|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgust 2022
29.12.2021 10:30:36   
sončektvoj
Super novice Inčika, lepo da je vse vredu. Meni bo nuhalno delala kar osebna G, tudi konec januarja, verjetno kar skupaj z zgodnjo morfologijo. Nisva se še pogovarjali o tem, mi je kar rekla, da imam naslednjič zgodnjo morfologijo. Ima pa vse aparate in licence, tako da bo verjetno NS delala kar ona.

Midva sva kar kmalu povedala par najožjim prijateljem s katerimi se vsak teden družimo in smo imeli plane za skupni dopust, ki pa sedaj padejo na moj PDP, pa sva jih raje odpovedala. Itak so pa vsi previdno veseli, ker imajo tudi sami otroke in vedo da je še zgodaj. Staršem in širši okolici boma pa povedala po 12tednu.

Počutje pa pestro user posted image . Slabosti vsak dan cel dan, par epizod bruhanja, krčev, utrujenost. Glede na vse me čudi, da smo pri 6tednih videli samo enega user posted image in me ne bi presenetilo če bi bila na naslednjem pregledu 2. Imava oba dvojčke v družini in se tega malo bojim. 1 bo za začetek več kot dovolj user posted image

Uf krčne žile so groza ja. Hvalabogu nimam več službe kjer bi stala. Upam da ti bo flebolog pomagal.

Drugače pa 3ji otrok to je krasno. Midva bi jih tudi imela več :)

Drugače pa, se še kateri nosečnost tako vleče - jaz sem sedaj 8 + 1, in se mi zdi da se nikamor ne premika user posted image

(odgovor članu Inčika2)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Avgust 2022
29.12.2021 14:29:05   
senorita
Joj punce, ste vse že daleč 🙂 jaz še vedno nestrpno čakam prvi pregled in se bom kar še načakala. No ampak po eni strani raje vidim, da ga imam dokaj pozno, se bo vsaj sigurno že kaj videlo. In ja, tudi meni se zaenkrat čas vleče, že komaj čakam, da se mi začne poznat trebušček 😊 in da lahko razširim novico med najbližje 🥰

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Avgust 2022
29.12.2021 15:00:52   
sončektvoj
Ja, prvi pregled je najboljše čim kasneje, ker se drugače res nič ne vidi. Moja G načeloma za prvi pregled naroča v 8tednu. Jaz sem imela nekaj težav, pa me je vzela prej. Tako da sem imela pregled pri 6t2d, naslednjega bom pa imela pri skoraj 12t. Tako da skoraj 5t kasneje. Čakanje je pa grozno ja user posted image

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Avgust 2022
29.12.2021 16:19:30   
senorita
A ste kaj spremenile glede svojih navad, ko ste izvedele, da ste noseče? Meni nekako že od začetka ne paše več kava, tako da sem jo čisto nehala pit, res pa da je nikoli nisem prav veliko pila, večinoma eno ali pa še to ne na dan. Pa športam malo manj in manj intenzivno. Pa za silvestrovo bom nazdravila z otroškim šampanjcem 🤭 se mi zdi, da je december res tak malo smotan mesec za skrivat nosečnost, ker ti skoraj na vsakem koraku kdo ponuja alkohol 😂

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Avgust 2022
30.12.2021 16:18:07   
amelia_
Jaz se bom morala najverjetneje posloviti od vas, sem imela danes pregled v 7t1d in utripa ni bilo. Dali so mi na voljo še 1 teden,tako, da se grem pokazat spet v sredo.

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Avgust 2022
30.12.2021 19:57:38   
Sofia21
Na danasnjem pregledu sva z G videla srčka 😀. Pdp mi je G izračunal 25. avgusta, kar je 1 teden kasneje kot sem racunala jaz. Upam da ne raste prepočasi. Cez 2 tedna imam tisti “prvi” pregled.
Jaz nisem prav veliko spremenila, ker še dojim in je že tako nekaj živil odsvetovanih. Kave ne pijem ze 2 leti. No, sem pa prekinila s tekom in se odpovedala mehko kuhanim jajčkom.

