|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Kranj
10.8.2009 18:34:37   
florita
Tudi jaz lahko samo pohvalim porodnišnico Kranj. Ob 21 mi je odtekla voda, ob 0.00 sem rodila z umetnimi popadki. Posebej bi pohvalila zdravnike , sem spoznala vse, saj sem do poroda več kot 4 teden ležala v porodnišnici Kranj, pri porodu je bil g. Raljić- super zdravnik. Tako da grem z veseljem še kdaj rodit tja.

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 401
   RE: Porodnišnica Kranj
8.9.2009 9:59:12   
Lara73
Berem tale forum in vidim, da so izkušnje zeeeelooooo različne. Sama sem rodila dvakrat v Lj. Nimam nekih posebnih pripomb, si pa samo številka. Dodatka ti niso ddali dokler se nisi motil že celega oddelka. Pač otrok ni imel sesalnega refleksa... Jih je pa takoj zanimalo, če sem kadilka in če otroku mogoče primanjkuje nikotin (pejte no na en cigaret.....). Ker drugih težav nismo imeli, je bilo še kar ok.

Zdaj stanujem v Kranju in bi šla v Kranjsko por.tudi rodit. Upam, da bo ok.

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 402
   RE: Porodnišnica Kranj
8.9.2009 10:10:59   
anita goitan
vse pohvale Kr Puser posted image user posted image user posted image
Rodila lani avgusta, vsi prijazni, vse uredu, januraja 2010 se pa spet vidimouser posted image
imam tudi osebno G v P, dr.sava rantova je res super kot ženska in kot zdravnica.

samo nekaj: sam ene se pa tud kar naprej pritožujete, men se zdi popolnoma normalno da vsi z vsem ne moremo bit zadovoljni, a..sej bouser posted image


_____________________________

Zoja, 14.08.2008

Ula, 19.01.2010

(odgovor članu Lara73)
Neposredna povezava do sporočila: 403
   RE: Porodnišnica Kranj
9.9.2009 20:14:41   
črticaa
zarad mene lah kle miljon evrov ponujajo da grem v kranj rodit pa ne bi šla






vse ok,..vse ste mele lahko porod,...sam čim pa ni kej kokr bi mogl bir-recimo medenična vstava,...jih pa boli k*** in se igrajo z življenjem in zdravjem matere in otroka,....upam da boste vse zadovoljne,....da res ne bi nobena imela negativne izkušnje pri rojstvu svojega otroka

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 404
   RE: Porodnišnica Kranj
9.9.2009 20:16:06   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan

vse pohvale Kr Puser posted image user posted image user posted image
Rodila lani avgusta, vsi prijazni, vse uredu, januraja 2010 se pa spet vidimouser posted image
imam tudi osebno G v P, dr.sava rantova je res super kot ženska in kot zdravnica.

samo nekaj: sam ene se pa tud kar naprej pritožujete, men se zdi popolnoma normalno da vsi z vsem ne moremo bit zadovoljni, a..sej bouser posted image



joj se mi je kr nasmehnl,...
a je ona drgač tud priporodih,...tko razn na željouser posted image user posted image

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 405
   RE: Porodnišnica Kranj
10.9.2009 17:01:44   
benika
a je ona drgač tud priporodih,...tko razn na željo


Če je dežurna, potem ja, je pri porodu. Na željo (seveda proti plačilu)  pa lahko dobiš le babico, ne pa tudi ginekologa.

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 406
   RE: Porodnišnica Kranj
10.9.2009 18:11:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa
dr.sava rantova je res super kot ženska in kot zdravnica.

a je ona drgač tud priporodih,...tko razn na željouser posted image user posted image


Mene je prišla obakrat pogledat še v porodno, ker sem njena pacientka, čeprav ni bila dežurna. Se mi je zdelo zelo lepo.

(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 407
   RE: Porodnišnica Kranj
11.9.2009 17:43:21   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: benika

a je ona drgač tud priporodih,...tko razn na željo


Če je dežurna, potem ja, je pri porodu. Na željo (seveda proti plačilu)  pa lahko dobiš le babico, ne pa tudi ginekologa.



kolegica je plačala G,..dela u škofji loki,..rodit je šla pa na jesenice,....pa je pšla,...in dala ne vem točn okol 250 eur

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 408
   RE: Porodnišnica Kranj
12.9.2009 11:57:29   
benika
kolegica je plačala G,..dela u škofji loki,..rodit je šla pa na jesenice,....pa je pšla,...in dala ne vem točn okol 250 eur


Govorim o dr. Rantovi in o KR porodnišnici, luba duša. user posted image V KR ni možnosti, da se zmeniš za prisotnost točno določenega G proti plačilu (razen seveda če se zmeniš na prijateljski bazi).

