|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 7:21:12   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Kaj pravite o kotnih elemenih? Se jim je bolje izogibat?


Kuhno mava v L, zato mava spodni element kotni. Not mam pokrovke pa neko glineno posodo, ki jo zelo redko rabim (za kak prebranac al pa kej), pa ekonom lonc, ki ga tut redko rabim, pa ponve..... Pač, take stvari. Meni se zdi koristen. Ampak ni kotni element s policami ampak s takimi policami, ki krožijo v polkrog oz. "si jih pripelješ" k sebi ven, da kej vzameš in se ne rabiš ful not sklanjat.


Enako izvlečni kotni element, le da ima v njem imam plastične posode za zmrzovalnik, za peciva... v glavnem tudi nekaj kar rabim bolj poredko.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 9:46:08   
rainbow
Super ste!!

Kuhinje sedaj še ne bom kupovalauser posted image , ampak načrtovala za našo novo hiško, ki je tudi še ni; najcenejše že sedaj nimava, ker moj je vdarjen na kvaliteto, predvsem tehničnih zadev. In ker naslednje kuhinje ne mislim menjavat, bomo na kvaliteto zagotovo pazili.

Ste mi pa do sedaj dale kar nekaj dodatnih idej, jih moram vklopit v moje načrte.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 10:40:13   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: rainbow
načrtovala za našo novo hiško, ki je tudi še ni



To je idealna situacija, ker inštalacije in celoten prostor prilagodiš kuhinji in uporabnikom in ne obratno, da iščeš neke zadovoljive rešitve, ko so inštalacije že fiksne.

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 13:58:03   
rainbow
Saj ravno zato, ne bi rada mimo kiksnila.

Kaj pa recimo štedilnik na polotoku, ki bi bil obrnjen k jedilnici? Sem videla kar nekaj takih variant. Se mi zdi, da je šteilnik med kuho najboilj umazan, pa nej to še vsak gleda?
A ima katera tako?

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 14:43:57   
Metuljček Cekinček
Kaj pa recimo štedilnik na polotoku, ki bi bil obrnjen k jedilnici? Sem videla kar nekaj takih variant. Se mi zdi, da je šteilnik med kuho najboilj umazan, pa nej to še vsak gleda?
A ima katera tako?


Jaz imam na otočku korito namesto štedilnika, ker mi ni bilo všeč, da bi sredi prostora imela napo (nad štedilnikom). Zaradi tega, ker imam na otočku korito, je tam tudi pomivalni stroj.

Je pa res idealna priložnost, da že zdaj planiraš kuhinjo in to upoštevaš pri načrtih za novo hišo, predvsem kar se tiče inštalacij (elektrika, voda, odvod zraka). Ena malenkost, na katero bi midva skoraj pozabila, je bila cev za vodo, ki jo potrebuje hladilnik, ki ima ledomat.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 15:17:43   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Saj ravno zato, ne bi rada mimo kiksnila.

Kaj pa recimo štedilnik na polotoku, ki bi bil obrnjen k jedilnici? Sem videla kar nekaj takih variant. Se mi zdi, da je šteilnik med kuho najboilj umazan, pa nej to še vsak gleda?
A ima katera tako?


Jaz imam na otoku kuhalno ploščo in napo. Spodaj pa elemente (žlice, vilice, krožnike, začimbe, kuhalnice, desko za rezanje....). Men se zdi kuhalna plošča na otoku še boljša ideja kot korito in to zato, ker v prejšnji kuhni, ko sem mela štedilnik normalno pri steni in so bli nad njim elementi, da je blo vse tisto nonstop mastno in sem drgnila kot nora. Pa še stena (ploščice) se je mastila in mazala in sem samo pucala po vsakem kuhanju.
Tu na otočku pa samo delovno površino spucam, ko je skuhano in vsake tolko še napo. Če daš lepo napo, ki je malce bolj modernega videza potem zelo lepo pride. Imam pa na otoku, ki potem meji na jedilnico, še malo dvignjeno oz. kot tak šank narjen, da mi vsak ne vidi v lonce. Pa kakšno rožo gor, da še bolj zakrije. No, meni se zdi super in če bi še enkrat postavljala kuhinjo, bi še enkrat nardila enako.
Nasproti otoka imam normalno elemente pri steni in imam korito in pipo takoj nasproti, da se lahko obračam in da mi ni voda predaleč od otoka.

