|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:20:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


. Menim pač, da ima otrok lahko negativne psihične posledice zaradi večletnega dojenja.



Tebi še vedno ni jasno, da posledic ni?

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:21:36   
Ulla80
marta pa kake posledica, za boga svetega?

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:22:35   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Ko se kdo od udeležencev dojenja ne želi / more/ dojiti.


torej teoretično je lahko meja tudi, ko je otrok star 15 let?



Ne vem, če si gledala, je bila pred recimo letom dni ena oddaja o dojenju, ko so mamice dojile svoje otroke tudi tam do 13- let  ( v veliki Britaniji). Toliko se mi zdi, da je imela najstarejša punca.  Če mene vprašaš je to tudi preveč - zame. SAMO dojenje je stvar dveh in , če njima to teče in se imata fanj (otroka ne moreš na silo dojiti, če ga nočeš in tudi mamica, ko ne more več odstavi malega ) ne vem zakaj to imenovati za izpirjeno. 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:23:22   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


"Mika, verjetno si slišala , da je lepota v očeh opazovalca. Prav tako, zloba, izpirjenost, hudobija. Tako, da nekdo, ki v doječi mami, ko doji starejšega otroka vidi neko izpirjeno dejanje, pove to več o njemu kot o mami in otroku. " Tole je precej pod pasom in očitno žalitev.


A za mater, ki dolgo doji, pa to ni pecej pod pasom in žaljivouser posted image  Al je to bilo samo tvoje mnenjeuser posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:27:00   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Joj, Marta - glede na tvojo izjavo o izpirjenosti, se imam vso pravico posmehovati iz tvojega mnenjauser posted image

To veliko pove o tebi. Očitno se malo previsoko ceniš, če meniš da se imaš pravico posmehovati iz drugega mnenja.


Ne, ljubica, previsoko se ceniš ti, ki si jemlješ pravico do tega, da ljudi označuješ za izpirjene. In tukaj se povsem jasno vidi, kdo se visoko ceni - tisti, ki ne sprejema drugačnosti in je prepričan v svoj pravuser posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:28:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

kje pa vam je meja, koliko je otrok prestar za dojenje?


Men je bila meja, ko sem jo odstavila pri 18ih mes. več nisem mogla. vsakih 5 min...mami zizs (parkrat povleče) in reče tu še(še drugo)...spet parkrat povleče, gre dol, se čez 10 minut spet spomni na zizis. neko nedeljo, pa je pozabila in me ni nič fehtala. Šele naslednji dan je holta zizis in sem ji rekla, da je šel k eni majhni punči...čez nekaj dni pa je čist pozabila

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   [Brisano sporočilo]
30.12.2009 15:29:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:30:30   
manna
Kako ste lahko tako prepričane da posledic večletnega dojenja otroka ni? Jaz ne mislim takih posledic da bi bilo kaj narobe s tem človekom potem (da bi bil izprijen psiho ali kaj podobnega), ampak samo tako, da ima pač lahko veliko zmede v glavi pri odraščanju. 7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven. Jaz sem samo to mislila in nič drugega.

Sicer vas pa občudujem da tako dolgo dojite, da to zmorete. Jaz dojim šele 6,5 mesecev pa sem že utrujena.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:33:33   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kako ste lahko tako prepričane da posledic večletnega dojenja otroka ni? Jaz ne mislim takih posledic da bi bilo kaj narobe s tem človekom potem (da bi bil izprijen psiho ali kaj podobnega), ampak samo tako, da ima pač lahko veliko zmede v glavi pri odraščanju. 7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven. Jaz sem samo to mislila in nič drugega.

Sicer vas pa občudujem da tako dolgo dojite, da to zmorete. Jaz dojim šele 6,5 mesecev pa sem že utrujena.




Zato pa imajo otroci starše, da jim pojasnimo, svetujemo, razložimo. Moj sine ima 4 leta in ve , da je penis za lulat ampak, ko bo velik ...user posted image

Ja, verjamem, da si utrujena sploh, če imaš kakšnega malega "zajedalčka", kot sem ga imela sama. Tudi jaz sem ga enkrat po letu in pol odstavila  - silom prilike.



< Sporočilo je popravil uškinamama -- 30.12.2009 15:35:42 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:33:34   
Urska09
Joj, punce kolk vas je zanimivo brat!! Edino tole žaljenje je povsem odveč. Vsak naj pove svoje mnenje, brez obsojanja drugače mislečih in that's it!

Evo še moje skromno mnenje:

ne, ne bi dojila svojega otroka 7 let; v planu imam 1 leto, največ leto in pol; mi pač ni do tega,
ne, nič nimam proti temu, da ene mamice dojijo svoje (ali tuje) otroke leta in leta,
ja, izprijeno je to, da kdo misli, da je dolgotrajno dojenje izprijeno
ja, mislim da dolgotrajno dojenje pušča posledice na otročkovem čustvenem področju - izključno POZITIVNE!

