|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:10:26   
sanasan
Ko za zensko izjavi, da ima na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale pozablja, da je tudi sama kot otrok ze imela na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale ( policija, CSD, itn...) ampak je cakala in cakala in na koncu nobene od moznosti, ki jih postavlja kot nacin resevanja problrema, niti sama ni izkoristila.

Matr, kako lahko primerjaš otroka in odraslo osebo??????????

Upam, da ne bom nikoli potrebovala takih 'strokovnjakov' kot ti....glede na to, da praviš, da si iz strokeuser posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:11:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Meni se pa zdi, da je Frodo zelo nazorno opisala ta kompleks večvrednosti in željo po poniževanju šibkejših, ki po našem mnenju rabijo brco v rit....je pač direktna kot ti Pelin (ne vem zakaj tebe to pri drugih moti, pri sebi pa vedno izpostavljaš to svojo direktnost brez dlake na jeziku kot izredno pozitivno lastnostuser posted image ....)
Liliana..
.Frodo je vse kaj drugega kot direktna....Ravno ta indirektnost in nakladanje na splošno ala "poglejte kaj vse sem jaz leta nazaj prebral" mene osebno moti....resničnomi je mimo njeno psihološko analiziranje vsakega posameznika, ki se ji upa oporekati oz. ki lepo po domače pove kaj si misli...To je eno...Drugo pa je to, da avtorica nima tega problema , ki ga izpostavlja le nekaj mesecev , temveč že deset let....Se ti ne zdi da je že čas, da se malo zbrihta, da neha čakat samo na to, da ji kdo reče kako je boga in tako naprej...Za moje pojme je imela deset let več kot preveč časa, da bi spravila sebe in svojega otroka ven iz tega pekla...Zagotovo takšno trepljanje in nabijanje samosmilečih čustev pri materi, otroku niti najmanj ne koristi...

Vendar ta Frodin opis mogoče razumejo le tisti, ki jim je človeška psiha blizu, ali pa tisti, ki razumejo drugačnost (da pač vsi ljudje nismo po istem kalupu in če ena hrabro odkoraka od nasilnega moža, druga zato, ker ne odkoraka takoj ali pa se vrne ni smet in izmeček materinstva) ali pa tisti, ki so določeno trpljenje izkusili na lastni koži.....
Aja?...in med slednje , ki razumejo Frodin opis sodiš seveda ti, ki ti je psiha blizu in tako naprej....Prav imaš...vsi tisti, ki se nam smili ubog otrok in obsojamo mati, ki deset let javka in se seli sem in tja in se nazadnje vrne v koltlovnico.. kljub temu, da so ji v pomoč policisti, pa socialna, pa kolegi,...pa še vedno tuhta, pa mečka...čas pa teče...otrok raste v peklu, ki ga sam ne more prekiniti mati pa noče...Ja vsi tisti smo navadni neizobraženi telebani, ki nam v življenju ni ničesar manjkalo...Navadni telebani, ki  si upam kritizirati ubogo revo in vzeti v bran otroka...No...navsezadnje sem raje to, kot pa se kitim z odlikami, ki si si jih ti nadela...Skoraj zagotovo lahko trdim, da mi je človeška psiha zaradi izobrazbe, zanimanja in pa tudi izkušenj bliže kot tebi...pa vendar nikoli ne bom razumela, kaj žene ljudi, ki dopuščajo, tolerirajo in zagovarjajo takšno in drugačno zlorabo otrok...In prav imaš...ljudje smo si različni...v velikih stvareh...očitno tudi pri razumevanju samega pojma materinstvo...







Samo ne vem potem, zakaj jemlješ vse tako osebno, kot osebni napad nate......user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:15:03   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Ce tega ne zastopis ti bo pa tezko pomagati, vendar... potrudila se bom. prosim javi se na ZS, da ti uredim termin za terapijo. Ce si zrihtas napotnico (kar ti ne bo problem) je zastonj - placa zavarovalnica. 


Frodo...osebno ne rabim pomoči...pa tudi če bi jo, se ne bi zatekla k tebi...po vseh kot čreva dolgih teoretičnih nakladanjih, sem te prosila, če lahko poveš kaj iz prakse...lepo konkretno, oprijemljivo in življenjsko...nekaj kar je vzeto iz življenja in ne le iz prebiranja knjig...Ne rečem , da ne razumem tvojega nakladanja...hočem ti povedati, da je neuporabno v praksi... če bi imela več  podobnih življenjskih izkušenj bi mogoče razumela...tako pa ne...žal...nisi sposobna lepo normalno zagovarjati in argumentirati svojega mnenja...ko sem te nekoliko pritisnila ob zid, da se distanciraj od knjig in preidi na prakso, pa si postala žaljiva...Če želiš mi lahko  "pomagaš" tule gor...bo še ceneje, pa še napotnice ne bom rabila....povrhu vsega pa bo tvoje pisanje prebral še kdo in bo lahko povedal tvoje mnenje....


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:27:12   
pelin
 .
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Gleda dokaj selektivno. Ko za zensko izjavi, da ima na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale pozablja, da je tudi sama kot otrok ze imela na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale ( policija, CSD, itn...) ampak je cakala in cakala in na koncu nobene od moznosti, ki jih postavlja kot nacin resevanja problrema, niti sama ni izkoristila.
Torej lahko bi se resila, pa se ni iz nesprejemljivih vzrokov. Psihicen bolnik verjetno ni, verjetno mutava tudi ni,  ... torej zakaj ni izkoristila moznosti, za katere neizkorscevanje obsoja drugega....
Egocentrizen je prav v tem, da za sebe postavlja drugacna pravila kot za druge. Kot si napisala - zgolj perspektiva lastne izkusnje - brez nujno potrebne sirine in razlicnih nacinov resevanja in sprejemanja zadev katere omenjas.