(odgovor članu amelia_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Avgust 2022
30.12.2021 20:07:40   
Freya6

Mogoče je osebne narave, ampak bom kljub temu vprašala.. Kako to, da ste imeli že zdaj pregled? Kolikor sem spremljala mislim, da ste napisali, da ga imate proti koncu januarja.. 
Jaz ga imam šele čez 2 tedna in že tako nestrpno čakam 🙄
IZVIRNO SPOROČILO: Sofia21

Na danasnjem pregledu sva z G videla srčka 😀. Pdp mi je G izračunal 25. avgusta, kar je 1 teden kasneje kot sem racunala jaz. Upam da ne raste prepočasi. Cez 2 tedna imam tisti “prvi” pregled.
Jaz nisem prav veliko spremenila, ker še dojim in je že tako nekaj živil odsvetovanih. Kave ne pijem ze 2 leti. No, sem pa prekinila s tekom in se odpovedala mehko kuhanim jajčkom.



(odgovor članu Sofia21)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Avgust 2022
30.12.2021 20:10:16   
Freya6
Sem zmešala imena, zato pa mi ni šlo skupaj 🙈 Sem vesela, da je vse ok in ste že videla ❤️. Vesele praznike! 
IZVIRNO SPOROČILO: Freya6


Mogoče je osebne narave, ampak bom kljub temu vprašala.. Kako to, da ste imeli že zdaj pregled? Kolikor sem spremljala mislim, da ste napisali, da ga imate proti koncu januarja.. 
Jaz ga imam šele čez 2 tedna in že tako nestrpno čakam 🙄
IZVIRNO SPOROČILO: Sofia21

Na danasnjem pregledu sva z G videla srčka 😀. Pdp mi je G izračunal 25. avgusta, kar je 1 teden kasneje kot sem racunala jaz. Upam da ne raste prepočasi. Cez 2 tedna imam tisti “prvi” pregled.
Jaz nisem prav veliko spremenila, ker še dojim in je že tako nekaj živil odsvetovanih. Kave ne pijem ze 2 leti. No, sem pa prekinila s tekom in se odpovedala mehko kuhanim jajčkom.






(odgovor članu Freya6)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Avgust 2022
2.1.2022 21:36:55   
nina mama
Olja... Tudi js se pridružujem... Pdp imam 1.8, trenutno doma ker vsak dan vztrajno bruham. že en mesec in samo sanjam, da bo tega konec, ker je že prehudo. Bruhanje samo še zdržim ampak cel dan mi je slabo ... je še kakšna takšna srečnica.  Posledično ni nic z mene, vse mi smrdi in sitna sama sebi.. Ma katera kakšen nasvet, ki ga še nisem sprovala, proti slabosti. Lp 

(odgovor članu Freya6)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Avgust 2022
4.1.2022 11:38:01   
senorita
Ojoj nina mama, si sploh ne predstavljam kako zoprno mora to biti 😕 nasveta pa žal nimam, upam da ti čimprej mine. Meni so se zdaj začele neke rahle slabosti in že to je nadležno. Še posebej zjutraj ko vstanem moram takoj nekaj pojest, drugače se mi zdi, da bi bilo še slabše. Se mi zdi, da šele zdaj dobivam razne znake nosečnosti. Kakšen dan sem tako utrujena, da bi lahko celega preležala. In včeraj sem imela grozne napade lakote, hkrati pa mi nič kaj dosti ne paše jest. Če samo pomislim na kakšno določeno hrano, mi postane slabo. Kako pa ste kaj ostale?

(odgovor članu nina mama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Avgust 2022
4.1.2022 16:35:45   
JackieO
Zivjo senorita in vse ostale soborke. 🥰 Tudi js se vam pridruzujem in upam da med vami tudi ostanem. 😇 PDP imam po izracunih konec avgusta, to je moj prvi otrok, zanosila pa sem v IVF postopku, tako da so izracuni precej tocni. Danes sem dopolnila 6 tednov, UZ imam 13. 1. in ga morem opraviti na oddelku za OBMP, zato ga pa imam relativno hitro (pri dobrih 7ih tednih), potem me pa dalje vodi moj G, ce bo na tem UZ se ok. Sem pa izredno napihnjena, zaprta, zadnje dni me napada slabost in lakota, ampak ce to pomeni, da je vse ok, me nic ne moti. 😊 Kako ste ostale? 