Dojenje po določenem obdobju (npr. 1 letu) je zame samo NAČIN CARTANJA otročka (pustimo ob strani preteklost ali nerazviti svet v povezavi z revščino in hudo lakoto). Namesto tega ga lahko objameš, stisneš k sebi, božaš, lubčkaš,.. In kaj je pri cartanju otročka izprijenega???

Pa lep pozdrav!

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:33:59   
Ulla80
7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven.


tak otrok se bo pomoje nehal dojit. tist moment ko bo nastala zmeda. to je približno tko, kt ko otroku ni nič nerodno, če je nag pred starši, ni nobene panike nikoli. kar iz danes na jutri se pa začne zaklepati v kopalnici, niti v sanjah se več ne pokaže nag, obvezno zmeri vsaj gate gor itd.
in izprijeno bi blo, če bi kdo še silil takega otroka, da se doji. kot je tudi izprijeno, če se sili otroke, da so nagi na morju, pa se ful temu upirajo in še veliko drugega?


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:34:15   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kako ste lahko tako prepričane da posledic večletnega dojenja otroka ni? Jaz ne mislim takih posledic da bi bilo kaj narobe s tem človekom potem (da bi bil izprijen psiho ali kaj podobnega), ampak samo tako, da ima pač lahko veliko zmede v glavi pri odraščanju. 7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven. Jaz sem samo to mislila in nič drugega.

Sicer vas pa občudujem da tako dolgo dojite, da to zmorete. Jaz dojim šele 6,5 mesecev pa sem že utrujena.




1. sem ti napisala primer
2. povezovanje s spolnostjo, se pa poraja samo v odraslih glavah in ne otroških. Če je otrok dojen 7 let, dojema dojko samo za dojenje in nič drugega.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:35:25   
Ulla80
Namesto tega ga lahko objameš, stisneš k sebi, božaš, lubčkaš,.. In kaj je pri cartanju otročka izprijenega???


in kaj bi rekla na to, ko eni starši svoje otročke božajo, lubčkajo po lulčih, po ritkah user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:36:10   
Raho
Moj sin se je popolnoma zavestno pri 3 letnih in 3 mesecih odločil, da se bo nehal dojiti. Čez noč. Niti enkrat po tistem ni prosil, če bi lahko še enkrat potegniluser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:36:18   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven.


tak otrok se bo pomoje nehal dojit. tist moment ko bo nastala zmeda. to je približno tko, kt ko otroku ni nič nerodno, če je nag pred starši, ni nobene panike nikoli. kar iz danes na jutri se pa začne zaklepati v kopalnici, niti v sanjah se več ne pokaže nag, obvezno zmeri vsaj gate gor itd.
in izprijeno bi blo, če bi kdo še silil takega otroka, da se doji. kot je tudi izprijeno, če se sili otroke, da so nagi na morju, pa se ful temu upirajo in še veliko drugega?



tako, jauser posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:40:50   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven.


tak otrok se bo pomoje nehal dojit. tist moment ko bo nastala zmeda. to je približno tko, kt ko otroku ni nič nerodno, če je nag pred starši, ni nobene panike nikoli. kar iz danes na jutri se pa začne zaklepati v kopalnici, niti v sanjah se več ne pokaže nag, obvezno zmeri vsaj gate gor itd.
in izprijeno bi blo, če bi kdo še silil takega otroka, da se doji. kot je tudi izprijeno, če se sili otroke, da so nagi na morju, pa se ful temu upirajo in še veliko drugega?



tako, jauser posted image


podpis

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:51:56   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

kje pa vam je meja, koliko je otrok prestar za dojenje?


po mojem mnenju je 7letni otrok res verjetno prestar za dojenje. semo mi je pa mimo govorit o izprijenosti in posledicah, k je to bedarija. kot sem rekla s polno ritjo vsega in še čez je blazno fino moralizirat, kaj se spodobi in kaj ne.


Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:54:43   
Ulla80
Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


moje tudi, pa vseeno se mi to ne zdi izprijenouser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:56:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82



Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


user posted image
in pod kakšne vrednote sodi dojenje? A moralneuser posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:57:02   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

kje pa vam je meja, koliko je otrok prestar za dojenje?


po mojem mnenju je 7letni otrok res verjetno prestar za dojenje. semo mi je pa mimo govorit o izprijenosti in posledicah, k je to bedarija. kot sem rekla s polno ritjo vsega in še čez je blazno fino moralizirat, kaj se spodobi in kaj ne.


Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


Razumevanje in sprejemanje drugačnih je enako evropejcem in afričanom. Če  imaš to moralno vrednoto jo imaš, če ne pa ne.

Marta, glede na to, da imaš postavljen standard , moralno vrednoto do katere je primerno , da se otrok doji - kasneje to povezuješ s seksualnostjo. Da te vprašam, do katerega leta je primerno, da mož pa žena seksata? 50 -60 -70 - ih ? Ker koncept je isti, imeti mnenje (negativno, ponižujoče) do odnosa dveh oseb? Ali sta dva sedemdesetletnika, ki sta še vedno spolno aktivna izpirjena?

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 30.12.2009 16:04:20 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:58:11   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

kje pa vam je meja, koliko je otrok prestar za dojenje?


po mojem mnenju je 7letni otrok res verjetno prestar za dojenje. semo mi je pa mimo govorit o izprijenosti in posledicah, k je to bedarija. kot sem rekla s polno ritjo vsega in še čez je blazno fino moralizirat, kaj se spodobi in kaj ne.


Tu se strinjam. V afriški vsici so moralne vrednote drugačne kot pri nas. Moje mnenje pa ivira iz vrednot, ki jih imam, ne ki bi jih imela, če bi živela tam.


Razumevanje in sprejemanje drugačnih je enako evropejcem in afričanom. Če to imaš to moralno vrednoto jo imaš, če ne pa ne.

Marta, glede na to, da imaš postavljen standard , moralno vrednoto do katere je primerno , da se otrok doji - kasneje to povezuješ s seksualnostjo. Da te vprašam, do katerega leta je primerno, da mož pa žena seksata? 50 -60 -70 - ih ? Ker koncept je isti, imeti mnenje (negativno, ponižujoče) do odnosa dveh oseb? Ali sta dva sedemdesetletnika, ki sta še vedno spolno aktivna izpirjena?


Seveda!user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 15:58:14   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta pa kake posledica, za boga svetega?

Ne vem. Odvisno od posameznika. Verjetno pa predvsem na področju spolnosti. Mislim, da bi večina moških imela "težavo" s tem, če bi se spominjali kako so viseli na mamini joški. Pa ne vem v puberteti postanejo joški spolni objekt in ti si upaš trdit, da otroku npr. pred sošolci ne bi bilo neprijetno, da se je še pred kratkim dojil. Spet ne govorim za druge kulture, zgolj za našo.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:01:52   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Joj, Marta - glede na tvojo izjavo o izpirjenosti, se imam vso pravico posmehovati iz tvojega mnenjauser posted image

To veliko pove o tebi. Očitno se malo previsoko ceniš, če meniš da se imaš pravico posmehovati iz drugega mnenja.


Ne, ljubica, previsoko se ceniš ti, ki si jemlješ pravico do tega, da ljudi označuješ za izpirjene. In tukaj se povsem jasno vidi, kdo se visoko ceni - tisti, ki ne sprejema drugačnosti in je prepričan v svoj pravuser posted image


Ljubica? Zakaj pa tak pokroviteljski ton?
In sem že napisala, da se ne gre za to, da ima kdo prav. Imamo zgolj drugačna mnenja.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:03:56   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kako ste lahko tako prepričane da posledic večletnega dojenja otroka ni? Jaz ne mislim takih posledic da bi bilo kaj narobe s tem človekom potem (da bi bil izprijen psiho ali kaj podobnega), ampak samo tako, da ima pač lahko veliko zmede v glavi pri odraščanju. 7-leten otrok že marsikaj ve tudi o spolnosti, o svojem in maminem telesu, vidi marsikaj na TV in podobno...zato lahko v njegovi mali glavici nastane zmeda ker si morda enih stvari ne zna razložiti, tudi če se to morda ne kaže navzven. Jaz sem samo to mislila in nič drugega.

Sicer vas pa občudujem da tako dolgo dojite, da to zmorete. Jaz dojim šele 6,5 mesecev pa sem že utrujena.



Tudi jaz.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 16:04:40   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Joj, Marta - glede na tvojo izjavo o izpirjenosti, se imam vso pravico posmehovati iz tvojega mnenjauser posted image

To veliko pove o tebi. Očitno se malo previsoko ceniš, če meniš da se imaš pravico posmehovati iz drugega mnenja.


Ne, ljubica, previsoko se ceniš ti, ki si jemlješ pravico do tega, da ljudi označuješ za izpirjene. In tukaj se povsem jasno vidi, kdo se visoko ceni - tisti, ki ne sprejema drugačnosti in je prepričan v svoj pravuser posted image


Ljubica? Zakaj pa tak pokroviteljski ton?
In sem že napisala, da se ne gre za to, da ima kdo prav. Imamo zgolj drugačna mnenja.


S pokroviteljskim tonom začnem, ko...

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?