|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
4.7.2006 21:22:50   
Seven*
Zakaj dojim? (Ema)
- ker je to najboljsa hrana za mojega otroka, ker je vedno primerno topla in primerno sveza
- zato ker se mi flas ne ljubi pripravljati
- ker z dojenjem dam otroku bolj raznovrstno hrano glede okusov, kot z mlecno forumulo. Okus mlecne formule je namrec skoz enak, materino mleko se spremnija
- zato ker rada gledam otroka kako uziva med dojenjem
- zato ker mi dejstvo, da smo vsi bolani pri hisi, razen dojenega otroka marsikaj pove..
- zato ker sem prebrala ze kar nekaj clankov in afer na temo mlecne formule, med drugim tudi o tem kako so otroci umrli, ker je ene par znanstvenikov narobe dolocilo kolicino enega vitamina, nek drug znanstvenik je pa ponaredil rezultate studije mlecne formule.. (lahko posljem ce katero zanima, morda se imam doma)
- zato ker sem mnenja, da nekaj kar da narava ne moremo sintetizirati v laboratoriju. Lahko se samo priblizamo in naredimo podobno zadevo.

Zakaj sem dodajala? (Jakob)
- zato ker nisem dovolj prebrala
- zato ker sem bila prelena, da bi poklicala svetovalko za dojenje
- ker si nisem zaupala
- ker sem imela vdrte bradavice
- ker so bradavice krvavele
- ker sem imela gljivicno vnetje bradavic
- ker nisem imela priavilnih informacij na dosegu roke (sestre v bolnisnici niso znale svetovati)

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
4.7.2006 22:06:27   
natalia
- zato ker sem prebrala ze kar nekaj clankov in afer na temo mlecne formule, med drugim tudi o tem kako so otroci umrli, ker je ene par znanstvenikov narobe dolocilo kolicino enega vitamina, nek drug znanstvenik je pa ponaredil rezultate studije mlecne formule.. (lahko posljem ce katero zanima, morda se imam doma)
- zato ker sem mnenja, da nekaj kar da narava ne moremo sintetizirati v laboratoriju. Lahko se samo priblizamo in naredimo podobno zadevo.



natolcevanja. če imaš doma mi pošlji, me res zanima.user posted image

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
4.7.2006 22:11:57   
Seven*
http://www.cbc.ca/national/news/chandra/

http://www.ibfan.org/english/news/press/press10may02.html

Lahko se kaj najdem, ce bo katero zanimalo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
4.7.2006 23:06:07   
natalia
seven, priporočam ti, da podrobneje prebereš oba članka. drugega pa sploh ne berem, ker je pristranski ( IBfa?), kljub temu pa se sprašujem, če je tako, ja čemu user posted image  pa potem še prodajajo Bebo 1, kaj praviš? aja,pa še priporočajo jo?

še vedno se priporočam za ostale članke, konkretnejše prosim!user posted image

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
4.7.2006 23:10:10   
Seven*
Natalia. Velike firme imajo veliko denarja. Hipp tudi se prodajajo, kljub aferi v afriki, kjer je nekaj otrok umrlo zaradi hrane slabse kvalitete. Pa je pisalo tudi v nasih casopisih. Bom pobrskala se za kaksnim, se mi ne ljubi, ampak saj vemo kako je s tem.. Ce imas dovolj denarja, lahko marsikaj utajis. No jaz sem nezaupljiva, pa ne samo pri mleku, tudi pri drugi hrani. No, itak smo spet skrenile s teme in je debata nefer do avtorja te teme.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
4.7.2006 23:14:54   
natalia
eh, imaš prav.user posted image  brezveze.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
5.7.2006 17:36:35   
DEJANA
Prebiram tole debato in se spomnim mesec dni nazaj, ko sem nehala dojiti. Morala sem. Najhujša od vsega so ta moralna obtoževanja, ki sem jih doživljala, največ seveda od zdravstvenega osebja, - češ, ne ljubi se ti, mar se ne zavedaš da škodiš otroku in da je materino mleko najbolje...tako žalostna sem bila, saj takrat si še bolj občutljiv. Ni pravično, saj si nekatera dekleta in žene srčno želijo dojiti, pa žal ne gre.  Danes sva na steklenički in vesela sem, da je tako. Zdajle vem, da bi kakšni sestri lažje kaj zabrusila v obraz, saj je sinek zdrav, lepo se redi, spi, smeji...

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
5.7.2006 22:17:51   
sarazan
Še predno sem se odločila za user posted image  sem iz vseh koncev poslušala, kako pomembno in zdravo je dojenje. Ko sem bila noseča, sem prebrala vse možno in bila zatrdno odločena, da bom dojila. Potem sem rodila in po glavi mi je šlo samo, da bom ja vzpostavila dojenje. In po začetnih zanemarljivih težavicah nama je uspelo.
Danes, po petih mesecih, še vedno polno dojim, ampak za ta lep nasmeh in pogled, ki mi ga da Sara, ni "krivo" dojenje, ampak to, da je sita. Če ne bi imela mleka v svojih dojkah, bi ji dala pa flaško. Glavno, da je otrok sit!

