|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:04:48   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

marta, hotla sem povedat, kako mocno sem jima pritisnila cez rit.....ko tako hitro obsojate

To sem razumela drugače.

Napisala si:jst sem priznala, da tepem otroke
In ja zame je to obsojanja vredno. Kasneje si se sicer "potegnila nazaj".


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:05:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
user posted image okrog ušes? To pa lahko pusti tudi fizične posledice.

Ja a na prstih pa ne more?

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:06:01   
Sanikaa
Keransa me prav zanima kaj boš , ko bodo tvoji otroci v puberteti? Recimo da imaš fanta. ta fant bo lahko od tebe za glavo večji in kakih 30-50 kil bo lahko imel več. Boš mu tudi takrat ko se ti bo 100% uprl dala "vzgojno"?? Po moje boš je dobila nazaj za uho!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:06:01   
Anonimen
Zato sem rekla, da je pri meni "vzgojnih" vedno manj. Ker ni efekta. Razbijaj ti kozarce, kolikor želiš, ampak v kaj si boš pa potem natočil sok, je pa tvoj problem. In ko boš vse razbil, boš tudi sam pometel, drugače pa v gojzarjih hodi po stanovanju. In če si pes poreže tace na tvojih črepinjah, bo šel denar za veterinarja od tvoje žepnine, ne od mojega denarja, kar pomeni, da bo zate, dete drago, ostalo točno nič, pa še dolžan mi boš. In tako dalje. Ja, ignoranca pri nas bolj zaleže.


isti sistem imamo pri nasuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:07:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

marta, hotla sem povedat, kako mocno sem jima pritisnila cez rit.....ko tako hitro obsojate

To sem razumela drugače.

Napisala si:jst sem priznala, da tepem otroke
In ja zame je to obsojanja vredno. Kasneje si se sicer "potegnila nazaj".




TO je bil cinizem!user posted image

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:07:10   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa

Ne, ne in ne!!! fizično kaznovanje ima daaaleko posledice tudi v odraslo dobo. otrok izgublja samospoštovanje in meni da ni vreden nič. Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor, ker itak so jim starši že privzgojili da njihovo telo ni nič vredno...


Ma seveda kako da ne. Jaz sem jih tudi kdaj dobila, tudi s kuhalnico, pa mi samozavest kar dobro stoji in tudi samomorilna nisem. Bo verjetno kaj drugega bolj vplivalo na ta aspekt človeškega značaja kot ena vzgojna po riti.

Ja, sem svojega že udarila (in ne pretepla) in to zagotovo več kot petkrat. Včasih tudi zato, ker je bilo to najhitreje in najlažje. Sem pa tam nekje po tretjem letu ugotovila, da ena vzgojna pri mojem nima več vzgojne koristi tako da jih ni dobil že dosti dosti časa.
Sem ga pa kot dojenčka tudi nazaj po roki, ko je tepel, in tudi ugriznila sem ga, ko je on mene. Z obojim je nehal takoj.

Ravno nasprotno od večine mislim, da ena vzgojna po riti bolj koristi mlajšemu otroku, ki jo nekako poveže kot pogojni refleks na neko stvar, ki je nevarna in za katero nikakor ne razume, da se tega ne počne, kot najstniku. Tam ena vzgojna okoli ušes res ne pripelje nikamor oz., po moje, vse skupaj še poslabša.

S tem se lahko bolj strinjam.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:08:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Keransa me prav zanima kaj boš , ko bodo tvoji otroci v puberteti? Recimo da imaš fanta.

Imam pubertetnika. Fanta. Kateremu spodaj omenjeno zaenkrat še ne pade na pamet.
ta fant bo lahko od tebe za glavo večji in kakih 30-50 kil bo lahko imel več. Boš mu tudi takrat ko se ti bo 100% uprl dala "vzgojno"?? Po moje boš je dobila nazaj za uho!

