|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ogrevanje.....
15.9.2008 13:43:31   
only_me
Torej: ali radiatorji ali talno gretje? in katera peč (polena, peleti, olje....)?


Samo ne prosim o toplotni črpalki ali o tistih ploščah za na streho.... ker sva preveč prekratka v dnarju za tako investicijo.... user posted image

Lep dan in vsako mnenje bo dobrodošlo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 14:04:28   
Tanik
midva imava talno, radiatorjev še nimava in čez zimo nas ni zeblo. peč imava na plin, no pa poleti solarna.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
15.9.2008 14:12:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 14:13:22   
Anonimen
Če bi imela hišo....bi mela tisto kar ti nočešuser posted image .....ker jaz pa nisem dovolj bogata da bi kurila na olje.

Pa talno itak. Pa dober kamin, še boljše peč.

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 14:22:58   
Pauline
ali radiatorji ali talno gretje? in katera peč


Mi imamo talno gretje in to na olje. Meni se bolj dopade kot pa radiatorji.
Če imaš malo prostora so ti radiatorji hitro v napoto, ker moraš pohištvo temu prilagajat. V kopalnici pa imamo oboje....

_____________________________

Jeziti se, pomeni kaznovati sebe za neumnosti drugih.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 14:38:53   
Drnula
Samo ne prosim o toplotni črpalki .......... .... ker sva preveč prekratka v dnarju za tako investicijo.... user posted image

no tu ti ne bi dala čist prav, lahko je ceneje

Kaj misliš s tistimi ploščami na strehi sicer ne vem kaj misliš.
Je pa vseeno vredno razmisliti tudi o opciji električnih, sevalnih plošč, ki so običajno v stropu, lahko pa tudi talne. Investicija je lahko zelo nizka in poraba prav tako. Uporabljati se začenja na veliko. Je pa odvisno koliko je primerno za vas, če imate primerno ureditev za montažo. O tem se lahko pogovoriš .... http://www.elektricno-ogrevanje.com/?catID=3

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 14:56:18   
sazi
mi imamo povsod talno gretje, v kopalnici dodatko električne radiatorje (bolj za sušenje brisač) in pa v dnevni sobi kaminsko peč na drva (za prehodna obdobja, domačnost in za vsak slučaj, če ostalega ni)
peč imamo plinsko, ker imamo mestni plin, če pa te možnosti ne bi imeli, pa vprašanje, za kaj bi se odločili

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 16:39:53   
tehnofil
Sodelavka prihaja iz hiše z radiatorji in ima samo talno pa pravi, da ne bi šla več na radiatorje. Torej verjetno talno.

Mi imamo radiatorje in še 1/2 talno.

kakorkoli že, obvezno zraven peči ene 1500 litrov zalogovnik z vodo, ki akumulira toploto iz peči. Nato ta zalogovnik greje vodo za radiatorje in talno. Na tak način se zakuri 1x na dan.  Tako je toplo tudi ko peč več ne dela. Ena pomembna prednost pa je s tem zalogovnikom in sicer, radiatorji imajo delovno temperaturo 70oC. Ko pade temperatura v zalogovniku pod ene 55oC, več ne oddajajo dovolj toplote za ogrevanje, a ni potrebno ker talno gretje pa lahko črpa toploto iz zalogovnika vse do 30oC. user posted image Tako da je bistvo v teh 1500 litrih zalogovnika. Ja, pa v dobri izolaciji.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 16:53:14   
Dadi
Midva imava po načrtu v dnevnem prostoru, kuhinji in jedilnici predvideno talno gretje + kamin v dnevni sobi. Mal še nihava če bi dala vseeno še kakšen radiator kam. Zanima me ali pogrešate radiatorje tisti, ki jih nimate ali prav nič.

