|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 12:53:49   
Marjetica.
Hvala za čestitke. 🙂 Bom šla iskat te prehranske dodatke, kokr vidim jih prodajajo tudi v lekarni. A je katera uporabljala kakšno kremo proti nastanku strij? Ja vem, da so strije del tega, ampak če pa obstaja kakšna krema, ki pomaga... jo pa z veseljem kupim. 👍🙂

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 13:41:19   
Cajna13
4.mamaJaz bom 8.8. V 13.tednu.Ja ja,sem nekaj nasla,bom poklicala v ponedeljek najprej v Postojno(dr.Brezigar)pa da vidim ce lahko opravim pregled pri njih.Jaz sem popolnoma nova v temu,nekako bo no😁Bi pa sam jedla....joooj..😫a katera od vas tudi?Sploh se ne morem skontrolirat...4.mama v katerem tednu si pa ti?

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 13:53:09   
4.mama
Jutri grem v 7 teden 😊. Non stop la na tudi jaz, danes na plaži padla skupaj vrtoglavica, trebuh kot v 5. Mesecu. Joj joj nikoli tako, res sem stara

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 14:14:12   
wyanet
Mene pa danes malo skrbi, da gre za kemično nosečnost. Sem 16.dan po ovulaciji, torej 4t4d (prvi test je bil 12.dan) in nimam nič simptomov. Imela sem boleče prsi in konstantno lulanje (3-4x na noč), danes me prsi precej manj bolijo, malo me pa še. Teste sem ponavljala vsak dan in črta ni nič močnejša, ostaja enaka. Nimam pa krčev ali krvavitev. Upam, da je to samo strah. Bi z veseljem imela kak simptom 😁 Kako so pri vas napredovali simptomi, kdaj so se pojavili?

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 14:26:50   
4.mama
Ne se sekirat, tudi mene kdaj sploh ne bolijo prsi in se ustrašim, najbolj me bolijo zvečer. 
Če te skrbi pojdi na Beto in boš potem pomirjena

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 14:28:32   
Cajna13
Ja ja,pri meni isto.Ze tako nisem lih drobne postave..vsi neki tezijo,da sem se zredila😣jooj..naj bo skrivnost se ta mesec..

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 14:34:14   
Anonimen

https://www-moja--lekarna-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.moja-lekarna.com/amp/striet-krema-proti-strijam-200-ml?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#amp_tf=Od%3A%20%251%24s&aoh=16567651545264&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.moja-lekarna.com%2Fstriet-krema-proti-strijam-200-ml
S tem sem se js maziljila v prvi nosecnosti ni bilo strij, pa je bil mali 4300g in 56 cm :) sem pa mazala samo trebuh in noge ter boke, na joške pa pozabila 🤣 in so bile polne strij, tak da zdj mažem tudi prsi. 

IZVIRNO SPOROČILO: Marjetica.

Hvala za čestitke. 🙂 Bom šla iskat te prehranske dodatke, kokr vidim jih prodajajo tudi v lekarni. A je katera uporabljala kakšno kremo proti nastanku strij? Ja vem, da so strije del tega, ampak če pa obstaja kakšna krema, ki pomaga... jo pa z veseljem kupim. 👍🙂



(odgovor članu Marjetica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 15:10:20   
4.mama
Anonimna tako velik in prvi otrok 😲. Vsaka čast.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 19:49:32   
Anonimen

Ja ne govori , pa zadaj ležeča posteljica in se mi do 24t ni videlo nič čisto nič! Nihče ni pričakoval malega velikana, sva pa oba s partnerjem velika :) tak da me zanima kakšna bom zdaj z dvema notri😅
IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Anonimna tako velik in prvi otrok 😲. Vsaka čast.





