|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:06:02   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


user posted image , ne veš, domneveš o  posledicah, misliš, da bi lahko bile....pa vseeno imaš mamice za izpirjene. Zanimivo.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:06:56   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


user posted image , ne veš, domneveš o  posledicah, misliš, da bi lahko bile....pa vseeno imaš mamice za izpirjene. Zanimivo.


Hvala, big uška - si nadaljevala mojo poved

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:08:20   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kako ste lahko tako prepričane da posledic večletnega dojenja otroka ni? Jaz ne mislim takih posledic da bi bilo kaj narobe s tem človekom potem (da bi bil izprijen psiho ali kaj podobnega), ampak samo tako, da ima pač lahko veliko zmede v glavi pri odraščanju. 7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven. Jaz sem samo to mislila in nič drugega.

Sicer vas pa občudujem da tako dolgo dojite, da to zmorete. Jaz dojim šele 6,5 mesecev pa sem že utrujena.




1. sem ti napisala primer
2. povezovanje s spolnostjo, se pa poraja samo v odraslih glavah in ne otroških. Če je otrok dojen 7 let, dojema dojko samo za dojenje in nič drugega.


po enem primeru ne moreš sklepati in če je ta gospod sedaj uspešen še ne pomeni, da ni imel ni8koli zmede v glavi.
Kako si lahko prepričana o tem? Jaz pri svojem otroku ne bi upala tvegat. Vsak pa seveda naredi tako, kot misli, da je za njegovega otroka najbolje in prav je tako.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:09:25   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Namesto tega ga lahko objameš, stisneš k sebi, božaš, lubčkaš,.. In kaj je pri cartanju otročka izprijenega???


in kaj bi rekla na to, ko eni starši svoje otročke božajo, lubčkajo po lulčih, po ritkah user posted image


Jaz mislim, da ne rabim napisat kaj bi rekla na to.user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:09:28   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


user posted image , ne veš, domneveš o  posledicah, misliš, da bi lahko bile....pa vseeno imaš mamice za izpirjene. Zanimivo.

to je samo njeno mnenjeuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:10:57   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82



Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


user posted image
in pod kakšne vrednote sodi dojenje? A moralneuser posted image

Ah daj no tole posmehovanje in "lovljenje" za besede je pa čisto osnovnošolsko.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:15:47   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82



Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


user posted image
in pod kakšne vrednote sodi dojenje? A moralneuser posted image

Ah daj no tole posmehovanje in "lovljenje" za besede je pa čisto osnovnošolsko.


Osnovnošolsko je tudi označevanje ljudi, ki ne sodijo v tvoj moralni okvir za izpirjene.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:18:31   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

kje pa vam je meja, koliko je otrok prestar za dojenje?


po mojem mnenju je 7letni otrok res verjetno prestar za dojenje. semo mi je pa mimo govorit o izprijenosti in posledicah, k je to bedarija. kot sem rekla s polno ritjo vsega in še čez je blazno fino moralizirat, kaj se spodobi in kaj ne.


Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


Razumevanje in sprejemanje drugačnih je enako evropejcem in afričanom. Če  imaš to moralno vrednoto jo imaš, če ne pa ne.

Marta, glede na to, da imaš postavljen standard , moralno vrednoto do katere je primerno , da se otrok doji - kasneje to povezuješ s seksualnostjo. Da te vprašam, do katerega leta je primerno, da mož pa žena seksata? 50 -60 -70 - ih ? Ker koncept je isti, imeti mnenje (negativno, ponižujoče) do odnosa dveh oseb? Ali sta dva sedemdesetletnika, ki sta še vedno spolno aktivna izpirjena?

Prosim? tega pa ne razumem? Enačiš enakovreden odnos partnerjev z odnosom starš/otrok. Starš je glavni element otrokove primarne socializacije in otrok se v prvi vrsti zgleduje po njem. Tako da njun "položaj" zagotovo ni enakovreden, tako kot pri partnerjih, ki sama odločata o sebi in svojem telesu. Otrok je od staršev odvisen. Starši z vzgojo korenito vplivajo na njega.
Seks je pa stvar dveh enakovrednih partnerjev in je ok takrat, ko to obema odgovarja.
In še enkrat napišem, da dojenja v nobenem primeru ne povezujem s seksualnostjo, ne polagaj mi besed v usta.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:18:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82



po enem primeru ne moreš sklepati in če je ta gospod sedaj uspešen še ne pomeni, da ni imel ni8koli zmede v glavi.
Kako si lahko prepričana o tem? Jaz pri svojem otroku ne bi upala tvegat. Vsak pa seveda naredi tako, kot misli, da je za njegovega otroka najbolje in prav je tako.user posted image


