|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spermiogram - vprašanje
30.7.2008 9:38:05   
Anonimen
Moja osebna G me je poslala na HSG, pol leta pa jemljem tudi že klomifen. Sem razmišljala, da bi bilo mogoče pametno, da gre moj user posted image  na spermiogram pred mojim HSG.

Vem, da gre kar po napotnico k svojem zdravniku. Pa gre lahko že sedaj, ko nisva v nobeni neplodnosti ambulanti? Kdo ti potem pove, kakšni so rezultati? Moj G?

Pa še to: ko dobiš datum - kaj moraš imet s seboj in kako to izgleda?

Hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spermiogram - vprašanje
30.7.2008 9:42:36   
Anonimen
Vem, da gre kar po napotnico k svojem zdravniku. Pa gre lahko že sedaj, ko nisva v nobeni neplodnosti ambulanti? Kdo ti potem pove, kakšni so rezultati? Moj G?

Pa še to: ko dobiš datum - kaj moraš imet s seboj in kako to izgleda?


Pri nas je bilo tako...midva tudi nisva bila v nobeni ambulanti za neplodnost, pa je šel po napotnico in jo dobil. Je rekel,da se že dolgo trudiva in da bi rad vedel, če je z njim vse ok. Pa nič ni rabil s seboj. Gre tja, dobi kozarček, opravi svoje (lahko si tudi ti z njim, če hočeš - moj je šel sam). po nekaj urah je dobil izvid, s katerim je šel k svojemu os. ginekologu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spermiogram - vprašanje
30.7.2008 10:08:19   
nf
Moj je šel kar na samoplačniški spermiogram, ker ga je bilo sram pred osebno ginekologinjo. user posted image  In to sploh ni ne vem kakšen denar, ene 30 evrov. Šel je pa k Rešu v Dravlje in imel ga je 2x - vedno naj bi se vsaj enkrat ponovil v razmaku nekaj mesecev. Pred pregledom je moral biti vzdržen ene 3 dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spermiogram - vprašanje
30.7.2008 11:51:08   
talika81
moj je tud prej opravil sperimogram, predno sva šla na kliniko.

ker tud nama ni ratalo bit user posted image , je pač moj reku, da bi rad vidu, če je z njim kaj narobe. in je šel po napotnico do osebne zdravnice in se je pol naročil na spermiogram. izdiv je šel iskat čez dva dni ... z njim je vse o.k. ...

pol pa sva ta izvid nesla s sabo na kliniko na najin prvi pogovor ... na kliniki pa je mogu še enkrat opravit sperimogram, ker lahko moškim niha kakovost spermijev ... in je bil ponovno vse o.k.

ni rabil ničesar, prišel je tja, dobil lonček in opravil svoje ... morata pa se vzdržati spolnih odnosov od 3-4 dni predno gre na spermiogram ...

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spermiogram - vprašanje
30.7.2008 18:58:20   
kitka1
Jaz bi na tvojem mestu v vsaekm primeru šla na HSG, da se prepričaš, če imaš vse lepo prehodno. In če bo še partnerjev spermiogram ok, sta na vrsti za kakšno stimulacijo s klomifenom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spermiogram - vprašanje
30.7.2008 21:01:00   
divans1
Kaj pa če spermiogram ni dober?? Kaj ti pa potem svetujejo oz. kaj čaka moškega v tem primeru?

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 7:25:19   
Serendipity
Jap, po napotnico gre k svojem zdravniku. Pri nama moja G ni imela nič  s tem (le svetovala je da se opravi). rezultate je dobil v roku enega mesca in sicer so prišli k njegovemu zdravniku. Jaz sem na naslednji pregled le-te prinesla svoji G, ki je potem ukrepala naprej.

Lepo opravi HSG in držim pesti, da je tudi spermiogram ok.

< Sporočilo je popravil Serendipity -- 31.7.2008 7:26:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 7:28:58   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Kaj pa če spermiogram ni dober?? Kaj ti pa potem svetujejo oz. kaj čaka moškega v tem primeru?


Naju so nato brez nadaljnjih preiskav poslali naprej v ambulanto za neplodnost. Ostalo vse je odvisno od rezultatov (števila spermijev, gibljivosti, itd) in vzroka. Ampak nama je G v ambulanti povedala, da redkokdaj to zdravijo in če so slabi rezultati ne iščejo vzrokov ampak se gre v postopek umetne oploditve.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 8:23:03   
miska73
Pri nama je bilo pa tako, da je kar moja osebna G napisala napotnico za mojega moža.
Na izvid sva pa čakala skoraj en mesec.

