolega vozi otroka spredaj, ker ji je zadaj vedno vedno slabo in bruha, spredaj je pa ok.


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
24.9.2009 13:43:15   
srki
Kaj pa je razlika med lupinico in navadnim sedežem, glede sedenja spredaj?

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
24.9.2009 13:47:44   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Jaz se nič ne norčujem. In priznavam, da ga do vrtca ne pripnem. Ampak ekstremi, kot so VEDNO, NIKOLI, SAMO JAZ ipd, mi pa ne grejo skozi. Žal.


tudi jaz se ne norčujem iz tega.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
24.9.2009 18:51:42   
malilump
Vedno privezan...in nobenih problemov...ve, da tako mora bit in konec...

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
24.9.2009 21:06:31   
madela
Vsi trije so vedno pripeti,tavečja dva 10 let in 5 let to storita že sama brez opozorila. Je prej obratno,da me naš 5 letnik opozori,da še ne smem peljat,ker se še ni do konca pripel. Za dodatno vzpodbudo pa mu je bila tudi akcija v vrtcu z naslovom Red je vedno pas pripet. Tam so dobili tud en kartonček in če nas ustavi policija jim moram dat za podpisat ali pa kako štampiljko,kot pohvalo,da smo vsi pripeti. To je res ena zelo pametna zadeva iz vrtca-no pa ne edina user posted image

Sem pa prejšnji teden v Ljubljani stala v križišču(rdeča luč) in v avtu zraven mene dva otroka prosto hodita po avtu in sem potrobila in moškega opozorila,da naj otroka pripne. In namesto,da bi to storil se je raje razburjal in mahal v avtu. Bogi njegov ego,še bolj pa bogi otroci,če jih redno tako vozi user posted image

(odgovor članu malilump)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
25.9.2009 11:54:43   
mihi78
Absolutno in vedno je pripeta, brez izjeme. Niti ne pustim, da jo vozi kdo drug, ker pač nima sedeža!

_____________________________

Najina bučka štručka, Ema - 8.11.2008 ob 8.51 (4000g, 52cm)

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
25.9.2009 12:25:37   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Jaz se nič ne norčujem. In priznavam, da ga do vrtca ne pripnem. Ampak ekstremi, kot so VEDNO, NIKOLI, SAMO JAZ ipd, mi pa ne grejo skozi. Žal.


Hehe, če je vedno ekstrem, kako pa naredite s hrano? Ali svojim otrokom ne date vedno, vsak dan jesti (kadar so pač pri vas)?Pa čisto vsak večer jih daste spat,...Ma ogromno stvari delamo vedno ali pa nikoli (nikoli jih ne zabodemo z nožem, nikoli jih ne treščimo v steno... so pa posledice lahko iste kot pri nepripasanem trku...)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
25.9.2009 19:53:34   
klavdiy4
Vem, da jajček oz.lupinico lahko imaš na prednjem sedežu!

Mi2 imava svojo 9-mesečno dojenčico VEDNO privezano!
Pa tudi če greva s kom drugim kam in ne z našim avtomobilom, takrat avtosedež prestavimo v drug avto, ali montiramo lupinico, katera ji je še vedno prav!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
25.9.2009 20:10:01   
Onasiss
No, danes sem bila popolnoma šokirana, ko sem zjutraj videla, kako soseda daje svoje otroke v avto. Eno je dala v zadnji sedež, nepripeto, ta druga pa se ji je vsedla v naročje na sovoznikov sedež. Vozil je mož. In so se hoteli odpeljati. Ko je videla moj zgrožen pogled user posted image user posted image , se je zgovarjala, da je dolga zgodba..... Mater ji....user posted image user posted image A ko se bo pa zaletela (bohnedaj), po pa tudi dolga zgodba o okrevanju..... No, naj še dodam, da sta oba starša visoko izobražena umetnika, on celo akademik, ampak o vzgoji otrok pa žal nimata pojma....user posted image user posted image user posted image user posted image  Ti dva otroka se non stop dereta po hodniku, kričita, mečeta po lužah, mažeta stene in podobno, skratka sta nevzgojena, starša pa popolnoma nič..... Čist na izi.....user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Ali je vaš otrok vedno pripet??
25.9.2009 20:13:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Jaz se nič ne norčujem. In priznavam, da ga do vrtca ne pripnem. Ampak ekstremi, kot so VEDNO, NIKOLI, SAMO JAZ ipd, mi pa ne grejo skozi. Žal.


Hehe, če je vedno ekstrem, kako pa naredite s hrano? Ali svojim otrokom ne date vedno, vsak dan jesti (kadar so pač pri vas)?Pa čisto vsak večer jih daste spat,...Ma ogromno stvari delamo vedno ali pa nikoli (nikoli jih ne zabodemo z nožem, nikoli jih ne treščimo v steno... so pa posledice lahko iste kot pri nepripasanem trku...)



dober point user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 218
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?