|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJ 2022
25.10.2021 14:25:27   
Čebelca Špela
Pozdravljene punce.... najprej cestitke vsem noseckam jaz se vam tudi pridruzujem rok imam 7.5, me pa zanima ali ima kaksna izkusnje z cerklazo, ker mene caka kaj kmalu..
Lepo bodite🤗🤗🤗🤗

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: MAJ 2022
25.10.2021 15:01:22   
Hope90
Zdravo, Čebelica Špela.🙂 In čestitke!💛  Žal nimam nobenih izkušenj s tem. Niti ne vem kaj bi to bilo, po pravici...

Kako pa ste ostale, ste že imele nuhalno? A se je katera odločila za kakšnega od NIPT testov? 
Lep sončen dan vsem. 🙂 

(odgovor članu Čebelca Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: MAJ 2022
25.10.2021 15:26:52   
Čebelca Špela
Tudi tebi čestitke🤗🐞 cerklaza je da zavezejo maternicni vrat, meni bodo preventivno naredili, ker sem se pred 3 leti odprla v 19t.


Jaz sem imela nuhalno prejsnji teden in sem prvic dala se za dvojni hormonski testi, ki mi je pa se izboljsal rezultate od nuhalne sem res vesela 🤗🙏🙏🙏.Drzim pesti za vse🐞🐞🐞🐞🐞🐞

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: MAJ 2022
26.10.2021 10:57:27   
lotty23
Mene tudi čaka cerklaža. user posted image Sem si veliko prebrala na forumu od Pušenjaka. Če si imela nuhalno, boš pa imela sedaj hitro že cerklažo. Že kaj veš, kdo ti jo bo delal?

(odgovor članu Čebelca Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: MAJ 2022
26.10.2021 11:00:33   
Čebelca Špela
Jutri imam kontrolo pred cerklazo tudi jaz mislim, da bo kmalu meni jo bo delal moj ginikolog Lucovnik. S kaksnim razlogom ti bodo delali cerklazo? Srecno🤗🙏💪🏿 upajva, da bo uspesno in da drzi do 37t🙏🙏🙃


(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: MAJ 2022
26.10.2021 11:29:27   
lotty23
Ooo, super ginekolog, ja. Meni jo bodo delali, ker sem imela v 22. tednu SS. Bo obema zdržala, boš videla. Samo ti boš mesec dni pred menoj, hehe.

(odgovor članu Čebelca Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: MAJ 2022
26.10.2021 11:29:36   
Hope90
Srečno obema 🤞🍀💛

(odgovor članu Čebelca Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: MAJ 2022
26.10.2021 11:52:15   
Čebelca Špela
Ja res je ginikolog super🙏😊, kdo jo bo pa tebi delal? Bo bo drzala tako🙏🙏💪🏿💪🏿🐞🐞🐞 bove tukaj ena drugo v podporo! 

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: MAJ 2022
26.10.2021 11:52:57   
Čebelca Špela
Hvala Hope90😊...tudi tebi🐞🐞🐞🐞


(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: MAJ 2022
28.10.2021 15:56:19   
NajaRaja

IZVIRNO SPOROČILO: Hope90

Zdravo, Čebelica Špela.🙂 In čestitke!💛  Žal nimam nobenih izkušenj s tem. Niti ne vem kaj bi to bilo, po pravici...

Kako pa ste ostale, ste že imele nuhalno? A se je katera odločila za kakšnega od NIPT testov? 
Lep sončen dan vsem. 🙂 



Jaz sem se odločila za nifty, in sicer paket plus. Sem ga vzela tudi pri prvem.
Zdaj že vem rezultate, tokrat pričakujemo punčko user posted image

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: MAJ 2022
28.10.2021 20:57:42   
Hope90
Ooo, kako lepo, čestitke NajaRaja. ☺️💗 Koliko časa pa čakaš na rezultate? Koliko informacij pa ti da ta opcija?

(odgovor članu NajaRaja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: MAJ 2022
28.10.2021 22:25:53   
Anonimen
Pozdravljene,
tudi jaz imam pdp v maju, bo pa to moj prvi otrok. ♥️ Po dolgem času se nam je nasmehnila sreča, zanosila sem s postopkom IVF. Trenutno sem v 10.tednu.
Zanima me, kako je s pogojem PCT v laboratoriju? Morala bi oddat kri za DHT, pa me zanima ali potrebujem PCT pogoj da me ne bodo poslali domov. 😇
Hvala in vse dobro. 

(odgovor članu Hope90)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 3:26:38   
Čebelca Špela
Čestitkw❤🐞🐞🐞🐞...ne nosecnice ne rabimo pct pogoja ne za laboratorij je za pregled-trenutno😊. Tudi jaz oddala DHT😊.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 8:50:05   
NajaRaja
Hope90 po 5 dneh mi je ginekolog poslal sms z spolom in napisal da je vse uredu. Ponavadi potem še isti dan pošlje izvid po mailu.

Tole je iz interneta kaj vse odkrije ta paket (poleg spola):
- vseh 7 anomalij, ki jih odkriva osnovni test NIFTY
- trisomije kromosomov 21, 13, 18, 9, 16, 22
- mikrodelecije (Cri-du-Chat sindrom, 1p36 (5p), 2q33.1, 6p12.2, Prader-Willijev sindrom / Angelmanov sindrom, Jacobsenov sindrom, DiGeorgejev sindrom II)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 9:15:16   
Frkla
Čebelca in anonimna, pozdravljeni in čestitke! :)
Jaz sem tudi že imela nuhalno prejšnji teden, za nipt teste se pa nisem odločila. Naredila bi ga v primeru, če bi bila nuhalna slabša, izbrala bi pa verjetno nifty standard. Nuhalna je bila super, sem pa še vseeno dodatno naredila DH test, ki je vse skupaj še izboljšal. Je pa zaenkrat nakazano, da bi bil fantek, ampak še nič sigurnega.
Sem pa takoj po nuhalni naredila neumnost, sem si privoščla kopel z vročo vodo (bravo, res, stupida) potem se me je pa še klinčev klop prijel. Tak da juhej, upam da klop ni bil okužen in da bo vseeno vse ok.