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 9:42:51   
tejčica30
Moja G je zavlačevala (kao, bomo pol spremiogram, če klomifen ne bo prijel, halo), potem pa je šel mož do osebnega zdravnika,ki mu je dal napotnico, v Postojni delajo spremiogram ob sobotah - nobenih čakalnih dob, izvid dobiš potem čez dva dni po pošti. Za razlago izvida pa greš k svoji G.

Ta info, da pridejo rezultati čez en mesec, je kar malo divja, saj spermo morajo takoj analizirat in zapisat rezultate - kaj rabijo en mesec, da potem en A4 sprintajo??

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 11:43:09   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: tejčica30

Ta info, da pridejo rezultati čez en mesec, je kar malo divja, saj spermo morajo takoj analizirat in zapisat rezultate - kaj rabijo en mesec, da potem en A4 sprintajo??



Jap, zgleda da majo počasne printerje... user posted image  user posted image  user posted image  Ma ne vem, midva sva čakala mesec da je šel na spermiogram, potem pa še mesec za rezultate...

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 13:57:52   
Anonimen
Seveda. Pred HSG mora iti partner na spermiogram, da se izloči možnost moške neplodnosti. Da ne brskajo po tebi brez veze ;)
Napotnico dobi pri svojem osebnem zdravniku. Rezultate vama skupaj pove vajin ginekolog v neplodnostni ambulanti.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 31.7.2008 14:02:29 >

(odgovor članu Serendipity)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 14:45:42   
divans1
Serendipity, ja pa če te dajo kr v postopek umetne oploditve, a pol ti dajo njegovo seme notr, čeprov ni dobro al kako je to s tem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spermiogram - vprašanje
31.7.2008 18:53:03   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Serendipity, ja pa če te dajo kr v postopek umetne oploditve, a pol ti dajo njegovo seme notr, čeprov ni dobro al kako je to s tem?


Nama je G rekel, da dokler jih je vsaj nekaj aktivnih in pravilnih ni panike da itaq rabijo vsaj enega. Če pa niso prisotni pa je biopsija mod tudi možnost da najdejo kakega ...


O, sem pa nekaj našla o moški neplodnosti na živa forumu in bom prekopirala (upam, da se to lahko user posted image )


Diagnoza

Zdravnik se z neplodnim parom najprej pogovori o težavah. Sledi telesni pregled, pri katerem zdravnik išče znake kakršnihkoli dednih ali hormonskih bolezni, ki bi lahko vplivale na plodnost. V primeru hormonskih motenj poskuša ugotoviti njihov izvor, ki je običajno v nepravilnem delovanju mod ali hipofize.
Sledi analiza semena. Moški dva do tri dni pred analizo ne sme ejakulirati. Seme za analizo se običajno pridobi v laboratoriju, pri čemer moški masturbira in ejakulira seme v posebno posodo. Če to ni možno, se lahko seme pridobi tudi s pomočjo posebnih kondomov. Za analizo je običajno potrebnih več vzorcev (dva do tri). Osnovni del analize je ugotavljanje števila semenčic v izlivu, ugotavlja pa se lahko tudi njihova kakovost, prisotnost protiteles proti semenčicam, stanje celičnih membran semenčic itd.
Če je potrebno, sledi še biopsija testisov.

Zdravljenje

Zdravljenje je odvisno od vzroka neplodnosti.
Če ima moški premajhno število semenčic v izlivu, se lahko poizkusi z zdravljenjem z zdravili, ki spodbujajo razvoj semenčic. Če je v izlivu premajhno število normalnih semenčic, se lahko poveča možnost zanositve z umetno osemenitvijo, pri čemer se uporabi prvi del semenskega izliva, ki vsebuje največ semenčic, ali najaktivnejši del semenčic (sprano seme). Drugi možnosti sta tudi zunajtelesna oploditev in oploditev v jajcevodih (GIFT).
Če moški ne proizvaja semenčic, pride v poštev inseminacija ženske s semenom drugega moškega (dajalca), pri čemer se seme dobi v kvalificiranih semenskih bankah.
Nekatere vrste moške neplodnosti se lahko pozdravi tudi z operacijo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spermiogram - vprašanje
2.8.2008 19:52:54   
dany82
Heej,

mi2 sva prav danes prišla iz Postojne, kjer je moj opravil spermiogram.

