|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 9:02:00   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Radenska_

Jaz kupim O in N teste na ebayu, ma po 100 komadov za smešen denar.

Jaz jih delam dvakrat na dan, zjutri in zvečer. Ker v pol dneva se marsikaj spremeni (npr zjutri je pozitiven, popoldne pa črtice druge ploh ni več).


Saj jaz bom samo en mesec ( naslednji ) nardila te O teste, da vidim, če imam prav kdaj bi naj bila O ..
Samo, kaj naj bi pa to potem pomenilo, če zjutraj je črtica popoldne pa ni, če naj bi O trajala vsaj 48 ur .. pa npr, da ti zvečer ( prejšnji dan ) ni pokazalo črtice user posted image
U se že vidm k bom mela polno vprašanj user posted image user posted image Kva ste ga nasrkale user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   [Brisano sporočilo]
21.8.2015 11:24:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Radenska_)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   [Brisano sporočilo]
21.8.2015 11:34:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Janchek81)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 11:40:10   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: LadyJen

Janchek81, kolikor je meni znano, se ovulacija zgodi 12-16 dni pred M, povprečno pač človek reče 14 dni pred M. Torej, če imaš ''šolske'' redne 28 dnevne cikle, potem je to na 14. dan oz. v sredini cikla. Jaz opažam, če prav zaznam, kdaj imam O, da jo imam enih 15-16 dni pred M, kar v mojih (trenutno) 40-41 dnevnih ciklih pomeni okoli 25. dne od prvega dne M. Kar se tudi sklada z O testi oz. z mojim počutjem v tem času. Če sem prav zastopila, ovulacija je trenutek, ki se zgodi, ko jajček ''pade ven'' iz folikla (tako nekako). Ko se to zgodi, je čas za oploditev od 12-24 ur od ovulacije. Ker spermički lahko ''čakajo'' tudi do 5 dni, se pač reče, da si ploden toliko dni, drugače pa imaš dejansko možnost zanositve teh 12 ur (če učim tukaj ''krivo vero'', naj me kdo popravi). In ko se oploditev zgodi (ali pa ne), traja 12-16 dni, da se jajček vgnezdi v maternici ali pa se zgodi M. Tako sem jaz vso štorijo zastopila.



Kriva vera je sam ta, da se spermiji ne zadržijo tok časa user posted image Meni je rekla G, da največ do 3 dni ... user posted image
No sej bom naslednji mesec naredila O teste s pričetkom 12. dan od ZM ... pa delala zjutraj pa zvečer do 16. dneva ... pa da vidmo kva se z mano dogaja user posted image Glede na to, da imam ciklusa nekje med 25. in 30. dnem user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   [Brisano sporočilo]
21.8.2015 11:45:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Janchek81)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 11:54:45   
Janchek81
Ooo ja .. sej zato se jim pa reče, da so zmagovalci user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 12:20:25   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LadyJen

Janchek81, kolikor je meni znano, se ovulacija zgodi 12-16 dni pred M, povprečno pač človek reče 14 dni pred M. Torej, če imaš ''šolske'' redne 28 dnevne cikle, potem je to na 14. dan oz. v sredini cikla. Jaz opažam, če prav zaznam, kdaj imam O, da jo imam enih 15-16 dni pred M, kar v mojih (trenutno) 40-41 dnevnih ciklih pomeni okoli 25. dne od prvega dne M. Kar se tudi sklada z O testi oz. z mojim počutjem v tem času. Če sem prav zastopila, ovulacija je trenutek, ki se zgodi, ko jajček ''pade ven'' iz folikla (tako nekako). Ko se to zgodi, je čas za oploditev od 12-24 ur od ovulacije. Ker spermički lahko ''čakajo'' tudi do 5 dni, se pač reče, da si ploden toliko dni, drugače pa imaš dejansko možnost zanositve teh 12 ur (če učim tukaj ''krivo vero'', naj me kdo popravi). In ko se oploditev zgodi (ali pa ne), traja 12-16 dni, da se jajček vgnezdi v maternici ali pa se zgodi M. Tako sem jaz vso štorijo zastopila.




