|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 15:38:43   
Anonimen
martza,pa sj nobena ni rekla, da je šeškanje super fajn vgojna metoda. in da ima katera ta nacin vzgoje. samo 98% mamic pride v situacijo ko se roka"sama" sprozi....

v glavnem zdaj razglabljamo o tem ,kar sem napisala v mojem prvem postu...

telesno kaznovajne in 1 cez rit, je zame 5 razlicnih pojmov...


(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 16:34:16   
TRIŠ
Marti tvoj je star 11 mesecev.Počakaj ko bo star 8-10 let ,mogoče boš res ena redkih mam ki nikoli ne udari otroka,ampak meni lahko pamet soli samo oseba ki je svoje otroke že s tem vzgojila.To je lahko ženska ki ima odraslega otrokauser posted image .OK meni tudi vsi govorijo kako so moji lepo vzgojeni,pa vedno popravim to mi boste povedali in dali pohvalo ,ko bodo odrasliuser posted image .Se pa trudi vsaka mama po svojih močeh,vsaj tukaj  mislim da je tako

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 16:40:10   
TRIŠ
ljupka sem vesela zateuser posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 16:52:01   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa

Kako lahko rečete "vzgojna" ali v afektu in da vam je žal!!?? A moža tud za uho ko vam stopi na živec?? Je vam normalno tudi da vam mož da kakšno "vzgojno"? Ker če je normalno udarit otroka ..pol pa najboljše da se vsi tepemo, ko nam nekaj ni prav!!! GROZA!!

Moj mož ne skače brezglavo na cesto in se ne zaletava po strmih stopnicah.In moja ni dobila po riti zato, ker meni ni bilo prav...sem že napisala zakaj in se mi ne da ponavljat

Stopite mal v glavo otroka.....kako nekdo , ki ga ljubi najviše na svetu (mama, ati..) ..kako ga lahko udari in mu nanese bol?? Kakšni sklepi in zaključki lahko pridejo iz takega ravnanja v njagovi glavi?

Sem skoz v glavi svojega otroka. Zato tudi dobro funkcionirava. Mi 100% zaupa. Npr. pri zobozdravniku, ko je dobila zvezdico sem ji povedala da malo boli in hitro mine. Na stolu sem jo čuvala in ji govorila še malo, še malo....na koncu je rekla, da sploh ni bilo hudo.
Pred kratkim je dala kri iz prsta, sem ji po resnici povedala, da jo bo malo zapeklo in da bom jaz z njo in ne bo hudo. se je sprostila in ni niti 'au' rekla.Ponosno je šla ven in vsem povedala kako je bila pogumna.
 
 Ko jih je dobila po riti, je vedela zakaj. V mojo ljubezen do nje, ni podvomila, ker sem toliko z njo in vedno ob njej in  tista po riti, tega ni spremenila.

 Ne razumem nekaterih, ki delate iz tega takšno tragedijo, kot da nikoli niste bili sami otroci. Ali so pa vas res tako pretepali, da mešate vzroke za eno po riti, ki se zgodi zelo redko, s pretepanjem, poniževanjem in kaj vem s ščim. Upam vsaj, da imate tako ubogljive otroke, pa zato ne razumete. Resnično upam, da nimate otrok z močnim karakterjem in rešujete z besedami, pa nič ne rešite. Potem upam, da bo moj otrok čimdlje od vašega, ker bo šele takrat videl, kaj je trpljenje, nemoč in poniževanje

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 16:55:28   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Marti tvoj je star 11 mesecev.Počakaj ko bo star 8-10 let


To je pa druga stvar. ...še prej ji bo roka zletela

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:02:06   
Petka09
Mika, krasno si tisto zgoraj napisala.... Sem sama hotla ustvarjat neko kolobocijo, pa sm si mislila, da itak ni vredno pisat in se neki dokazovat in opravičevat. Ampak ti si zelo dobro napisala in se res strinjam.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:13:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Marti tvoj je star 11 mesecev.Počakaj ko bo star 8-10 let


