|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:46:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor,

Glede na to, kaj vse sem jaz že preživela v življenju, bi morala po tej logiki že zdavnaj narediti samomor, sodeč po tem, koliko so mene pretepali v otroštvu. user posted image  No, pa še kar brcam naokrog. user posted image  In ja, tudi moja mladiča vsake toliko dobita kakšno vzgojno. Je pa res, da ugotavljam, da od teh vzgojnih ni efekta in da veliko bolj zaleže kaj drugega.


No s tem si pa vse povedala!


otroci so si pa enaki, kot jajce jajcu

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:48:32   
Kerensa*
Očitno že laufa psihologija... če sem jaz dobila "vzgojne", jih zaradi tega tudi sama dajem otrokom. Ah, to me spomni na Freuda, ki je imel asociacije na seks tudi, če si mu pokazal skodelico za kavo. user posted image  Očitno pa moram dodati, da je teh vzgojnih pri nas vedno manj - in to iz čisto preprostega razloga. Ne zato, ker bi bila mladiča iz dneva v dan bolj pridna, ampak zato, ker jaz iz dneva v dan bolj dojemam, da s tem nisem dosegla nič konkretnega.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:53:12   
TRIŠ
Ah brezveze,sem imela že vse napisano pol pa berem ,pa berem pa vidim da ne bom nikamor prišla.

Vsak vzgaja po svoje kakor pač sam ve da je za otroke najboljšeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:57:28   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Očitno že laufa psihologija... če sem jaz dobila "vzgojne", jih zaradi tega tudi sama dajem otrokom. Ah, to me spomni na Freuda, ki je imel asociacije na seks tudi, če si mu pokazal skodelico za kavo. user posted image  Očitno pa moram dodati, da je teh vzgojnih pri nas vedno manj - in to iz čisto preprostega razloga. Ne zato, ker bi bila mladiča iz dneva v dan bolj pridna, ampak zato, ker jaz iz dneva v dan bolj dojemam, da s tem nisem dosegla nič konkretnega.


psihologija danes pravi še nekaj ..(poslušala pred kratkim)...da tisti starši, ki niso dobivali vzgojnih, se tega več poslužujejo, kot pa tisti starši, ki so jih....se pravi, da se generacije obnašajo kontra.

Se pravi, da nekega pravila niuser posted image . jaz sem jih tudi dobila, ampak nikoli vzgojno. Šlo je za uveljavljanje mamine volje. Moraš- ne smeš vzgoja.
Jaz takšne definitivno nimam. S hčerko se pogovarjava, upoštevam njene želje, ima zelo dobro samopodobo, tako da tiste 2-3 vzgojne ji niso škodovale, ampak so bile namenjene z razlogom, ko je vse drugo odpovedalo, ena po riti pa ne.

< Sporočilo je popravil mika -- 25.1.2010 12:58:28 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:00:44   
TRIŠ
Pa še to ,mislim da nobena mama ne udari svojega otroka z namenom in pripravami.Vsem je potem hudouser posted image .

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:02:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ
Pa še to ,mislim da nobena mama ne udari svojega otroka z namenom in pripravami.Vsem je potem hudouser posted image .

No, s tem se pa strinjam (vsaj, kar se mene tiče).

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:20:17   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Pa še to ,mislim da nobena mama ne udari svojega otroka z namenom in pripravami.Vsem je potem hudouser posted image .


Mah...mene vest peče, če se skregava...pa si mislim, zakaj za boga milega se ne moreva lepo pomenit. Včasih jo pač prime nagajanje in moram dvignit glas. pa se potem vsedeva in pomeniva, pocartava, polupčkala...kaj šele, da bi jo tpla za vsako stvar, ko ne uboga.
Že takrat, ko sem jo po riti, sem premlevala in premlevala, če bi lahko naredila drugače. Pa nisem našla rešitve. ne vem kaj bi naredila, če ne bi zaleglo. najbrž kupila povodec in jo imela tesno ob sebi.