Je pa ena znanka, ki je bla na obisku rekla, da pa ona ni tip, da bi tko na otoku mela štedilnik in nekaj delovne površine, kot imamo mi, ker je kao prava "umazanka" in bi medtem, ko bi paradirala na eni strani z vodo in na drugi s kuhanjem, vmes po tleh vse zasvinjala user posted image . Tko da tut odvisno kak tip človeka pr kuhanju si..... Al maš rada vse sproti čisto al pa pač nalagaš posode, špricaš okoli itd... hehe.... No, mal heca, ampak neki resnice je pa tut v tem, da je potem treba pazit pri postavitvi.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 16:13:57   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Saj ravno zato, ne bi rada mimo kiksnila.

Kaj pa recimo štedilnik na polotoku, ki bi bil obrnjen k jedilnici? Sem videla kar nekaj takih variant. Se mi zdi, da je šteilnik med kuho najboilj umazan, pa nej to še vsak gleda?
A ima katera tako?


Jaz imam na otoku kuhalno ploščo in napo. Spodaj pa elemente (žlice, vilice, krožnike, začimbe, kuhalnice, desko za rezanje....). Men se zdi kuhalna plošča na otoku še boljša ideja kot korito in to zato, ker v prejšnji kuhni, ko sem mela štedilnik normalno pri steni in so bli nad njim elementi, da je blo vse tisto nonstop mastno in sem drgnila kot nora. Pa še stena (ploščice) se je mastila in mazala in sem samo pucala po vsakem kuhanju.
Tu na otočku pa samo delovno površino spucam, ko je skuhano in vsake tolko še napo. Če daš lepo napo, ki je malce bolj modernega videza potem zelo lepo pride. Imam pa na otoku, ki potem meji na jedilnico, še malo dvignjeno oz. kot tak šank narjen, da mi vsak ne vidi v lonce. Pa kakšno rožo gor, da še bolj zakrije. No, meni se zdi super in če bi še enkrat postavljala kuhinjo, bi še enkrat nardila enako.

Nasproti otoka imam normalno elemente pri steni in imam korito in pipo takoj nasproti, da se lahko obračam in da mi ni voda predaleč od otoka.

Je pa ena znanka, ki je bla na obisku rekla, da pa ona ni tip, da bi tko na otoku mela štedilnik in nekaj delovne površine, kot imamo mi, ker je kao prava "umazanka" in bi medtem, ko bi paradirala na eni strani z vodo in na drugi s kuhanjem, vmes po tleh vse zasvinjala user posted image . Tko da tut odvisno kak tip človeka pr kuhanju si..... Al maš rada vse sproti čisto al pa pač nalagaš posode, špricaš okoli itd... hehe.... No, mal heca, ampak neki resnice je pa tut v tem, da je potem treba pazit pri postavitvi.


A si ti v moji kuhinjiuser posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 16:53:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Saj ravno zato, ne bi rada mimo kiksnila.

Kaj pa recimo štedilnik na polotoku, ki bi bil obrnjen k jedilnici? Sem videla kar nekaj takih variant. Se mi zdi, da je šteilnik med kuho najbolj umazan, pa nej to še vsak gleda?
A ima katera tako?


