|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   muffini s peno
5.11.2013 10:59:10   
mini86
1-kakšno peno delate da jo date pol na mafine..
2-a se ta pena strdi al bi de rečmo če daš mafine v posodico vse razmazalo
3-a to peno date samo po vrhu al tud malo izdobete
4-a je možno tud na mini mafine dat to peno
5-recept za čokoladno peno bi prosila
6-mam 2 pekaža da mini mafine-teflonastega in silikonskega-a je tega treba tudi namazat z oljem, a se da vroče vem ali morš počakat da se pohladijo
7-a če nimam pekača za velike mafine-sem ga stran vrgla ker je zarjavel, a lahko dam na raven protvan samo papirčke pa notr do polovice maso in bo ok ratal

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:15:33   
pomlad08
Živjo!

A s to "peno" misliš kremo? Da bi delala neke sorte "cupcakes"?

user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:18:45   
pomlad08
Krema je lahko katerakoli. Kot bi delala kremo za torto. Lahko je čokoladna krema iz masla+stopljene čokolade, lahko je smetana+mascarpone, lahko je smetana+čokolada ... Karkoli se spomniš.

Jaz testa v tem primeru nič ne izdolbem, ampak pazim pri nalaganju (torej pred peko), da ne dam preveč mase v modelček - približno vem, koliko dati, da nastane "raven" muffin brez hribčka. Potem pa gor kremo in to je to.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:20:55   
mini86
ja u bistvu neki tazga:)
aha se pravi samo smetana pa čokolada..a pol to ni strjeno al kako..kako pa pol to shraniš za kasneje?
a daš rečmo pol pol od pol mase notr

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:20:58   
pomlad08
Aha, pa še ostala vprašanja:

silikonskega pekača jaz NE namažem z maščobo. Vedno lepo padejo ven. Ja, verjetno malo počakam, če smo zelo neučakani, pa tud ne :)

Glede peke v papirčkih - še nikoli nisem probala, sem pa večkrat kje prebrala, da lahko spečeš tudi brez modelčkov, ampak daj v tem primeru 2 papirnata modelčka skupaj, da bosta zdržala težo testa.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:22:48   
mateyka
ja, naredi gostejši ganache, pa ti bo lepo stalo in ne bo se razlezlo.


(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:25:19   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja u bistvu neki tazga:)
aha se pravi samo smetana pa čokolada..a pol to ni strjeno al kako..kako pa pol to shraniš za kasneje?
a daš rečmo pol pol od pol mase notr


Ne, te kreme niso strjene, se pravi teh kolačkev ne moreš nabasat v plastično posodo in jih nekam nest (a sem prav razumela tvoje vprašanje?)user posted image So kar zakomplicirani za prevažat, ja, sploh če jih imaš veliko.

Kot čokoladni kremi sta pri nas najbolj popularni:

-maslena krema (zmiksaš 150gr masla, 70gr sladkorja v prahu, 1 rumenjak, 4 rebra stopljene, ampak ohlajene grenke čokolade)
-sladka smetana, ki jo zavreš in notri stopiš čokolado, potem pa ohlajeno zmes zmiksaš kot bi sicer zmiksal smetano

Ja, Mateyka je profi, njo sprašuj :)

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 5.11.2013 11:26:24 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:26:50   
mini86
-sladka smetana, ki jo zavreš in notri stopiš čokolado, potem pa ohlajeno zmes zmiksaš kot bi sicer zmiksal smetano


mislm da bo tale na spisku danes

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:34:42   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Živjo!

A s to "peno" misliš kremo? Da bi delala neke sorte "cupcakes"?

user posted image



kok pa nardiš, da je ta "pena" take oblike? to morš met prou un nastavek za torte okraševat al je kšna domača fora tut, ne vem kao polivinil vrečka pa v kotu z luknjico? a to deluje (sm nekje na hitr prebrala, sam se nism poglabljala takrat v to)...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:37:49   
pomlad08
Ej, ne vem, teh nisem jaz naredila, sem pobrala prvo fotko z googla user posted image

Ampak, ja, jaz imam eno tisto kupljeno vrečko z različnimi nastavki in se da kar zelo lepo narest (stane par EUR, pa jo imaš za 100 let, pomoje se splača user posted image )

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: muffini s peno
5.11.2013 11:39:42   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

-sladka smetana, ki jo zavreš in notri stopiš čokolado, potem pa ohlajeno zmes zmiksaš kot bi sicer zmiksal smetano


mislm da bo tale na spisku danes



Kul, na tejle temi http://www.ringaraja.net/forum/Cokoladna_torta/m_6085575/tm.htm je več o tej kremi ...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: muffini s peno
2.12.2013 20:21:52   
Aurorica
Mislim, da boš kar nekaj odgovorov lahko nasla tukaj. Recept je odličen, preliv božanski http://www.kulinarika.net/recepti/18985/sladice/bucni-mufini-s-kremastim-nadevom-video-priprave/

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?