V istem trenutku ga pošljem v popravni dom.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:09:24   
ljupka
Rada bi vam povedala ,kaj pomeni pretepanje in fizično nasilje otroka iz mojih izkušenj in mojega zornega kota!Ko sem bila stara 4 leta me je mama na vsak način hotela naučit brat ,ker pač sosedova pa že ve in ker me ni zanimalo,me je tako skloftala da sem padla na tla in sem imela modrice.
V prvem razredu sem polimala šolsko knjigo,mehurčki,ker so vsi listi odpadali stran,je vzela škarje in mi jih zabola v rame!Stalnica so bile leskove šibe,polena,koli!Ko sem razbila kozarec ,me je podrla na tla in zbrcala,sem imela zlomleno rebro!Pretepala je tudi brata in sestro!S tem ,da sem jaz imela opravka od svojega sedmega leta še s pedofilih,ko sem ji povedala,je skomignila,da kaj pol ,če mi je pokazal k....,da je to čist normalno!Ko sem končala OŠ me je nagnala v službo in vsakega 15.v mesecu me je čakala pred tovarno in mi pobrala plačo in to je trajalo 7 let dokler nisem spoznala moža in odšla!Pri 15 mi je iskala moža,ker nisem marala nobenga,me je zmerjala,da sem lezbika!
In verjele ali ne ,še vedno smo v dobrih odnosih,grem na obisk,sem prijazna,edino mojih otrok ne dobi ni za eno uro!In ja v sebi se je še vedno bojim!
Ja delala sem samomore ,sam kot 7 in 10 letnica sedaj me je minilo!Imam super moža ,dva otroka in pričakujem dvojčka in sem koliko toliko normalna,po mojem še močnejša znam preživet,kar marsikatera nebi!
Ja žal moram priznat ,da so tudi meni že popustili živci in sem svojega otroka po riti,kar me je zelo bolelo in bi si želela ,kako drugač in se učim,preberam literaturo in se trudim!Je pa res da starši ,gremo iz ene skrajnosti v drugo ,ker me niso imeli radi in nikoli nisem nič imela,moji morjo imet vse na pladnju,pridejo razvajeni,kar smo sami krivi,pol jih je najlažje porit in jaz se tega zavedam,in ko sem jih po rit ,sem jokala in se opravičevala,res mi je bilo hudo,tega ne potpiram in ne zagovarjam,se pa živemu človeku vse zgodi ,tudi da izgubi živce in ,da eno po riti,sam ne imet to ,da je bil otrok pretepen,to otrok hitro pozabi!Če je pa pretepen,da ga še en mesec boli,ne pozabiš nikoli!
Pozabila sem še napisat,da sem hodila v vrtec umazana in strgana in so me vedno zafrkavali in tepli tudi tam,pa če sem se potožila da sem bila tepena,me je še ona doma,da me ni noben zastonj udaril!
Ko bo katera delala s svojim otrokom tako,recte da ga pretepa in izvaja fizično nasilje,če bo pa iz obupa ga enkrat na leto po rit,ne tako govort!
Teško mi je bilo to napisat,sam me boli ko mečete vse v en koš!

Lahko bi še kaj napisala,sam je že tko preveč,rada bi da samo malo razmislite tiste ki niste v življenju nič slabega doživele in vesela sem za vas jaz sem si večkrat želela takih staršev,da bi me imeli radi!Jas svojega otroka obožujem in ga ljubim z vsem srcem,da me kr boli,jaz tega nisem poznala!
Sam toliko mal razmislite!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:10:26   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: marta82
user posted image okrog ušes? To pa lahko pusti tudi fizične posledice.

Ja a na prstih pa ne more?

Zagotovo je glava veliko bolj občutljiva na udarce. Zagovarjam pa ne enega ne drugega.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:11:11   
Anonimen
ljupka....super odgovor....

ti lahko sodis, ce je 1 po riti maltretiranje otrok....