Jaz tudi razumem tako - zato smo plodne do največ 5 dni pred in največ 24 ur po ovulaciji. Pa če prišteješ še, da je O 12-16 dni pred M in da lahko to gledaš samo za nazaj, se ti kmalu zmeša, ker se potencialni plodni dnevi razvlečejo na polovico cikla... Torej: user posted image se potrudit vsak drugi dan in nimaš kaj zgrešit.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 12:30:16   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: LadyJen

Janchek81, kolikor je meni znano, se ovulacija zgodi 12-16 dni pred M, povprečno pač človek reče 14 dni pred M. Torej, če imaš ''šolske'' redne 28 dnevne cikle, potem je to na 14. dan oz. v sredini cikla. Jaz opažam, če prav zaznam, kdaj imam O, da jo imam enih 15-16 dni pred M, kar v mojih (trenutno) 40-41 dnevnih ciklih pomeni okoli 25. dne od prvega dne M. Kar se tudi sklada z O testi oz. z mojim počutjem v tem času. Če sem prav zastopila, ovulacija je trenutek, ki se zgodi, ko jajček ''pade ven'' iz folikla (tako nekako). Ko se to zgodi, je čas za oploditev od 12-24 ur od ovulacije. Ker spermički lahko ''čakajo'' tudi do 5 dni, se pač reče, da si ploden toliko dni, drugače pa imaš dejansko možnost zanositve teh 12 ur (če učim tukaj ''krivo vero'', naj me kdo popravi). In ko se oploditev zgodi (ali pa ne), traja 12-16 dni, da se jajček vgnezdi v maternici ali pa se zgodi M. Tako sem jaz vso štorijo zastopila.




Jaz tudi razumem tako - zato smo plodne do največ 5 dni pred in največ 24 ur po ovulaciji. Pa če prišteješ še, da je O 12-16 dni pred M in da lahko to gledaš samo za nazaj, se ti kmalu zmeša, ker se potencialni plodni dnevi razvlečejo na polovico cikla... Torej: user posted image se potrudit vsak drugi dan in nimaš kaj zgrešit.


Midva sva prejšn mesec sexala vsak dan user posted image pa nisva nič 'pridelala' user posted image Ta mesec je mene 2 dni zaporedoma buča bolela + moj je delal 14 ur na dan, tko, da nama nikakor ni blo so sexa - vsaj zase lahko to rečem...
Ampak zanimivo je to, da sva vedno vsak dan sexala, res nisva sfalila dneva brez sexa, zdej sva pa maybe zamudila O dneve .. no pa nič zato, bom O teste delala bolj iz firbca, da resnično vem a so to znaki moje O ali ne user posted image
Pa vsakodnevni sex ni bil zato, ker pač je dobr sexat, če želiš imet otroka, ampak zato, ker nama je pasal .. se probava čim manj obremenjevat in sexat NUJNO - sm mnenja, da raje ne sexam, kot da bi MORALA user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 12:45:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: LadyJen

Janchek81, kolikor je meni znano, se ovulacija zgodi 12-16 dni pred M, povprečno pač človek reče 14 dni pred M. Torej, če imaš ''šolske'' redne 28 dnevne cikle, potem je to na 14. dan oz. v sredini cikla. Jaz opažam, če prav zaznam, kdaj imam O, da jo imam enih 15-16 dni pred M, kar v mojih (trenutno) 40-41 dnevnih ciklih pomeni okoli 25. dne od prvega dne M. Kar se tudi sklada z O testi oz. z mojim počutjem v tem času. Če sem prav zastopila, ovulacija je trenutek, ki se zgodi, ko jajček ''pade ven'' iz folikla (tako nekako). Ko se to zgodi, je čas za oploditev od 12-24 ur od ovulacije. Ker spermički lahko ''čakajo'' tudi do 5 dni, se pač reče, da si ploden toliko dni, drugače pa imaš dejansko možnost zanositve teh 12 ur (če učim tukaj ''krivo vero'', naj me kdo popravi). In ko se oploditev zgodi (ali pa ne), traja 12-16 dni, da se jajček vgnezdi v maternici ali pa se zgodi M. Tako sem jaz vso štorijo zastopila.




Jaz tudi razumem tako - zato smo plodne do največ 5 dni pred in največ 24 ur po ovulaciji. Pa če prišteješ še, da je O 12-16 dni pred M in da lahko to gledaš samo za nazaj, se ti kmalu zmeša, ker se potencialni plodni dnevi razvlečejo na polovico cikla... Torej: user posted image se potrudit vsak drugi dan in nimaš kaj zgrešit.