(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Februarke 2023
3.7.2022 8:27:23   
4.mama
Dva srčkana velikana 🥰. Moji so bili vsi majhni. A zredila sem se ko slon za prvega 46 kg.
Kaj tudi vi imate težave s spanjem? Mene že par dni teži to, a prej spala ko beba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Februarke 2023
3.7.2022 8:44:37   
Marjetica.
O super, Anonimna hvala za link. Hvala. 🙂 Ali si mazala od začetka, ali potem, ko ti je začel rasti trebuh? Sem kar suha (imam 55kg), trebuha pa sevede še nimam. 😁🙂 Takoj jutri grem v lekarno po prehranske tablete & kremo proti strijam. 👍

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Februarke 2023
3.7.2022 10:53:09   
Anonimen
Nekje od 16 tedna dalje sem se mazala, naceloma je ogromno v genih, elasticnosti koze seveda vlaznost pomaga, da do strij ne pride 😅 pri meni v 1 nosecnosti trebuha ni bilo do cca 24 tedna, pa sem bila normalna 65kg na 176 visine. 
IZVIRNO SPOROČILO: Marjetica.

O super, Anonimna hvala za link. Hvala. 🙂 Ali si mazala od začetka, ali potem, ko ti je začel rasti trebuh? Sem kar suha (imam 55kg), trebuha pa sevede še nimam. 😁🙂 Takoj jutri grem v lekarno po prehranske tablete & kremo proti strijam. 👍



(odgovor članu Marjetica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Februarke 2023
3.7.2022 10:57:40   
Anonimen

Upam da ne, bom lazje sla v porod ce bosta nekje do 2,7 vsak 🙈, ampk res sam da bo vse ok. pri prvem nisem dobila tistega novorojencek bcutka ker je bil res velik 🥰 Ja js težko zaspim pa konstantno se zbujam, mal zaradi malega malo pa kr tako, mam občutek imam da me vročina obliva kot med M. Upam da samo zaradi vrocine zunaj!
Ma kg niso tako vazni ce jes isto, ker saj ves sama vsakega drugace nosis, drugje se nam kg nabirajo... 
IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Dva srčkana velikana 🥰. Moji so bili vsi majhni. A zredila sem se ko slon za prvega 46 kg.
Kaj tudi vi imate težave s spanjem? Mene že par dni teži to, a prej spala ko beba



(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Februarke 2023
3.7.2022 12:26:38   
4.mama
Moja zadnja se je rodila 2990, 48 cm, sem imela placento previo, strogo ležanje od 12 tedna in rodila s carskim mesec dni prej. Sedaj se boji da se previa ponovi. Upam da ne res je grozno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 6:36:13   
wyanet
Koliko ste imele glukozo na prvem pregledu? Ali je že tu meja postavljena 5,1 mmol/L in te nad to mejo že takoj po prvem pregledu obravnavajo kot nosečniški diabetes? 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 9:32:41   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: wyanet

Koliko ste imele glukozo na prvem pregledu? Ali je že tu meja postavljena 5,1 mmol/L in te nad to mejo že takoj po prvem pregledu obravnavajo kot nosečniški diabetes? 


Meni je dala kri pregledat okoli 12t in sem imela rezultat točno 5,1 mmol/L, dobila napotnico za diabetologa. Potem sem si pa mogla 3-4x na dan merit krvni sladkor. Se je pokazalo da definitivno je nosečniški diabetes. Kasneje v nosečnosti se kvečjemu sladkor še slabša. Tako da dieta do konca nosečnosti. Ampak se da, ni nek bav bav.

Če pa na teh prvih pregledoh nimaš na tešče povišanega krvnega sladkorja, pa te čaka OGGT (pitje sladke vode in merjenje potem v laboratoriju) v 24t.