Daj mi  prosim napiši primer, kjer je otrok kasneje kot odrasel imel posledice. Ali vsaj raziskavo potegni ven.
On je bil mamin sosed in nikoli ni imel težav v tem smislu, da bi bil zaprt do punc. Z mamo sta bila samo prijatelja. Drugače se je pa relativno hitro poročil. Takoj po vojski, sta pa bila že prej skupaj. In po tem bi lahko sklepala, da težav z joškami najbrž ni imel, ker bi se jih lep čas izogibal in tud punce še dolgo  ne bi imel .

Jaz tukaj ne bi razmišljala o tveganju, tako kot ne razmišljam sedaj, ker hčerka(5 let) še vedno z nama spi. Pa se bi tud marsikdo zgražal, da to ni dobra za ne vem kaj že.
Dokler se vsi dobro počutimo, bo tako in nič drugače.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:20:59   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


in pod kakšne vrednote sodi dojenje? A moralneuser posted image

Ah daj no tole posmehovanje in "lovljenje" za besede je pa čisto osnovnošolsko.


Ma nemoj...osnovnošolsko....je pa zelo zrelo TVOJE MNENJE ne vem, mislim, kaj pa vemuser posted image

In ja, pod kakšne vrednote sodi dojenje, a ? Najbrž ne veš, pač pišeš, kar se ti bolje sliši

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:21:53   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82



po enem primeru ne moreš sklepati in če je ta gospod sedaj uspešen še ne pomeni, da ni imel ni8koli zmede v glavi.
Kako si lahko prepričana o tem? Jaz pri svojem otroku ne bi upala tvegat. Vsak pa seveda naredi tako, kot misli, da je za njegovega otroka najbolje in prav je tako.user posted image


Daj mi  prosim napiši primer, kjer je otrok kasneje kot odrasel imel posledice. Ali vsaj raziskavo potegni ven.
On je bil mamin sosed in nikoli ni imel težav v tem smislu, da bi bil zaprt do punc. Z mamo sta bila samo prijatelja. Drugače se je pa relativno hitro poročil. Takoj po vojski, sta pa bila že prej skupaj. In po tem bi lahko sklepala, da težav z joškami najbrž ni imel, ker bi se jih lep čas izogibal in tud punce še dolgo  ne bi imel .

Jaz tukaj ne bi razmišljala o tveganju, tako kot ne razmišljam sedaj, ker hčerka(5 let) še vedno z nama spi. Pa se bi tud marsikdo zgražal, da to ni dobra za ne vem kaj že.
Dokler se vsi dobro počutimo, bo tako in nič drugače.


Mika, zaostajate za nami! Mi spimo vsi štirje skupajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:23:46   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


user posted image , ne veš, domneveš o  posledicah, misliš, da bi lahko bile....pa vseeno imaš mamice za izpirjene. Zanimivo.

to je samo njeno mnenjeuser posted image

Ja v mojih očeh je tako. Pustimo otrokom odrasti. Dojenje je za dojenčke. Nisem pa nikoli napisla, da je takšna mamica kakšna spolna izprijenka, kot ste ve očitno razumele. Je pa dejstvo da so kasneje prsi seksualni objekt in je vprašnje kakšna zmeda se lahko zgodi v otrokovi glavi, če je bil več let dojen.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:26:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Mika, zaostajate za nami! Mi spimo vsi štirje skupajuser posted image user posted image user posted image



user posted image čaki,  nismo še šli po četrtegauser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:26:31   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


user posted image , ne veš, domneveš o  posledicah, misliš, da bi lahko bile....pa vseeno imaš mamice za izpirjene. Zanimivo.

to je samo njeno mnenjeuser posted image

Ja v mojih očeh je tako. Pustimo otrokom odrasti. Dojenje je za dojenčke. Nisem pa nikoli napisla, da je takšna mamica kakšna spolna izprijenka, kot ste ve očitno razumele. Je pa dejstvo da so kasneje prsi seksualni objekt in je vprašnje kakšna zmeda se lahko zgodi v otrokovi glavi, če je bil več let dojen.