Midva sva prejšn mesec sexala vsak dan user posted image pa nisva nič 'pridelala' user posted image Ta mesec je mene 2 dni zaporedoma buča bolela + moj je delal 14 ur na dan, tko, da nama nikakor ni blo so sexa - vsaj zase lahko to rečem...
Ampak zanimivo je to, da sva vedno vsak dan sexala, res nisva sfalila dneva brez sexa, zdej sva pa maybe zamudila O dneve .. no pa nič zato, bom O teste delala bolj iz firbca, da resnično vem a so to znaki moje O ali ne user posted image
Pa vsakodnevni sex ni bil zato, ker pač je dobr sexat, če želiš imet otroka, ampak zato, ker nama je pasal .. se probava čim manj obremenjevat in sexat NUJNO - sm mnenja, da raje ne sexam, kot da bi MORALA user posted image



Se zelo zelo močno strinjam. Uspeh na cikel je pa itak okrog 30%, tudi če trofneš O, tako da se nimaš kaj sekirat. Tudi jaz sem delala teste iz firbca, ko nama dobre pol leta ni uspelo. Nasvet - preden pričakuješ O, jih delaj 2x dnevno, tisti vrh LH, ki ga zaznajo, lahko traja samo 12 ur. Srečno user posted image

(odgovor članu Janchek81)
  Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 12:47:46   
Janchek81
Zjutraj mi ni problem narest test, ker je urin ubistvu skoraj celo noč v meni .. ampak glede na to, da res velik pijem čez dan je velika verjetnost, da bo zvečer urin bolj razredčen in ne bo zaznalo hormona ... tukej me mal skrbi ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 13:47:36   
PupaOdA
No, pravilo naj bi bilo da je od O do M nekje med 12-16 dni, tako kot si napisala LadyJen.

No kot zanimivost pa sem nekje prebrala, da so leta nazaj (v času naših dedkov ali celo pradedkov..) preživele tudi do 7 dni, kar pa je v današnjem tempu nemogoče in preživijo kot so povedale do 5 dni user posted image - hehe nič čudnega potem, da so bile tako številne družine user posted image

Jaz pa sem glede na merjenje temperature, opazovanje sluzi in zapisovanje simptomov ugotovila, da je mogoče, da imam od O do M samo 10 dni, kar pa naj bi bilo ravno še do časa, da se vgnezdi (ali pa tudi ne) user posted image
Zato sem se zdaj odločila tudi za O teste, da bom res 100% če je tako pozno O, ker pomojem je lahko tudi to problem...Imate kakšne izkušnje? Predlog?

Radenska kakšne izkušnje imaš s kupovanjem prek ebaya? pride vse kot mora? Aja pa me zanima če pride v diskretni škatli al na veliko piše kaj je notri?user posted image



(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 17:36:40   
Neli_31

IZVIRNO SPOROČILO: PupaOdA



Radenska kakšne izkušnje imaš s kupovanjem prek ebaya? pride vse kot mora? Aja pa me zanima če pride v diskretni škatli al na veliko piše kaj je notri?user posted image





Jaz mam same + izkušnje s kupovanjem prek e baya in ja vse pride zapakirano tako da nihče ne ve kaj je notriuser posted image
user posted image

(odgovor članu PupaOdA)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 20:06:37   
Radenska_
Enao kot neli ;)

Pri ovulacijskih nima koncentracija urina nobene veze, vsaj pri meni ne.

Jih je pa pametno delat 2x na dan ravno zato ja, ker zjutri lahko še ni pozitivno, popoldne pa je, in ko zjutrja pset delaš, črte recimo sploh več ni, ali pa je ful rahla, ti pa misliš da še ni bilo LH vrha....

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
21.8.2015 23:25:07   
aspera
Držim pesti za vse, ki čakate na plusek, sploh pa za Radensko in Sitko malo, ker se "poznamo" še iz časov, ko smo skupaj šle skozi IUI-je in IVF-je in se borile user posted image . Naj vama čim prej rata user posted image .
Meni je uspelo takrat v prvem postopku IVF v Ljubljani, ampak žal sem imela potem SS v 10.tednu, potem sva si pa vzela malo pavze in šla potem v Maribor v drugi postopek in nama je spet uspelo, tokrat bolj uspešno, imam PDP čez dober mesec user posted image .

(odgovor članu sitka mala)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
22.8.2015 10:09:24   
SRCE
Živjo!!

Ker se pogovarjate okol ovulacije...kako pa je če imaš dva dni prej rjavi izcedek potem pa šele "tardečo"? Kdaj je potem prvi dam menstruacije?Ko je prav kri??

lp

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
22.8.2015 12:47:45   
PupaOdA
SRCE jaz bi rekla da je menstruacija mejnik. Izcedek pa neka vmesna krvavitev recimo...

(odgovor članu SRCE)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 7:21:12   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: SRCE

Živjo!!

Ker se pogovarjate okol ovulacije...kako pa je če imaš dva dni prej rjavi izcedek potem pa šele "tardečo"? Kdaj je potem prvi dam menstruacije?Ko je prav kri??

lp


Zacetek M je ko se ulije tardeca. Ta rjav izcedek je le predpriprava. Jaz sem ga vcasih imela do 5 dni prej.

