|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 20:00:19   
JackieO
Senorita js pa 25.1., tako da bova skupaj odstevali. ❤ Upam da nama bo hitro minilo, meni se res grozno vleče vsak teden. 🤨 


(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 20:12:46   
lilija11
Ja saj še nisem čisto prepričana, če bom zdržala do takrat, sem pa jaz drugače tudi naročena 24., kot senorita 😊 tudi to se zdaj bojim, da kakšno karanteno ne dobim pred pregledom, pol se pa sploh vse zamakne 🤔 tako da bi mi blo res fino da me čimprej pogleda kakšen G

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 21:38:45   
Freya6
Ojla, še eno vprašanje.. Tiste, ki ste že bile na pregledu, ali je vaš izračun tednov tak kot bi moral biti glede na ZM?Jaz bi morala biti v 9. tednu glede na ZM pa je danes rekla G, da sem v 8t 3d ( velikost 19mm) 🙄Preveč paničnarim, vem, ampak je prva nosečnost, ki je bila zelo zaželjena. 

(odgovor članu lilija11)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 21:57:55   
JackieO
Saj ce si noseca 8t3d, potem si v 9t a ne? A se ne steje tako? Js sm 7t1d, pa mi v aplikaciji kaze 8. teden. Tako da js mislim da je pri tebi vse super, vem pa kako je ko se z vsakim mm obremenjujes in analiziras. 


(odgovor članu Freya6)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 22:12:04   
Freya6

Jaz tudi razmišljam na tak način, samo me je danes presenetil komentar G, da nisem v 9.tednu, ker mi manjkajo še 4 dnevi.. Pa tudi datum poroda je nenavadno izračunan. Naj bi bil 17.8.,ampak po aplikacijah in na UZ sliki pa je zapisano 21.8 (glede ma velikost) %.. Cela zmeda, ampak važno da bo dete raslo in bo nam vsem šlo vse kot po maslu 🍀
IZVIRNO SPOROČILO: JackieO

Saj ce si noseca 8t3d, potem si v 9t a ne? A se ne steje tako? Js sm 7t1d, pa mi v aplikaciji kaze 8. teden. Tako da js mislim da je pri tebi vse super, vem pa kako je ko se z vsakim mm obremenjujes in analiziras. 





(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 22:13:57   
claud
Mislim, da je že od nekdaj tako, da so partnerji lahko bili prisotni samo na nuhalni in na morfologij. Vsaj 13 let azaj se spomnim, da je bili tako.🙂
Sicer pa čestitke za uspešne prve preglede.🤗 Naj se tako nadaljuje😊.
Jaz jutri dopolnem 10t.Naslednji teden dam kri za dvojni presejalni test, cez 2 tedna pa že nuhalna...komaj čakam.
Se mi je pa slabost že umirila in upam, da tako tudi ostane.🙂

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 22:28:18   
JackieO


IZVIRNO SPOROČILO: Freya6


Jaz tudi razmišljam na tak način, samo me je danes presenetil komentar G, da nisem v 9.tednu, ker mi manjkajo še 4 dnevi.. Pa tudi datum poroda je nenavadno izračunan. Naj bi bil 17.8.,ampak po aplikacijah in na UZ sliki pa je zapisano 21.8 (glede ma velikost) %.. Cela zmeda, ampak važno da bo dete raslo in bo nam vsem šlo vse kot po maslu 🍀
IZVIRNO SPOROČILO: JackieO

Saj ce si noseca 8t3d, potem si v 9t a ne? A se ne steje tako? Js sm 7t1d, pa mi v aplikaciji kaze 8. teden. Tako da js mislim da je pri tebi vse super, vem pa kako je ko se z vsakim mm obremenjujes in analiziras. 








No kdo bi jih razumel. 🤷‍♀️🤷‍♀️ ja na UZ izracuna na podlagi velikosti ploda, ampak meni pise zraven -+ 4 dni tako da si vzamejo manevrski prostor. Sploh pri naravni zanositvi je tezko dolociti tocno, pri nas ki smo imele IVF se tocno ve kdaj smo imele prenos in kdaj priblizno se je potem zarodek vgnezdil. Js vem da nam bo uspelo sfurati do konca. 😎

(odgovor članu Freya6)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 22:58:41   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Freya6

Ojla, še eno vprašanje.. Tiste, ki ste že bile na pregledu, ali je vaš izračun tednov tak kot bi moral biti glede na ZM?Jaz bi morala biti v 9. tednu glede na ZM pa je danes rekla G, da sem v 8t 3d ( velikost 19mm) 🙄Preveč paničnarim, vem, ampak je prva nosečnost, ki je bila zelo zaželjena. 



8t3d pomeni da si noseca toliko, ampak tece ti pa 9t nosecnosti, ko bos noseca 9t3d ti bo tekel 10t nosecnosti? Razumes? Nevem kako drugace razloziti ampak tako se bolj v pogovoru uporablja. Na UZ ti bo vedno pisalo tocno tednov in tocno dni kolikor si noseca, ce pa ti bo pisala kaksen izvid pa ti bo napisala da si v tem pa tem tekocem tednu.