Po naročilu user posted image  moram postopek bolj podrobno opisat, ker si je on vse skupaj malo drugače predstavljal, in bi rad, da ostali, ki jih to še čaka, vejo kako in kaj.

Torej: za spermiogram sva se odločil, ker se že 1 leto trudiva brez uspeha. Moj je obiskal svojo zdravnico in jo prosil za napotnico. Ker v Postojni ni čakalne vrste, sva bila ob 9 v ZD.  Sestra izpolni neke vrste vprašalnik, in da moškemu lonček, ter mu pokaže WC (ki je mimogrede velik nekje 3 m2). user posted image

Ker spermiogram opravljajo od 9-10 ure, imajo naši user posted image  torej le 1 uro časa. Ko mu uspe napolniti lonček, mora sestra zapisati uro izliva, in to je to. user posted image

Izvide bi naj dobila v roku 1 tedna na dom, ker sem se pač tako dogovorila, lahko pošljejo tudi osebnemu ginekologu.

Kot sem že napisala je moj bil čisto šokirna, ker si je pač predstavljal sobo z udobnim stolom in kakšno revijo v pomoč, ne pa kar WCja.

Toliko v pomoč ostalim, ki jih zanima potek spermiograma. (ko je vsega konec, se pa kar pošteno nasmejišuser posted image user posted image )

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spermiogram - vprašanje
15.9.2008 16:47:11   
n@omi
Moj je imel slab rezultat, pa ga je moja ginekologinja poslala na hormonski test FSH, ki pa je ok. Kaj pa zdaj - ali je možnost da nama uspe po naravni poti? Hvala za odgovor, pa da bi čimprej zagledale user posted image !



(odgovor članu dany82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spermiogram - vprašanje
15.9.2008 20:39:25   
METULJ1
Moj je šel k osebni zradvnici po napotnico. Nato sem ga naročila v ambulanti dr. Reša. Mislim, da je bil na vrsti čez cca. 3 tedne. Je šel tja in takoj dobil izvide. Nič čakanja. Postopek je ponovil še enkrat čez cca. 2 meseca. Izvidi spet takoj in sicer super. Jaz pa trenutno čakam na laparo in histeroskopijo.

Pozdravčki vsem, pa da vsi čim prej zagledamo naše user posted image

(odgovor članu n@omi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: spermiogram - vprašanje
16.9.2008 8:11:39   
anci banci
no midva sva šla skupaj k dr.Rešu preko napotnic... jaz na pregled on pa na sprermiogram.takoj je seme pregledal in komentiral vsaj količino(druge lastnotnosti smo zvedeli čez 3 dni)

ker je bil rezultat spermiograma slabši, je moral to ponoviti še 2 x in vedno je bil isti rezultat ... jaz pa imam PCO zato je mene poslal na laparoskopijo... in rekel da kljub takemu sprmiogramu je možnost naravne zanositve(kao ni tolk hudo) no in je še to rekel, da če v pol leta po laparoskopiji ne bom zanosila, da greva v potopek umetne oploditve ICSI... no pol leta je mimo sedaj pa čakam 30 september da začneva s postopkom

(odgovor članu METULJ1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: spermiogram - vprašanje
6.11.2008 10:33:06   
tecnobica
IZVIRNO SPOROČILO: dany82

Heej,

mi2 sva prav danes prišla iz Postojne, kjer je moj opravil spermiogram.

Po naročilu user posted image  moram postopek bolj podrobno opisat, ker si je on vse skupaj malo drugače predstavljal, in bi rad, da ostali, ki jih to še čaka, vejo kako in kaj.

Torej: za spermiogram sva se odločil, ker se že 1 leto trudiva brez uspeha. Moj je obiskal svojo zdravnico in jo prosil za napotnico. Ker v Postojni ni čakalne vrste, sva bila ob 9 v ZD.  Sestra izpolni neke vrste vprašalnik, in da moškemu lonček, ter mu pokaže WC (ki je mimogrede velik nekje 3 m2). user posted image

Ker spermiogram opravljajo od 9-10 ure, imajo naši user posted image  torej le 1 uro časa. Ko mu uspe napolniti lonček, mora sestra zapisati uro izliva, in to je to. user posted image

Izvide bi naj dobila v roku 1 tedna na dom, ker sem se pač tako dogovorila, lahko pošljejo tudi osebnemu ginekologu.