Aja greli se bomo pa na plin in s TČ. Pa vse bova mela pripravljeno za sončne kolektorje..kasneje, ko bo denar jih bova pa gor dala-če jih ne bo moj v samogradnji naredil.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 18:57:49   
only_me
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Če bi imela hišo....bi mela tisto kar ti nočešuser posted image .....ker jaz pa nisem dovolj bogata da bi kurila na olje.



saj nisem rekla da nočem, ampak ne morem. In dokler so krediti... trenutno ni pogojev... drugače pa - če najdem financerja, bi takooooooj vzela to varianto user posted image Nama so rekli - okoli 15K EUR, samo dragi moji, to je več kot pol toliko, kot sva do zdaj vložla, pa je pokrita hiša....


hvala za odgovore - torej talno ja. Za radiatorje tudi jaz razmišljam, če bi kje še kakega namontirali... sam pravijo, da ni potrebno.
Plin.... naša občina še niti ne razmišlja o kakem zemeljskem plinu, ona druga varianta pa nama ni všeč (cisterna na parceli)...
Verjetno bomo kar pri peletih ostali...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ogrevanje.....
15.9.2008 20:22:06   
Andra
Toplotna črpalka ni več tako velik strošek, sploh pa v primerjavi z dejstvom, koliko v nadaljnih letih prihraniš pri kurjavi.
Sem absolutno za talno. Radiatorji so ena sama packarija in zbirališče praha.
Zberi skupaj predračune in pojdi si pogledat kakšno hišo, da se lažje odločiš.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ogrevanje.....
16.9.2008 13:29:02   
sazi
Za radiatorje tudi jaz razmišljam, če bi kje še kakega namontirali
Če imaš oboje, potem moraš imeti po hiši speljana dva tokokroga za gratje, ker dela vsak na svoji temperaturi. In zaradi nekaj radiatorjev, ki naj bi bili kar tako, za vsak slučaj, je to res brez veze. V najslabšem primeru si za kako mesto, če potem res pogrešaš radiator, daš dodatno električnega - tako bomo imeli mi dodatno v kopalnici.
Drugače se pa strinjam s tem:
 Radiatorji so ena sama packarija in zbirališče praha. 

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ogrevanje.....
16.9.2008 16:17:34   
PikicaStonoga
Ja midva mava centralno na plin z radiatorji in pripraljeno bo za solarno (če bo kdaj denar).
c obeh kopalnicah bo pa talno. Pa v dnevni planirana kaminska peč (tud šele ko bo denar) :( Zmanjkuje, zmanjkuje...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ogrevanje.....
17.9.2008 16:02:43   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: only_me
Verjetno bomo kar pri peletih ostali...

Peleti po moje zavzamejo kar precej prostora, pa še kupit jih je vse treba. Podobna peč na drva lahko pa kuri poleg drv tudi lesne sekance in kakršnekoli veje.

Ravno danes sem preračunaval energijske vrednosti:
1m3 bukovih drv = 630 kg peletov =
= 302,6 lit kurilnega olja = 443 lit utekoč naft. plina =
= 324 m3 zemeljskega plina = 3,85 m3 lesnih sekancev

potem pa izračun:
če je poraba 2570lit kurilnega olja = 2150EUR
za enako energijsko vrednost bi porabil npr
8,5 m3 bukovih drv kar znaša 425EUR (po ceni 50eur/m3)

torej razlika kurilno olje : bukova drva
je 5:1

preračuni na naslovu:
http://www.fiver.si/?mid=3&style=red&pid=751


(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ogrevanje.....
17.9.2008 16:34:47   
tehnofil
Peleti:
za prejšnji izračun:
2570 lit kurilnega olja = 5340 kg peletov za enako energijsko vrednost.

