|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJ 2022
8.3.2022 11:33:33   
Frkla
Omg jaaaa, tud nam je včeraj rekla da to porajanje glavice lah traja 2-3 ure. Sem tud js kr na debelo pogoltnla. To, da ne bi hitela v porodnišnico pa upam, da bom uspela uresničit, da me ne bo kaka panika potem :D
Lotty, to je to dihanje, na začetku popadka globoki vdihi skozi nos v trebuh pa potem izdih skozi usta, lahko tudi na glas, ko se pa intenziteta viša pa potem kratki vdihi skozi nos v prsni koš pa kratki izdihi skozi usta, na koncu pa spet isto kot na začetku? Imaš še kak nasvet? :) Mamo me to! Do maja bomo čist prpravlene ;) Hope, zdej bova mele čas dihat doma ;) Poročaj še o kakih highlitsih s srečanj :)
Haha, Lotty, meni je tud ta šiiiiit zadnje čase precej blizu, ko pomislim...user posted image Samo uradnih 8 tednov mi je še ostalo. Hecno je ko mi je tak razburljivo pa hkrati strašljivo. Na koncu misli samo šiiiit povzame situacijo ;D

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: MAJ 2022
8.3.2022 12:23:43   
Hope90
Lotty, pa so ti pri splavu sprožili popadke? 
Zanimiva mi je bila tudi razlaga naravnih in umetnih popadkov. Kako ima pri naravnih otrok možnost počitka vmes, pri umetnih pa gre za konstantno krčenje in se tudi baby prej zmatra oz pride do stresnega odziva pri njem... Sama tudi mislim it čez porod brez protibolečinskih sredstev. Mogoče zgolj kakšna injekcija analgetika, če bom rabila kaj počitka vmes.. 
A brce čutite enako kot prej? Pri meni so zadnje nekaj dni prav boleči. Odkar je baby z glavo navzdol, so premiki manj izraziti, ampak zelo močni. In kožo na trebuhu mi reees raztegne. Čist divje. 😅 
Drugače pa se jaz res veselim tega zadnjega obdobja, ko je neko tako "sladko čakanje" na vrsti. Še malo pa spoznamo te svoje male ljudi. 💛 

IZVIRNO SPOROČILO: lotty23

Super, hope. Me veslei, da ti je bilo všeč.

Ja, tako nekako potem opisuje tudi knjiga Modrost rojevanja. Zelo pomembno je, da se na začetku ne ustrašimo, ko se porod začne. Jaz teoretično bom imela že drugi porod, ker se lansko leto dejansko šteje kot nekakšen porod, čeprav je bil splav v 22. tednu. Vse je bilo isto. Bo pa verjetno inteziteta potem drugačna.

Sploh ne morem verjet, da počasi že lahko odštevam dneve, šiiiiit.

Kakorkoli, jaz imam namen roditi brez protibolečinskih, zastopim pa, kako je potrebno dihati, da ti je lažje. Sem že prejšnjo nosečnost ogromno o tem prebrala in sem pri splavu prejšnjo rundo to tudi zelo upoštevala. Pa je bilo lažje in predvsem brez bolečin.



(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: MAJ 2022
8.3.2022 14:54:08   
lotty23
V bistvu ne. Bognedej v prsni koš dihat. Potrebno je dihati s PREPONO. Nekateri temu rečejo tudi diafragmalno dihanje. Zakaj ne v prsni koš? Ker vdihneš veliko manj, mišice medeničnega dne se ne skrčijo pravilno, so pa te mišice tiste, ki ti pomagajo otroka iztisniti ven. user posted image

Najlažje bo, da se uležeš na tla na hrbet, daš roko eno na konec reber pod prsni koš, eno pa na konec reber pri strani na prsni koš. Ko vdihneš, mora celoten prsni koš spodaj iti narazen v smeri 360 stopinj. Po domače povedano joške so pri miru. user posted image user posted image user posted image user posted image Bo pa najlažje, da si mogoče pogledaš kak video. Ker zgolj in samo v tem primeru pri vdihu grejo mišice medeničnega dna navzgor, delajo, prepona potisne prsni koš navzgor, ko pa izdihneš, pa se mišice medeničnega dna sprostijo, kar dejansko pomeni neke vrste "iztis".