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 9:49:17   
Pepaa
Pozdravljene,
joj nina mama si ne predstavljam, da bi še stalno bruhala. Držim prsti, da se hitro ustavi in da boš začela uživati v nosečnosti. 
Js sem tudi malo obupana s temi slabostmi. Sicer ne bruham, mi je pa vsak dan slabo, napihnjena sem da groza in tako se mi spi, da bi komot cel dan prespala. Sploh se ne spomnem kako je ko se počutiš odlično, poln energije. Čisto nasprotje s prvo nosečnostjo. 
Bodite dobro. Lp. 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 10:47:01   
lilija11
Meni ni pa čisto nič slabo, pa ne vem, a bi me moglo skrbet, ali pa imam samo srečo in me bo to zaobšlo 🙂. Sem pa zdaj v 8.tednu, prvi pregled imam pa šele v 11.tednu, kar se mi zdi kar pozno, zato razmišljam, da bi šla kar samoplačniško že prej na UZ. Sicer pa me muči nespečnost, posledično tudi utrujenost in pa prsi imam zelo boleče, še posebej ponoči. Drugače pa vsake toliko še vedno čutim kakor nek pritisk oz.blage krče v spodnjem delu trebuha. Kar se tiče prehrane nisem spremenila še nič, edino kavo sem nehala pit, ker mi res ne paše. 

(odgovor članu Pepaa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 10:54:08   
sončektvoj
Bodi vesela lilija11, ker slabost je samo nadloga. Ko jo imađ ti je grozno, potem za dva dni zgine te zgrabi panika, da je kaj narobe, potem se vrne ... Krče pa imam tudi jaz in magnezij res pomaga.

Prvi pregled je normalno tja do 12tedna. Moja G drugega ni naredila kot rekla aha, tu je, srček bije, pridite po 11tem tednu. Niti ne da še preiskav krvi, niti ne dobiš materinske knjižice. Prvi pravi pregled v nosečnosti je itak zgodnja morfologija v 11-13tednu.

Meni so bili ti zgonji pregledi samo stres in če bom še kdaj noseča, bom šla ziher po 11tednu.

(odgovor članu lilija11)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 11:07:51   
Sofia21
Srečno 2022 vsem skupaj🥂!

Freya si najprej še mene zmedla, da sem najprej hotela za nazaj prebrat moje poste, če sem kaj narobe napisala 😂.

Nina mama, jaz tudi ne znam svetovati, imam srečo z blažjimi slabostmi. Zjutraj in čez dopoldne je zoprno, ampak uspem jesti in ne bruham. Popoldne in zvečer pa slabosti skoraj ni.

JackieO, črstitam za + po IVF, ti pluski so še posebej sladki 😊. Jaz imam punčko iz IVF postopka in nosečnost je bila čudovita, po učbeniku. Vem, kako se vleče do potrditvenega UZ, na kliniki. Še dober teden, hitro bo šlo, boš videla 😉.

Meni kar hitro mineva čas, do prvega uradnega pregleda je še 1 teden (danes zaključujem 8. teden). Sem pa tudi jaz precej utrujena in zaspana, blagi krči na vsake nekaj dni in zelo boleče prsi. Podobno kot prvič, le slabost je močnejša. Malo sem začela iskati kam bi šla na nuhalno svetlino in pa spet sem pregeldovala razlike med nifty in nipt panorama testoma se nagibam k nifty… Sem stara 39 let in se mi zdi smiselno.

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 14:53:47   
JackieO
Sofia21, ko zagledas plusek je to res nekaj neverjetnega, ampak vseskozi ostaja nek strah, ker je cel IVF postopek samo cakanje in potem se cakanje na krvni test pa na UZ, ni in ni konca. Obcudujem tiste, ki greste na pregled sele v 11. tednu. Js sm razmisljala, da bi sla samoplacnisko na UZ pred potrditvenim, pa sem se sedaj zadrzala. 🤦‍♀️🤦‍♀️ Je pa bil to moj 1. postopek in se sploh ne upam veseliti in razmisljati, da bi lahko uspesno sfurala do konca. 😟