Jaz ne bi imela, to pa zato, ker potem vsa maščoba, voda, karkoli že, ki sicer šprica na zid- v tem primeru špricne na tla. Jaz pa sovražim tla pucat, da bi jih pa zato morala večkrat kot jih, pa da so poleg vsega še cela mastna, pa drgnit, pa no way.
Še en razlog je, ki ga je že omenila. Iz pulta k vodi in nazaj vedno kaj mokrega nosiš. Jaz imam polkrožni pult in to jasno vidim, kadar iz enega dela preko tal na drugega nosim, ker je ta pot najbližja - mimogrede to narediš, ko imaš mokre roke ali mokro gobico, ali mokre reči v roki. NImam tam šporheta, imam pa pult. IN posvinjam hočeš nočeš po tleh - grooooza. Še dobro da je samo voda, da ni mast. Pa nisem ne vem kak pujsek. Vsak to naredi, če hiti in ima vsak dan polno kuhinjo reči pri 5-članski družini, pa če računaš, da nikdar samo ti ne delaš v kuhinji, ampak tudi froci in mož. Če drugega ne, reči v stroj neseš tam preko, al pa direkt iz pralnega stroja ven, ko so še mal mokre... Mene iskreno rečeno, to malo moti. Mokra tla, na katera po nesreči stopiš in še mal spackaš vse skup.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 16:58:19   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A si ti v moji kuhinjiuser posted image user posted image



Hope, to sem jaz ugotovila že iz tvojih prejšnjih postov.... Da mava očitno enako razporeditev in stil kuhinje user posted image user posted image . No, če mi prideš kdaj pomagat, mislim da ti niti razlagat ne bi rabla, kje je kaj, hehe...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 16:59:15   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

- samo še to, na eni omari imam vodila, da se odpira navzgor in ta omara nam gre vsem na živce, je nefunkcionalna - vsakič se moraš malo umaknit, da jo sploh odpreš, da si jo ne odpreš direkt v svojo glavo, pa še ne odpre se tako, da bi šla cela fronta višje od omarice, se pravi da še not ne vidiš v nulo, ampak samo na tričetrt, tako da odsvetujem, ampak res odsvetujem


Tega pa jaz ne bi odsvetovala tako strogo, ker je vse odvisno od katerega proizvajalca imaš in kako omaro. Mi imamo tako, ko se odpira navzgor, sva oba precej velika in nimava teh problemov, se nič ne umikava in vse vidiva.



Ma jaz imam po meri narejeno, kot sem sama hotela, od mizarja, z vodili, ki sem jih sama izbrala. NI štos v omarici, ki bi bila zanič. Štos je v tem, da gre za omarico, ki je v višini oči in ne glede na to od katere fensišmensi firme bi bila, bi bilo isto. Ni funkcionalna. Glavo bi morala odmaknit, ali telo, če bi bila dva metra velika, da bi jo odprla. Navzven gre cela fronta, kot pri vseh dvigajočih se omarah, če hočeš da se komplet cela fronta dvigne, če se ne dvigne v celoti, se pravi če se odpira na V, potem pa itak not ne vidiš v nobeno tako omaro res v nulo, je fizično nemogoče. Torej bi se tudi ti morala odmaknit. Bolje bi bilo, da bi se odpirala na levo ali desno. Če bi šlo za omaro, ki bi bila višje postavljena, pa bi bil problem sama višina. Roko bi stegoval v nebo.

Sem pa že na rr brala o tem istem problemu preden sem si tako omaro omislila, se mi zdi da je jančika pisala, ampak enostavno nisem verjela. Verjamem pa, seveda, da je lahko komu med vami to popolnoma nemoteča stvar. Verjamem.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 17:25:53   
Hope2
Gina, sem šla preverjat in niti malo glavo ne nagnem nazaj. Pa da ne bi jaz zdaj to avtomatsko se prisilila, sem še mojga (ki ni mel pojma zakaj) poslala po kozarec in ni niti za milimeter dal glave nazaj. Vidimo pa vse 100% , ker imamo steklene poličkeuser posted image . Mogoče še to dobra idejauser posted image