Pa lepo te prosim ženska , kaj je narobe s tabo...ti se iz stavka v stavek bolj posipavaš z blatom...kako lahko rečeš, da se lahko otrok sam pobriga zase, če se po tvojem odrasla ženska ne more...otrok, ki je še v vsem odvisen od odraslega naj bi prevzel po tvojem mamino vlogo in naredil red...pa ti nisi normalna...
Če bi malo bolj podrobno brala poste drugih in ne le svojega, bi opazila, da sama nisem čakala ...odšla sem od doma kakor hitro se je dalo....še na pol otrok...ampak to zate ni važno...ker ne razumeš razlike...če govorimo o meni...sama sem bila otrok, ki je rabil pomoč...rabil odraslo osebo, ki bi se zavzela zame...ker je ni bilo, sem se kakor hitro sem se lahko postavila sama na lastne noge...Tule pa je govora o odrasli ženski...odrasli...razumeš?takšni, ki bi morala poskrbeti zase in za svojega otroka...Vidiš razliko...očitno ne...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:45:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Torej si ti tvojo mamo pri osemnajstih "brcnila" toliko, da se je zbrihtala, nehala čakat, itn.?

Če si slučajno prebrala, si verjetno opazila, da je ni nihče brcnil, čeprav sem si jaz tega v svoji otroški duši zelo želela...Ker je pač predolgo trajalo, sem se bila primorana odbrcati kar sama...škoda, ker tega nisem mogla storiti že  v najnežnejših letih...in če imam količkaj prav, si nekaj takega zagotovo želi tudi avtoričina hči...



Torej si jo, ali nisi? Menda (pri vseh izkušnjah) razumeš pojem "brcniti" naveden v narekovajih? Kaj si ti naredila kot odrasla oseba pri osemnajstih, upoštevaje tudi (in ne samo dejstvo), kako močna je bila tvoja iukušnja otroka?

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 31.1.2012 23:52:08 >

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:49:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

... torej zakaj ni izkoristila moznosti, za katere neizkorscevanje obsoja drugega....
Egocentrizen je prav v tem, da za sebe postavlja drugacna pravila kot za druge. Kot si napisala - zgolj perspektiva lastne izkusnje - brez nujno potrebne sirine in razlicnih nacinov resevanja in sprejemanja zadev katere omenjas.



Exactly moje vprašanje.
Ali, še drugače, zakaj ne izkoristi vseh možnosti, ki jih ima na voljo - in pomaga točno tej ženski? Avtorici čambi. Pri sodobni tehnologiji, na klik miške- je to neznansko lahko. Zakaj ne? Hvala za odgovor.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:53:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Ce tega ne zastopis ti bo pa tezko pomagati, vendar... potrudila se bom. prosim javi se na ZS, da ti uredim termin za terapijo. Ce si zrihtas napotnico (kar ti ne bo problem) je zastonj - placa zavarovalnica. 


Frodo...osebno ne rabim pomoči...pa tudi če bi jo, se ne bi zatekla k tebi...


Mogoče pa jo, pa se ne zavedaš? Enako kot se avtorica teme ne?
Ps ne vabi te k tebi, ampak k ustreznemu strokovnjaku.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 31.1.2012 23:54:39 >

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 0:42:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Ko za zensko izjavi, da ima na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale pozablja, da je tudi sama kot otrok ze imela na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale ( policija, CSD, itn...) ampak je cakala in cakala in na koncu nobene od moznosti, ki jih postavlja kot nacin resevanja problrema, niti sama ni izkoristila.

Matr, kako lahko primerjaš otroka in odraslo osebo??????????

Upam, da ne bom nikoli potrebovala takih 'strokovnjakov' kot ti....glede na to, da praviš, da si iz strokeuser posted image



Mocno upam, da ima povprecna 15-letnica dovolj sposobnosti (umestvenih in inih), da lahko poisce pomoc institucije, ko je v stiski. Tudi pelin, ki je pobegnila od bede doma, tega ni naredila pri 6. ali 7. letih, temvec takrat , ko je to bilo mozno, torej ne prej kot pri 15., 16 - ce je sla v kaksen internat, kjer je zagotovo lahko poiskala in dobila pomoc.
In prav moja strokovna plat in praksa govorita v prid temu, da so nekateri otroci se kako sposobni poiskati  pomoc, pa ne samo zase, ampak tudi za svoje starse.

In ce si pelin jemlje pravico obsojati zensko, da je odpovedala kot mati, se je zlahka enakovredno obsoja, da je odpovedala kot hci. Pustila je lastno mati v mukah, ceravno je dobro vedela, da prezivlja pekel. Ima pa res opravicilo - mati ima na voljo vse institucije. Nima pa hcerke na svoji strani. Tako kot hcerka ima na voljo (da pomaga materi in/ali sebi) vse institucije, pa je njena mati zavrzena, brez hcerke ob strani.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 0:57:38   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Frodo...osebno ne rabim pomoči...pa tudi če bi jo,


No kakor koli, ko se bos odlocila in ko bos cutila potrebo...

se ne bi zatekla k tebi...po vseh kot čreva dolgih teoretičnih nakladanjih, sem te prosila, če lahko poveš kaj iz prakse...lepo konkretno, oprijemljivo in življenjsko...


Kaj je lepega oprijemljivega in zivljenjskega v tem kar ti pises?

nekaj kar je vzeto iz življenja in ne le iz prebiranja knjig...Ne rečem , da ne razumem tvojega nakladanja...hočem ti povedati, da je neuporabno v praksi... če bi imela več  podobnih življenjskih izkušenj bi mogoče razumela...tako pa ne...žal...nisi sposobna lepo normalno zagovarjati in argumentirati svojega mnenja...ko sem te nekoliko pritisnila ob zid, da se distanciraj od knjig in preidi na prakso, pa si postala žaljiva...Če želiš mi lahko  "pomagaš" tule gor...bo še ceneje, pa še napotnice ne bom rabila....povrhu vsega pa bo tvoje pisanje prebral še kdo in bo lahko povedal tvoje mnenje....


Nisem zaljiva, se mi zdi pa metanja casa stran, da se spuscam na tvoj "strokovni" nivo in seznanjenost s psihologijo iz predavalnic visje pedagoske sole. Oprosti ampak za kakrsen koli razgovor o psihiologiji si strokovno nekredibilna. Sicer pa me zelo dobro poznas, da tocno ves kaksne so moje izkusnje.