To je pa druga stvar. ...še prej ji bo roka zletela


pol je pa šrav napisala noranate...se vidimo cez 5 let....

to isto jemljem kot nasvete zensk, kako bi morala vzgajat otroke.same pa jih se nimajo

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:22:48   
Anonimen
do tri preštejem. če ne boš ubogal, se bova resno pogovorila...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:23:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

do tri preštejem. če ne boš ubogal, se bova resno pogovorila...

in stejes do 57user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:24:29   
Anonimen
daj, klofni me! vem, da ze komaj cakas!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:30:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

daj, klofni me! vem, da ze komaj cakas!user posted image


ma ne bom. sem tudi med grešnicami, ker je moj tud že fasal kakšno vzgojno user posted image  (včasih sem ga malo stisnila za uhelj) ja, vem, ni mi v ponos. sem pa ponosna, ker se mi je uprl z besedami: zdaj imam pa tega dovolj. in zdaj samo še vpijem in štejem (do tri sem se že naučila)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:31:26   
Anonimen
mali ti je rekel???user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:35:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

mali ti je rekel???user posted image


seveda user posted image  pred kakega pol leta.
ma se mi zdi, da je zdaj pri 6-ih (btw. danes ima r.d.) pravi mali mož, vse se da z njim zmenit in je ravno toliko neposlušen, kot se za 6-letnika spodobi user posted image  ne rabi več trde vzgoje. ne vem pa, kako bo v naslednji fazi trme. menda se začne okoli 6-tega leta. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:37:25   
Anonimen
moj 6 letnik je imel samo 1 trma fazo, ki je trajala 2 leti!!!!user posted image user posted image user posted image

upam, da ni se kaka na vidiku!

user posted image user posted image za mizantropčekauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:41:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

moj 6 letnik je imel samo 1 trma fazo, ki je trajala 2 leti!!!!user posted image user posted image user posted image

upam, da ni se kaka na vidiku!

user posted image user posted image za mizantropčekauser posted image



menda so tri faze (tako piše v priročniku) user posted image . prva okrog 2,5-leta, druga okrog 6-leta in puberteta user posted image

hvala za čestitke user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:43:19   
Anonimen
o marija....moji pol niso po defoultu...domen ni bil nikol trmast....
mali se je bil pa sposoebn tudi po 1 uro pa pol trmat.(v pravem pomenu besede)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:45:28   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Marti tvoj je star 11 mesecev.Počakaj ko bo star 8-10 let


To je pa druga stvar. ...še prej ji bo roka zletela

kako pa lahko to trdiš? Me ne poznaš...

Sicer pa kot sem že napisala nikoli ne reci nikoli ampak močno upam, da mi ne bo, ker bi se požrla od slabe vesti in zagotovo še vedno ne bi zagovarjala te metode in se mi to ne bi zdelo prav.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:47:37   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Marti tvoj je star 11 mesecev.Počakaj ko bo star 8-10 let ,mogoče boš res ena redkih mam ki nikoli ne udari otroka,ampak meni lahko pamet soli samo oseba ki je svoje otroke že s tem vzgojila.To je lahko ženska ki ima odraslega otrokauser posted image .OK meni tudi vsi govorijo kako so moji lepo vzgojeni,pa vedno popravim to mi boste povedali in dali pohvalo ,ko bodo odrasliuser posted image .Se pa trudi vsaka mama po svojih močeh,vsaj tukaj  mislim da je tako

Nikomur ne solim pameti. Vem kar nekaj o tej temi. Vem, da ima vsak svoj pogled na to in jaz pač zagovarjam svojega.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 17:53:30   
clara23
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa

Kako lahko rečete "vzgojna" ali v afektu in da vam je žal!!?? A moža tud za uho ko vam stopi na živec?? Je vam normalno tudi da vam mož da kakšno "vzgojno"? Ker če je normalno udarit otroka ..pol pa najboljše da se vsi tepemo, ko nam nekaj ni prav!!! GROZA!!