(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: MAJ 2022
8.3.2022 15:13:59   
lotty23
Ne, jaz sem prišla s svojimi popadki v porodnišnico. user posted image user posted image Maternični vrat pa sem tudi imela odprt. Rodila čist brez protibolečinskih, na boku, edino res res na koncu so mi dali umetne popadke samo zato, ker so se bali, da bi mi mehur od otroka počil in bi se porod ustavil. Ampak sem po dozi umetnih res rodila v 5, 10 minutah. Čisto na koncu je to bilo. Popadki so bolj intenzivni, seveda, Je pa res, da sem jaz to imela precej manjšega otroka, ampak saj postopek je enak. Ni se treba vsakič ustrašit umetnih popadkov, ker včasih je to edino, kar te lahko "reši".

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: MAJ 2022
8.3.2022 17:23:27   
Hope90
Punce, a se vam je v zadnjih tednih kaj pojačal beli tok? Mene kar preseneča koliko je lahko tega. Pa nima vonja, nič ne peče, bele ali prozorne barve (kot ob ovulaciji..). Na sprehodu sem že pomislila, da je kaj drugega, čist smotano... 😅
Frkla, ja, jaz sem ravno danes šefic povedala, da bom najverjetneje po 15.3. šla za 8 ur na bolniško, pa je bila čisto ok glede tega. Tako da še malo, pa se samo še gnezdenju, dihanju in sladkemu pričakovanju posvetimo, ja. 😅 

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: MAJ 2022
9.3.2022 15:11:56   
lotty23
Jaz imam tako ali tako že progesteron vsak večer za jemat in ne vidim razlike. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: MAJ 2022
11.3.2022 12:23:09   
Hope90
Update... od danes naprej do porodniške sem na bolniški. Pojavile so se mi bolečine pod rebri na desni strani in med lopaticama na hrbtu, pa je ginekologinja malo preventivno naredila "paniko" in me poslala na pregled krvi in urina, da izločimo te raznorazne sindrome, ki se pojavijo v nosečnosti. Bolečine niso grozne, so pa neprijetne. Kot da ne bi imela zraka v pljučih, ampak povsod drugje.. Ne znam pojasnit.. Rekla je, da ona meni, da je dovolj presinga in naj grem lepo na bolniško. Naj probam čimmanj sedet, naj raje počivam leže na levem boku. In naj hodim na sprehode ali plavat, če je možno.. Naj si vzamem life sedaj na easy in uživam. 🙂 Tako, evo, pa smo tik pred začetkom 8 meseca in na začetku nekega novega poglavja.. 😉
Kako ste ve? 

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: MAJ 2022
11.3.2022 12:29:07   
Frkla
Tkolele, js sem uradno zaključla s službo in trenutno koristim dopust :) Super je ;D Na pregledu je nardila ultrazvok in ocenla rast. Zaenkrat mala prehiteva za 4 dni, ampak js mislim da niti ne, ker ocena po zandji menstruaciji mislim da ni lih čisto točna, ker ni nihče upošteval, da so moji cikli bli nekje na 21-23 dni in ne na 28. Tak da je verjetno ovulacija bla prej kot pa je vračunano. Kakorkoli, vse je ok, trenutno je ocenjena na 1,8 kg +/-. Mi je pa nardila še 2 3D slikce in na eni se tamala smeji :D Prav luškano je izpadlo, čeprav se je kr precej tudla z iskanjem obraza, ker ima popkovino pred obrazom. Brce so še vedno zelo uvidevne, prej prijetne kot ne. Je pa z glavo nvzdol, upam da tak tud ostane. Da ne bo izvajala kakih nepotrebnih akrobacij zdej :)
Lotty, hvala! Tu sem brala na baby book: Takoj, ko začutite popadek, globoko vdihnite skozi nos in globoko izdihnite skozi usta 2–3x, nato pa dihajte hitro in površno skozi nos ali priprta usta, samo z zgornjim delom pljuč. Na predavanjih pa je to površno dihanje poimenovala z vdihi v prsni koš. Seveda to samo v aktivni fazi poroda in na vrhuncu popadka. Bom še pregledala filmčke ja, pa vadila tudi s tvojo tehniko z ležanjem na tleh :) Tnx.
Beli tok se mi pa ni zaenkrat nič pojačal. Isto kot prej, ali pa celo malo manj. Se mi zdi da se je vmes res kdaj vlilo, zdaj pa že nekaj časa ne. Ampak verjetno ni nič narobe s tem. Kolkr je nadležno, to pa verjamem ja, ko ne veš lih kaj je zdaj to :D Na začetku smo cvikale, da ne bi blo kaj krvavega, zdej bomo pa že odtekanje vode preverjale user posted image user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: MAJ 2022
11.3.2022 12:32:36   
Frkla
Tole sva pa istočasno spisale ;D Ja res je, dost je blo presinga. Si boljše, če počivaš? Upam, da te ne boli preveč :/ Js sem to"počivanje" danes zelo resno vzela, sem še kr v pižami user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: MAJ 2022
11.3.2022 12:34:44   
Frkla

IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Tole sva pa istočasno spisale ;D Ja res je, dost je blo presinga. Si boljše, če počivaš? Upam, da te ne boli preveč :/ Js sem to"počivanje" danes zelo resno vzela, sem še kr v pižami user posted image

Izvide krvi in urina si že dobila?

(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: MAJ 2022
11.3.2022 13:56:09   
Hope90

Hehe, čist usklajeni. 🙂 
Ja, dobila klic, kri in urin bp, ginekologinja čist happy. 🙂 Pritisk in utrip malo višja, ampak nič hujšega. Počivat in na relax. Saj ni hudo, samo skoz čutim neko topo bolečino med lopaticama, ko jem oz imam poln želodec, je slabše. Ni pa grozno, bo že. 🙂 👍 Tudi beli tok bo že, mal je neprijetno, ampak ni pa konec sveta. 😉Top za začetek dopusta 🙌 evo nas, samo še finiš. Ful kul za slikice in nasmeh. 🤗😊
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla


IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Tole sva pa istočasno spisale ;D Ja res je, dost je blo presinga. Si boljše, če počivaš? Upam, da te ne boli preveč :/ Js sem to"počivanje" danes zelo resno vzela, sem še kr v pižami user posted image

Izvide krvi in urina si že dobila?



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: MAJ 2022
14.3.2022 14:12:59   
lotty23
Oooo, hope, super, da si doma. Jaz še delam, je pa res, da sem jaz pisarniška, hehe. Že predajam delo in mi je nekako malce lažje, pa tudi sicer si vzamem kar dan dopusta ob petkih, da ga še porabim, pa mi nekako hitro mine. user posted image user posted image user posted image

Me je pa doletela nosečniška sladkorna, tako da imam še to sedaj. user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: MAJ 2022
14.3.2022 14:33:11   
Hope90

Lotty, kako si pa zvedela za sladkorno? Si imela ta pregled šele sedaj? 
P.s: tudi jaz sem pisarniška 😉, ampak šele danes, ko sem cel dan doma, vidim razliko... Pa sem vseeno kljub "dnevu na off" sedaj popoldne utrujena. Očitno (moje) telo res rabi več počitka. A vam kaj zatekajo roke ali noge? Danes opažam, da imam otečene členke, zna bit, da bom morala nehat nosit prstane. 🤷‍♀️
IZVIRNO SPOROČILO: lotty23

Oooo, hope, super, da si doma. Jaz še delam, je pa res, da sem jaz pisarniška, hehe. Že predajam delo in mi je nekako malce lažje, pa tudi sicer si vzamem kar dan dopusta ob petkih, da ga še porabim, pa mi nekako hitro mine. user posted image user posted image user posted image

Me je pa doletela nosečniška sladkorna, tako da imam še to sedaj. user posted image



(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: MAJ 2022
14.3.2022 15:29:33   
lotty23
Ko sem šla na OGTT, sem imela takoj na tešče povišan sladkor, pa so mi takoj dali za merjenje sladkorja in pa dieto, naslednji teden imam pa še diabetologa.

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: MAJ 2022
14.3.2022 16:05:14   
Hope90
Aha, ok. Srečno in uspešno pri kontroli sladkorja. 🤗🍀

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: MAJ 2022
15.3.2022 16:49:05   
lotty23
Ja, hvala. Saj zaenkrat je v mejah normale, tako da ni neke panike.

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: MAJ 2022
25.3.2022 11:41:14   
Frkla
Oj, punce! Kako ste? Mene to lepo vreme prav "ovira" pri načrtovanju/nakupovanju :P Potem pa porajtam kako daleč smo že pa zaniham med počutjem šiiiit, maj je že tu! in pa eeeeh, sej je še cel april vmes :D Lotty, upam da je vse kul s sladkorjem. Da nisi na kaki strogi dieti oziroma da ni hudo z nadzorovanjem. Hope, je nehalo boleti?