Te pa povabim v cetrtek ob 17.00 na delavnico na temo nasilja, v prostorih  slovenske filantropije kjer bo veliko tega iz prakse. Delavnice so namenjene ljudjem , ki se z ozavescanjem proti nasilju ukvarjajo .... Na zalost ti ne morem zagovotiviti da bo debata na taksi ravni, da bo za tebe dovolj prakticno. morda bo dovolj prakticno da zves, da tvoja "brca da se ozavesti" spada v nasilje.
In zastopi, da ze zdavnaj nisi zrtev in da te tvoja izkusnja ne postavlja v edinstven polozaj, da lahko gazis po drugih. Pravzaprav bi morda enkrat lahko dojela, da je tvoja "spodbuda" tudi nasilje.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 1.2.2012 1:11:48 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 1:09:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pa lepo te prosim ženska , kaj je narobe s tabo...ti se iz stavka v stavek bolj posipavaš z blatom...kako lahko rečeš, da se lahko otrok sam pobriga zase, če se po tvojem odrasla ženska ne more...otrok, ki je še v vsem odvisen od odraslega naj bi prevzel po tvojem mamino vlogo in naredil red...pa ti nisi normalna...


Zakaj imas potrebo biti zaljiva?
Pises da si se ti se pred polnoletnostjo resila pred nasiljem, krivis mamo, da te ona prej ni resila ampak mama je se vedno v isti godlji. Torej, ti si kot otrok bika sposobnejsa se resiti pred nasiljem.
Sposobnost nima veze z leti ima s sposobnostjo, z znacajem.... in z mnogimi drugimi dejavniki.

Če bi malo bolj podrobno brala poste drugih in ne le svojega, bi opazila, da sama nisem čakala ...odšla sem od doma kakor hitro se je dalo....še na pol otrok...ampak to zate ni važno...ker ne razumeš razlike...če govorimo o meni...sama sem bila otrok, ki je rabil pomoč...rabil odraslo osebo, ki bi se zavzela zame...ker je ni bilo, sem se kakor hitro sem se lahko postavila sama na lastne noge...


Torej nisi izkoristila institucionalno pomoc (le zakaj) in bila si sposobnejsa resiti se nasilja kot tvoja mati? V cem ti sedaj vidis problem- ker po tvojih besedah se ne more reci, da se otrok lahko pobriga zase, ce se ne more mati.... V tvojem primeru je ocitno zadeva tako funkcionirala. Ti si sebe resila se ne polnoletna - kot otrok. Tvoja mati se kot odrasla oseba se ni resila. Je sedaj zadosti enostavno?

Kaj pa narediti v primerih ko je mati dejansko otrok? Ko ima mati 15 let, je vsak dan pretepena in ima otroka...  Je otrok ali je odrasla ker je mati... ? Mladoletnice , ki so zrtve trgovine z belim blagom so se vedno otroci (nekatere celo ne 14 let stare).... pa bi bilo smiselno verjeti, da so nekatere 14. letnice zrelejse in sposobnejse poskrbeti zase kot marsikatera 30. letnica.  Neke mlajse punce se resijo, neke starejse zenske, potonejo v zelo podobnih okoliscinah - to je tudi praksa.


Tule pa je govora o odrasli ženski...odrasli...razumeš?takšni, ki bi morala poskrbeti zase in za svojega otroka...Vidiš razliko...očitno ne...


Nekatere ne morejo poskrbeti ne zase, ne za svoje otroke. Nekatere zaradi nasilja, nekatere zaradi bolezni , nekatere zaradi mislion drugih vzrokov. Nekatere mame umrejo (kako si drznejo) in ne morejo poskrbeti za svoje otroke.
Tvoja pomoc v prvi vrsti je taka, da nic ne pomaga. Ce bi zmogla bi verjetno pomagala lastni materi... samo ji ocitno obtuzujoce brce ne pomagajo - eto ti praksa iz prve roke.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 1.2.2012 1:20:55 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 1:53:42   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Egocentrizen je prav v tem, da za sebe postavlja drugacna pravila kot za druge. Kot si napisala - zgolj perspektiva lastne izkusnje - brez nujno potrebne sirine in razlicnih nacinov resevanja in sprejemanja zadev katere omenjas.


meni se zdi, da ni širine različnosti (pravil in metod). postavlja zelo striktna pravila - taka kot za sebe, tako za vse druge (odidi ali si slaba - mati, ženska). zato je tako zgodaj tudi sama odšla. in kdor ni sposoben takoj ko je možno odit, jih - khem, "ozmerja". kot bi sebe, če ne bi šla.

in tale citat:
Tvoja pomoc v prvi vrsti je taka, da nic ne pomaga. Ce bi zmogla bi verjetno pomagala lastni materi... samo ji ocitno obtuzujoce brce ne pomagajo - eto ti praksa iz prve roke.

sama praviš da so stvari večplastne. zakaj potem tako enostranske trditve? ta pomoč mogoče ni pomagala njeni mami, bi pa komu drugemu ta način ustrezal - različni smo. ja, verjetno bi pomagala lastni materi; mogoče pa mati ni hotela? tudi to je mogoče. veliko odnosov ki imajo disfunkcijo (ali je to nasilje ali kaj drugega) je simbiotičnih. vedno imata oba svoje "koristi" iz odnosa - oba nekaj dobita (to sama dobro veš, če se s tem ukvarjaš). in glede "brc", ki mami ne pomagajo - njej je pomagalo, da je odšla. torej na enih zgleda dela (na drugih pa ne). praksa torej dela, manjka pa pelin videnje "širine" različnosti metod (sem že zgoraj omenila), ker je izkusila samo eno v praksi. ni pa garancije, da bi tudi kaj drugega delovalo - lahko da mati enotavno noče odit in nobena metoda ne bi delovala.

all in all, po moje ni vse skupaj tako enostavno, da bi lahko zgornja trditev (mislim citat v poševnem citiran) držala v tako enostavni obliki kot si jo napisala.