pa zal mi je da si morala to pretrpeti!user posted image

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:11:56   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Rada bi vam povedala ,kaj pomeni pretepanje in fizično nasilje otroka iz mojih izkušenj in mojega zornega kota!Ko sem bila stara 4 leta me je mama na vsak način hotela naučit brat ,ker pač sosedova pa že ve in ker me ni zanimalo,me je tako skloftala da sem padla na tla in sem imela modrice.
V prvem razredu sem polimala šolsko knjigo,mehurčki,ker so vsi listi odpadali stran,je vzela škarje in mi jih zabola v rame!Stalnica so bile leskove šibe,polena,koli!Ko sem razbila kozarec ,me je podrla na tla in zbrcala,sem imela zlomleno rebro!Pretepala je tudi brata in sestro!S tem ,da sem jaz imela opravka od svojega sedmega leta še s pedofilih,ko sem ji povedala,je skomignila,da kaj pol ,če mi je pokazal k....,da je to čist normalno!Ko sem končala OŠ me je nagnala v službo in vsakega 15.v mesecu me je čakala pred tovarno in mi pobrala plačo in to je trajalo 7 let dokler nisem spoznala moža in odšla!Pri 15 mi je iskala moža,ker nisem marala nobenga,me je zmerjala,da sem lezbika!
In verjele ali ne ,še vedno smo v dobrih odnosih,grem na obisk,sem prijazna,edino mojih otrok ne dobi ni za eno uro!In ja v sebi se je še vedno bojim!
Ja delala sem samomore ,sam kot 7 in 10 letnica sedaj me je minilo!Imam super moža ,dva otroka in pričakujem dvojčka in sem koliko toliko normalna,po mojem še močnejša znam preživet,kar marsikatera nebi!
Ja žal moram priznat ,da so tudi meni že popustili živci in sem svojega otroka po riti,kar me je zelo bolelo in bi si želela ,kako drugač in se učim,preberam literaturo in se trudim!Je pa res da starši ,gremo iz ene skrajnosti v drugo ,ker me niso imeli radi in nikoli nisem nič imela,moji morjo imet vse na pladnju,pridejo razvajeni,kar smo sami krivi,pol jih je najlažje porit in jaz se tega zavedam,in ko sem jih po rit ,sem jokala in se opravičevala,res mi je bilo hudo,tega ne potpiram in ne zagovarjam,se pa živemu človeku vse zgodi ,tudi da izgubi živce in ,da eno po riti,sam ne imet to ,da je bil otrok pretepen,to otrok hitro pozabi!Če je pa pretepen,da ga še en mesec boli,ne pozabiš nikoli!
Pozabila sem še napisat,da sem hodila v vrtec umazana in strgana in so me vedno zafrkavali in tepli tudi tam,pa če sem se potožila da sem bila tepena,me je še ona doma,da me ni noben zastonj udaril!
Ko bo katera delala s svojim otrokom tako,recte da ga pretepa in izvaja fizično nasilje,če bo pa iz obupa ga enkrat na leto po rit,ne tako govort!
Teško mi je bilo to napisat,sam me boli ko mečete vse v en koš!

Lahko bi še kaj napisala,sam je že tko preveč,rada bi da samo malo razmislite tiste ki niste v življenju nič slabega doživele in vesela sem za vas jaz sem si večkrat želela takih staršev,da bi me imeli radi!Jas svojega otroka obožujem in ga ljubim z vsem srcem,da me kr boli,jaz tega nisem poznala!
Sam toliko mal razmislite!




Odgovor za tisto , ki je spraševala kje je meja.

Ljupka tebi pa vse dobro.

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 25.1.2010 14:12:19 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:12:33   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Keransa me prav zanima kaj boš , ko bodo tvoji otroci v puberteti? Recimo da imaš fanta.

Imam pubertetnika. Fanta. Kateremu spodaj omenjeno zaenkrat še ne pade na pamet.
ta fant bo lahko od tebe za glavo večji in kakih 30-50 kil bo lahko imel več. Boš mu tudi takrat ko se ti bo 100% uprl dala "vzgojno"?? Po moje boš je dobila nazaj za uho!

V istem trenutku ga pošljem v popravni dom.

OMG user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:12:52   
Anonimen
Odgovor za tisto , ki je spraševala kje je meja.

podpis

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:14:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
user posted image okrog ušes? To pa lahko pusti tudi fizične posledice.

Ja a na prstih pa ne more?

Zagotovo je glava veliko bolj občutljiva na udarce. Zagovarjam pa ne enega ne drugega.

Saj mislim, da tukaj nihče ne zagovarja pretepanja. Zagovore lahko prebereš kvečjmu za "kakšno vzgojno". In ja - seveda je glava občutljivejša od prstov, ampak kolikor sem o teh "vzgojnih" uspela prebrati (ne samo na RR), jih starši dajejo večinoma v afektu (beri: prileti v trenutku, kamor pač prileti). Sama pod ta "afekt" ne spadam - "vzgojna" je bila vedno zavestna in še za to mi je bilo v 99%-ih žal.
Zdaj, ko sem doma (ne hodim več v službo), sem bistveno mirnejša.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:16:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
OMG user posted image

Zakaj pa OMG? A ti bi dovolila, da te lasten otrok udari? Sorry, ampak jaz tega ne dovolim nikomur. Ne partnerju, ne otroku, ne komu tretjemu. Lahko seveda takoj postaviš vprašanje, če sem jaz otroka vprašala za dovoljenje, ali lahko dobi "eno vzgojno", ampak mislim, da boš tudi brez mojega odgovora razumela poanto.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:17:13   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ljupka....super odgovor....