In kje je ločnica med otrokom in dojenčkom????
Otrok, ki je dojen je dojenček. Torej je dojenček tudi pri treh letih, če se takrat še dojiuser posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:27:11   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Mika, zaostajate za nami! Mi spimo vsi štirje skupajuser posted image user posted image user posted image



user posted image čaki,  nismo še šli po četrtegauser posted image


Mater, mi smo ko ena vesela romska familija - dojimo se do onemoglosti, spimo vsi skupaj...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:28:03   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82



po enem primeru ne moreš sklepati in če je ta gospod sedaj uspešen še ne pomeni, da ni imel ni8koli zmede v glavi.
Kako si lahko prepričana o tem? Jaz pri svojem otroku ne bi upala tvegat. Vsak pa seveda naredi tako, kot misli, da je za njegovega otroka najbolje in prav je tako.user posted image


Daj mi  prosim napiši primer, kjer je otrok kasneje kot odrasel imel posledice. Ali vsaj raziskavo potegni ven.
On je bil mamin sosed in nikoli ni imel težav v tem smislu, da bi bil zaprt do punc. Z mamo sta bila samo prijatelja. Drugače se je pa relativno hitro poročil. Takoj po vojski, sta pa bila že prej skupaj. In po tem bi lahko sklepala, da težav z joškami najbrž ni imel, ker bi se jih lep čas izogibal in tud punce še dolgo  ne bi imel .

Jaz tukaj ne bi razmišljala o tveganju, tako kot ne razmišljam sedaj, ker hčerka(5 let) še vedno z nama spi. Pa se bi tud marsikdo zgražal, da to ni dobra za ne vem kaj že.
Dokler se vsi dobro počutimo, bo tako in nič drugače.

Kje pa se mi da.user posted image Niti ne vem če obstaja. Jaz sem samo povedala svoje pomisleke. Ne vem zakaj je tako težko sprejet, da imam pač drugačno mnenje kot ti?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:29:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.


Ja.

Ne vem zakaj bi si kdo to predstavljal in kakop si sploh prišla na to idejo.user posted image
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že. Otrok tu ne nosi nobene krivde, zgolj posledice.

Kdo je pa to napisaluser posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:31:25   
linči 312
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


pa naj se še jaz oglasim. vsega je sicer preveč, da bi prebrala vse, ampak...

vem, kaj pomeni dojenje. neki cajta mi je delno šlo. čeprov sem si želela, da bi trajalo dlje. pa pustmo to. torej. nič nimam proti daljšemu dojenju. pa če sedem let, pa sedem. pa če se doji prijateljičinega otroka tud ok. sploh ne vem, kaj je tle izpirjenega. gre le za ljubeč odnos mame do otroka. a je pol to tud izpirjeno, ker se jaz in moj oče še danes poljubiva na usta? halooooo... (mimgrede, da ne bi tega slučajno kera obrnila v poljubljanje, kot ga poznamo med zaljubljenci. gre zgolj za poljub, kakršen se ga da tudi na lica, čelo,...)

marta, glede neprijetnih občutkov pred sošolci pa... jaz recimo se nisem dolgo dojila. pač lenoba erste klasse. mi je zelo pasalo, da mi je hitr in brez kakršnega koli napora teklo v usta. ja, in sem bila tako veliko bolj prijateljica s flaško, kot pa z mamino dojko. pač... in moja tamala je istauser posted image  ampak kako pa bi potem ti reagirala na to, da sem mela flaškko za zaspat skor do četrtega razreda OŠ? pa da ne bo pomote. mi je blo nerodno priznat pred sošolci. ampak mela sem jo pa. in je nisem dala stran za nobeno ceno. pa tud doma mi je niso na silo odvzeli. šla je čist po naravni poti, ko sem se jaz odločila, da je najine ljubezni konec. no pa mi dans nč ne fali. sem žena, mama, ženska z diplomo v roki in oseba, ki se danes nič ne sramuje svoje otroške ljubezni do flaškeuser posted image  vsaki mamici, ki se sekira, da njen (recimo 3 letnik) še vedno pije po flaški, z veseljem povem sojo zgodbo. a ja, pa še ta slavna trditev zobozdravnikov, da pol majo pa otroc slabe zobe in.... moji so direkt za v reklamo. brez kariesa (kljub ne ne vem kaki higieni, ko sem bila še otrok :) ) ravni in čist ok. brez uporabe aparatov in podobnih zadev. očitno le ni vse v flaški, pač pa tud v genihuser posted image

lp

P.S.: punce, se pa jaz tud strijam, da vsak pove svoje mnenje, pa čim manj napadanja ostalih udeležencev foruma.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:31:44   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.


Ja.