mislim pa da je za avtorico posta upanje in to veliko, če se je oglasila in išče nasvete. kar za pelinino mamo ne bi mogli trditi. torej - go čambi, pogumno naprej. čimprej tem bolje - zase in za tvojo punco user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 1.2.2012 1:59:15 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 8:41:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mislim pa da je za avtorico posta upanje in to veliko, če se je oglasila in išče nasvete. kar za pelinino mamo ne bi mogli trditi. torej - go čambi, pogumno naprej. čimprej tem bolje - zase in za tvojo punco user posted image


To, da se je oglasila še ne pomeni, da bo jutri spokala in odšla in da išče nasvete.....le izpovedati se je hotela, ker jo je mogoče pred tem spet ozmerjal, udaril......čez dva dni, ko se ji bo pa opravičil in ji izpovedoval ljubezen, se bo pa delala, da se ni zgodilo nič.......in če bo prijateljica, mama, sestra napeljala pogovor na to, bo rekla, da je pa zdaj vse super, da se imata fajn in če bo prijateljica, mama, sestra fejst vsiljiva s svojimi nasveti, se bo odpovedala raje njej kot njemu, nasilnežu, in ko jo bo spet pretepel, bo prišla v modricah po tolažbo......tako to gre.....ker običajno drugače ne znajo......

in  "brca v rit" običajno pomaga takoj na začetku, ko še ni odvisnosti od takega nasilnega odnosa in pri že koliko toliko izoblikovani osebnosti, ki se je sposobna zavedati, da to ni edini način življenja......pri tistih, ki pa že od malega preživljajo kakršnokoli vrsto psihičnega in fizičnega nasilja pa "brca v rit", da se zmiga po moje zelo malo pomaga....

Marsikatera je verjetno prebrala knjigo Sužnja.....o sudanski deklici, ki so jo kot 8 letno iztrgali iz domačega okolja in jo prodali kot sužnjo.....bila je zelo dobra učenka, sanjala je, da bo zdravnica.....in od osmega leta naprej je bila sužnja.....in ko je odrasla, je bila še kar naprej sužnja, čeprav je imela kar nekaj lepih možnosti, da se reši....vendar se dolgo let ni, ker enostavno ni mogla, ker je občutila neke vrste varnost v tistem odnosu in svojih gospodarjev sploh ni sovražila, še celo rada jih je imela, pa so znali zelo grdo delati z njo......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 9:16:31   
khurde
enkrat sem prebrala nek fajn citat, ki se ga samo približno spomnim... gre pa na način, da ljudje nikoli ne bi smeli soditi dejanja drugih ljudi, dokler ne poznamo vseh okoliščin, ki so do tega dejanja pripeljali... v okoliščine se pa šteje praktično vse, kar je ta oseba tekom življenja doživela: družinski odnosi v primarni družini, raznih institucijah, bivši partnerji, sodelavci, pa čisto "merljive" zadeve, kot so izobrazba, splošna razgledanost, inteligenca... in meni se zdi pisanje taddy, pelin ipd. malo tako tako, pa čeprav mogoče "zakamuflirano" v namen pomagati... na večih mestih do ženske žaljivo in s tem, ko se jo označi, da je zatajila še (!!!) kot mati, to zame ni brca v rit, namenjena temu, da se zmiga in spremeni situacijo, ampak bolj izživljanje in pomanjkanje empatije.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 14:45:22   
mojamura
drage moje....zdaj pa mi je dvignilo pokrov. nisem brala vse sra*nja cele 3 naklamfane strani.
pa zakaj pri milem bogu morate obračunavati med sabo katera ima bolj prav etc. nobena od vas, ki ni bila v saj približno podobni situaciji kot mama (ne kot otrok, ampak kot mama) nima pojma od pojma! noben od nas tukaj NIMA PRAVICE SODITI!!..ampak:

avtorici teme:
tudi jaz sem bila v dokaj podobni situaciji kot ti, poročena on je pil bil je psihično in fizično nasilen. imela sva otroka skupaj. In ja, vem in te razumem vsaj približno, kako je...vem kako je biti čisto na dnu. In ja, tudi jaz sem se vrnila nazaj k njemu.
Glej jaz sem se spraševala, kako lahko otroku vzamem očeta (tudi on mi je tako prigovarjal in igral na to karto)....ampak sem prišla do sklepa, da je otroku bolje v enostarševski družini, da živi v miru, kot pa z mamo in očetom v večnem strahu, kdaj bo prišel domov, kakšne volje bo...a me bo udaril....a bo udaril otroka? tu ni debate. Odšla sem, a ni bilo konec takrat. bila so zasledovanja, zalezovanja izsiljevanja in nazadnje grožnja s smrtjo. bila je vmes policija in trajalo je kar nekaj let, da se je situacija koliko toliko umirila.

Sama globoko v sebi dobro veš, kaj moraš narediti. Nekaj te bom vprašala: Kje se vidiš čez 5, do 10 let? V kotlovnici....na psihiartičnem oddelku, na pokopališču? Zalužiš si življenje - boljše življenje! Torej, uredi zadeve zase in za hčerko! Sama veš, da nikoli ne bo bolje (nehaj si metat pesek v oči), bo lahko samo še slabše, če ostaneš tam, kjer si zdaj!




< Sporočilo je popravil mojamura -- 1.2.2012 14:47:04 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 15:54:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se zdi, da ni širine različnosti (pravil in metod). postavlja zelo striktna pravila - taka kot za sebe, tako za vse druge (odidi ali si slaba - mati, ženska). zato je tako zgodaj tudi sama odšla. in kdor ni sposoben takoj ko je možno odit, jih - khem, "ozmerja". kot bi sebe, če ne bi šla.


