|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2023
5.7.2022 14:55:00   
Cajna13
Probaj poklicat v Postojno,ce ti ni predalec,051 429 723.Drugace,ce katero +37 zanima,edino v UKC Lj opravijo Nifty na napotnico.Je pa pogoj,da najprej opravis NS in s tem izidom gres potem na Nifty(si pa poklican v parih dneh,ni cakalne dobe,tako mi je prijazna sestra razlozila).Drzte se 💗

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Februarke 2023
8.7.2022 9:30:12   
Anonimen
Da se spet po dolgem casu javim.Prejsni petek sem imela prvi pregled, zaenkrat je bilo vse vredu, sem slisala ze tudi srceka. Imam pa 15.7. spet pregled, da mi pred nuhalno potrdi da je res vse ok. Sem pa bila tudi na odvzemu krvi, pa so mi sporocili da sem imela povisan sladkor, in sicer 5,2. Narocit sem se morala k diabetologu, ki pa ga imam sele 16.8. Nevem kaj naj pricakujem od tega pregleda oz a to ze pomeni, da imam nosecnisko sladkorno? Ima katera od vas kaksne izkusnje stem? Sem malo v skrbeh.. 

(odgovor članu Cajna13)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Februarke 2023
8.7.2022 9:55:50   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Da se spet po dolgem casu javim.Prejsni petek sem imela prvi pregled, zaenkrat je bilo vse vredu, sem slisala ze tudi srceka. Imam pa 15.7. spet pregled, da mi pred nuhalno potrdi da je res vse ok. Sem pa bila tudi na odvzemu krvi, pa so mi sporocili da sem imela povisan sladkor, in sicer 5,2. Narocit sem se morala k diabetologu, ki pa ga imam sele 16.8. Nevem kaj naj pricakujem od tega pregleda oz a to ze pomeni, da imam nosecnisko sladkorno? Ima katera od vas kaksne izkusnje stem? Sem malo v skrbeh..


Ja, že sladkor 5.1 je nosečniška sladkorna. Spremljaš sladkor celo nosečnost in se držiš diete. Če se lepo pridno paziš, na otročka to čisto nič ne vpliva. Glede na to, da imaš pregled pri diabetologu komaj čez dober mesec, si na internetu malo preberi o tem in se kar začni držat diete. Prej začneš, boljše je za dojenčka. Srečno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Februarke 2023
9.7.2022 20:47:37   
Anonimen
Spremljati sladkor, lahko da bo na naslednjem pregledu ok - lahko da pokaže sladkorno. So pa mejo čez leta zelo spustili! Ampak previdnost ni nikoli odveč.
Kako se drugače počutite? Meni je postalo slabo čez cel dan, utrujenost katastrofalna, česar v prvi nosečnosti nisem niti čutila, napihnjena in sama sebi težka da se mi zdi da zgledam kot v 7M zvečer...čakam na pregled 15.7. potem pa na nuhalno - verjetno bom šla na Nifty Twin vzporedno. Pri prvem nisem ker sem opravljala še DHT in so bili rezultati dobri! 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Februarke 2023
10.7.2022 22:36:01   
Anonimen
Pozdravljene februarke :)Jaz sem tudi prvič v pričakovanju (zadnja M 27.5.), pregled imam 20.7. Imam precej simptomov (krči, povečane prsi, veliko stvari mi smrdi). Kar me najbolj pesti zadnje dni pa je slabost. Ta je celodnevna, včasih se tudi ponoči zbudim in mi je slabo. Danes nisem skoraj nič jedla. Se je pa zgodilo tudi že kakšen dan, da sem nostop neki jedla.Je precej neprijetno, sploh v službi. Imate kakšen nasvet kako si lajšati tako situacijo? Kdaj predvidoma mine obdobje slabosti? Ne predstavljam si, da bi to trajalo celo nosečnost.Hvala vnaprej za odgovor, Kat38 :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Februarke 2023
11.7.2022 10:21:13   
Anonimen

Hej, čestitke!
tudi mene tokrat res pesti huda slabost čez cel dan, v prvi nosečnosti mi je samo smrdelo tam nekje do nuhalne tole zdaj je pa next level, pa sem precej neobčutljiv človek. Druge kot konstantno nekaj grickat - npr. krekerji dejansko ni. Sama si sicer nosim narezano jabolko in slan kreker to mi še nekako paše poleg kruha...ostalo je pa no-go. Tako, da pametnega nasveta nimam, kot čakat da mine, pri večini mine nekje do 14 tedna, ni pa nujno :/ 