ti lahko sodis, ce je 1 po riti maltretiranje otrok....

pa zal mi je da si morala to pretrpeti!user posted image


Ne zagotovo to ne sodi med maltretiranje. Verjamem, da se lahko zgodi, ko npr. otrok ogroža samega sebe in podobno, da iz obupa, strahu starša dobi po riti. Ampak to ni prav. In tak starš se zaveda da ni prav in se to ne bo ponavljalo. In te metode ne bo zagovarjal. Maltretiranje je nekaj drugega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:22:49   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ljupka....super odgovor....

ti lahko sodis, ce je 1 po riti maltretiranje otrok....

pa zal mi je da si morala to pretrpeti!user posted image


Ne zagotovo to ne sodi med maltretiranje. Verjamem, da se lahko zgodi, ko npr. otrok ogroža samega sebe in podobno, da iz obupa, strahu starša dobi po riti. Ampak to ni prav. In tak starš se zaveda da ni prav in se to ne bo ponavljalo. In te metode ne bo zagovarjal. Maltretiranje je nekaj drugega.


Evo, si povedala bistvo.  Moram si ta odgovor shraniti za naslednjo vročo temo.user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:24:11   
Kerensa*
V končni fazi pa... debata se je razvila v "kaj bi naredil, če bi otrok"... Kar sem napisala, je moje trenutno predvidevanje, ko nisem v takšni situaciji. Kaj pa jaz vem, kaj bi dejansko naredila? Dokler nisem postavljena v situacijo, ne morem vedeti 100%-no. Saj smo si menda vsi na jasnem glede tega. Vem, da imam drugačne vzgojne metode od "običajnih" (če to sploh obstaja), ampak tudi sama sem drugačna od "povprečne Slovenke", tako, da... kaj naj zdaj? Vprašanje je bilo postavljeno, odgovor sem dala. Blefirati, da sem nekaj, kar nisem, pa ne mislim. Vsaj ne v tem primeru.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:34:55   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ljupka....super odgovor....

ti lahko sodis, ce je 1 po riti maltretiranje otrok....

pa zal mi je da si morala to pretrpeti!user posted image


Ne zagotovo to ne sodi med maltretiranje. Verjamem, da se lahko zgodi, ko npr. otrok ogroža samega sebe in podobno, da iz obupa, strahu starša dobi po riti. Ampak to ni prav. In tak starš se zaveda da ni prav in se to ne bo ponavljalo. In te metode ne bo zagovarjal. Maltretiranje je nekaj drugega.


Evo, si povedala bistvo.  Moram si ta odgovor shraniti za naslednjo vročo temo.user posted image

V glavnem ves čas že hočem povedat, da v nobenem primeru to ni vzgojno in za otroka pozitivno. Zato tega ne zagovarjam. Je pa tudi mene moja mama, ki je odločno proti fizičnemu kaznovanju enkrat po riti, ker me je dobila, da sem iz balkona v 4. nadstropju visela čez ograjo (samo še s nogami sem se držala) in se pogovarjala s fantkom, ki je bil doma v 3. nadstropju. Potem sva obe jokali in metali dol jabolka da sem videla kaj bi se lahko zgodilo. Tega, da me je takrat po riti ji ne zamerim, čeprav mi ni koristilo in je bilo zgolj zaradi njenega šoka. Ampak ne morem dati roke v ogenj, da sama ne bi tako reagirala, če bi dobila sina pri visenji čez balkonsko ograjo. To so taki trenutki manjše "neprištevnosti"user posted image . Če bi se mi to zgodilo bi se verjetno požrla od slabe vesti, ampak nikoli ne reci nikoli.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:38:01   
Sanikaa
Kako lahko rečete "vzgojna" ali v afektu in da vam je žal!!?? A moža tud za uho ko vam stopi na živec?? Je vam normalno tudi da vam mož da kakšno "vzgojno"? Ker če je normalno udarit otroka ..pol pa najboljše da se vsi tepemo, ko nam nekaj ni prav!!! GROZA!!
Ljupka tvojo zgodbo sem prebrala že prej na eni drugi temi in ti se res divim da si se pobrala in živiš življenje vredno človeka. Žal, ampak tvoja mama je za zapor , če ne za psihijatrijo.