Sirina je v dojemanju, da ce velja za njo ni nujno, da velja za vse druge. In pravzaprav niti njena izkusnja ni prav iz prve roke, ker ni bila mati z otrokom(a), ki bi morala najti moci da odide. Njena izkusnja je pravzprav njeno neizpolnjeno pricakovanje, kaj bi moral nekdo drug (njena mati) storiti, da v njenih oceh ne bi zatajil.

in tale citat:
Tvoja pomoc v prvi vrsti je taka, da nic ne pomaga. Ce bi zmogla bi verjetno pomagala lastni materi... samo ji ocitno obtuzujoce brce ne pomagajo - eto ti praksa iz prve roke.

sama praviš da so stvari večplastne. zakaj potem tako enostranske trditve? ta pomoč mogoče ni pomagala njeni mami, bi pa komu drugemu ta način ustrezal - različni smo. ja, verjetno bi pomagala lastni materi; 


Edino enostranske in striktno postavljene zadeve razume. Pravi, da tako kot ona nastopa je prav in ucinkovito. Hoce zgolj prakso, vprasanje je - naj pokaze v praksi, kje je konkretno taksen "prakticen pristop" dal dobre rezultate.

mogoče pa mati ni hotela? tudi to je mogoče. veliko odnosov ki imajo disfunkcijo (ali je to nasilje ali kaj drugega) je simbiotičnih. vedno imata oba svoje "koristi" iz odnosa - oba nekaj dobita (to sama dobro veš, če se s tem ukvarjaš). in glede "brc", ki mami ne pomagajo - njej je pomagalo, da je odšla. torej na enih zgleda dela (na drugih pa ne). praksa torej dela, manjka pa pelin videnje "širine" različnosti metod (sem že zgoraj omenila), ker je izkusila samo eno v praksi. ni pa garancije, da bi tudi kaj drugega delovalo - lahko da mati enotavno noče odit in nobena metoda ne bi delovala.


Saj ji to skusamo dopovedat. Praksa dejansko kaze, da tovrstne "brce" ne ucinkujejo pri neposrednih zrtvah nasilja. Recimo ce povzamem tako.. so ljudje, ki niso (zaradi znacaja, tega in onega) dober "material" za zrtev. Taksni odidejo takoj ko lahko v kolikor se jih potiska v nasilno situacijo. In to je (po svoje) naredila pelin. Ampak pelin se vedno ni njena mama, ki se vedno ni zmogla oditi.

all in all, po moje ni vse skupaj tako enostavno, da bi lahko zgornja trditev (mislim citat v poševnem citiran) držala v tako enostavni obliki kot si jo napisala.


Namerno je taksna, ker karkoli drugega napisem ne sprejema. Menda ni dovolj konkretno. Sicer pa se strinjamo, da vzvodi za prepoznavanje in soocanje z nasiljem nikoli niso enostavni.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 15:57:05   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nekatere ne morejo poskrbeti ne zase, ne za svoje otroke. Nekatere zaradi nasilja, nekatere zaradi bolezni , nekatere zaradi mislion drugih vzrokov. Nekatere mame umrejo (kako si drznejo) in ne morejo poskrbeti za svoje otroke.
Tvoja pomoc v prvi vrsti je taka, da nic ne pomaga. Ce bi zmogla bi verjetno pomagala lastni materi... samo ji ocitno obtuzujoce brce ne pomagajo - eto ti praksa iz prve roke.


Ja nekatere matere so res take oz. živijo v takih razmerah, da pač postanejo takšne...iz avtoričinega pisanja pa je meni pač razvidno, da tale mamica ni takšna... ima resnično  vsega čez glavo, posebej življenja v kotlovnici, vendar  kot sem že napisala, mi osebno deluje kar močna in sposobna ženska, ki se zaveda svojih kvalitet in jih tudi rada poudari, pokaže okolici svoje nestrinjanje in tudi ne deluje kot nekdo, ki se pusti ves čas tlačiti dol, kajti če bi bila takšna,se ne bi toliko selila sem in tja, kregala s partnerjem in  okolico, poudarjala, da rabi svobodo, si poiskala službo...temveč bi čepela na mestu in prenašala udarce  iz dneva v dan brez posebnega upora.....
Žal tvoja praksa iz prve roke ni nič boljša kot teorijauser posted image ...oprosti...po moje je zato krivo to, da se ostalim postom razen svojemu  ne posvetiš preveč dobro...na to sem te že opozorila...če bi se, bi videla, da so ravno moje in bratove obtožujoče "brce" v najini  odrasli dobi materi odprle oči, da je našo domačo situacijo videla  tudi iz najinega zornega kota..Torej je vse skupaj pomagalo...bolj kot leta in leta čakanja in upanja, da se bo stvar spremenila...Z najinim odhodom sva v bistvu pomagala vsem...Nama, da sva odšla  stran v drugačne razmere, njej, da je lahko brez slabe vesti, da midva  trpiva  doma, ostala v partnerskem odnosu, ki si ga je v bistvu izbrala. In ne...zdavnaj ni več v tej "godlji" kot jo ti imenuješ...že precej let je vdova in že precej let žaluje za očetom...
Glede moje pomoči,  ki nič ne pomaga...enako bi lahko rekla za tvojo...kajti v mojem primeru se tvoj način " pomoči" (čakanje, potrpljenje, zanašanje na institucije,pritoževanje, smiljenje sami sebi..... čakanje, čakanje, čaaaakanje)... ni obnesel niti pod razno...In očitno se tudi pri avtorici ni...če bi se, ne bi bila še po desetih letih v kotlovnici v partnerskem odnosu, ki to ni in z otrokom, ki v vsej tej situaciji sploh nima otroštva v pravem pomenu besede...Kaj se ve...mogoče pa čaka in se drži kakšnega podobnega nasveta, kot si ga ti predlagala in s katerim vztrajno skušaš mene tolči po glavi...čaka na to , da bo hči odrasla in bo sebe in njo rešila pekla...
Rade volje bi se udeležila tistih delavnic v slovenski filantropiji...rada poslušam takšne stvari...in se jih v bistvu večkrat udeležim...mogoče bo kdaj tudi za to priložnost...žal imam v četrtek  v službi govorilne ure, ki pa jih bom načrtno prestavila, če mi obljubiš, da boš tam tudi ti...resnično bi te rada videla, slišala v akciji...Mogoče bi me celo pozitivno presenetila, tako kot si me že nekajkrat negativno...Posebej v primeru, če praviš,  da resnično prihajaš iz psiholoških logov...če samo pomislim, da si mogoče eden izmed strokovnjakov, ki dobijo v roke zlorabljane in izkoriščane otroke, me postane groza...Biti tako neempatičen do teh malih revežev in hkrati delati z njimi in jim svetovati user posted image ...si kdaj mogoče pomislila, da to ni delo zate?