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene februarke :)Jaz sem tudi prvič v pričakovanju (zadnja M 27.5.), pregled imam 20.7. Imam precej simptomov (krči, povečane prsi, veliko stvari mi smrdi). Kar me najbolj pesti zadnje dni pa je slabost. Ta je celodnevna, včasih se tudi ponoči zbudim in mi je slabo. Danes nisem skoraj nič jedla. Se je pa zgodilo tudi že kakšen dan, da sem nostop neki jedla.Je precej neprijetno, sploh v službi. Imate kakšen nasvet kako si lajšati tako situacijo? Kdaj predvidoma mine obdobje slabosti? Ne predstavljam si, da bi to trajalo celo nosečnost.Hvala vnaprej za odgovor, Kat38 :)



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Februarke 2023
11.7.2022 12:46:50   
marim
Čestitke obema, tudi pri meni je kar hudo s temi slabostmi (dejansko niso samo slabosti ampak tudi bruham vsak drugi dan) in mi isto pomagajo krekerji ali pa kakšna banana, samo da res skos nekaj jem po malem. Pomagajo mi tudi ingverjevi bonboni, sem jih kupila v DM-u (Ibons), jaz imam okus ingver-mango in mi je OK. Drzimo pesti da bomo cimprej ok.🤗

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Februarke 2023
11.7.2022 22:53:04   
Anonimen
Čestitke in hvala obema za odgovore💕Danes je bilo malo boljše, sem upoštevala nasvet in imela vedno pri roki nekaj za grižljati (prepečenec, sadje). Zelo mi paše tudi gazirana voda/pijača🙃

(odgovor članu marim)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Februarke 2023
12.7.2022 9:46:45   
Daisy94
Je še katera čisto brez simtomov trenutno, razen malenkost bolecih prsih na dotik..krči so se umirili.. :) ? Prvi pregled imam naslednjo teden ko vstopim v 9 teden.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Februarke 2023
12.7.2022 10:01:14   
Anonimen

Hej, pri meni je sicer katastrofa s počutjem, ampak v prvi nosečnosti razen rahlo bolečih prsi in da mi je meso smrdelo drugih simptomov nisem imela! Tako, da lucky U ❤️ zdrži so pregleda, bo vse ok ❤️
IZVIRNO SPOROČILO: Daisy94

Je še katera čisto brez simtomov trenutno, razen malenkost bolecih prsih na dotik..krči so se umirili.. :) ? Prvi pregled imam naslednjo teden ko vstopim v 9 teden.




(odgovor članu Daisy94)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Februarke 2023
12.7.2022 16:29:46   
wyanet
Mene tudi samo prsi bolijo. Včasih mi hrana bolj obleži v želodcu kakor prej ali pa mi določena hrana ne paše, ampak ne do mere, da bi mi bilo slabo. Če ne bi vedela, da sem noseča, verjetno ne bi niti  opazila tega. Bom pa jutri šele 6.teden začela, v četrtek imam pregled. Morda me najhujše še čaka :D

(odgovor članu Daisy94)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Februarke 2023
13.7.2022 8:17:58   
Bejbimama
Hej punce! Spremljam to skupino že nekaj časa, danes se odločila, da se vam pridružim. Zadnja M 18.05., prvi pregled imam šele 1.8. ... dolgo čakanje. Je pa to moja druga nosečnost. In ta slabost...o moj bog, no sej je bilo isto v prvi ampak a lahko no :) Danes zjutraj sem si na tešče merila KS, in rezultat 5,1 to je tista vrednost, ki je označena za diabetes ane? Moji krči so nekako šli že mimo, občasno me kdaj pa kdaj špikne v spodnjem delu ampak to je tudi vse. Bi pa spala cele dneve :D ponoči pa spim skoraj nič, od nekih čudnih abnormalnih sanj, do 4-6 kratnih obiskov stranišča. 

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Februarke 2023
13.7.2022 10:03:41   
wyanet
Lepo, da je še ena med nami :)Pri 5,1 te menda že pošljejo k diabetologu ja. Ne vem pa ali si potem celo nosečnost voden kot gest.diabetes? Ali nekaj časa spremljajo meritve in se potem odločijo?Jaz imam včasih 4,8, včasih 5,1, včasih 5,3... Zelo odvisno od tega, kaj jem dan prej, koliko spim, koliko ur sem tešča ob meritvi. Ampak enake vrednosti sem imela pred nosečnostjo, se niso zdaj nič spremenile.
Kam planirate na nuhalno? :)

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Februarke 2023
13.7.2022 13:25:03   
Anonimen
Celo nosečnost si vodena kot da imaš gestacijski diabetes, če so vrednosti čez 5.3 dobiš inzulin, super je če že zdaj ješ 6 obrokov na dan, se pravi glavni obroki+malica+mini povečerjek, edini sadež, ki trenutno pomaga, da zelo dobro niža sladkor so borovnice, ker trenutno si ravno zaradi borovnic lahko privoščim sladoled oz tut kaj drugega sladkega..drugega ni kot da pri določenih jedeh paziš kaj keš, sploh pri sadju npr  lubenica sploh ni priporočljiva