< Sporočilo je popravil benika -- 12.9.2009 11:58:30 >

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 409
   RE: Porodnišnica Kranj
14.9.2009 14:50:51   
dreja79
Prvič sem rodila v Kranju 2003 in imam samo dobre stvari za povedat.

Čeprav je vse skupaj dolgo trajalo, nisem imela slabih izkušenj, ne na oddelku pred porodom, ne v porodni, kjer gre zahvala babci Maji Triplat in Jerneji Gortnar. Res pa je, da tud sama nisem bla zatežena in sem sledila navodilom babic. Zaupala sem jim na celi črti.
Kasneje na oddelku, mi je šla pa sam ena na živce, ki je bila takrat pri meni v nočni izmeni in sicer tako kot je že prej ena napisala, črne, dolge, skravžlane lase user posted image . Ampak, ker sem pač rodila prvič in sem bila bilj ranljiva po porodu, sem bila tiho.

Danes imam še 14 dni do PDP-ja, živim v LJ in grem zopet rodit v KR. Zakaj? Zaradi pozitivne prve izkušnje in zaradi možnosti EA.

Drugače pa, ko sem brala tale forum me je mrazilo in moram priznat, da jest kaj takega še nisem slišala za KR porodnišnico. Upam, da me tudi sedaj čaka podobna pozitivna izkušnja. Se pa te stvari dogajajo čisto v vseh porodnišnicah.
Npr. Zadnč sem šla samo v LJ prodnišnico po nalepke, ki sem jih potrebovala za abdominalno dekompresijo, me je že vratar na vratih odbijal, prav negativen odnos je imel. Še moj 6 let star sin mi je reku, da tale pa glih ni bil prav preveč prijazenuser posted image  in to brez, da bi jest kaj naglas kometirala, kaj sem si mislna o tem vratarju. Torej mi je vse jasnouser posted image user posted image .
Kar se pa tiče zastarelosti, pa kaj čmo. Povsod je kriza z denarjem, prvič mi pa ni manjkalo nič, ne vložkov, ne brisač in tudi spalnih srajc ne.
Resnično upam, da bo sedaj tudi tako!

Aja, pa še to! Mi je pa popolnoma jasno, če se bo kaj zakompliciralo, da me bodo transportirali v LJ. Pač LJ je največja porodnišnica z bolj sodobno opremo in verjetno tudi z več usposobljenega kadra za take primere.

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 410
   RE: Porodnišnica Kranj
18.9.2009 17:27:48   
Ploha
Lahko se zgodi, da zmanjka recimo brisač, to pa res ni ne vem kaj za kritizirat,..ko sem bila v Kr porodnišnici po porodu, mi je pač sestra prijazno povedala, da ji je zmanjkalo brisač, da jo lahko šele naslednji dan dobim...ja OK ni panike in sem svoji mami pač naročila, da mi prinese eno bisačo. Zadeva rešena.

(odgovor članu dreja79)
Neposredna povezava do sporočila: 411
   RE: Porodnišnica Kranj
19.9.2009 11:26:31   
anita goitan
tudi ginekologa si lahko izbereš v Kr in seveda plačaš 200€ (poglej spletno stran in cenik http://www.bolnisnica-kranj.si/index.php?page=datoteke&subpage_id=22)

_____________________________

Zoja, 14.08.2008

Ula, 19.01.2010

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 412
   RE: Porodnišnica Kranj
19.9.2009 11:55:51   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan

tudi ginekologa si lahko izbereš v Kr in seveda plačaš 200€ (poglej spletno stran in cenik http://www.bolnisnica-kranj.si/index.php?page=datoteke&subpage_id=22)


No, to je novo od 15. septembra dalje. Prej to ni bilo mogoče.