Moj mož ne skače brezglavo na cesto in se ne zaletava po strmih stopnicah.In moja ni dobila po riti zato, ker meni ni bilo prav...sem že napisala zakaj in se mi ne da ponavljat




user posted image user posted image user posted image user posted image ta je pa svetovnauser posted image user posted image user posted image .

Moj mali je star šele leto in pol, pa zna že kar ornk zatrmarit-čist po mamiciuser posted image user posted image .

Ga pa ne udarim..niti vzgojno niti nikakor. Sem ga ene 2x za ušesek prijela (ampak samo prijela, brez vlečenja!), pa me je že takrat vest peklauser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 18:04:08   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Marti tvoj je star 11 mesecev.Počakaj ko bo star 8-10 let


To je pa druga stvar. ...še prej ji bo roka zletela


pol je pa šrav napisala noranate...se vidimo cez 5 let....

to isto jemljem kot nasvete zensk, kako bi morala vzgajat otroke.same pa jih se nimajo


Kljub temu da nimam dovolj starega otroka ali pa če ga sploh ne bi imela imam lahko svoje stališče. A ti vedno upoštevaš samo mnenje tistih ljudi ki imajo osebne izkušnje? na vseh področjih življenja? Glede na to, da sem se velikokrat srečala s primeri nasilja nad otroki in da sem se s to tematiko veliko ukvarjala imam pač kar močna stališča. In se zavedam, da ne morejo imeti vsi enaka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 19:10:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Kljub temu da nimam dovolj starega otroka ali pa če ga sploh ne bi imela imam lahko svoje stališče. A ti vedno upoštevaš samo mnenje tistih ljudi ki imajo osebne izkušnje? na vseh področjih življenja? Glede na to, da sem se velikokrat srečala s primeri nasilja nad otroki in da sem se s to tematiko veliko ukvarjala imam pač kar močna stališča. In se zavedam, da ne morejo imeti vsi enaka.


Hotela si razlago, ker praviš da delaš seminarsko al diplomsko in si jo dobila. Nobena od nas ne zagovarja pretepanja ali striktno vzgoje z eno po riti. prikazale smo situacije, ko se je nam to zdelo neizbežno in vsaki je bilo po tem hudo.

Praviš, da imaš izkušnje, ker si delala na tem področju. to najbrž niso bili otroci iz zdravega družinskega okolja. Z mojo hčerko, se ti definitivno ne bi bilo treba ukvarjat zaradi zanemarjanja ali maltretiranja. Ti si pa najbrž delala na tem področju.

Druga stvar pa je, da je nekaj drugega delat s tujimi otroci kot s svojimi. Redki so tisti, ki bi te tako želeli okrog prenest, kot te bo tvoj doma. Mogoče se motim, lahk da bo bolj vodljiv.
Moj mož uči v šoli. Večkrat je doma rekel, da lažje obvlada 30 otrok v razredu, kot svojega doma. Včasih jo je pičilo in je bila obupna. da ne govorim, da še tast z nami živi in smo jo vsi trije animirali.

In ja, prej bom poslušala mnenje nekoga, ki ima izkušnje, kot nekoga, ki pozna le primere iz knjig. Te tud sama poznam. Poslušam sicer vsako mnenje, tud tvoje sem. samo moje izkušnje so drugačne, zato se s tabo ne morem strinjat.