(odgovor članu wyanet)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Februarke 2023
13.7.2022 13:38:49   
Anonimen
Pozdravljene vse! Mi pričakujemo januarja, ampak se tam nič kaj dosti ne dogaja, tako da spremljam tudi februar. Zakaj pišem - ker sem opazila debato na temo merjenja sladkorja. Pri prvem pregledu sem tudi jaz imela povišan sladkor (5.1) in me je klicala ginekologinja, da glede na to, da v prvi nosečnosti nisem imela tovrstnih težav, opravimo še eno kontrolo, preden grem na dieto. Razlog povišane vrednosti - predolgo sem bila tešča! Ginekologinja je rekla, da moram biti tešča max. 8-10 ur, tako da vsem svetujem, da se poskusite tega držati in bodo vrednosti morda v mejah normale. Moja kontrola je bila namreč bp. Vse dobro v nosečnosti vam želim še naprej ;-)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 10:07:15   
sončektvoj
Jaz sem imela 5.1 na tešče na krvnem testu. In so me dali diabetologu. Sem bila malo skeptična da imam sladkorno ker sem tudi bila predolgo tesca (še veliko bruhala in slabosti). So mi dali dieto in za merit krvni sladkor 3-4x na dan. In se je izkazalo da res imam sladkorno. Pa je bil ta moj 5.1 en in edini povišan sladkor na tešče v vsej moji nosečnosti. Po obroku pa so bile vrednosti slabše.
Boljše je da te dajo diabetologu in potem meris pa mogoče ugotoviš da sploh ne rabiš držati diete, kot da imaš sladkorno pa ne veš. Diabetolog itak prilagodi merjenje tvojemu sladkorju. Če bo vse ok, ne boš rabila pogosto merit.
Itak te pa kasneje dajo še na Oggt kjer piješ sladko vodo in se sigurno vidi ali imaš ali nimaš sladkorne. Je pa za dojenčka veliko bolje da se odkrije prej kot kasneje. Kot je meni razložila G : dobro vodena sladkorna za dojenčka nima nobenih posledic, slabo vodena... "
Inzulin dajo samo če se z dieto ne da držati primernih vrednosti sladkorja. Jaz nisem imela inzulina, je bila dieta dovolj.
Če si v prejšnji nosečnosti imel / ne imel sladkorno pa ne igra nobene vloge. Nosečnostno sladkorno povzroča posteljica. Je pa večja verjetnost da če si imel v eni nosečnosti, da boš imel tudi kasneje. Ni pa nujno.
Ni pa to nič groznega. Jaz že odštevam zadnje tedne do roka in je z dojenčkom vse vredu, sem pa res pazila na sladkor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 10:08:58   
Bejbimama
No kakorkoli, upam da vsem mine nosečnost brez hujših zapletov. ❤A je katera že imela prvi pregled? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 12:27:01   
wyanet
Jaz sem imela danes, ampak je bilo še prezgodaj (6t1d). Videla se je vrečka in še ena bela pika not, kar ne vem, kaj je :D Mogoče rumenjak?Zaenkrat se mi popolnoma ujema datum ovulacije in datum, ki je bil napisan na ultrazvoku glede na velikost, tako da sem vsaj s tem malo pomirjena :) In pa seveda, da ni izvenmaternicna, da grem z lažjo dušo na dopust.Imam pa v začetku avgusta ta zaresni prvi pregled, danes nisem dobila še materinske in laboratorija itd.
Kako ste pa ostale s pregledi?

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 14:04:59   
marim
Jaz sem ga imela včeraj, začetek 7. Tedna in se je lepo videl plodek, ki naj bi bil ravno prav velik glede na zadnjo M in videla sem tudi utripanje srčka. Sem jokala kot dez, se nisem mogla niti pomirit, tako da mi je ušlo iz glave in niti nisem vedela kaj vprašat ginekologinjo.🥹a ste ve tudi tako čustvene? Tudi jaz nisem dobila materinske, sem se pa prijavila na nuhalno in mi sovpada na isti dan kot imam pregled tako da bom kar takrat prevzela materinsko knjižico ( so mi rekli da brez ne mores na nuhalno). A slučajno katera ve kdaj pridejo rezultati krvi? A izveš na naslednjem pregledu ali ti kaj sporočijo?

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 16:21:41   
wyanet
Super 😍 Jaz danes nisem bila pretirano čustvena, ampak ni bilo kaj dosti za videt :) Bomo videli, kako je kasneje. Koliko je čakalne za nuhalno? Je bolje, da se za sredino avgusta prijavim že zdaj, čeprav nimam še uradnega prvega pregleda in materinske?