(odgovor članu Freya6)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Avgust 2022
12.1.2022 23:02:48   
Anonimen
Drugace pa se ne sekirajte, sploh tiste ki ste 1.nosece, plod ima menda lahko 7dni odstopanja +-, tako je bilo meni receno, ker ce ne veste tocno kdaj je bila ovulacija je tudi z UZ tezko dolociti tocno trajanje nosecnosti. Itak pa se skoraj noben otrok ne rodi na rok tako da je cist vseeno ce se vam rok na UZ in aplikaciji razlikuje za par dni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 7:02:48   
Sofia21
Čestitam za srčka 😃😆 JeckieO in Freya!

Tudi mene je zmedlo tole z računanjem PDP in koliko sem noseča. Ampak menda je res lahko odstopanje, pa res ne vemo kdaj je bila ovulacja, lahko je bila pozna. Je tudi mene malo prestrašilo, ko je UZ pokazal 1 teden manj, kot pa sem mislila jaz, ampak ko je v 1 tednu zrastel za 1 teden sem se pomirila, da je res očitno bila pozna O. Pri zanositvi po IVF pa je drugače, ker se točno ve, kdaj je bila O in so tudi roki bolj točni. In ja, menda samo nekje 5% nosečnic rodi na rok, ostale prej ali potem. Sploh pri prvorodkah gre rado malo čez rok. Ampak nek datum potrebujemo, da se ga veselimo 🥰.

Meni se bo pa vleklo do nuhalne, še skoraj 4 tedne 🙄. To je pa to, ko sem imela zgodnji pregled, pa še prestavili so ga na 5 dni prej, zaradi odsotnosti G ta teden.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 9:02:38   
Sunshine11

Tudi pri meni je kar nekaj dni odstopanja, po ZM je PDP 4.8, glede na UZ pa 30.7 🤷‍♀️ Hitro raste 😀
IZVIRNO SPOROČILO: Freya6

Ojla, še eno vprašanje.. Tiste, ki ste že bile na pregledu, ali je vaš izračun tednov tak kot bi moral biti glede na ZM?Jaz bi morala biti v 9. tednu glede na ZM pa je danes rekla G, da sem v 8t 3d ( velikost 19mm) 🙄Preveč paničnarim, vem, ampak je prva nosečnost, ki je bila zelo zaželjena. 



(odgovor članu Freya6)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 9:43:50   
claud
Meni je pa pri prejšnji nosečnosti, pred skoraj 14.leti, zelo točno napovedala PDP.7.2. in takrat sem dobila popadke, 8.2. zjutraj pa rodila.😄Takrat sem po naravni poti zanosila.
Sicer pa zdaj upam, da me preseneti in da rodim kak dan pred rokom, ker najhuje je, ko si na koncu in samo še čakaš da počiš. Pa ko vsi sprašujejo: A si še kr v kosu?🙃

(odgovor članu Sunshine11)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 11:56:02   
senorita
Punce, a mogoče katera ve kako se izračuna višina porodniške? Z delodajalko na žalost nisva prišli do nobene pametne rešitve in sedaj ugotavljam ali se mi bolj splača it na zavod za tri mesece, kot mi pripada, vendar je potem problem, ker sem še 3 mesece brez zaposlitve pred nastopom porodniške. Ali pa če si službo poiščem takoj, vsaj za polovični delovni čas, če me bo sploh kdo zaposlil.. Nekje sem sicer prebrala, da je za porodniško važno, da si bil zaposlen vsaj eno leto v zadnjih treh letih, kar sem bila, drugje pa piše da se bolj splača biti zaposlen do dneva nastopa porodniške.

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 12:15:47   
JackieO
Senorita, zal nimam tocnih informacij, mogoce komu napises mail in vprasas? Pomoje bi bilo najboljse, da si najdes kaksno sluzbo za dolocen cas oz. ce kje iscejo kaksno nadomescanje?


(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 12:19:18   
senorita
Ja, tudi jaz sem tako razmišljala. Sem že gledala kam bi lahko pisala pa ne vem na koga bi se bilo najbolje obrniti.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 12:25:14   
sončektvoj
Najboljše je po moje res iskat novo službo. Tudi če se prijaviš na borzo, boš morala biti "aktivni iskalec zaposlitve". Lahko pa verjetno kar pokličeš na zavod pa tam vprašaš, če imajo nosečnice kakšno posebno varstvo.

Zdaj ko smo še tako zgodaj v nosečnosti, imaš dobre možnosti najti kaj, morda celo kaj, da se lahko vrneš po porodniški. Čaka nas vseeno še kar nekaj mesecev do porodniške.