Sem pa res vesela, da je postala taka 'prava punca'. Moji sestri je zadnjič rekla, da je tako lepa, kot tam kjer se stikata nebo in zemlja...rada deli komplimente, rada je pohvaljena...zdaj se že lep čas 'učimo', da je treba znat tudi sprejet poraz. Igra človek ne jezi se, včasih požene veliko solzuser posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:30:20   
Nenya
Tale debate se ciklično ponavlja že ne vem kolikič.
Mislim da tukaj gor ni mame ki bi otroka tepla z namenom in iz krutosti.
Vse si želimo najbolje za svoje otroke ubiramo pa različne poti.
Ja, moji dve jih kdaj dobita, zelo poredko in vedno mi je žal čeprav vem da sta si zaslužili . Vedno bolj se poslužujem pogovarjanja, ampak tudi se tem, ker je zdaj modno, pač, se pretirava. Zjutraj pred službo in vrtcem ne vem kako imate čas se z otrokom pr(e)(o)govarjati ali oblekel te hlače ali te hlače - npr.
Ja tudi mene so tepli in spomin na to je tisto, kar mi ponavadi ustavi roko.

Itak najraje komentirate tiste, ki imate doma enega nadvse pohlevnega in vodljivega otroka in se potem lahko tukaj gor delate superiorne nad vsemi in propagirate pogovor o vsaki najmanjši malenkosti.

Praktično vprašanje:Ko otroku date kazen (ali tega sploh ne delate?), ve zagovornice pogovora, npr mora iti v svojo sobo na ohladitev in razmislek; otrok pa noče iti, ga primete da bi ga odpljale v sobo otrok 'nima nog' oziroma potane mlahav da bi ga morale odvleči na time out - kaj storite? Se pogovorite še o tem?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:30:57   
Anonimen
evo, najdla!

http://www.ringaraja.net/forum/m_4851927/mpage_2/key_/tm.htm#4855651

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:34:13   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Pa še to ,mislim da nobena mama ne udari svojega otroka z namenom in pripravami.Vsem je potem hudouser posted image .

To pa ni res. Na žalost.user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:49:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Pa še to ,mislim da nobena mama ne udari svojega otroka z namenom in pripravami.Vsem je potem hudouser posted image .

To pa ni res. Na žalost.user posted image


vedno obstajajo extremi. ampak ti ne sodijo v našo debato. Pogovarjamo se o vzgoji in ne maltretiranju otrok.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:53:29   
Anonimen
vprasanje.

ko nino uspavam, jo tapkam po riti. ker drugace kolovrati z vsemi stirimi. pa mislim da mocneje, kot sem mala 2 usekala....

user posted image
kaj pa zdajuser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:53:42   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Pa še to ,mislim da nobena mama ne udari svojega otroka z namenom in pripravami.Vsem je potem hudouser posted image .

To pa ni res. Na žalost.user posted image


vedno obstajajo extremi. ampak ti ne sodijo v našo debato. Pogovarjamo se o vzgoji in ne maltretiranju otrok.

Ja pogovarjamo se o vzgoji s telesnim kaznovanjem. In žal obstajajo mame, ki to naredijo z namenom in jim potem ni hudo. Ki ta način zagovarjajo. Kaj pa po vaših merilih spada med kaznovanje (vzgojno) in kaj med maltretiranje? Kje je meja?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:55:55   
Anonimen
zame je meja bolecina.....nikoli ne bi prizadejala bolecine otroku.

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:55:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ
Kaj pa po vaših merilih spada med kaznovanje (vzgojno) in kaj med maltretiranje? Kje je meja?

"Vzgojna" je ena čez rit/okrog ušes/po prstih, ko ne zaleže nič drugega (in pač poskusiš, če bo to), maltretiranje je pa konstantno pretepanje (beri: večkratni udarci, ne ena sama focka v afektu starša) za vsako figo. Takole na pamet rečeno, no.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:56:22   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

vprasanje.

ko nino uspavam, jo tapkam po riti. ker drugace kolovrati z vsemi stirimi. pa mislim da mocneje, kot sem mala 2 usekala....

user posted image
kaj pa zdajuser posted image


Ah daj no...Ne vem če je sarkazem na mestu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:57:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
zame je meja bolecina.....nikoli ne bi prizadejala bolecine otroku.

Otroka zaboli tudi, ko ga kresneš po prstih. Tebe zaboli tudi, ko stopiš na otrokovo Lego kocko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:57:34   
Anonimen
marta, hotla sem povedat, kako mocno sem jima pritisnila cez rit.....ko tako hitro obsojate

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:58:23   
Anonimen
sigurno ga ne udaeis po prstih in riti z namenom da ga boli....mam pravuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:58:44   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

zame je meja bolecina.....nikoli ne bi prizadejala bolecine otroku.