(odgovor članu marim)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 16:51:02   
Bejbimama
Jooj kok super, da se vama odvija tako kot treba, to je najlepše. Samo čudno, da vam še niso dali knjižice, dobro pri 6t, ker se še nič ne vidi razumem, ampak me čudi da tebi niso dali glede na to da se vidi vse ok in srček. Jst imam prvi pregled šele v sredini 11t, tako, da sem se že naročila na NS, ker potem imam samo 1 teden časa, ko se opravlja NS, ker potem grem na dopust in se nebi nikakor izšlo. Sem se pa naročila v zdravstveni center Dravlje. Priporočam vam pa v Domžalah, tiste ki vam ni predaleč,Darija Strah. Moja izkušnja iz prve res nepopisno dobra, od obravnave, do strokovnosti in vseh vprašanj, ki sem ji postavla, res 1A. Je pa res, da so drugi teden v Avgustu na dopustu, za 2 tedna se mi zdi. 

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 18:43:34   
wyanet
Bejbimama, lahko v Dravljah izbiraš, katere zdravnik bo na nuhalni? Če prav razumem, jih je več? Imajo kje seznam?
Ima katera izkušnjo z nuhalno v Postojni?
Boste opravile tudi NIPT? Ali se boste odločile glede na nuhalno?

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 19:04:46   
anonimno1
Pozdravljene,
Jaz sem nova tukaj, pa imam tudi rok v februarju (8.2.2023). Sama imam sicer nekaj tezav pa me zanima ce se se katera tu spopada s podobnimi. Namrec v 9t mi je g odkrila 2 hematoma, dobila sem dabroston na 8h, zdaj ze 6 dan po pregledu samo lezim, striktno na bokih. Pa me zanima ker me ze vse boli od lezanja (pa jih imam ravno 30) kaj priporocate, ima katera podobno diagnozo? Konkretno sem pod stresom  :/
Hvala, hvala 🐻🤞🍀

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Februarke 2023
14.7.2022 19:29:58   
Bejbimama


IZVIRNO SPOROČILO: wyanet

Bejbimama, lahko v Dravljah izbiraš, katere zdravnik bo na nuhalni? Če prav razumem, jih je več? Imajo kje seznam?
Ima katera izkušnjo z nuhalno v Postojni?
Boste opravile tudi NIPT? Ali se boste odločile glede na nuhalno?



Tja sem se naročila po priporočilu iz ordinacije dr. Strah, ker nažalost se nismo mogli iskladit z datumi. Ne poznam pa nobene, ki bi imela izkušnjo v Dravljah. Našla sem ta seznam  http://nuhalnasvetlina.com/narocanje/ samo vidim, da imajo različne ginekologe in porodničarje kot na njihovi uradni spletni strani. Ti jim kar piši, so zelo korektni, in se da vse lepo zmenit. Jaz bom delala NIFTY ne glede na NS. 

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 8:53:41   
Anonimen

V ZC Dravlje sem bila 2x sicer obakrat potrditev nosečnosti ob naročanju lahko izraziš željo katerega G bi imel, mene je Imela prvič Tul Mandič zdaj drugic sem pozabila, ampak sta bili obe res super! za nuhalno še ne vem kam bom šla, verjetno k svoji kot v prvi N, ker jo tudi ona opravlja, samo je doplačilo v ZD. 
Pregled pri svoji imam danes :) Sem pa trenutno 8t 6dni :) me zanima kdaj mi bo dala datum za nuhalno 🙈 
Glede materinske, jaz sem jo dobila na pregledu pred nuhalno v prvi N v 12 tednu :) 
IZVIRNO SPOROČILO: Bejbimama



IZVIRNO SPOROČILO: wyanet

Bejbimama, lahko v Dravljah izbiraš, katere zdravnik bo na nuhalni? Če prav razumem, jih je več? Imajo kje seznam?
Ima katera izkušnjo z nuhalno v Postojni?
Boste opravile tudi NIPT? Ali se boste odločile glede na nuhalno?



Tja sem se naročila po priporočilu iz ordinacije dr. Strah, ker nažalost se nismo mogli iskladit z datumi. Ne poznam pa nobene, ki bi imela izkušnjo v Dravljah. Našla sem ta seznam  http://nuhalnasvetlina.com/narocanje/ samo vidim, da imajo različne ginekologe in porodničarje kot na njihovi uradni spletni strani. Ti jim kar piši, so zelo korektni, in se da vse lepo zmenit. Jaz bom delala NIFTY ne glede na NS. 



(odgovor članu Bejbimama)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?