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 12:39:22   
sončektvoj
Pa še to - sploh če se ok počutiš, jaz bodočemu delodajalcu ne bi povedala, da sem noseča. Porodniška ga tako nič ne stane, na bolniški pa je lahko vsak. Nosečnost ni bolezen ali hendikep. Tako kot nisi obstoječemu delodajalcu dolžan takoj povedati, tako ne bi tudi novemu. Fer ali ne - oni tebi tudi ne povedo vnaprej kake plane imajo s tabo čez 6 mesecev. Če bi ti zdajšnja delodajalka povedala kakšne plane ima, bi tudi verjetno prej iskala novo službo.
Zdaj si v situaciji ko moraš najbolj gledati na sebe in na svoje dobro. Delodajalec bo za porodniško že našel menjavo, tako kot bi jo moral najti, če bi tam delala že 5 let. Držim pesti da se dobro izide user posted image .

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 13:02:48   
sončektvoj
Pa še to - ne pri stari delodajalki podpisat kake sporazumne odpovedi. Če podpišeš sporazumno odpoved, ti zavod ne pripada (marsikdo tega ne ve). Verjetno ti bo pripadala kakšna odpravnina, tako da se res dobro pozanimaj.

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 13:05:17   
senorita
Ja to vem, saj odpoved ni sporazumna. Hvala za nasvete, mislim da bom vseeno za nasvet vprašala še mami, ki se na te reči malo bolj spozna, bo pa še ona izvedela prej kot sem ji naprej mislila povedat 🤷🏼‍♀️

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 13:06:34   
senorita
Glede odpravnine pa v odpovedi piše, da mi ne pripada, ker je odpoved iz poslovnih razlogov. Ne vem, to se tudi meni zdi malo čudno, sem pričakovala, da bom vsaj kaj dobila.

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 13:09:29   
senorita
Kar se pa tiče tega da novemu delodajalcu ne bi povedala glede nosečnosti, pa mislim da sem prepoštena da bi kaj takega zamolčala. Se mi vseeno zdi več možnosti, da bi mi po porodniški podaljšali pogodbo, če bom že na začetku iskrena glede tega.

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 13:11:33   
senorita
Oh joj upam da se to čimprej uredi, ker zdaj preveč razmišljam o tem in ne verjamem, da je to dobro za otroka.. saj se trudim čim manj skrbet ampak je težko. Čeprav verjamem, da se bo na koncu uredilo tako da bo najbolje.

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 13:25:17   
sončektvoj
Odpravnine pa v odpovedi piše, da mi ne pripada, ker je odpoved iz poslovnih razlogov.
- uff tvoja situacija je kar komplicirana. Kolko sem videla na googlu, ti kar tako ne moreje prekinit ker si noseča, niti iz poslovnih razlogov. Odpoved mora potrdit prav inšpektorat za delo.

Prav tako ti priprada vseeno odpravnina če si delala tam vsaj 1 leto ne glede na odpoved iz poslovnih razlogov- glej tu https://www.uradni-list.si/e-bilten/novica/visina-odpravnine-pri-odpovedi-iz-poslovnega-razloga.

Lahko kličeš pomoje sama na inšpektorat ali pa povprašaš tu https://forum5.over.net/forum5/viewforum.php?f=286




(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 15:24:50   
Anonimen
Senorita, tudi jaz mislim da odpoved iz poslovnih razlogov ti ne morejo dati, če si noseča. Piši na Inštitut 8.marec pa na CSD in inšpektorat... Vprašaj vse kar te zanima, tudi kakšna porodniška ti pripada itd. Na 8.marec to vedo. Pa vsekakor ne podpiši odpovedi, povej da se moraš najprej vse pozanimati... si nisem mislila, da se bo to tako hitro razpletlo. Upam da se ti srečno konča! KajaPs: ker nas je več anonimnih, se sama vedno podpišem, da ne bo zmede.

(odgovor članu sončektvoj)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Avgust 2022
13.1.2022 15:36:03   
senorita

Na Inštitut 8.marec sem že pisala par dni nazaj pa še vedno ni odgovora.. drugače pa ja, vem da mi odpovedi načeloma ne bi smela dati, ampak ker še nimam potrdila od ginekologa naj bi mi jo lahko dala. S tem da niti ne vem kaj bi naredila, če bi me morala še vedno imeti zaposleno, ker denarja da bi me plačala nima. V glavnem res zoprna situacija.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Senorita, tudi jaz mislim da odpoved iz poslovnih razlogov ti ne morejo dati, če si noseča. Piši na Inštitut 8.marec pa na CSD in inšpektorat... Vprašaj vse kar te zanima, tudi kakšna porodniška ti pripada itd. Na 8.marec to vedo. Pa vsekakor ne podpiši odpovedi, povej da se moraš najprej vse pozanimati... si nisem mislila, da se bo to tako hitro razpletlo. Upam da se ti srečno konča! KajaPs: ker nas je več anonimnih, se sama vedno podpišem, da ne bo zmede.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?