Pa ko smo že pri kuhališču na otoku, niti kapljice ni na tleh. Ja so kapljice na pultu, ampak ne na tleh. Je pa res, da ne smeš imeti otok tako ozek, da se ti npr konča pri koncu kuhališča. Otok mora bit širok. Dejansko ne vem kake kuharice so nekatere, pa povečini so vedno samo tiste proti oz kako to ni dobro, ki tega nimajo in niso sprobaleuser posted image . Moja pot od korita do štedilnika ni niti malo pokapljana, vedno suha, več pokaplja naš malček slino po tlehuser posted image . Pa več pokapljam, ko dajem iz korita v stroj, pa je stroj čist zraven korita.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.11.2009 17:29:20 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 18:47:01   
rainbow
No, pri nas bi bla varianta kuhališče na polotoku, sem zdaj zrisala in naredila bolj širokega. Ne pride slabo. Druga varianta pa je pomivalno korito in štedilnik v isti liniji, pa vmes delovna površina, pa polotok prazen, pač kot neko ločilo.

Kaj pa imate pod štedilnikom, tisti, ki mate ločeno pečico?

Pa še, koliko imate zgornjih elementov?

Pa še glede smeti, rada bi jih skrila, pa še ločevanje bo nujno. Pod korito, menda, a ne? Zdaj imamo vse zunajuser posted image user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 19:07:28   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow


Kaj pa imate pod štedilnikom, tisti, ki mate ločeno pečico?

Pa še, koliko imate zgornjih elementov?



Pod kuhalno ploščo sta dva 90cm široka predala, eden za jedilni pribor, drugi za metlice, tlačilka za krompir, kuhalnice, cedilčke.... pod njima pa na vsaki strani po 2 globoka predala za posodo, sklede, velike krožnike za narezke, vok, mikserji, sokovniki, sekljalnik, tehtnica..... Na drugi strani otoka pa imam omare za fine kozarce (šampanjc, rdeče, belo vino, konjak...) vrče, posodo za hlajenje vina..... To mi je všeč, ker so mi vitrine mimo, grde in te omare gledajo direkt k jedilni mizi tako, da so kozarci takoj pri roki, če je silauser posted image

3 zgornje elemente imamo, ampak to je itak odvisno kako razporeditev imaš in koliko prostora. Včasih mi je žal, da sem sploh dala gornje elemente, ker so mi ene kuhinje brez zgornjih elementov noro dobre, ampak pol pa mi je spet všeč tako kot imamouser posted image .

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 20:02:42   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Dejansko ne vem kake kuharice so nekatere, pa povečini so vedno samo tiste proti oz kako to ni dobro, ki tega nimajo in niso sprobaleuser posted image .


Ja, zanič kuharice, maš prav. Kako mi le drzne ena kapljica dol past od stroja do pulta, pardon do otoka, pa le kako uspem karkoli zamazat, sem pa res pujs?! Matr luba duša, a si ti prebrala
- imam tak otok, čeprav ni gor štedilnik, je pa glih tako del. površina, vem kako to v praksi funkcionira
- nisem sama v kuhinji, 5 nas notri ustvarja
- ogromno se pri nas v kuhinji dogaja
- vesela sem, da ni sterilno, ker potem bi to pomenilo, da samo 1x na dan jaz sama tam not kuham samo 2 stvari, pospravim in nihče več not nič ne dela - v tem primeru je jasno, da je vse sterilno

Drugače pa še to, imeli smo v prejšnjem stanovnju steklene police s steklenimi frontami in to je non stop za pucat, k se vse vidi že od daleč, v 6. letih sem jih dobesedno zasovražila. Nočem bit suženj pucanja. NO, če pa komu paše sterilno in je perfekten gospodinjec, kateremu niti kapljica ne pade na tla, pa zraven niti prahec na stekleno površino, potem pa go for it.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 20:06:11   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Kaj pa imate pod štedilnikom, tisti, ki mate ločeno pečico?

Pa še, koliko imate zgornjih elementov?