(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 16:07:35   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

drage moje....zdaj pa mi je dvignilo pokrov. nisem brala vse sra*nja cele 3 naklamfane strani.
pa zakaj pri milem bogu morate obračunavati med sabo katera ima bolj prav etc. nobena od vas, ki ni bila v saj približno podobni situaciji kot mama (ne kot otrok, ampak kot mama) nima pojma od pojma! noben od nas tukaj NIMA PRAVICE SODITI!!..ampak:

avtorici teme:
tudi jaz sem bila v dokaj podobni situaciji kot ti, poročena on je pil bil je psihično in fizično nasilen. imela sva otroka skupaj. In ja, vem in te razumem vsaj približno, kako je...vem kako je biti čisto na dnu. In ja, tudi jaz sem se vrnila nazaj k njemu.
Glej jaz sem se spraševala, kako lahko otroku vzamem očeta (tudi on mi je tako prigovarjal in igral na to karto)....ampak sem prišla do sklepa, da je otroku bolje v enostarševski družini, da živi v miru, kot pa z mamo in očetom v večnem strahu, kdaj bo prišel domov, kakšne volje bo...a me bo udaril....a bo udaril otroka? tu ni debate. Odšla sem, a ni bilo konec takrat. bila so zasledovanja, zalezovanja izsiljevanja in nazadnje grožnja s smrtjo. bila je vmes policija in trajalo je kar nekaj let, da se je situacija koliko toliko umirila.

Sama globoko v sebi dobro veš, kaj moraš narediti. Nekaj te bom vprašala: Kje se vidiš čez 5, do 10 let? V kotlovnici....na psihiartičnem oddelku, na pokopališču? Zalužiš si življenje - boljše življenje! Torej, uredi zadeve zase in za hčerko! Sama veš, da nikoli ne bo bolje (nehaj si metat pesek v oči), bo lahko samo še slabše, če ostaneš tam, kjer si zdaj!




user posted image user posted image kje do strele si se obirala no....če bi se prej izkašljala, bi najbrž zaključili na prvi strani....user posted image Drugače pa moj  podpis in iskreno spoštovanje...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 16:32:00   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nekatere ne morejo poskrbeti ne zase, ne za svoje otroke. Nekatere zaradi nasilja, nekatere zaradi bolezni , nekatere zaradi mislion drugih vzrokov. Nekatere mame umrejo (kako si drznejo) in ne morejo poskrbeti za svoje otroke.
Tvoja pomoc v prvi vrsti je taka, da nic ne pomaga. Ce bi zmogla bi verjetno pomagala lastni materi... samo ji ocitno obtuzujoce brce ne pomagajo - eto ti praksa iz prve roke.


Ja nekatere matere so res take oz. živijo v takih razmerah, da pač postanejo takšne...iz avtoričinega pisanja pa je meni pač razvidno, da tale mamica ni takšna... ima resnično  vsega čez glavo, posebej življenja v kotlovnici, vendar  kot sem že napisala, mi osebno deluje kar močna in sposobna ženska, ki se zaveda svojih kvalitet in jih tudi rada poudari, pokaže okolici svoje nestrinjanje in tudi ne deluje kot nekdo, ki se pusti ves čas tlačiti dol, kajti če bi bila takšna,se ne bi toliko selila sem in tja, kregala s partnerjem in  okolico, poudarjala, da rabi svobodo, si poiskala službo...temveč bi čepela na mestu in prenašala udarce  iz dneva v dan brez posebnega upora.....
Žal tvoja praksa iz prve roke ni nič boljša kot teorijauser posted image ...oprosti...po moje je zato krivo to, da se ostalim postom razen svojemu  ne posvetiš preveč dobro...na to sem te že opozorila...če bi se, bi videla, da so ravno moje in bratove obtožujoče "brce" v najini  odrasli dobi materi odprle oči, da je našo domačo situacijo videla  tudi iz najinega zornega kota..Torej je vse skupaj pomagalo...bolj kot leta in leta čakanja in upanja, da se bo stvar spremenila...Z najinim odhodom sva v bistvu pomagala vsem...Nama, da sva odšla  stran v drugačne razmere, njej, da je lahko brez slabe vesti, da midva  trpiva  doma, ostala v partnerskem odnosu, ki si ga je v bistvu izbrala. In ne...zdavnaj ni več v tej "godlji" kot jo ti imenuješ...že precej let je vdova in že precej let žaluje za očetom...
Glede moje pomoči,  ki nič ne pomaga...enako bi lahko rekla za tvojo...kajti v mojem primeru se tvoj način " pomoči" (čakanje, potrpljenje, zanašanje na institucije,pritoževanje, smiljenje sami sebi..... čakanje, čakanje, čaaaakanje)... ni obnesel niti pod razno...In očitno se tudi pri avtorici ni...če bi se, ne bi bila še po deset____ih letih v kotlovnici v partnerskem odnosu, ki to ni in z otrokom, ki v vsej tej situaciji sploh nima otroštva v pravem pomenu besede...Kaj se ve...mogoče pa čaka in se drži kakšnega podobnega nasveta, kot si ga ti predlagala in s katerim vztrajno skušaš mene tolči po glavi...čaka na to , da bo hči odrasla in bo sebe in njo rešila pekla...



