|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:43:11   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Kje pa se mi da.user posted image Niti ne vem če obstaja. Jaz sem samo povedala svoje pomisleke. Ne vem zakaj je tako težko sprejet, da imam pač drugačno mnenje kot ti?


Se pravi, da pač pišeš kr nekaj in to skrivaš za svojim kao mnenjem.

Bom pa danes vprašala mamo , ker v tistem času se je ogromno otrok dolgo dojilo, da vidim, če je kdo čudak glede žensk.

Pa kdaj sem rekla, da bo tak otrok čudak? A res ne znaš drugače komunicirat kot da polagaš besede v usta?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:47:43   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ne vem zakaj je tako težko sprejet, da imam pač drugačno mnenje kot ti?


Zato, ker nekaj je , če napišeš, da ne bi dojila otroka , do sedmih let drugo pa je , če napišeš  tole:

Verjamem, ampak ogabno. Da sedemletnik visi na babičinih joških je pa zame zloraba.

pa recimo tole:
Če ga je prej še mama dojila 11 mesecev, je bil star 8 let in se dojil pri babici. Če to ni "bolano" pol pa res ne vem no...

ali:
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli



Ja , jaz se nad tem zgražam.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:51:38   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ne vem zakaj je tako težko sprejet, da imam pač drugačno mnenje kot ti?


Zato, ker nekaj je , če napišeš, da ne bi dojila otroka , do sedmih let drugo pa je , če napišeš  tole:

Verjamem, ampak ogabno. Da sedemletnik visi na babičinih joških je pa zame zloraba.

pa recimo tole:
Če ga je prej še mama dojila 11 mesecev, je bil star 8 let in se dojil pri babici. Če to ni "bolano" pol pa res ne vem no...

ali:
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli



Ja , jaz se nad tem zgražam.


To ni zgražanje, to je obsojanje - da je nekaj "bolano" ali zloraba ali izpirjeno.

Zgražanje bi bilo kvečjemu to: Ma ne morem verjeti, da se sedemletnik še vedno doji. Ali A res lahko sedemletnik še vedno visi na babičinih joških?
To je, draga moja, zgražanje.

Tvoje besede pa so čisto obsojanje.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:52:08   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Pa kdaj sem rekla, da bo tak otrok čudak? A res ne znaš drugače komunicirat kot da polagaš besede v usta?


JAZ sem tako imenovala in nikjer omenila tebeuser posted image

Ti si pa res eno prestrašeno bitje in pol bi to rada naprtila meniuser posted image ...obrambni mehanizmi pa to(iz prejšnjega posta, da ti bo bolj jasno)....
vsako stvar smo ti argumenirale, podkrepile s primeri, pa ti ni dovolj.

uškina mama ti je citriala tvoje besede, pa ne razumeš zakaj? Zato, ker si potem napisala, da nisi rekla, da so mamice, ki so dolgo dojile izprijene....kapiš...al še vedno ne
Preberi še enkrat svoje besede....al še teh več ne razumeš

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:00:59   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Pa kdaj sem rekla, da bo tak otrok čudak? A res ne znaš drugače komunicirat kot da polagaš besede v usta?


JAZ sem tako imenovala in nikjer omenila tebeuser posted image

Ti si pa res eno prestrašeno bitje in pol bi to rada naprtila meniuser posted image ...obrambni mehanizmi pa to(iz prejšnjega posta, da ti bo bolj jasno)....
vsako stvar smo ti argumenirale, podkrepile s primeri, pa ti ni dovolj.

uškina mama ti je citriala tvoje besede, pa ne razumeš zakaj? Zato, ker si potem napisala, da nisi rekla, da so mamice, ki so dolgo dojile izprijene....kapiš...al še vedno ne
Preberi še enkrat svoje besede....al še teh več ne razumeš

Ja napisala sem da niso spolne izprijenke - v smislu, da bi one dojenje povezovale s spolnostjo. Je pa to početje za moje pojme vseeno izprijeno v smislu pretiranega navezovanja otroka nase, obravnavanje večjega otroka kot dojenčka. In posledice so lahko zmeda pri otroku, tudi v povezavi s spolnostjo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:02:28   
uškinamama
Nisem pa nikoli napisla, da je takšna mamica kakšna spolna izprijenka, kot ste ve očitno razumele.
 
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že
 
 
Marta82, vidim, da nima več smisla. Da si se izgubila med svojimi trditvami . 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:03:09   
oka
Samo nekaj me zanima: a se ve res prekljate okoli primera dojenja, ki se je dogajal tam nekje 50 let nazaj? A je na tej temi katera, ki doji sedemletnika?

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:05:21   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Samo nekaj me zanima: a se ve res prekljate okoli primera dojenja, ki se je dogajal tam nekje 50 let nazaj? A je na tej temi katera, ki doji sedemletnika?


Ne, sedemletnika ne doji nobena od nas - no, jaz sicer poznam ene par Romkinj, ki dojijo svoje pet-, šest-, sedemletnike...