Pa še glede smeti, rada bi jih skrila, pa še ločevanje bo nujno. Pod korito, menda, a ne? Zdaj imamo vse zunajuser posted image user posted image


Pod štedilnikom imam dva velika predalnika. Not daš, kar tebi paše, da imaš na dosegu.
Zgornje elemente imam 3, ker če bi bila brez bi mi prostora za shranjevanje reči zmanjkalo, sem preračunala, da je to min., kar rabim
Smeti imam za ločevanje pod koritom, ker tam je bolj malo prostora, glih za plastiko in papir, navadne smeti imam v kotnem delu, tam kjer plin. Meni tisti okrogel, izvlečni del ni bil funkcionalen, ko sem ga imela, mi je boljše tako, kot imam.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 20:09:08   
pomlad08
men je najboljša stvar v moji novi kuhinji, da je (skoraj) brez zgornjih omaric. tako prostor veliko bolj diha, in ko pomivaš posodo/kuhaš/karkoli pacaš, je ful prijeten občutek ko nimaš pred nosom ene bedne omare user posted image
drugače pa imam kuhinjo v obliki črke U in se kar dobro obnese, vse je blizu, pri roki.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 21:11:57   
rainbow
Gina, bohnedaj, da bi bilo vse sterilno, pri meni je daaaallleeeeeč odtega. To ravno da kuhinji dušo, da se noter ustvarja in živi. No, malo bolj čisto bi pri nas lahko bilo. Me malo skrbi, kako bo, ko bomo imeli hišouser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 21:16:02   
rainbow
pomlad, se strinjam s tabo; sem naredila eno tako varianto, ki bolj 'diha'.

Vidim, da vas bom morala še kaj vprašat, v prihodnjem relativno krajšem ali daljšem času, odvisno od toka dogodkovuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 21:29:52   
Petka09
Mi imamo v kuhinji na eni strani L variante tri dolge ozke omarce (zgornji elementi), ki se odpirajo navzgor - notri so šalce za kavo in posodice za sladoled, čokolino. Glih toliko kolikor rabimo. Meni tudi ni všeč prevelika nabitost zgornjih elementov.

Pod kuhališčem imamo tri predale: na sredini žlice, vilce. Levo stepalke, tlačilko za pire, lupilec, penovko... Desno začimbe. Spodaj pa še šest predalov: krožniki, cedila, rezalne deske. V enem predalniku pa tudi čaje, kavo, sladkor (da ne hodim predaleč iskat, ko kuham kavo vsak dan).

Se tudi strinjam s Hope glede umazanije in načina dela, ampak itak, vsaka po svoje, ker imamo vsi različen način kuhanja in pogostost kuhanja.

Pod koritom imamo smeti, vendar ne ločevanje, navaden koš prišraufan na notranjo steno fronte.

Priporočam sekljalnik pomij (imajo kolegi, mi ne), če ravno nimate doma pujsov user posted image .

Pod pečico, ki je v višini prsi, kot sem že pisala imamo poseben ožji predalnik, kjer so samo pekači.

Sva hotla tut nad pečico recimo dat mikrovalovko - sej obstajajo taki elementi, ki že to predvidevajo, samo je nama blo to takrat ful drago. Zato sva mikrovalovko prišraufala kar pod en zgornji element na steno bolj v kot. Tako ni v napoto na delovni površini. Pa še taka inox je in lepo zgleda.

Aja, pa vtičnice si montiraj na večih mestih. Tam, kjer imaš največ delovne površine, ker boš tam največ miksala za kaka peciva... Pa obvezno tudi zraven kuhališča (mi imamo vtičnico tudi na otoku, zraven kuhališča). V bistvu prej predvidi, kje boš kaj delala, vse si izriši. Tako sva midva in nama ni žal.

Aja, pa fronte imava mat in ne visoki sijaj. Sej vem, da mat zelo vpije umazanijo in morš pol čez cajt it z Vimom pucat, ampak bi pa pop***, če bi mela visoki sijaj in bi tiste prstne odtise gledala cele dneve. Imamo vanilija barvo, ki je lepa, svetla. Pa dolge ročaje, ki naj bodo tudi mat, da se tudi tu ne poznajo prstni odtisi.