Cena peletov je 220EUR/tono torej bi to stalo 1174EUR

Razmerje kurilno olje : peleti
je samo 2:1

sam sistem ogrevanja na pelete pa potrebuje precej prostora

torej peleti so precej draga varianta proti drvam, pa če ti vsa drva drugi nasekajo, nažagajo in zložijo.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ogrevanje.....
18.9.2008 23:16:48   
only_me



Še enkrat hvala vsem za odgovore.
In še kakšen nasvet bo dobrodošel user posted image

< Sporočilo je popravil only_me -- 18.9.2008 23:18:32 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ogrevanje.....
19.9.2008 15:30:28   
tehnofil
Razmerje cen energentov za enako energijsko vrednost

bukova drva : peleti             = 1 : 2,8
bukova drva : zemeljski plin = 1 : 4,4
bukova drva : kurilno lje       = 1 : 5
bukova drva : utekočinjen naftni plin = 1 : 6

peleti : kurilno olje  = 1 : 2


Toliko o bukovih drvih pa zato, ker me je pač to zanimalo, ker bom imel takšno ogrevanje.

Torej strošek ogrevanja je odvisen od cene goriva (drva, plin, olje), od sistema ogrevanja (hranilnik toplote, talno, radiatorji) ter izoliranosti hiše (talno, fasada, rekuperacija).

Kot zanimivost, poznam primer da porabijo 36m3 drv (šestintrideset) v hiši (K,P+1). To je enakovredno 10.000 lit. kurilnega olja! Imajo pa navadno peč, fasado brez izolacije - drva pa sami napravijo v svojem gozdu, zato niti ne čutijo da dejansko kurijo kot pri odprtih oknih. Če bi imeli izolirano hišo bi lahko vsako leto prodali vsaj 20m3 kar znese okrog 4.400 EUR. Za ta denar pa imaš v parih letih prišparano celo fasado, vsako nadalnje leto pa denar v žepu.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ogrevanje.....
20.9.2008 8:15:53   
ajtim76
tehnofil  ....   bla, gla, bla
daj, ko si tolk zgovoren še enkrat preveri podatke
36 m3 drv še zdaleč ni isto 10.000 l kurilca ne po ceni ne po energetski vrednosti.
Če pa maš hosto dome pa ne moreš primerjat....


_____________________________

Lp, Mitja!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ogrevanje.....
20.9.2008 15:26:58   
Dadi
No ja tehnofil...kje dobiš 1m3 bukovih drv za 50€?...midva sva dala 63€ za kubik.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu ajtim76)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ogrevanje.....
20.9.2008 15:36:11   
Eca
Jaz sem tudi pravkar naročila bukova drva s prevozom je cena 65eur za kubik. Prosim, če imate kakšnega cejnejšega dobavitelja, se priporočam. Obvezno pa mora vozit na Štajerski konecuser posted image .


Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ogrevanje.....
20.9.2008 20:13:12   
lotoska
Nam je pripeljal drva po ceni 50 eur za m3suhih  bukovih drv s prevozom. Dobili smo ga pa na Dolenjskem.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ogrevanje.....
22.9.2008 13:56:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ajtim76
....   bla, gla, bla
36 m3 drv še zdaleč ni isto 10.000 l kurilca

Res je. Se opravičujem. Ob pečeh z enakom izkoristkom je energetska vrednost
36m3 bukovih drv enaka 10.895,58 lit. kurilnega olja.

Cenevno pa seveda ni enako. Kurilno olje je 5x dražje. Od tistih, ki plačujejo drva po 65EUR pa je kurilno olje 4x dražje od drv.

Sedaj pa predno kdo še klobasa - škoda se je prerekati o merljivih in izračunljivih stvareh. Še posebej če so enostavne.


preračuni na naslovu:
http://www.fiver.si/?mid=3&style=red&pid=751



(odgovor članu ajtim76)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ogrevanje.....
22.9.2008 13:58:24   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ajtim76
Če pa maš hosto dome pa ne moreš primerjat....

Seveda lahko, ker drva lahko prodaš ali kupiš - vedno imajo neko vrednost in s to vrednostjo lahko primerjaš.

(odgovor članu ajtim76)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ogrevanje.....
22.9.2008 18:20:02   
k1
absolutno za talno gretje. zakon. priporočam posvet v energetsko svetovalni pisarni, kjer ti brezplačno svetujejo (vsaj 2 leti nazaj so), kaj za vašo hišo pomeni najugodnejša raba energije (odvisno od lege, ciglov, izolacije, ......).  

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?