A to šteje?

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:05:31   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Nisem pa nikoli napisla, da je takšna mamica kakšna spolna izprijenka, kot ste ve očitno razumele.
 
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že
 
 
Marta82, vidim, da nima več smisla. Da si se izgubila med svojimi trditvami . 

Sploh ne, sem razložila v prejšnjem postu.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:07:16   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: oka

Samo nekaj me zanima: a se ve res prekljate okoli primera dojenja, ki se je dogajal tam nekje 50 let nazaj? A je na tej temi katera, ki doji sedemletnika?

Mislim, da ne. Čeprav zgleda pa kot, da bi bila katera osebno prizadeta ob mojih besedah.user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:08:26   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Samo nekaj me zanima: a se ve res prekljate okoli primera dojenja, ki se je dogajal tam nekje 50 let nazaj? A je na tej temi katera, ki doji sedemletnika?



user posted image  guasta feste, pa pusti nam veselje no. Pravzaprav ni več zanimivo, zdaj oblačimo mizantropa

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:10:40   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: oka

Samo nekaj me zanima: a se ve res prekljate okoli primera dojenja, ki se je dogajal tam nekje 50 let nazaj? A je na tej temi katera, ki doji sedemletnika?



user posted image  guasta feste, pa pusti nam veselje no. Pravzaprav ni več zanimivo, zdaj oblačimo mizantropa


A je nismo že oblekleuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:15:07   
marta82
Patetično. Poniževat ljudi, da se sam počutiš močnejšega.user posted image
Ne vem če ti je pomen beseda mizantrop znan, ker res ne vem kakšno vezo ima s to temo?
mizantropíja -e ž (ȋ) knjiž., redko lastnost, značilnost človeka, ki ne ljubi ljudi in ne mara njihove družbe, ljudomrznost:

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:18:18   
oka
Patetično. Poniževat ljudi, da se sam počutiš močnejšega.
Ne vem če ti je pomen beseda mizantrop znan, ker res ne vem kakšno vezo ima s to temo?
mizantropíja -e ž (ȋ) knjiž., redko lastnost, značilnost človeka, ki ne ljubi ljudi in ne mara njihove družbe, ljudomrznost:


In Mizantrop je tudi nick ene od uporabnic, ki ima očitno težave pri oblačenju.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:18:20   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Patetično. Poniževat ljudi, da se sam počutiš močnejšega.user posted image
Ne vem če ti je pomen beseda mizantrop znan, ker res ne vem kakšno vezo ima s to temo?
mizantropíja -e ž (ȋ) knjiž., redko lastnost, značilnost človeka, ki ne ljubi ljudi in ne mara njihove družbe, ljudomrznost:



A toliko časa si porabila za poguglat. user posted image  No Mizantrop je nickname  ene uporabnice RR- ja, ki je med drugi tudi kolegica. Veze s to temo pa ima toliko kot ti s strpnostjo.

evo še link

http://www.ringaraja.net/forum/m_4779446/mpage_1/key_/tm.htm


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:19:48   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Namesto tega ga lahko objameš, stisneš k sebi, božaš, lubčkaš,.. In kaj je pri cartanju otročka izprijenega???


in kaj bi rekla na to, ko eni starši svoje otročke božajo, lubčkajo po lulčih, po ritkah user posted image



Oh Ulla, nisi me razumela. Pravim, da ene mame svoje otročke lubkčajo, druge objemajo, tretje božajo po laseh, četrte stiskajo k sebi, pete pa dojijo. Vse našteto ima skupni imenovalec: CARTANJE otrok. Razlika je samo v načinu. In vse to je OK. Nič od navedenega ni izprijeno. Ne glede na leta otrok. Vsaj zame.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:20:25   
Ulla80
Je pa dejstvo da so kasneje prsi seksualni objekt in je vprašnje kakšna zmeda se lahko zgodi v otrokovi glavi, če je bil več let dojen.


zmeda se lohk pol nardi v vsakem primeru, al ne ? kaka je pa razlika, če je dojen 3 mesece, eno leto, 4 leta, 7 let? v vsakem primeru je to otrok in v vsakem primeru postanejo kasnej prsi seksualni objekt.

me pa še vedno zanima kaj je s puncami, ki so dolgo dojeneuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:20:52   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: skamp

Mene bolj skrbijo posledice,ko dedce pustite,da pijancujejo okol pa ste vecina same doma

Verjetno so taki dedci premalo "zizali", ko so bili dojenčki, pa morajo sedaj nadoknaditi. V pijači ali pa tudi na čim drugem.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:21:43   
oka
Ne, sedemletnika ne doji nobena od nas - no, jaz sicer poznam ene par Romkinj, ki dojijo svoje pet-, šest-, sedemletnike...

A to šteje?


Ne, ker se one ne kregajo tu gor. In zakaj potem taka rabuka? Zaradi zgražanja oseb, ki ne morejo prebaviti primera izpred žblj let al kako?