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: MAJ 2022
25.3.2022 13:07:36   
Hope90

Hejla. 🙂 Ja, daj nehaj, tole sonce je balzam za sprehode in kavice, malo manj za dejansko pripravo. Še spletnih predavanj se mi ne da poslušat, raje sedim na terasi na soncu. 😅V hrbtu oz pod lopaticami me boli kar vsak večer, ampak za to je očitno kriv položaj babya in poln želodec.. Pa jem večkrat in po malo, samo ne pomaga kaj dosti proti tem večernim bolečinam... Čez dan sem kul, tudi energije imam dosti, tako da se nekaj preveč ne sekiram. Imam pa v ponedeljek pregled v 32. tednu (oz. to bo že moj 33 tekel), pa ji bom še enkrat omenila te bolečine.. Kako je tvoje počutje, Frkla? 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Oj, punce! Kako ste? Mene to lepo vreme prav "ovira" pri načrtovanju/nakupovanju :P Potem pa porajtam kako daleč smo že pa zaniham med počutjem šiiiit, maj je že tu! in pa eeeeh, sej je še cel april vmes :D Lotty, upam da je vse kul s sladkorjem. Da nisi na kaki strogi dieti oziroma da ni hudo z nadzorovanjem. Hope, je nehalo boleti?



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: MAJ 2022
28.3.2022 10:18:42   
Frkla
Ahaha, js sem ista, ja. Sem rekla, da bom kaj prebrala, še kak video pogledala pa tak, po knjigo Modrosti rojevanja sem rekla da bom šla, ampak nimam cajta, ker je zunaj tak luštno :D Pa tud če samo sedim na terasi :D (Sej ne, da bi se knjigo dalo tud ven nest, ane :P). Počutim se drugače fajn. Zvečer sem edino kr zmatrana. Kaka masaža bi mi prav prišla. Hrbta in podplatov. Sicer mi včasih uspe mojga nahecat, sam nima lih nekih pravih prijemov, pa ne vem al zaradi tega, ker se mu ne da, al res ne zna tak ko bi blo treba ;D
Čakam na dež zdej, pol se pa lotim vsega papirovja in nabave še tistih drobnarij, ki jih še nič nimam. Pol se bom pa že lahko počasi pranja lotla. Tud to še seveda nisem.
Poročaj kako bo na pregledu danes :)

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: MAJ 2022
28.3.2022 14:42:05   
Hope90
No, današnji pregled pa ni šel čisto po mojih pričakovanjih. Sva delali UZ sedaj v 33. tednu (32+2) in je baby na spodnji meji, tako po dolžini stegnenice kot po obsegu trebuščka. In ker se v mojem primeru (prebolela GVT) že tako dela malo večja panika glede zastoja v rasti, mi je že danes rekla, da če naslednjič ne bo nič boljše razmerje, da dobim napotnico za bolnišnico in grem na sprožitev poroda... "Pa ne se obremenjevat sedaj s tem", je na koncu dodala. Ha ha, hvala, ziher se ne bom..user posted image Uglavnem, več naj počivam, kaj veliko pa ne morem vplivat na to. Ne gre toliko za problem vnosa hranil v moje telo ampak to, da sumi, da baby ne dobi zadosti - za kar pa bi lahko bil problem v posteljici ali žilah popkovine... Tako da moram biti "pazljiva, če se bom počutila slabše", karkoli že to pomeni. Pa seveda najbolj pomembno je, da zadosti čutim babya. Kar pa ga, vsak dan, skoz skoraj (ta otrok bolj malo spi... user posted image )
Se mi je pa sicer počutje malce spremenilo v zadnjem tednu, dveh. Večkrat grem na wc, ves čas mi je malce slabo, prej sem utrujena... Zadnjih nekaj dni imam dejansko drisko. Sem ji vse povedala, ni bila najbolj zadovoljna - in spet dodala, da naj takoj pokličem, če bom slabše. Pa ti vedi, kaj točno to pomeni.