< Sporočilo je popravil Petka09 -- 18.11.2009 21:31:02 >

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 21:47:09   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Rija, a lahko še malo osvetliš drugi in četrti plus, ker mi ni nič jasnouser posted image


votliski efekt ima kuhinja, ki ima okno na dovoz k hišiuser posted image  bojda bi naj bilo to odličnouser posted image

električna smetišnica pa je v sklopu centralnega sesalnega sistema in ti ni treba kar naprej ven vlačit metle, pa smetišnice, kar malo  "pobrcaš" smeti pod delovnim pultom, ona pa jih vsesa. super zadeva. pa upravljaš vse z nogo.

glede na to, da načrtuješ hišo, ti ta sistem sploh predlagam, ker je v fazi gradnje smešno poceni.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 22:21:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Moja pot od korita do štedilnika ni niti malo pokapljana, vedno suha, več pokaplja naš malček slino po tleh



OK, to pa ne razumem, kako ti to uspe, očitno rabim učno uro user posted image . No, mi je jasno, če delaš tako kot moja tašča, ki TAKOJ vsako stvar pobere, pobriše, spuca in ima res čisto v nulo, ampak nam to ne uspeva, še posebej, če kuha tudi hčerka. Sem pa baje odlična kuharica, torej nivo natančnosti prenašanja posod brez kapljanja ne vpliva na slastnost jedi, hehe user posted image .

Dejansko je z otokom tako, da je glede kapljanja na tla - torej če se prenaša z lijaka na enem delu na kuhališče na otoku, isto, kot če imaš kuhinjo v dveh linijah. Tudi tam prenašaš in (večini user posted image ) kaplja po tleh.

Če je kuhališče na otoku, večino skrbi, če med kuhanjem šprica iz posode proti dnevnem prostoru. To se prepreči s poglobljenim pultom (vsaj 80cm), šankom, ipd. ter zadostno odlagalno površino na obeh straneh kuhališča. Otok je fajn, če ti je pomembna interakcija z ostalimi družinskimi člani med kuho (ali če imaš veliko zabav in te nered ne moti, temveč ti predstavlja ustvarjali kaos). Sicer je to zgolj modna muha. Torej za otok mora biti dovolj prostora (vsaj 160cmx80cm) + morajo biti za to predvidene inštalacije (elektrika v tleh, odvod in elektrika za napo v primeru kuhališča, voda, odtok in elektrika v primeru korita in pomivalca)

Viseče omarice so bolj estetske, so pa manj praktične od klasičnih, večina uporabnikov se pritožuje nad istim kot Gina.

Jaz imam pod indukcijo predalnik 90cm z enim manjšim predalom in dvema izvlečnima, seveda imajo vsi štoparje, ker so zelo težki, ko so polni.

Glede števila omaric: čisto odvisno, koliko posode porabiš in kako nakupuješ. Če nakupuješ vsak dan spotoma, ne rabiš veliko omaric, niti če uporabljaš en set posod, krožnikov, kozarcev,... Če kupuješ na zalogo, pa je najbolje imeti shrambo direktno zraven kuhinje ali pa visoke izvlečne omarice (okoli 150cm, višje pridejo pretežke). Isto, če imaš 5 setov krožnikov ali je veliko družinskih članov, potem se porabi ulala posode in je prostora za shranjevanje hitro premalo. Malo si poglej okoli sebe, kakšen je vaš stil življenja.

Če si boš delala izris, ga, preden boste načrt za hišo z arhitektom zaključili, daj pregledat še enemu dobremu prodajalcu kuhinj, da vidi, če so kje kakšne napake, ta ti lahko naredi tudi plan inštalacij. Arhitekti sicer obvladajo gradnjo hiš, praktične podrobnosti pri postaviti kuhinj (npr. ali se bodo vse omarice odpirale ali pa se bodo ročaji zaletavali skupaj) pa ne, razen če se ne ukvarjajo eksplicitno z notranjo opremo.