(odgovor članu SRCE)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   [Brisano sporočilo]
23.8.2015 9:34:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MauMow)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 12:41:07   
Neli_31
LadyJen, brez skrbi, še je upanje user posted image , jaz sem noseča že skoraj 5 tednov pa razen izostanka nimam enega znaka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 12:47:14   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: LadyJen

Čist nč nosečkasto se ne počutim. user posted image Še dva dni, čeprav ves optimizem je šel papa...


Nic ne obupaj. Ko sem jaz zdej nazadnje zanosila bi dala roko v ogenj da nisem. Se moj rdec izcedek sem dobila za en dan. No pol pa +. In znakov ni blo do 5 tedna pol pa nore slabosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 15:31:47   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: LadyJen

Čist nč nosečkasto se ne počutim. user posted image Še dva dni, čeprav ves optimizem je šel papa...


Prosim ne obupaj. Pri meni se je šele po 1 tednu pojavil prvi znak...in še to mi ni bilo nič slabo, samo vsa hrana mi je bila kisla...nič nisem spravila vase.

Dokler ne priteče user posted image ni nič izgubljenega.

Držim pesti user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 18:43:21   
Mayche
Pozdravljene punce!

Forum prebiram že dooolgo časa, ker pa se z mojim dragim že nekaj časa trudiva na otročku, sem se odločila, da še kaj napišem.

Skratka, tudi jaz sem v pričakovanju user posted image in ker sem zelooo neučakana upam, da bom s tem, ko bom malce aktivna tukaj, lažje čakala dan D :)

Imam zelo neredne menstruacijske cikluse in sicer mi traja dolžina od 30 pa do 45 dni, včasih pa celo več. Posledično zelo težko določim O. V začetku leta sem zato redno hodila h ginekologu, ki mi je preko ultrazvoka spremljal kdaj imam ovulacijo. No meseca marca sva dočakala prvi user posted image , vendar se je zadeva kmalu, že v prvih dneh, končala s spontanim splavom user posted image .

Na podlagi ugotovitev ginekologa, ter na podlagi spremljanja nožnične sluzi, sem sklepala, da imam plodne dni med 10. in 15.08. In sva bila z dragim vse dni pridna user posted image .

Že dober teden se počutim zelooo utrujeno, bolijo me prsi - cele (bradavice nič). Prav tako vsake toliko čutim, da mi je ful vroče, naslednji trenutek pa me zebe, da dobim kurjo kožo. Vsemu temu nisem polagala velike teže, dokler nisem v četrtek, 20.08., ko sem se obrisala po lulanju, zagledala na papirju nežno rožnat izcedek, kar bi lahko bila vgnezditvena krvavitev - mislim, da se ujema glede na predvideno O, prav tako sem jo imela marca in je bilo enako. No, in sem tako začela upati, da morda pa je le uspelo.

Ker sem zelooo neučakana, sem danes popoldan nardila test Baby Check mini, ki mi je pokazal res zelooooo rahlooo črtico, tako, da je bila komaj opazna. Zavedam se, da sem test delala prehitro. Mislim, da bi glede na predvideno O, morala počakati vsaj nekje do četrtka...

In še nekaj me skrbi. Danes zjutraj sem opazila, da so me prsi nehale boleti. Pomislila sem, da spet ne bo nič. Vmes sem nardila test, no, malo prej pa sem opazila, da so me prsi spet začele boleti. Je imela katera podobno izkušnjo?

Upam, da mi bo uspelo potrpeti do četrtka... Sicer nisem niti ziher ali je to pravi dan, ali naj še počakam - glede na moje neredne M user posted image

Veliko sreče vsem, ki še čakate na težko pričakovani user posted image user posted image





(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   [Brisano sporočilo]
23.8.2015 19:04:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mayche)
  Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 19:22:51   
Sofie

LadyJen ni nujno da ti test takoj pokaže nosečnost. Pri enih hormon bolj počasi narašča. Sem nekaj dni nazaj govorila z dvema prijateljicama, eni je test šele po 2 tednih zamude pokazal +, drugi po 10 dnevih.

Te pa čisto razumem, da ti razpoloženje niha. Tudi meni je ko sem čakala na plusek. Kdaj naj ne bi prišla M?

Drži seuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: II pričakujemo avgusta 2015
23.8.2015 19:43:08   
Mayche
Joj, LadyJen, iz tvojih ust v božja ušesa user posted image . Skrbi me, ker je danes ta črtica bila tak fejst rahla, da nekako ne upam verjet, da je to to. Nekak se ne upam preveč veselit, dokler enkrat ne ugledam močne črtice... Joj, pobralo me bo user posted image Sploh ne vem, kaj naj si mislim...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?