Razumi, da za tvojo matero to morda ni bil takšen pekel, kot se je tebi zdelo - kot pravi, danes bi storila isto, ljubila ga je, za božjo voljo!!! In razumi, da se je tega moral rešiti nihče drug, kot ti in eventuelno tvoj brat. In razumi, da je bolj ali manj od pamtiveka tako, sploh zadnjih par generacij, da otroci zmeraj bežijo iz domačega pekla z namenom ustvariti topel domek, ki je nato običajno njihovim otrokom pekel. Bojda se temu reče napredek... In razumi, končno, ko že ljudem očitaš nezmožnost empatičnosti, da z udrihanjem čez matero po dolgem in počez medtem, ko ti ta ista danes varuje otroke (v kakšnem svetu neki danes živimo, da je potreben takšen gard???) in se jim razdaja (oboje odebeljeno razumem je mišljeno v pozitivnem kontekstu), definitivno nisi vzor nikakršne empatičnosti, še manj pa obzirnosti ali spoštljivosti. In ni pošteno, ni, da takole javno, medtem ko ona bere, ponižuješ lastno mater. Nekako se mi dozdeva, da tvoje poniževanje vztraja kolikor je njena skrb za tvoje otroke pogojena s težo slabe vesti, ravno zaradi tega istega poniževanja...

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 1.2.2012 16:36:30 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 17:04:41   
pelin
[
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Razumi, da za tvojo matero to morda ni bil takšen pekel, kot se je tebi zdelo - kot pravi, danes bi storila isto, ljubila ga je, za božjo voljo!!! In razumi, da se je tega moral rešiti nihče drug, kot ti in eventuelno tvoj brat. In razumi, da je bolj ali manj od pamtiveka tako, sploh zadnjih par generacij, da otroci zmeraj bežijo iz domačega pekla z namenom ustvariti topel domek, ki je nato običajno njihovim otrokom pekel. Bojda se temu reče napredek... In razumi, končno, ko že ljudem očitaš nezmožnost empatičnosti, da z udrihanjem čez matero po dolgem in počez medtem, ko ti ta ista danes varuje otroke (v kakšnem svetu neki danes živimo, da je potreben takšen gard???) in se jim razdaja (oboje odebeljeno razumem je mišljeno v pozitivnem kontekstu), definitivno nisi vzor nikakršne empatičnosti, še manj pa obzirnosti ali spoštljivosti. In ni pošteno, ni, da takole javno, medtem ko ona bere, ponižuješ lastno mater. Nekako se mi dozdeva, da tvoje poniževanje vztraja kolikor je njena skrb za tvoje otroke pogojena s težo slabe vesti, ravno zaradi tega istega poniževanja...

user posted image user posted image Bakfark...hudo mi je, če tako razumeš vse skupaj...v bistvu matere nikjer nisem poniževala in udrihala čez njo...v bistvu je zelo zadovoljna ženska in je dandanes enakovreden član moje sedanje družine  ...kot sem že zdavnaj napisala, smo kot družina to že zdavnaj pustili za sabo...Dobro se pa spomnim, kako sva bila z bratom nesrečna v primarni družini, kar starša nekako nista opazila...V bistvu ves čas govorim to kar poudarjaš ti...pekel v družini je bil tako nevzdržen  očitno le v mojih in bratovih očeh, kar smo skupaj šele kasneje ugotovili... Mati ni imela potebe oditi iz tega odnosa in prav to dopovedujem Frodici že tri strani, ko mi ona nabija slabo vest, da sem bila tisti grdi na pol otrok in na pol odrasel, ki sem jo odkurila od doma in pustila mamo v peklu. V bistvu moja situacija ni identična s to, ki jo doživlja avtorica teme...Avtorica si želi ven...ne najde poti in volje....je nesrečna in nezadovoljna ...moja mama v bistvu ni bila nikoli takšna...
Se pa bojim, da so identični moji občutki iz otroštva z občutki te deklice, ki živi v tej " družini". Sama sem se počutila zapuščeno, osamljeno,prestrašeno....hrepenela sem po miru, po tem, da bi kdo pomislil na to, kaj jaz doživljam, na to,da si ne želim biti razpeta med dva človeka, ki sta v stalnem konfliktu in ju  imam najraje na svetu...Čakala sem na mati, da bi nekako končala to zadevo in naju z bratom v bistvu rešila stalnih konfliktov in drugih mučnih zadev...Čakala sem dolgo...dokler si nekako v dobi najstništva nisem prišla na jasno,da čakam zaman...potem sem v bistvu le čakala, da bom dovolj stara, da se rešim sama....Upam, da tej deklici ne bo treba čakati tako dolgo....

< Sporočilo je popravil pelin -- 1.2.2012 17:10:20 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 17:35:26   
khurde
pelin, bojim se, da tvoji občutki niti od daleč niso (bili) podobni občutkom tega otroka. ker je bistvena razlika v tem, ali otrok ve (čuti), da se mami ne mudi nikamor in da je v bistvu v svoji vlogi zadovoljna ali pa vidi, da mama sovraži očeta, da je mama vedno bolj nezadovoljna, da je ne sprejemajo in da si želi drugam, samo ne ve kako in kam (oz. karkoli so že razlogi, da ostaja). pri vsem tem je najslabše to, da otrok ve, da mami ni za živeti tam oz. da mama ni zadovoljna z razmerami, v katerih bivajo, ampak da trpi, da se preseli nazaj, ker meni, da je za otroka dobro. in to boli in škoduje otroku bolj kot kaj drugega. to prelaganje krivde nanj, pa čeprav je verjetno podzavestno in mama tega ne načrtuje, ampak misli, da dobro skriva oz. da hčerka ne opazi.

mojamura, ne vem kako lahko ti tako suvereno napišeš, da vse, ki se oglašajo na tej temi, teoretizirajo na pamet? če nekdo ne napiše svojih izkušenj, pač pa poda mnenje, ki temelji na le-teh, ne pomeni, da nečesa ni doživel.