In tole:
Tako, da nekdo, ki v doječi mami, ko doji starejšega otroka vidi neko izpirjeno dejanje, pove to več o njemu kot o mami in otroku. " Tole je precej pod pasom in očitno žalitev.


še kako drži pa če je še tako žaljivo.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:25:28   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Patetično. Poniževat ljudi, da se sam počutiš močnejšega.user posted image
Ne vem če ti je pomen beseda mizantrop znan, ker res ne vem kakšno vezo ima s to temo?
mizantropíja -e ž (ȋ) knjiž., redko lastnost, značilnost človeka, ki ne ljubi ljudi in ne mara njihove družbe, ljudomrznost:



A toliko časa si porabila za poguglat. user posted image  No Mizantrop je nickname  ene uporabnice RR- ja, ki je med drugi tudi kolegica. Veze s to temo pa ima toliko kot ti s strpnostjo.

evo še link

http://www.ringaraja.net/forum/m_4779446/mpage_1/key_/tm.htm


Ups. Moja napaka.user posted image Pardon.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:25:31   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Je pa dejstvo da so kasneje prsi seksualni objekt in je vprašnje kakšna zmeda se lahko zgodi v otrokovi glavi, če je bil več let dojen.


zmeda se lohk pol nardi v vsakem primeru, al ne ? kaka je pa razlika, če je dojen 3 mesece, eno leto, 4 leta, 7 let? v vsakem primeru je to otrok in v vsakem primeru postanejo kasnej prsi seksualni objekt.

me pa še vedno zanima kaj je s puncami, ki so dolgo dojeneuser posted image



Še sem tukajuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:28:32   
oka
 guasta feste, pa pusti nam veselje no.


Prevod prvega dela stavka prosimuser posted image Itak mi ni jasno zakaj rabuka okoli dojenja in zakaj vedno, ob vsaki najmanjši omembi mleka, joške in primerni starosti dojenca forum skoraj eksplodira. Pa razumi to če lahkouser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:29:21   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Namesto tega ga lahko objameš, stisneš k sebi, božaš, lubčkaš,.. In kaj je pri cartanju otročka izprijenega???


in kaj bi rekla na to, ko eni starši svoje otročke božajo, lubčkajo po lulčih, po ritkah user posted image



Oh Ulla, nisi me razumela. Pravim, da ene mame svoje otročke lubkčajo, druge objemajo, tretje božajo po laseh, četrte stiskajo k sebi, pete pa dojijo. Vse našteto ima skupni imenovalec: CARTANJE otrok. Razlika je samo v načinu. In vse to je OK. Nič od navedenega ni izprijeno. Ne glede na leta otrok. Vsaj zame.

Ma kakorkoli obrnem se ne morem strinjat. Npr. za dvanajstletnika mi je normalno, da ga mama poboža, objam,... ne pa da ga doji. Dojenje je vseeno primarno zaradi prehranjevanja, cartanje je samo "za zraven".

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:29:52   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Patetično. Poniževat ljudi, da se sam počutiš močnejšega.user posted image
Ne vem če ti je pomen beseda mizantrop znan, ker res ne vem kakšno vezo ima s to temo?
mizantropíja -e ž (ȋ) knjiž., redko lastnost, značilnost človeka, ki ne ljubi ljudi in ne mara njihove družbe, ljudomrznost:



A toliko časa si porabila za poguglat. user posted image  No Mizantrop je nickname  ene uporabnice RR- ja, ki je med drugi tudi kolegica. Veze s to temo pa ima toliko kot ti s strpnostjo.

evo še link

http://www.ringaraja.net/forum/m_4779446/mpage_1/key_/tm.htm


Ups. Moja napaka.user posted image Pardon.




Čuj marta82, veš kaj bil štos. Da bi čez dve leti tle gor spraševala kako odstaviti otroka user posted image , to bi bil žur.  Jaz zdaj grem počasi,  če sem te kje osebno užalila oprosti . Pa vseeno malo razmisli o tistem kar sem ti napisala - pa ne z odporom " kaj mi bo neka uš pamet solila" ampak z željo, da nekaj novega zveš .  Še misel ob novem letu: Naše misli so naše ogledalo. Vse dobro.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 17:30:18   
Ulla80
raho kako pa je kej tvoja pupauser posted image

aja, še to, men osebno se zdi bolj zaskrbljujoče to, da se otroku nabije čelada na glavo, ko shodi, da se ga na vsakem koraku zavija v vato, da je za vsakem vogalu en steklen zvon, kamor se hiti skrivat naše potomce....to je zaskrbljujoče, ne pa dojenje.

se skrivamo za nekimi lažnimi moralnimi vrednotami, v resnici pa jih že davno ni več. in edina vrednota, ki je še ostala, je otrok in zarad tega smo ga postavli na prestol, kjer se ga malikuje kot malega boga. toi je zaskrbljujoče. ne pa dolgo dojenje.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?