(odgovor članu wyanet)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 11:07:05   
4.mama
Punce jaz sem tako na tleh. Sem šla na urgenco roza izcedek. Pregleda reče da je unetje, naredi še UZ za vsak slučaj in GV prazna, premalo zrasla je samo 8mm, morala bi bit vsaj 12mm. Čez teden dni ponovno UZ, a verjetno bo čiščenje. Srce mi joče 😪😪😪😪😪

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 12:35:22   
Cajna13
Ojooj 4.mama...🥺mogoce pa bo le se vse dobro koncalo🙏🙏🙏smo s tabo,upanje umre zadnje💗

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 12:47:13   
4.mama
Beta je v 10 dneh narasla samo za 300, tako da v petek me čaka čiščenje. Čuvaje svoje srčke, vse drugo je nepomembno. Vse bi dala da bi moj mali srček se bil. 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 14:43:35   
wyanet
Sožalje, 4.mama 😢 Si sploh ne morem predstavljati, kako ti je hudo.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 17:07:56   
Anonimen
Ne noo :( je možno, da je kaj zamika zaradi cikla v velikosti? Zelo mi je hudo :( in upam upam, da bo na naslednjem UZ viden plodek ❤️ drži se ❤️
IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Punce jaz sem tako na tleh. Sem šla na urgenco roza izcedek. Pregleda reče da je unetje, naredi še UZ za vsak slučaj in GV prazna, premalo zrasla je samo 8mm, morala bi bit vsaj 12mm. Čez teden dni ponovno UZ, a verjetno bo čiščenje. Srce mi joče 😪😪😪😪😪



(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Februarke 2023
4.7.2022 18:57:58   
4.mama
Hvala za vse lepe besede, a če beta ne narašča kot bi mogla ni pomoci

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Februarke 2023
5.7.2022 7:41:14   
Marjetica.
Anonimna sem kupila prehranske dodatke kot si mi svetovala, hvala. Nekaj me zanima... mogoče naumno vprašanje, ampak vseno. Kdaj izveš spol otroka? Samo zanima me, čeprov mi spol ni pomembem, samo da bo otrok zdrav. Kot sem rekla sem noseča prvič, prijateljic ne morem vprašati ker je še skrivnost... na pregled pa še čakam, ker moje ginekologinje trenutno ni... bom pa počakala na njo, ker jo poznam in ji zaupam. Ampak po mojih izračunih sem v 6 ali 7 tednu, točnega datuma se pa ne spomnim. 🤷‍♀️🤦‍♀️😁

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Februarke 2023
5.7.2022 7:52:05   
Anonimen
Nekateri G že namignejo na nuhalni, ampak takrat se še ne vidi dobro in znajo zgrešit. Naša je meni povedala v 17t, na pregledu pred morfologijo, mnogi nimajo toliko UZ, ker ti po zavarovanju pripadata samo dva - in potem izvejo na morfologiji okoli 20 tedna,če je plod lepo naštiman da se pokaže :) 
Lahko pa se dela NIPT od 10 tedna dalje in se obkroži, da želiš vedeti tudi spol - je pa samoplačniški. Cca od 350 eur dalje. 
Tedni se pa računajo glede na datum zadnje M :) tako, da zloudaj si kakšno aplikacijo za spremljanje :) je zanimivo gledat kako velik je plod.
Folno kislino pa le redno jemat!:) 
IZVIRNO SPOROČILO: Marjetica.

Anonimna sem kupila prehranske dodatke kot si mi svetovala, hvala. Nekaj me zanima... mogoče naumno vprašanje, ampak vseno. Kdaj izveš spol otroka? Samo zanima me, čeprov mi spol ni pomembem, samo da bo otrok zdrav. Kot sem rekla sem noseča prvič, prijateljic ne morem vprašati ker je še skrivnost... na pregled pa še čakam, ker moje ginekologinje trenutno ni... bom pa počakala na njo, ker jo poznam in ji zaupam. Ampak po mojih izračunih sem v 6 ali 7 tednu, točnega datuma se pa ne spomnim. 🤷‍♀️🤦‍♀️😁



(odgovor članu Marjetica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Februarke 2023
5.7.2022 14:37:20   
Anonimen
Zivijo,se ena februarka. Danes na prvem pregledu videli srček in vse je ok. 🥰 Se veselim otročka..Rada bi se narocila na NIPT in nuhalno, pa so vse ambulante ki sem jim pisala, na dopustu.Ima kakšna ze kje potrjen termin konec julija ali začetek avgusta? Kje kdo ni na dopustu takrat?🙄

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?