Danes torej počivam, jem govejo juho (to po načelu moje babice reši vse težave), veliko pijem in pošiljam pozitivne afirmacije v vesolje, da bo tale naš baby do naslednjega pregleda pridobil na obsegu trebuščka. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Ahaha, js sem ista, ja. Sem rekla, da bom kaj prebrala, še kak video pogledala pa tak, po knjigo Modrosti rojevanja sem rekla da bom šla, ampak nimam cajta, ker je zunaj tak luštno :D Pa tud če samo sedim na terasi :D (Sej ne, da bi se knjigo dalo tud ven nest, ane :P). Počutim se drugače fajn. Zvečer sem edino kr zmatrana. Kaka masaža bi mi prav prišla. Hrbta in podplatov. Sicer mi včasih uspe mojga nahecat, sam nima lih nekih pravih prijemov, pa ne vem al zaradi tega, ker se mu ne da, al res ne zna tak ko bi blo treba ;D
Čakam na dež zdej, pol se pa lotim vsega papirovja in nabave še tistih drobnarij, ki jih še nič nimam. Pol se bom pa že lahko počasi pranja lotla. Tud to še seveda nisem.
Poročaj kako bo na pregledu danes :)


(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: MAJ 2022
30.3.2022 11:09:06   
Frkla
Aj hudirja, no :/ Fajn za ne se obremenjevat, ja. Čeprav na spodnji meji je še vedno znotraj mej :) Upam, da je samo pač malo bolj majčken otroček. Kolk so pa rekli da tehta? Govejo juhco, ja, pa počivat. Dokler živahno miga, mu/ji je verjetno lepo tam not. Kdaj pa imaš naslednji pregled? Kako si pa kaj s počutjem? Še vedno isto? Al se je vsaj malo izboljšalo? Držim pesti močno, močno, da zraste, pa ni važno al bo pomagalo vesolje al pa juhca. Najboljše, da oboje! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: MAJ 2022
30.3.2022 12:17:50   
Hope90

Imam še en dodatni pregled v Lj že v naslednjem tednu. Potem pri svoji ginek. pa 19.4., v 36. tednu. Ja, itak. Saj bomo tudi to zvozili, baby je živahen, to je pa tudi vse, kar je pomembno. Saj če me malo bolj natančno spremljajo, tudi ni čisto nič narobe. 
Drugače sem ok. Ob večerih mam še vedno te smotane bolečine med lopaticama oz v hrbtu, drugače pa se nimam kaj pritoževat. 🙂 
Kako si ti? 🙂 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Aj hudirja, no :/ Fajn za ne se obremenjevat, ja. Čeprav na spodnji meji je še vedno znotraj mej :) Upam, da je samo pač malo bolj majčken otroček. Kolk so pa rekli da tehta? Govejo juhco, ja, pa počivat. Dokler živahno miga, mu/ji je verjetno lepo tam not. Kdaj pa imaš naslednji pregled? Kako si pa kaj s počutjem? Še vedno isto? Al se je vsaj malo izboljšalo? Držim pesti močno, močno, da zraste, pa ni važno al bo pomagalo vesolje al pa juhca. Najboljše, da oboje! user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: MAJ 2022
31.3.2022 16:38:04   
lotty23
Uh, hope, upam, da bo vseeno vse ok. Pa tudi, če ti sprožijo, ne sekiraj se, verjemi to, da delajo najbolje za tvojega otroka. user posted image user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: MAJ 2022
31.3.2022 18:22:34   
Hope90

Hvala, Lotty. 🙂🤗 Ja, jaz tudi mislim, da bo vse ok ne glede na to, če bo baby aprilček ali majček. 🙂 
IZVIRNO SPOROČILO: lotty23

Uh, hope, upam, da bo vseeno vse ok. Pa tudi, če ti sprožijo, ne sekiraj se, verjemi to, da delajo najbolje za tvojega otroka. user posted image user posted image



(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: MAJ 2022
5.4.2022 13:23:01   
Frkla
Oj! Kako je? :) Hope, kdaj imaš ta teden pregled? Js sem še vedno dobro, brez posebnosti. Edino ob vsakem obratu ponoči se zbudim. Samo dokler nazaj zaspim, se ne sekiram prav posebej. Se mi pa zdi, da je otročič se kr spustil, ker ima strašno veselje me v mehur žokat. Do zdaj tega nisem tolk občutla. Sem pa še vedno v odlašanju. Prav na živce si že grem. Jutri pa res oddam vlogo na csd pa pripravim ruzak za v Rim ;)
Pa zdaj me je nekaj popadlo, da bi še na vikend oddih nekam šla ;D

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?