Saj v večini primerov ne gre toliko za fizično bolečino kot pa za ponižanje. To bolj boli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:58:57   
Anonimen
ko stopiš na otrokovo Lego kocko.

ko 100user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 13:58:59   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa

Ne, ne in ne!!! fizično kaznovanje ima daaaleko posledice tudi v odraslo dobo. otrok izgublja samospoštovanje in meni da ni vreden nič. Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor, ker itak so jim starši že privzgojili da njihovo telo ni nič vredno...


Ma seveda kako da ne. Jaz sem jih tudi kdaj dobila, tudi s kuhalnico, pa mi samozavest kar dobro stoji in tudi samomorilna nisem. Bo verjetno kaj drugega bolj vplivalo na ta aspekt človeškega značaja kot ena vzgojna po riti.

Ja, sem svojega že udarila (in ne pretepla) in to zagotovo več kot petkrat. Včasih tudi zato, ker je bilo to najhitreje in najlažje. Sem pa tam nekje po tretjem letu ugotovila, da ena vzgojna pri mojem nima več vzgojne koristi tako da jih ni dobil že dosti dosti časa.
Sem ga pa kot dojenčka tudi nazaj po roki, ko je tepel, in tudi ugriznila sem ga, ko je on mene. Z obojim je nehal takoj.

Ravno nasprotno od večine mislim, da ena vzgojna po riti bolj koristi mlajšemu otroku, ki jo nekako poveže kot pogojni refleks na neko stvar, ki je nevarna in za katero nikakor ne razume, da se tega ne počne, kot najstniku. Tam ena vzgojna okoli ušes res ne pripelje nikamor oz., po moje, vse skupaj še poslabša.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:00:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

zame je meja bolecina.....nikoli ne bi prizadejala bolecine otroku.

Saj v večini primerov ne gre toliko za fizično bolečino kot pa za ponižanje. To bolj boli.

ce ga posljes na "ohlajanje" pa ni ponizanje?

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:00:21   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ
Kaj pa po vaših merilih spada med kaznovanje (vzgojno) in kaj med maltretiranje? Kje je meja?

"Vzgojna" je ena čez rit/okrog ušes/po prstih, ko ne zaleže nič drugega (in pač poskusiš, če bo to), maltretiranje je pa konstantno pretepanje (beri: večkratni udarci, ne ena sama focka v afektu starša) za vsako figo. Takole na pamet rečeno, no.

user posted image okrog ušes? To pa lahko pusti tudi fizične posledice.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:04:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
sigurno ga ne udaeis po prstih in riti z namenom da ga boli....mam pravuser posted image

Imaš. Kresneš ga (če ga že) zato, da preusmeriš pozornost, ker ti na drug način ne uspe. Primer: otrok razbija kozarce. Ne ustaviš ga na noben način. Ja pa valda ga boš kresnil po prstih, da ga bo zabolela roka. In ko ga bo, se bo njegova pozornost z metanja kozarcev preusmerila na boleče prste. Starš na ta način doseže, kar je želel - da otrok neha razbijati kozarce. Tukaj lahko dodamo še kakšen "člen" o zaščiti otroka pred samim sabo (ker se morda ne zaveda, da lahko ob metanju kozarcev poškoduje tudi samega sebe) in o financah (že res, da so kozarci poceni, ampak namerno jih pa vseeno ni treba razbijati, še najmanj pa nekomu, ki jih ni kupil, pa četudi je to tvoj lastni otrok), ampak bistvo je doseženo - otrok neha razbijati (I hope so, no). Ampak potem začne pa vpiti. Pa si v končni fazi na istem.
 
Zato sem rekla, da je pri meni "vzgojnih" vedno manj. Ker ni efekta. Razbijaj ti kozarce, kolikor želiš, ampak v kaj si boš pa potem natočil sok, je pa tvoj problem. In ko boš vse razbil, boš tudi sam pometel, drugače pa v gojzarjih hodi po stanovanju. In če si pes poreže tace na tvojih črepinjah, bo šel denar za veterinarja od tvoje žepnine, ne od mojega denarja, kar pomeni, da bo zate, dete drago, ostalo točno nič, pa še dolžan mi boš. In tako dalje. Ja, ignoranca pri nas bolj zaleže.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?