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 413
   RE: Porodnišnica Kranj
9.10.2009 16:47:50   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Lara73

Berem tale forum in vidim, da so izkušnje zeeeelooooo različne. Sama sem rodila dvakrat v Lj. Nimam nekih posebnih pripomb, si pa samo številka. Dodatka ti niso ddali dokler se nisi motil že celega oddelka. Pač otrok ni imel sesalnega refleksa... Jih je pa takoj zanimalo, če sem kadilka in če otroku mogoče primanjkuje nikotin (pejte no na en cigaret.....). Ker drugih težav nismo imeli, je bilo še kar ok.

Zdaj stanujem v Kranju in bi šla v Kranjsko por.tudi rodit. Upam, da bo ok.


No to jih v Kranju tudi, mene so tudi to vprašale. Soa rekle,d a je otrok tak kot bi bil od nečesa odvisen. Tako da tu so si precej podobni očitno. Mogoče so v isto šolo hodile, sošolke mogoče, kaj pa veš.

(odgovor članu Lara73)
Neposredna povezava do sporočila: 414
   RE: Porodnišnica Kranj
30.10.2009 20:36:50   
tassika
Evo mojo zgodbo če katero zanima, če pa ne me pa preskočiteuser posted image

Kot veste sem se 22.10. zjutraj spakirala v KR porodnišnico na zunanji obrat moje pikice, ker je še vedno sedela na ritki, tam me je sprejela prijazna babica, mi vse razložila, priklopila na ctg in kasneje po izpolnitvi gore papirjev peljala na oddelek. Tam sem prišla v sobo, kjer sta bili še dve mladi mamici, ena je šla sicer že v petek domov, ampak sva s cimro takoj dobili novo in tako je bila naša soba polna čvek starih od 23 - 30 let, potem veste da mi ni bilo dolgčas. No vglavnem da grem naprej, takoj sem dobila hormonski obliž, po katerem me je bolela glava, se je dalo zdržat, in pa bila sem blazno zaspana, malo od nizkega pritiska, malo od zdravil in malo od vremena, namreč deževalo je cel dan. Potem sem imela pa še tabletke, ki sem jih jemala na 6 ur (12,18,24,6) in tako do ponedeljka zjutraj, ko sem šla na obrat, spet sem prišla dol v porodni oddelek, najprej ctg, potem kanal v roko, kjer sem dobila 3 zdravila, zapomnila sem si samo apaurin in pa da se mi je malo vrtelo, potem je prišel zdravnik, pogledal z uz kje je glavica, kje noge, prijel in začel obračat, ker je moja biba malo trmasta se je moral kar potrudit in vmes malo nehat in še enkrat, drugič je uspelo, spomnim se pa vmes, da je govoril, Nataša dihajte, jaz pa njemu nazaj, saj diham, pa on meni čez usta ne nos. Zgleda da sem od malo bolečine res začela zadrževat dih. No pa se je vse srečno končalo, potem so me spet dali na ctg in odpeljali na oddelek, dve urci sem malo bolj ležala, potem pa sem že lahko šetkala okoli, jesti sem mogla v stoje, da bi biba čimhitreje se vsidrala z glavico dol, sicer pa itak ne bi mogla sedeti, ker kljub vsemu je fizični poseg in me še danes boli trebuh, tam kjer je pač pritiskal.
No in to je moja zgodba, če bi se še enkrat odločala, bi se sigurno odločila za KR, so izredno ustrežljivi, prijazni in vedno tam ko jih potrebuješ, v 6 dneh nisem dobila nobene sitne sestre, vedno so bile nasmejane,... urnik je bil pa itak natrpan, tako, da sploh ne vem kdaj je ta čas minil. Pohvala gre tudi kuharicam, saj je bila hrana odlična, okusna in predvsem niso bile male porcije, sem se zredila 800g v 6 dnehuser posted image .
S tem, da smo imeli še sonček vsak dan, medtem, ko ste se v LJ kopali v megli, če bi mi bil KR bližje in če mojega naštimam me mika, da bi šla tja še rodit.

Aja obrat mi je delal dr.Gregorač.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 415
   RE: Porodnišnica Kranj
14.11.2009 14:00:25   
Mariposy
Super je slišati take zgodbe ki so pozitivno naravnane in imajo zadovolen "konec", tako za zdravnike kot za nosečke.Če ima še kakšna punca kakšno mnenje o kranjski porodnišnici bi bila zelo vesela


_____________________________

Ne ljubi nekoga ki je POPOLN, ljubi nekoga ki ni in ga naredi POPOLNEGA s svojo ljubeznijo!