Aja, še to sem se spomnila, kar je napisala Angel-Tian - sama postavitev, kako poteka delovni krog - ta je fajn, da se vsaj kolikor toliko upošteva, da ne delaš kilometrov. Saj če je kuhinja velika 10 kvadratov, niti ne opaziš, ampak če imaš kuhinjo veliko 30 kvadratov, se pa kar konkretno nahodiš user posted image .

< Sporočilo je popravil Ankica -- 18.11.2009 22:25:45 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 22:22:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

ampak bi pa pop***, če bi mela visoki sijaj in bi tiste prstne odtise gledala cele dneve.



Obstajajo tudi fronte s premazom proti prstnim odtisom. Dejansko se jih ne vidi oziroma če že, toliko, kot na mat fronti.

Uporaba mlinčka je v Sloveniji prepovedana (nekaj v zvezi s podganami in premajhnimi odtočnimi cevmi, ki se pacajo), zato ga težko dobiš uradno z računom prek prodajalca.


< Sporočilo je popravil Ankica -- 18.11.2009 22:28:27 >

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 23:28:59   
sazi
Prebrala sem samo nekaj odgovorov, pa bi povedala še kak plus, ki ga vidim sama, pa ga nisme zasledila (mogoče je pa kje napisano, pa sem preskočila);

+ globoki pulti - torej, če je dovolj prostora, naj bodo pulti vsekakor globji od 60 cm - že 70 je pravi luksuz - se zelo pozna nekaj dodatne delovne površine - oz. globine za odlaganje med pripravo

+ podnožni predali - jaz imam v njih vse živo, kar v kuhinji mora biti, pa se redko uporablja (pekači, servirni krožniki, kakšne steklenice, ki lahko ležijo in še kaj)

+ o tem je že bilo govora - kuhališče na polotoku, ampak polotok obvezno dovolj globok - pri nas je skoraj 1m - nikoli ne šprica na tla in tudi pri prenosu vode mi po tleh nikoli ne kaplja. Pa na drugi strani polotoka imamo mi omarice (s krožniki za jedilnico in podobno - nimamo šanka in je super. Tako tudi v tem kotu ne rabiš kotnega elementa, ker je prostor v bistvu z druge strani zapolnjen (v kotu imamo na jedilnični strani 60 cm globok element, druga dva sta pa samo 35 - tako ostane samo 15 cm mrtvega prostora, ki smo ga pač žrtvovali).

+ v drugem kotu imamo kotni element - tak izvlečni, ki se cel ven potegne (ne samo polkrožnih polic) - so take košare, ki zapolnijo celo omaro in je res dobro izkoriščena, notri pa imamo večinoma stvari na zalogo, ki hitro zmanjkajo

+ zelo široki predali - mi imamo metrske - res noro, koliko gre noter.

+ nad kuhališčem imamo otočno napo in imamo izhod zraka priklopljen kar na dimnik (dodatno cev v dimniku)

+ steklene police z lučko (mi imamo na eni steni viseče omare, na drugi pa samo te poličke (ker so taka majhna okna visoko), pa se super obnesejo - dobro svetijo, pa še kar nekaj stvari imamo lahko gor odloženih (so pa ene poceni kupljene posebej - ne s kuhinjo)

Sicer je pa tudi vse ostalo, kar so druge napisale super (viseče omarice z dvižnimi vrati, pečica na višini (tudi mikrovalovka, čeprav je izredno malo v uporabi), luči od zgornjimi elementi (mi smo jih kupili posebej, ker so bile vsaj 3x cenejše), tudi dodatne vtičnice (zraven teh luči), smeti z odpiranjem z nogo (super, ko imaš obe roki polni - res postanež odvisnež od brcanja in potem brcaš tudi povsod drugod), aja, ne vem, če je bil omenjen ozek izvlečni element za steklenice - meni prav pride, steklena obloga na steni (en del ima tako režo, da lahko vstaviš dodatne pripomočke - kakšne poličke, držala - zaenkrat tega še nimam, mogoče kdaj drugič- reža je pa le in čaka na uporabo).