čamba, razmisli dvoje... razmisli ali si bila boljša mama svoji hčeri, ko sta bili "na svojem" ali sedaj, ko sta nazaj. razmisli tudi, če želiš, da hčerka živi - ko odraste - življenje, podobno tvojemu. ker ona prevzema tvoje vzorce in njej bo taka družina normalna. njej bo normalno, da bo nezadovoljna kot mama in partnerica ter da bo trpela, ker bo mislila, da trpi za dobro otrok(a). in verjemi, da se lahko še tako smehljaš in delaš srečno, pa hči čuti, da to ni tako in da igraš. s to neiskrenostjo obenem krhaš vajin odnos in hči učiš, da se je treba delati zadovoljno, čeprav v sebi trpiš.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 18:18:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

drage moje....zdaj pa mi je dvignilo pokrov. nisem brala vse sra*nja cele 3 naklamfane strani.
pa zakaj pri milem bogu morate obračunavati med sabo katera ima bolj prav etc. nobena od vas, ki ni bila v saj približno podobni situaciji kot mama (ne kot otrok, ampak kot mama) nima pojma od pojma! noben od nas tukaj NIMA PRAVICE SODITI!!..ampak:

avtorici teme:
tudi jaz sem bila v dokaj podobni situaciji kot ti, poročena on je pil bil je psihično in fizično nasilen. imela sva otroka skupaj. In ja, vem in te razumem vsaj približno, kako je...vem kako je biti čisto na dnu. In ja, tudi jaz sem se vrnila nazaj k njemu.
Glej jaz sem se spraševala, kako lahko otroku vzamem očeta (tudi on mi je tako prigovarjal in igral na to karto)....ampak sem prišla do sklepa, da je otroku bolje v enostarševski družini, da živi v miru, kot pa z mamo in očetom v večnem strahu, kdaj bo prišel domov, kakšne volje bo...a me bo udaril....a bo udaril otroka? tu ni debate. Odšla sem, a ni bilo konec takrat. bila so zasledovanja, zalezovanja izsiljevanja in nazadnje grožnja s smrtjo. bila je vmes policija in trajalo je kar nekaj let, da se je situacija koliko toliko umirila.

Sama globoko v sebi dobro veš, kaj moraš narediti. Nekaj te bom vprašala: Kje se vidiš čez 5, do 10 let? V kotlovnici....na psihiartičnem oddelku, na pokopališču? Zalužiš si življenje - boljše življenje! Torej, uredi zadeve zase in za hčerko! Sama veš, da nikoli ne bo bolje (nehaj si metat pesek v oči), bo lahko samo še slabše, če ostaneš tam, kjer si zdaj!




user posted image user posted image kje do strele si se obirala no....če bi se prej izkašljala, bi najbrž zaključili na prvi strani....user posted image Drugače pa moj  podpis in iskreno spoštovanje...



A če bi se oglasila še na tisti stopnji, ko se je vrnila nazaj k njemu, bi bila tudi deležna tvojega spoštovanja.....?

< Sporočilo je popravil liliana -- 1.2.2012 18:19:44 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 19:43:44   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A če bi se oglasila še na tisti stopnji, ko se je vrnila nazaj k njemu, bi bila tudi deležna tvojega spoštovanja.....?

Lilijanca...je tu čutiti rahel sarkazem?user posted image No, kakor koli že....zagotovo bi jo spoštovala, če bi se iz njenega pisanja dalo razbrati, da se trudi da bi sebi in otroku omogočila miren, varen in topel dom...Če bi se videlo da išče rešitve in ne čaka, da rešitve najde kdo drug namesto nje...pa s tem ne mislim avtorico , temveč govorim na  splošno....Spoštovanje si ljudje pač ustvarimo...z delom, s prizadevnostjo, z vztrajnostjo, s poštenostjo....s pasivnostjo in neaktivnostjo pa pač težje ali sploh ne...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 20:00:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Lilijanca...je tu čutiti rahel sarkazem?user posted image No, kakor koli že....zagotovo bi jo spoštovala, če bi se iz njenega pisanja dalo razbrati, da se trudi da bi sebi in otroku omogočila miren, varen in topel dom...Če bi se videlo da išče rešitve in ne čaka, da rešitve najde kdo drug namesto nje...pa s tem ne mislim avtorico , temveč govorim na  splošno....Spoštovanje si ljudje pač ustvarimo...z delom, s prizadevnostjo, z vztrajnostjo, s poštenostjo....s pasivnostjo in neaktivnostjo pa pač težje ali sploh ne...



Saj, običajno se ženske vrnejo s svojim otrokom iz mirnega, varnega in toplega doma nazaj k nasilnemu možu......in to, kot sem razbrala jaz iz tvojega predhodnega pisanja te je najbolj motilo pri avtorici te teme in pri ostalih pasivnih babah, ki rabijo brco v rit, da se zganejo....zato sem postavila to vprašanje, ker me je zanimal tvoj odgovor....hvala vseeno.....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 20:05:17   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Saj, običajno se ženske vrnejo s svojim otrokom iz mirnega, varnega in toplega doma nazaj k nasilnemu možu......in to, kot sem razbrala jaz iz tvojega predhodnega pisanja te je najbolj motilo pri avtorici te teme in pri ostalih pasivnih babah, ki rabijo brco v rit, da se zganejo....zato sem postavila to vprašanje, ker me je zanimal tvoj odgovor....hvala vseeno.....


.??user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: vsega dovolj
1.2.2012 20:34:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se zdi, da ni širine različnosti (pravil in metod). postavlja zelo striktna pravila - taka kot za sebe, tako za vse druge (odidi ali si slaba - mati, ženska). zato je tako zgodaj tudi sama odšla. in kdor ni sposoben takoj ko je možno odit, jih - khem, "ozmerja". kot bi sebe, če ne bi šla.


Sirina je v dojemanju, da ce velja za njo ni nujno, da velja za vse druge. In pravzaprav niti njena izkusnja ni prav iz prve roke, ker ni bila mati z otrokom(a), ki bi morala najti moci da odide. Njena izkusnja je pravzprav njeno neizpolnjeno pricakovanje, kaj bi moral nekdo drug (njena mati) storiti, da v njenih oceh ne bi zatajil.



To je tudi bistvo dojemanja, da ločiš osebno izkušnjo (taksativno nizanje časovno zaporednih dejstev) od sporočila, ki ti ga je ta osebna izkušnja prinesla. Človek, ki je resnično dojel pomen svoje lastne izkušnje, ne bo nikoli rekel, naredi tako kot sem jaz, iz enostavnega razloga - ker je dojel pomen te izkušnje. Vedno bo naredil drugače, nikoli enako. Ker če bo naredil enako - se iz izkušnje enostavno ni ničesar naučil, ali drugače, ni je dojel.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?