(odgovor članu janč)
Neposredna povezava do sporočila: 416
   RE: Porodnišnica Kranj
16.11.2009 15:03:20   
mayuri
IZVIRNO SPOROČILO: Mariposy

Super je slišati take zgodbe ki so pozitivno naravnane in imajo zadovolen "konec", tako za zdravnike kot za nosečke.Če ima še kakšna punca kakšno mnenje o kranjski porodnišnici bi bila zelo vesela



Pred tremi meseci sem tudi jaz rodila v kranjski porodnišnici. Po nasvetu moje ginekologinje sem razmišljala, da bi rodila v jeseniški porodnišnici, ampak sem si zaradi bližine kranjske premislila in bila zelo, zelo zadovoljna. Vse je potekalo gladko, babice v porodni sobi ter sestre na oddelku so bile neverjetno prijazne in ustrežljive. V prvih dneh sem imela kar nekaj težav z bolečimi šivi in ogromno oteklino, pa so mi večkrat na dan prinesle ledene obkladke, me takoj po porodu spremljale na stranišče, pomagale pristavljati dojenčka, ker se nikakor nisva ujela pri dojenju...predvsem sem hvaležna sestri, ki mi ga je pomagala pristavljati, me tolažila, da se bova slej ko prej naučila in podobno. Skratka sama sem bila zelo pozitivno presenečena nad vsem in bom šla z veseljem še kdaj tja rodit.

(odgovor članu Mariposy)
Neposredna povezava do sporočila: 417
   RE: Porodnišnica Kranj
1.12.2009 10:49:56   
jakipaki83
Tudi moja izkušnja v kranjski porodnišnici je dobra. Rodila sem 31.8. in mislim, da se od takrat prijaznost sester ni zmanjšala user posted image . Moj porod je bil sicer malo daljši, ampak ob podpori super babice Nade in ostalih, ki so spremljele dogajanje je vse potekalo super. Tudi glede bivanja na oddelku imam same pohvale. V 3 dneh nisem naletela na sitno ali neprijazno sestro ali zdravnico. Vse so bile prijazne, celo ponoči, ko sem imela neka vprašanja in prošnje bile super prijazne in odgovorile na vse. Je bilo pa očitno, da imajo ogromno dela. Vse sestre tam res delajo non stop. Tako da jim velja še večja pohvala, ker so kljub obilici dela prijazne in se posvetijo vsakemu (še tako neumnemu) vprašanju.
Skratka priporočam kranjsko porodnišnico! Če nameravate roditi tam, le brez strahu user posted image .

(odgovor članu mayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 418
   RE: Porodnišnica Kranj
19.12.2009 12:55:13   
sassy0
Pozdravljene,

tudi sama imam čisto sveže izkušnje s porodnišnico Kranj. Rodila sem 5.12. in to drugega otročka, prvega v Lj in lahko vam povem iz prve roke, da sem veliko bolj zadovoljna s porodnišnico Kranj. Vsi skupaj so veliko bolj prijazni in dostopni kot v Lj imajo več časa, ker je manj porodnic in se ti dejansko lahko posvetijo. V porodni sem bila tisti dan edina, tako, da sem imela na razpolago kar dve babici in porodničarja-sicer je vse šlo ekspresno hitro, ampak so se vsi zelo potrudili. Veliko bolj kot v Lj. Tam sem babico videla samo dvakrat v cca 5ih urah, zašili so me šele po eni uri čakanja, porodnicarka pa je bila tako groba, da sem na tisti mizi skakala kot na žerjavici. Tu mi je porodničar dal še eno inekcijo, ker mi prva ni prijela povsod kjer je bilo za šivat.
Sestre na odelku pa skoraj preveč prijazne user posted image  Tudi glede dojenja so ponujale pomoč, čeprav sem bila drugorodka ( v Lj v prvo ni nihče nič povedal ali se ponudil, ko sem enkrat klicala za pristavit, je bil odnos oh pa saj to je čisto nekaj naravega). Tudi za karkoli dobit (novo haljo, vložke, tablete proti bolečinam,...) ni nikoli bilo problema, tudi ob 1ih zjutraj. O otročku sem dobila čisto vse informacije takoj-bil je nedonošenček, v Lj ni nihče nič povedal do odpusta-sem se še na tisti dan tresla ali greva domov ali ne. Ko si kaj vprašal je bil odgovor-bo povedal ta in ta, ta se je pa potem spet zgovarjal na nekoga drugega.