Bom pa tudi js sm sla NiFTY oz. nekaj od tega, ampak se se nisem poglabljala o razlikah, ce bos kaj konkretnega dognala in ce prilezem tako dalec, bom vesela vsake informacije. 😇

(odgovor članu Sofia21)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 15:39:30   
lilija11
Saj jaz se bom tudi poskusila zadržat, da ne bi šla na samoplačniški pregled, ampak ne vem če mi bo uspelo 😐 do pregleda imam drugače še dva tedna in pol, samo imam pa full enih skrbi, da ne bi šlo kaj narobe, in bi mi blo res ok, če bi mi ginekologinja že prej potrdila, bi se vsaj malo sprostila 🙂 midva sva se kar nekaj časa trudila, da sva zagledala plusek, pa mi je še vedno kar težko verjeti, da je ratalo, zdaj se pa niti veseliti še ne upam 🙂

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 15:55:37   
sončektvoj
Te čisto razumem lilija, vem kako je ko dolgo traja. 20ta leta sem preživela z vedenjem da sem "neplodna", poskušala sma 2 leti, neuspeh s clomidom, dobila že zeleno luč za interuterino inseminacijo na neplodnostni ...
Ampak ta prvi pregled me ni pomiril niti malo. Ker dokler nisi 12t+ se zdravniki res ne upajo veseliti s tabo in ti ne dajejo občutka, da bo vse vredu. Sama sem tudi precej nervozna in mi je težko. Veselila se bom pomoje tam po 32em tednu user posted image Ena kolegica mi je lepo rekla, da skrbi v nosečnosti so vaja, za potem ko dojenček pride in nas bo 24/7 skrbelo zanj user posted image . user posted image

(odgovor članu lilija11)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 16:48:43   
lilija11
Sončektvoj jaz si tudi govorim da je to vaja za kasneje, ko bo res treba bit potrpežljiv in strpen😊 zavedam se tudi, da tako zgodaj nimaš nekega vpliva na to kaj bo, si bom pa morala čim bolj zapolnit tele dneve, da ne bo časa preveč razmišljat in raznorazne forume prebirat, sploh tiste s slabimi zgodbami 🙂 upam samo da ne bom takole v skrbeh celo nosečnost 🤭 sva pa bila midva tudi napotena v neplodnostno, no pa se je potem prijelo še pred prvim pregledom 🥰

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 17:10:58   
senorita
Lilija saj bomo zdržale, mislim da smo vse na istem 😁 drugače pa imam tudi jaz še dva tedna in pol do pregleda, tako da lahko skupaj odštevava 🤗 slabe stvari je pa treba čim bolj odmislit, čeprav je včasih res težko. A drugače ste/boste partnerje vzele s sabo na prvi pregled? Meni bi se zdelo lepo, da bi bil zraven, ne vem pa a lahko grejo, sploh zdaj zaradi korone.

(odgovor članu lilija11)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 17:30:38   
lilija11
Senorita, dobro vprašanje, midva o tem še nisva govorila, sem mislila, da gredo oni potem kasneje, ko se že kaj več vidi🤭

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Avgust 2022
5.1.2022 19:20:53   
JackieO
Dostikrat se zgodi, da rata tik preden je potrebno iti v postopek, hvala bogu. Tudi nama je ratalo po 2h letih, ima pa partner slab spermiogram, tako da verjetno zato ni uspelo naravno. Se je pa zgleda sedaj v postopku nasel en, ki mu je bilo vsec pri meni in se je zasidral, pa upam da zasidran tudi ostane. 😁 Sofia si rekla, da imas ti tudi drug teden pregled? Kdaj pa? Da mi ne bo dolgcas mi odstevanju/cakanju. 😇


(odgovor članu lilija11)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Avgust 2022
6.1.2022 8:00:36   
Sofia21
Jaz ne bom hrabra, kar se tiče teh zgodnjih pregledov. V prvi nosečnosti sem ga imela pri 6t5d, ker je moja osebna G rekla naj se pridem pokazat. So bili pred tem le 3 splavi in 4 neuspešni IVF-i. Torej sem se šla pokazat 1 teden preden sem imela potrditveni UZ na kliniki za OBMP. Še teden kasneje pa sem imela prvi uradni pregled v nosečnosti pri osebni G. Tokrat me je povabila na zgodnji pregled, ker sem imela močne bolečine in se je hotela prepričati da je nosečnost res v maternici. Moj prvi uradni pregled bo tokrat torej proti koncu 9. tedna.