Ne vem zakaj bi si kdo to predstavljal in kakop si sploh prišla na to idejo.user posted image
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že. Otrok tu ne nosi nobene krivde, zgolj posledice.

Kdo je pa to napisaluser posted image



Pojma nimamuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:31:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Kje pa se mi da.user posted image Niti ne vem če obstaja. Jaz sem samo povedala svoje pomisleke. Ne vem zakaj je tako težko sprejet, da imam pač drugačno mnenje kot ti?


Se pravi, da pač pišeš kr nekaj in to skrivaš za svojim kao mnenjem.

Bom pa danes vprašala mamo , ker v tistem času se je ogromno otrok dolgo dojilo, da vidim, če je kdo čudak glede žensk.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:33:58   
uškinamama
Ne vem zakaj je tako težko sprejet, da imam pač drugačno mnenje kot ti?


Zato, ker nekaj je , če napišeš, da ne bi dojila otroka , do sedmih let drugo pa je , če napišeš  tole:

Verjamem, ampak ogabno. Da sedemletnik visi na babičinih joških je pa zame zloraba.

pa recimo tole:
Če ga je prej še mama dojila 11 mesecev, je bil star 8 let in se dojil pri babici. Če to ni "bolano" pol pa res ne vem no...

ali:
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:35:00   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


in pod kakšne vrednote sodi dojenje? A moralneuser posted image

Ah daj no tole posmehovanje in "lovljenje" za besede je pa čisto osnovnošolsko.


Ma nemoj...osnovnošolsko....je pa zelo zrelo TVOJE MNENJE ne vem, mislim, kaj pa vemuser posted image

In ja, pod kakšne vrednote sodi dojenje, a ? Najbrž ne veš, pač pišeš, kar se ti bolje sliši

Obrambni mehanizem pa deluje sto na uro, ha?user posted image Glej ne napadaj in ne bodi žaljiva, ker ti nisem dala razloga da bi bila. In zakaj moje mneje ne bi bilo zrelo? Ker ni podobno tvojemu? Ma nemoj.user posted image Pa spet ne vem, zakaj bi dojenje sodilo med moralne vrednote? Pravim, da kar se tiče vprašanja večletnega dojenja, sem svoje mneje razvila iz vrednot, ki jih imam in ne iz vrednot, ki bi jih imela če bi bila doma kje drugje ( kot odgovor Ulli glede tega da je s polno ritjo lahko srat). Zagotovo nekje drugje postavijo drugačne prioritete in vsak najprej zadovolji primarne fiziološke potrebe (hrana, pijača) in če bi živela v revščini bi verjetno na večletno dojenje gledala drugače, kot gledam zdaj. Samo to. Ni potrebno nič drugega razvijat iz teh besed.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:38:04   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.


user posted image , ne veš, domneveš o  posledicah, misliš, da bi lahko bile....pa vseeno imaš mamice za izpirjene. Zanimivo.

to je samo njeno mnenjeuser posted image

Ja v mojih očeh je tako. Pustimo otrokom odrasti. Dojenje je za dojenčke. Nisem pa nikoli napisla, da je takšna mamica kakšna spolna izprijenka, kot ste ve očitno razumele. Je pa dejstvo da so kasneje prsi seksualni objekt in je vprašnje kakšna zmeda se lahko zgodi v otrokovi glavi, če je bil več let dojen.


In kje je ločnica med otrokom in dojenčkom????
Otrok, ki je dojen je dojenček. Torej je dojenček tudi pri treh letih, če se takrat še dojiuser posted image


Toraj otrok ki ni bil nikoli dojen, ni bil nikoli dojenček in otrok, ki je dojen pri sedmih letih je takrat še kar dojenček al kako?user posted image
http://www.stat.si/doc/pub/rr816-2004/DEFINICIJE_SLO.htm

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:38:30   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.


Ja.

Ne vem zakaj bi si kdo to predstavljal in kakop si sploh prišla na to idejo.user posted image
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že. Otrok tu ne nosi nobene krivde, zgolj posledice.

Kdo je pa to napisaluser posted image



Kako kdo, saj je lepo citirano (vsaj enkrat) - marta82

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:41:43   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.


Ja.

Ne vem zakaj bi si kdo to predstavljal in kakop si sploh prišla na to idejo.user posted image
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že. Otrok tu ne nosi nobene krivde, zgolj posledice.

Kdo je pa to napisaluser posted image



Pojma nimamuser posted image


Zdaj sem se pa zgubila. Kaj bi rade zdaj s tem? user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?