Je pa dejstvo, da nobena porodnišnica ni hotel in so določene stvari, ki so take kot so. Mi je pa samo žal, da nisem že prvega otročka šla rodit v Kr, bi najbrž imela za sabo še lepšo porodno izkušnjo.

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 419
   RE: Porodnišnica Kranj
20.12.2009 21:54:06   
črticaa

berem vaše pozitivne izkušnje user posted image user posted image user posted image jupi bravo za vas,....
ampak še vedno mi ni žal da sem šla na Jesenice in bom šla tudi v drugo,......pa čeprav imam do Kranjske porodničnice 50 metrov,........
jaz sem zelo vesela za vas,..da ste vi in predvsem vaši otročički zdravi,........

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 420
   RE: Porodnišnica Kranj
2.1.2010 17:13:39   
minimee
jest sm prvega otroka rodila v kranju in se za naslednjega ne bi več odločila. po 20urah umetnih popadkov so mi pol nardil carski rez,s tem da so mi otroka odpeljal, pa ko sem vprašala,kako je z njim, kaj je (nisem vedela spola) mi ni hotel nihče nič povedat. Obupen odnos imajo!!!
Zdej imam rok čez 7 tednov in sem si izbrala porodnišnico jesenice, kjer zadnje čase slišim same pohvale, gotovo bom šla z epiduralno,in upam da bo vsaj mal bol,k v kranju.Sej slabš bi blo že težko...

(odgovor članu janč)
Neposredna povezava do sporočila: 421
   RE: Porodnišnica Kranj
23.1.2010 13:28:19   
quellle
user posted image user posted image user posted image user posted image Vse pohvale porodnišnici Kranj.
Vsi s katerim sem imela opravka so bili prijazni, uslužni... skratka od ležanja na oddelku, kjer so sestre vrhunske, od babic in zdravnika pri porodu, ki so mi bili v veliko pomoč in oporo, od sester in osebja na otročnicah, res vrhunsko.
Posebej pa bi ispostavila in pohvalila sestro Milko M. na oddelkuuser posted image , ginekologa dr. Reljićauser posted image , babico Majdo Jelovčanuser posted image .

Skratka če bom še kdaj rodila želim roditi v Kranju.

(odgovor članu minimee)
Neposredna povezava do sporočila: 422
   RE: Porodnišnica Kranj
29.1.2010 12:46:40   
picola1
Tut jst sem prvič rodila v Kranju in imam čudovito izkušnjo. Kot je ena napisala-sestre so že skoraj preveč prijazne...user posted image Pa tut ostali-od pediatrov, babic in porodničarjev v porodni sobi pa do sester in čistilk (uspela sem celo na hitro spoznat fizioterapevtko, ki nas je poučila o vstajanju in vajah za medenično dno in je bla isto ful prijazna). Skratka zelo sem bila zadovoljna in bi šla sigurno še enkrat rodit tja, samo na žalost tokrat ne bo šlo, ker se je zadeva zakomplicirala in bom morala žal rodit v Ljubljani.user posted image

(odgovor članu quellle)
Neposredna povezava do sporočila: 423
   RE: Porodnišnica Kranj
2.2.2010 20:48:50   
JanaB
Tudi jaz vedno bolj razmišljam, da bi šla rodit v Kranj, no predvsem zaradi 24 urne razpoložljivosti EA. Ali katera ve kam lahko pokličem, da bi se dogovorila za porod pri njih. Hvala za pomoč.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 424
   RE: Porodnišnica Kranj
11.2.2010 17:46:29   
Anonimen
janaB: za EA v Kranju moraš baje prit od 36. tedna naprej na en setanek. Prideš pa lahko vsak dan med tednom dopoldne od 8h-10h kar v porodnišnico in greš do vratarja in poveš zakaj si prišla, pa te potem napoti naprej-tako so nam v MŠ povedali.

(odgovor članu JanaB)
  Neposredna povezava do sporočila: 425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?