Ja JackieO, zelo blizu ga imava, jaz ga imam v sredo 😀. Kakšno pa si mela beto?

Glede skrbi pa jaz mislim takole. Jaz sem bila v prejšnji nosečnosti presrečna ampak do nuhalne svetline in rezultatov nifty testa zadržana. Tokrat sem realna, da gre seveda lahko še kaj narobe, ampak skrbi odganjam zavestno. Kaj pa lahko naredim, bolj ali manj nič. Moja prva nosečnost je bila tudi zato eno najlepših obdobij življenja. Skrbi povzročajo stres, zaradi stresa se sprošča hormon kortizol, ki pa po večini ne naredi nič dobrega. Poskusite najti svojo 'tehniko odganjanja skrbi', s tem si boste naredile samo dobro. Do neke mere se strinjam, da je to priprava na starševstvo, ampak tudi tega se da lotit bolj sproščeno. Seveda odgovorno in z vso potrebno resnostjo, ampak za preveč skrbi pa je škoda dragocenega časa❤️.

Pri meni partner ne bo mogel na pregled zaradi koronskih ukrepov. Tudi v prvi nosečnosti je bilo tako (ja, niti nisem tako dolgo nazaj rodila, konec zime). V prvi nosečnosti je bil partner lahko ob meni na nuhalni svetlini, ki je bila poleti 2020. Kasneje pa ne. Morfologijo sem mu posnela s telefonom, mi je G nasmejano dovolila. Pri porodu je bil lahko z mani ves čas, vendar on z masko, jaz v porodni sobi brez (so mi naredili prej PCR). Zdaj upam da bo šel lahko z mano na nuhalno svetlino, čeprav mislim, da bo začetek februarja kar noro s tem omicronom in ukrepi, tako kaže. Če bodo vaši ginekologi dovolili partnerjem biti zraven na pregledih, je pa to super. Mislim da vprašanje pred pregedom nikomur ne škodi, kako že rečejo, beseda ni konj 😁.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Avgust 2022
6.1.2022 14:21:44   
JackieO
Sofia, beto sem imela 3113, kar visoko, verjetno se je prijateljcek kar hitro po ET vgnezdil.

A si sedaj naravno zanosila?Se popolnoma strinjam s tabo glede stresa, ampak je res tezko ne razmisljati o tem. 😔 Upam za vse, da se nam iztece tako kot mora, mene caka se dolg teden, si mislim kako se bo vleklo. 😁Kar se pa tice partnerjev pri UZ, pa nimam pojma kaksna je sedaj "politika" pri osebnih G. Vem da na kliniki v Lj partner ni smel bit zraven niti pri prenosu, pa so vcasih se morali papirje podpisovati, tako da tudi pri UZ sigurno ne sme biti, upam pa da da je pri nasih G drugace. 🥰

(odgovor članu Sofia21)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Avgust 2022
6.1.2022 20:49:49   
miska90
Pozdravljene. Tudi jaz se vam pridruzujem na forumu, danes potrdili nosecnost, datum PDP 20.8.2022 😊, srcek smo slisali ❤️Zaenkrat veva samo s partnerjem in bova vsekakor do razkritja pocakala do nuhalne.Bi pa zelela z vami deliti izkusnjo, namrec lani januarja sem bila izvenmaternicno noseca in pod nujno sprejeta na kliniko, ter takoj nujni operativni poseg. Smo pa zanosili z utrauterinim maternicnim vlozkom (IUD), tako da lahko recem, da nobena zascita ni stroprocentna, so pa na kliniki omenili da ima partner ocitno zelo dobre in gibljive semencice 😂 Tako da ce potegnem crto, danes kipim od veselja toliko bolj, saj sem imela kar malce strahu, da bi se kaj ponovilo.S partnerjem sva na otroku delala 2 meseca ☺️ Srecno vsem, vas spremljam 🙏🐭

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?