Boš pa vsaj vedela, da če ti bo kdaj otrok usšpičil kakšno zanj ali za drugega življensko nevarno neumnost in če ga boš zato po riti, mu ne boš uničila življenja, ampak ga rešila. Čeprav na težek način.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 19:14:45   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Kljub temu da nimam dovolj starega otroka ali pa če ga sploh ne bi imela imam lahko svoje stališče. A ti vedno upoštevaš samo mnenje tistih ljudi ki imajo osebne izkušnje? na vseh področjih življenja? Glede na to, da sem se velikokrat srečala s primeri nasilja nad otroki in da sem se s to tematiko veliko ukvarjala imam pač kar močna stališča. In se zavedam, da ne morejo imeti vsi enaka.


Hotela si razlago, ker praviš da delaš seminarsko al diplomsko in si jo dobila.

Diplomsko sem že naredila (pred tremi leti) ampak sem želela še iz drugega zornega kota "pogledat" stvari zato sem vprašala.
Pa saj to nima veze. user posted image odzvala sem se na komentar, da ne morem nikomur soliti pameti in da moje mnenje ni pomembno oz. da bom lahko govorila čez nekaj let, ko bo moj otrok odrasel.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 19:15:14   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

do tri preštejem. če ne boš ubogal, se bova resno pogovorila...


tale metoda pri nas pali že nekaj mesecev, upam da bo čimdlje. Stara je 5 let.

Menj je prijateljica psihologinja rekla, da je prva puberteta od 2-5 leta...pri nas je nekako tako. tista 'ta prava puberteta' je pa druga.

ti si slišala, da so tri pubertete...upam, da neeeeeuser posted image

Vse najboljše za 6. svečkouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 19:35:56   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


Kljub temu da nimam dovolj starega otroka ali pa če ga sploh ne bi imela imam lahko svoje stališče. A ti vedno upoštevaš samo mnenje tistih ljudi ki imajo osebne izkušnje? na vseh področjih življenja? Glede na to, da sem se velikokrat srečala s primeri nasilja nad otroki in da sem se s to tematiko veliko ukvarjala imam pač kar močna stališča. In se zavedam, da ne morejo imeti vsi enaka.


Hotela si razlago, ker praviš da delaš seminarsko al diplomsko in si jo dobila. Nobena od nas ne zagovarja pretepanja ali striktno vzgoje z eno po riti. prikazale smo situacije, ko se je nam to zdelo neizbežno in vsaki je bilo po tem hudo.

Praviš, da imaš izkušnje, ker si delala na tem področju. to najbrž niso bili otroci iz zdravega družinskega okolja. Z mojo hčerko, se ti definitivno ne bi bilo treba ukvarjat zaradi zanemarjanja ali maltretiranja. Ti si pa najbrž delala na tem področju.

Druga stvar pa je, da je nekaj drugega delat s tujimi otroci kot s svojimi. Redki so tisti, ki bi te tako želeli okrog prenest, kot te bo tvoj doma. Mogoče se motim, lahk da bo bolj vodljiv.
Moj mož uči v šoli. Večkrat je doma rekel, da lažje obvlada 30 otrok v razredu, kot svojega doma. Včasih jo je pičilo in je bila obupna. da ne govorim, da še tast z nami živi in smo jo vsi trije animirali.

In ja, prej bom poslušala mnenje nekoga, ki ima izkušnje, kot nekoga, ki pozna le primere iz knjig. Te tud sama poznam. Poslušam sicer vsako mnenje, tud tvoje sem. samo moje izkušnje so drugačne, zato se s tabo ne morem strinjat.

Boš pa vsaj vedela, da če ti bo kdaj otrok usšpičil kakšno zanj ali za drugega življensko nevarno neumnost in če ga boš zato po riti, mu ne boš uničila življenja, ampak ga rešila. Čeprav na težek način.


Mika razumem kaj hočeš povedat. Ampak se ne morem popolnoma strinjat. Nisva pa čisto na nasprotnih bregovih.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 20:01:50   
Anonimen
pri nas 1,2,3 ni nikol palilo.user posted image niti 1 po riti...se manjuser posted image
marta s tabo se sploh ne kregam...pac izrazam mnenje.

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?