(odgovor članu Nej)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
10.7.2006 21:34:09   
Baucka
Dojim zato, ker hočem da moj otrok dobi najboljše in ker mi dosedaj še to uspeva.

Moram pa povedati, da sem bila zelo razočarana ko sem imela manjši problem pri dojenju (Pri dojenju je bil jok in to samo zvečer) in sem ga izrazila na tem forumu in prvi odgovor kaj sem dobila je bil   PROBAJ Z FLAŠO. Mislim, da pri najmanjšem problemu še ni potrbno takoj na flašo "prešaltat", ker je nato začaran krog tu. Zato mi nimamo doma ne flaše in ne rezervne hrane (če bo res sila bomo pač v dežurno lekarno skočli), ravno zaradi skušnjave.

Sem pa zmeraj mislila, kako se bom zdravo prehranjevala v nosečnosti pa sem na koncu pristala na infuziji (prekomerno bruhanje in hujšanje), TAKO DA V ŽIVLJENJU NE GRE VEDNO PO NAČRTIH.

Povedat moram tudi, da občudujem tiste mame, ki kjub ragadam in bolečinam in vdrtim bradavicam dojijo. Jaz bi verjetno kar flašo dala, kakor da bi mi iz bradavic kri "špricala".

Še nekaj, tiste ki vam kjub trudu ni uspelo, da bi dojile, me počutite se krive, saj vaš otrok dobro raste je vesel in srečen in da povdarim DOBRE MAME STE TUDI ČE NE DOJITE, to ali dojite ali ne ni merilo. Hvala bogu da obstajajo nadomestki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
13.7.2006 23:32:50   
bobek05
dodajala - otrok je zaradi premočne zlatenice ves čas spal in teža je prepočasi naraščala, pa smo MORALI iti na dodatek, ampak veš kaj? me ni sram priznat, da mi ni žal, ker ni sem dojila (pač pri 1. ni bilo usojeno - se ne sekiram)... sem bila tak fajn komot (in skoraj od njegovega rojstva cele noči spala)...

tudi flaške niso tak "grozno delo" - polovico časa jih je pripravljal moj mož (tudi ponoči, ko je bilo treba)...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
13.7.2006 23:46:27   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: DEJANA

Prebiram tole debato in se spomnim mesec dni nazaj, ko sem nehala dojiti. Morala sem. Najhujša od vsega so ta moralna obtoževanja, ki sem jih doživljala, največ seveda od zdravstvenega osebja, - češ, ne ljubi se ti, mar se ne zavedaš da škodiš otroku in da je materino mleko najbolje...tako žalostna sem bila, saj takrat si še bolj občutljiv. Ni pravično, saj si nekatera dekleta in žene srčno želijo dojiti, pa žal ne gre.  Danes sva na steklenički in vesela sem, da je tako. Zdajle vem, da bi kakšni sestri lažje kaj zabrusila v obraz, saj je sinek zdrav, lepo se redi, spi, smeji...


Dejana, pri nas je bilo isto - so me vsi obtoževali, ampak kaj naj jaz.. ko je otrok prišel k močem, da bi lahko dojil, NI HOTEL, pa če sem se na trepalnice postavila... vse je bilo zaman - svoje mleko sem si pumpala in mu da probala dajat po flaški, pa ni hotel... zalivala sem se z mlekom v njem pa vanilijev sladkor, ker bi naj bilo potem moje mleko bolj sladko itd.... vse brez uspeha..

po kakšnem mesecu sem se pač sprijaznila z dejstvom, da bo mleko vsak hip usahnilo, mali pa da je raje dodatek... in ko sem se 1x sprijaznila s tem, je bilo veliko lažje...

je bilo pa res smotano, ko so me pri njegovih 6. m v ZD grdo gledali, ker nisem (več) dojila... kao, da naj še probam, mleka pa že zdavnaj ni blo več.. user posted image  

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zakaj ste dojile? Zakaj dodajale?
17.7.2006 9:08:44   
Grascakinja
Kot je že nekdo napisal - da je bila sita. Dojila in dodajala. Štorijo sem pa že prevečkrat povedala. Pa nehajte že s tem.
Na oba načina hranimo svoje otroke.
Nobena metoda od obeh ni idealna in vsaka ima prednosti in slabosti.
Če dojiš, še ne pomeni, da si naredila najboljše za svojega otroka. In nisi nikakršna svetnica. Če dodajaš, pa tudi nisi grozna mama in ne delaš nič slabega.
Važno je, da je tvoj otrok sit. Razne svinjarije pa pojemo ohoho. Tudi že rosno majhni. Iz maminega ali adaptiranega mleka. Nič ni neoporečno leta 2007, tudi mamino mleko ne.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?