Kot sem že napisala je moj bil čisto šokirna, ker si je pač predstavljal sobo z udobnim stolom in kakšno revijo v pomoč, ne pa kar WCja.

Toliko v pomoč ostalim, ki jih zanima potek spermiograma. (ko je vsega konec, se pa kar pošteno nasmejišuser posted image user posted image )


Aha, dobro da vem. A pol ne morem it jst z njim noter, da bi mal pomagala? user posted image  

Sicer pa je mojemu dal kar moj ginekolog napotnico. Samo njegovo zdr.izkaznico sem mogla prinest.

(odgovor članu dany82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: spermiogram - vprašanje
6.11.2008 13:23:53   
sončekm
živjo punce! Midva z user posted image  sva bila danes na spermiogramu. Izvidi bodo čez en teden in jih mora it sam iskat z osebno izkaznico. Noter je šel sam, je majhna sobica brez revij, ničesar ni, samo okenček kamor odložiš epruvetko. Na koncu so mu pa še rekli, da se mora naročit k andragogu, da bo prebral izvid. A ni to čudno, šele februarja, samoplačniško pa decembra. Do takrat čakaš da izveš kaj je s semenčki, razen če ne najdeš koga drugega. Kako ste vi to nardile, punce? A je nujno it k andragogu, da še partnerja pregleda? Jaz bi kar nesla k svoji ginekologinji. A je možno?
Želim vam lep dan in čimprej user posted image  ali user posted image  ! Pa čimveč user posted image !!!!

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: spermiogram - vprašanje
6.11.2008 13:26:53   
sončekm
aja, tecnobica: ko sva bila danes s svojim tam so vsi fantje sami hodil notri, brez punc. Za marsikaterega moškega sem opazila, da je živčen, ker so si grizli nohte, tako da vprašanje, če si vsi želijo da grejo punce zraven. Najbolje da kar tam sestro vprašata. Pa dobro opravita! Držim pesti!

(odgovor članu sončekm)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: spermiogram - vprašanje
6.11.2008 13:34:03   
tecnobica
IZVIRNO SPOROČILO: sončekm

aja, tecnobica: ko sva bila danes s svojim tam so vsi fantje sami hodil notri, brez punc. Za marsikaterega moškega sem opazila, da je živčen, ker so si grizli nohte, tako da vprašanje, če si vsi želijo da grejo punce zraven. Najbolje da kar tam sestro vprašata. Pa dobro opravita! Držim pesti!


Moj si pa želi mene zravn. Pravi, da drugače ne bo nič opravil. Sam ti to nisi bila v PO a ne? Ker v PO, kolikor sem brala, so izvidi takoj naslednji dan. Sicer pa jaz nisem na neplodnostni, mene oz. mojega je poslal moj osebni ginekolog.

(odgovor članu sončekm)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: spermiogram - vprašanje
6.11.2008 13:56:05   
sončekm
Ne, midva sva bila v lj. Samo vidim, da bi bilo boljše da bi šla še midva v po, bi vsaj takoj zvedla kako in kaj, in na čem sva. Jaz grem pa še drug teden na laparoskopijo, tako da imava kar pestro. Po eni strani komaj čakam, vem pa da me bo ko bom že tam kar malo strah. Ampak, jaz mislim samo na user posted image   in vem da to delava samo zaradi njega in mi je takoj lažje!
Držim pesti za vse nas da nam čimprej uspe!!!!   user posted image user posted image user posted image
Pa pa

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: spermiogram - vprašanje
6.11.2008 20:24:21   
tecnobica
Men je moj reku, da če ne bom nehala sam o tem govorit, da bo znorel user posted image

(odgovor članu sončekm)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: spermiogram - vprašanje
7.11.2008 8:17:08   
sončekm
dobro jutro vsem! Lih pijem kavico pa sm šla mal na RR pogledat.
Tecnobica, men se zdi da vsak moški drugače gleda na te stvari. Eni se full sekirajo glede tega, če se ne prime, so skoraj slabši kot ženske, recimo če pa jaz mojmu kaj rečem takrat kadar sem najbolj žalostna in me to muči, mi reče ma ne sekiraj se, to je samo še slabše, se bo že enkrat prijelo. Saj ima prav, samo jaz si pa včasih želim, da me potolaži drugače....Ampak to so naši moški. Nimaš kaj....
Kdaj pa imata vidva spermiogram?

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?