Mogoče sem pozabila še kaj, ampak meni je res super. V celi kuhinji ni enih vratc - sami predali in izvlečni in dvižni elementi. Fronte imamo pa "lesene" - divja hriška - dovolj svetlo, ni bleščeče, je čisto gladko in gor se nič ne pozna (ali pa jaz ne vidim).


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: dobre ideje za kuhinjo
19.11.2009 7:37:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Dejansko ne vem kake kuharice so nekatere, pa povečini so vedno samo tiste proti oz kako to ni dobro, ki tega nimajo in niso sprobaleuser posted image .


Ja, zanič kuharice, maš prav. Kako mi le drzne ena kapljica dol past od stroja do pulta, pardon do otoka, pa le kako uspem karkoli zamazat, sem pa res pujs?! Matr luba duša, a si ti prebrala
- imam tak otok, čeprav ni gor štedilnik, je pa glih tako del. površina, vem kako to v praksi funkcionira
- nisem sama v kuhinji, 5 nas notri ustvarja
- ogromno se pri nas v kuhinji dogaja
- vesela sem, da ni sterilno, ker potem bi to pomenilo, da samo 1x na dan jaz sama tam not kuham samo 2 stvari, pospravim in nihče več not nič ne dela - v tem primeru je jasno, da je vse sterilno

Drugače pa še to, imeli smo v prejšnjem stanovnju steklene police s steklenimi frontami in to je non stop za pucat, k se vse vidi že od daleč, v 6. letih sem jih dobesedno zasovražila. Nočem bit suženj pucanja. NO, če pa komu paše sterilno in je perfekten gospodinjec, kateremu niti kapljica ne pade na tla, pa zraven niti prahec na stekleno površino, potem pa go for it.


Luba duša, a si prebrala mogoče kaka kuharica si ti osebnouser posted image user posted image . Sem omenila tebe, sem omenila, da si zanič kuharica. Malo se k sebi spravi. Poleg tega pa mi dejansko ni všeč, ko tako zelo odsvetuješ vse mogoče stvari, ki se pri tebi ne obnesejo za fajne, ki so zanič. To pa mi ni všeč, ker če bi npr jaz upoštevala tvoje probleme oz nasvete, ki se tebi ne obnesejo v kuhinji in bi mi močno odsvetovala, pol ne bi imela sanjske kuhinje, ne bi v njej uživala tako kot uživam, se mi ne bi luštalo v njej kuhat. In hvala bogu, da lahko rečem nekomu, da je možno tudi drugače in lahko uživaš, ter predvsem da je kuhinja tudi uporabna, če se odloči drugače. To je bistvo in ne kak napaduser posted image

In vzamem nazaj in s eopravičujem vsem, ki ste prebrale, da ste slabe kuharice. Ni bilo mišljeno to, ampak enostavno res ne razumem kaj ima za kapljat, poplavljat. Če ena kapljica ob kuhanju dol pade, pa se najbrž nobeni svet ne podira in samo zaradi te kapljice ali dveh si tudi ne bi premislila in strogo odsvetovalauser posted image .


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.11.2009 7:46:29 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: dobre ideje za kuhinjo
19.11.2009 7:54:03   
mateyka
Uporaba mlinčka je v Sloveniji prepovedana (nekaj v zvezi s podganami in premajhnimi odtočnimi cevmi, ki se pacajo), zato ga težko dobiš uradno z računom prek prodajalca.


tudi ekološko je to zelo slabo za okolje, ker gre ta zmleta zmes v reko z odplakami in jo veliko bolj umaže, kot bi jo, če bi to letelo v smeti..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?