(odgovor članu NajaRaja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 9:17:35   
Čebelca Špela
Pozdraljene
lotty23  da se ti javim😊 no jaz sem imela v sredo kontrolo pred cerklazo je preveril matericni vrat ki je bil dolg zaprt cez 14dni imam spet kontrolo je rekel, ce se matericni vrat ne bo spreminjal, da vseeno ne bi delal cerklaze je le invaziven poseg in ce se le da delajo damo ce je res nujno..je pa cas do 16-18tedna da se naredi. Bomo videli kako in kaj...sedaj imam se drug problem glede toksoplazmoze cakam izvide krvi in potem.bomo videli kako naprej ima kaksna izkusnje z tem okuzenostjo v nosecnosti? Srecno punce🐞🐞🐞🐞

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 9:18:56   
Čebelca Špela
Frkla tudi tebi cestitke in verjamem da klop ni bil okuzen da bo vse vredu💪🏿🐞🐞🐞


(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 9:49:47   
lotty23
Ooo, super, hvala za povratno informacijo.

Jaz se bom še načakala na cerklažo, mi jo bojo pa sigurno delali zaradi preteklih izkušenj. Sem imela dva dneva nazaj pregled, pa je nosečnost potrjena, bom pa junijska, ne majska. Tako da čez 3 tedne sedaj počakam, kaj točno bodo rekli, koliko noseča sem. user posted image Bom pa verjetno kar probala Pušenjaka dobit, da mi naredi cerklažo.

(odgovor članu Čebelca Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: MAJ 2022
29.10.2021 9:52:05   
Čebelca Špela
Pogumno in samo poztivno morava misliti🙏🐞🙏🐞🙏🐞🙏 😊


(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: MAJ 2022
31.10.2021 14:59:01   
Anonimen
Pozdravljene.. Se ena nova med vami.. Nosečnost sem ugotovila ze kmalu po ZM... In sem danes po M v 12 tednu po meritvah pri gin pa v 11t. Cez 1 teden me čaka pregled nuhalne svetline, oddala pa sem tudi DHT.. :) doma imam že 2 otroka  to bo moj tretji 🙂 nosecnost poteka brez težav pa tudi trebušček se malo ze pozna 🙂novice se nisva delila med ostale bova po nuhalniVse lepo vsem 🙂🙂

(odgovor članu Čebelca Špela)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: MAJ 2022
31.10.2021 20:30:36   
Hope90
O, lepo. V istem tednu sva. 🙂 Čestitke. 💛

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: MAJ 2022
31.10.2021 21:29:50   
Didi38
Ciao....jaz sem delala NIPT standard v genetski ambulanti v Ljubljani (trenutno je namesto amniocinteze NIPT test gratis za starejše nosečke-jaz sem 40). Pri prvi punčki, ki se je rodila lani novembra smo se pa odločili za max NIPT test pri dr. Strahovi.


(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: MAJ 2022
1.11.2021 10:45:54   
axyxy
Pozdravljene,Se vam pridružim se jaz. Pdp trenutno 5.5., konec tedna imamo NIPT v porodnišnici Lj. 

(odgovor članu Didi38)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: MAJ 2022
1.11.2021 10:49:05   
Čebelca Špela
Pozdravljena,
Didi38 imela bi eno vprasanje ali je ta test NIPT isto kot amniocinteza? Pokaze vse isto?Hvala:)

(odgovor članu Didi38)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: MAJ 2022
1.11.2021 11:18:51   
Didi38
Amniocinteza je invazivna....(tole bo laična razlaga) gredo z iglo v maternico in odvzamejo del plodovine in potem to posljejo na analizo. NIPT (poznane so meni firme Nifty in Harmony) pa je neinvaziven postopek kjer vzamejo materino kri v kateri so že deli otrokove krvi in na podlagi le-te naredijo preiskavo. Dela se po nuhalni od 12 tedna naprej. Amniocinteza mislim, da se dela malo kasneje od 16 tedna naprej. V kolikor delaš nuhalno in potem NIPT test in da rezultati niso ok moraš narediti tudi amniocintezo. Je pa pri amniocintezi tako, da 2% se konča s splavom. Je pa amniocinteza po določeni starosti nosečnice, v Sloveniji, gratis. V prvi nosečnosti sem imela 38 let in rodila z 39 leti in sem delala nuhalno ter max paket NIFTY (oboje samoplačniško). Sedaj v drugi imam 40 let in sem delala nuhalno (samoplacnisko), ter NIPT test (v tem primeru Harmony osnovni paket-zastonj, krije zdrsvstveno zavarovanje) v genetski ambulanti v Ljubljani (ginekologinja mi je zaupala, da jim je zaradi tega covida zmanjkalo igel za amniocintezo in da jo izvajajo samo za potrditev slabih rezultatov in tako dajo zastonj NIPT test, osnovni paket. Mi smk za polni NIFTY test plačali 690 eurov, sedaj mislim, da je že malo cenejši. Upam, da sem odgovorila na tvoje vprašanje.

 

(odgovor članu Čebelca Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?