Stopite mal v glavo otroka.....kako nekdo , ki ga ljubi najviše na svetu (mama, ati..) ..kako ga lahko udari in mu nanese bol?? Kakšni sklepi in zaključki lahko pridejo iz takega ravnanja v njagovi glavi?
Ja obstajajo otroci ki so naredili samomore, zaradi "malenkosti"!! Razbili so avto, slab uspeh na fakulteti, zgodnja nosečnost...ne pomeni da se bo zdaj vsak otrok ubil! Znajdejo se v stiski in starši im se ne zdijo "vredni" zaupanja , ali sposobni ponudit pomoč, ali sploh sposobni razumet njihove stiske (saj so itak "ven padli" in me mlatili ko sem sam naredil neko neumnost)...ja poznam jih par da so naredili samomor!! Ni za posploševat stvari..vsak otrok je drugačen, ampak niti eden ni taki da bi moral dobivat "vzgojne", klofute, ali občasno po riti. VEM da se da tudi drugače!!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:41:09   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa

Kako lahko rečete "vzgojna" ali v afektu in da vam je žal!!?? A moža tud za uho ko vam stopi na živec?? Je vam normalno tudi da vam mož da kakšno "vzgojno"? Ker če je normalno udarit otroka ..pol pa najboljše da se vsi tepemo, ko nam nekaj ni prav!!! GROZA!!
Ljupka tvojo zgodbo sem prebrala že prej na eni drugi temi in ti se res divim da si se pobrala in živiš življenje vredno človeka. Žal, ampak tvoja mama je za zapor , če ne za psihijatrijo.

Stopite mal v glavo otroka.....kako nekdo , ki ga ljubi najviše na svetu (mama, ati..) ..kako ga lahko udari in mu nanese bol?? Kakšni sklepi in zaključki lahko pridejo iz takega ravnanja v njagovi glavi?
Ja obstajajo otroci ki so naredili samomore, zaradi "malenkosti"!! Razbili so avto, slab uspeh na fakulteti, zgodnja nosečnost...ne pomeni da se bo zdaj vsak otrok ubil! Znajdejo se v stiski in starši im se ne zdijo "vredni" zaupanja , ali sposobni ponudit pomoč, ali sploh sposobni razumet njihove stiske (saj so itak "ven padli" in me mlatili ko sem sam naredil neko neumnost)...ja poznam jih par da so naredili samomor!! Ni za posploševat stvari..vsak otrok je drugačen, ampak niti eden ni taki da bi moral dobivat "vzgojne", klofute, ali občasno po riti. VEM da se da tudi drugače!!

Se v večini zelo strinjam.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:41:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Kako lahko rečete "vzgojna" ali v afektu in da vam je žal!!??

A veš, kako? Otrok ti z nekim dejanjem tako dvigne pritisk, da ga v afektu udariš (ker ne veš več, kaj drugega še bi). Veš, kaj pomeni afekt? Trenutek, ko se ne zavedaš svojih dejanj. Ampak v trenutku, ko pa prisoliš npr. zaušnico, se pa zaveš, kaj si naredil in ti je žal. Zaušnice, jasno, ne moreš vzeti nazaj, lahko pa, če si psihično razumna oseba, narediš tako, da tega ne boš več ponovil. Jaz zaradi življenja, kakršnega sem imela, do še ne tako dolgo nazaj nisem bila dovolj razumna, da tega ne bi ponovila. Danes sem oz. se smatram, da sem.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:42:21   
uškinamama
Pa saj ni važno kako jim rečeš , ti pač rečeš "trenutek neprištevnosti" ,  jaz , da sem malega po riti ene , ene pa bodo za isto situacijo  ( po riti zaradi visenja čez ograjo, tekanje na dvometrski škarpi nad dvopasovnico) rekle, da otroka nikoli ne udarijo.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 14:50:08   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Pa saj ni važno kako jim rečeš , ti pač rečeš "trenutek neprištevnosti" ,  jaz , da sem malega po riti ene , ene pa bodo za isto situacijo  ( po riti zaradi visenja čez ograjo, tekanje na dvometrski škarpi nad dvopasovnico) rekle, da otroka nikoli ne udarijo.



Ja ampak vse to je nevzgojno, ni prav, ne zagovarjam, sem proti,......... Vsako situacijo se da rešit drugače in edino prav je, da damo vse od sebe da jo rešimo tako, da bo za otroka najbolje. In ena po riti to zagotovo ni.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 15:19:13   
liliana
V bistvu kaj pa je potem vzgojno......? Zaklepanje v kopalnico ali sobo....odvzem najljubše igrače, prepoved gledanja televizije.....ignoranca......sedenje v kotu in razmišljanje......user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?