|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zadrževanje blata
11.1.2008 23:37:32   
gapimasa
Pozdravljeni!

Imamo zelo velik problem in bila bi zelo vesela, če mi lahko kdo kaj svetuje.

Imamo triletnika (okt. star 3 leta), ki že od 2. leta vedno zadržuje blato. Cel teden ga sploh nič ne tišči ali mogoče enkrat, zadrži in je živahen naprej. Po enem tednu pa mu je kake tri dni taka sila, saj ne more več, ampak kljub temu na vse pretege zadržuje, zraven joka, se ves trese. Tišči ga vsako minuto. Sam doživlja grozoto in bolečino in mi z njim. Ne znamu pa mu pomagat. Po nekje treh dneh končno kaka. In potem spet kak teden mir, in spet isto.
Bili smo pri zdravniku, ki nam pravi da je več takih problemov in da če potem vseeno kaka, potem ni nič narobe, da je to le psihični problem, in da bo kaj kmalu spoznal da mora malo potisnit in sprostit mišico.
Pri psihologu so nam  prvič rekli enako in da ga naj čimbolj pustimo oz ne vznemirjamo s tem in da bo prav kmalu spoznal kaj mora narediti. Drugi pregled imamo 23. jan.
Res je da je imel preden se je to začelo zelo trdo blato in ga je bolelo in si je verjetno to zapomnil. Sedaj pa ful pazimo na prehrano in blato sploh ni tako trdo.
Poiskusili smo z svečkami, ampak je enako naprej, isto z odvajalnim čajem. Le še bolj ga vse boli in še bolj zadržuje.

V vrtec trenutno ne hodi, ker je doma z mamico in novorojenčkom. In še vedno mu moramo dajati plenico ko kaka, in potem spet rabimo kak dan, dva da gre lulat v kahlico. Najraje je pa v plenici.

Prosim, če je imel kdo enake težave, naj mi svetuje kako naj rešimo našega sončka takega trpljenja.

Obupana mamica!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zadrževanje blata
12.1.2008 9:04:22   
Anonimen
Pozdravljena!
O tej zadevi je bilo že veliko napisanega,ker nas je veliko,ki se ukvarja z tako težavo pri svojih otrocih.Naš je že leta to počne,da zadržuje in noče kakat.
Uporabnica šnucika je našla poseben sirup na bazi glukoze,če se ne motim,ki mehča blato,da na koncu kar ven padeuser posted image pa čeprav tudi prej ni bilo trdo,ampak po dolgem zadrževanju v črevih se zasuši in nato otrok še bolj stiska.
Bom poskusila z iskalnikom poiskat teme,ki jih je bilo zelo veliko.
Veš,smo tudi mi šli k zdravniku pa niso kaj preveč pomagali,le odvajalo so dali in obvestili,da je to psihičnega izvora in dokler otrok ne bo zrel in imel kakanje za nekaj bolečega se bo nadaljevalo.Naš jih ima sedaj štiri leta pa ga še vedno ne sračka,le po sirupu je prisiljen.Je pa jok in stok in histerično kričanje ko opazimo,da ga tišči in ga odnesemo na vece.
Potrudi se še ti in malo poišči po rr-ju.

Evo eno sem že našla:

http://www.ringaraja.net/forum/m.asp?m=1937266

In še to,in na znanje,da je še mnogo takih tem:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1763143&mpage=1&key=&#1763143

< Sporočilo je popravil neva6 -- 12.1.2008 9:12:56 >

(odgovor članu gapimasa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zadrževanje blata
12.1.2008 10:24:27   
šnucika
Neva ti je že podala dva linka.
Tisti sirup Lactecon je super, je naraven prebiotik in se nanj ne navadiš.Naša pupika nima več problemov in ne zadržuje več.Kot, da bi vedela, da jo bo po sirupu nasračkalo in bo itak morala kakat.user posted image  

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zadrževanje blata
12.1.2008 10:27:47   
ana b
No pa tudi mi smo tak primer. Naš je star 3,5 let in je bil že 2x na klistirju. Enostavno zadržuje in ne pomaga nič, ne sirup, ne svečka. On med kakanjem stiska ritko skupaj user posted image  in kaka samo stoje in v pleničko.
Čakamo, da mine!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zadrževanje blata
13.1.2008 21:49:43   
gapimasa
Hvala Vsem za odgovor.
Poiskusili sirup Prorektar S, in mali se je pokakal isti dan. Sicer je zraven jokal in stiskal, ampak kakal je. Blato je bilo mehko, in ne kepa kot ponavadi, ko cel teden zadržuje. Odločili smo se, da bomo 14 dni jemali sirup vsak drug dan in upam, da bo kaj bolje.

Javim kako bo!!!!

Mali doživlja pravo moro, in nikakor mu ne moremo pomagati. Še vedno ima pleničko, in prav nerodno mu je med vrstniki.

Ana b javim napredek, in tudi ti nas informiraj kako in kaj. Prav oddahnila sem si, da nismo edini primer, kajti v naši okolici ni nikogar ki bi se srečeval s takim primerom.

Hvala Vam vsem!

(odgovor članu gapimasa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zadrževanje blata
13.1.2008 23:33:10   
viv_
Mi smo tudi to doživljali... Groza, vem. Na srečo, je pri nas minilo, ko je šla ven iz plenic, tvoj je verjetno že iz plenic, glede na starost.

Mi smo imeli Portalak, pa se ga je ščasoma navadila in ni več pomagal. Pa pri homeopatu sem bila, pa ni bilo nič bolje.

Mi je pa rekla kolegica, da je imela isto težavo. In je enkrat svojo hčerko , že povsem obupana, ko je videla da spet zadržuje prijela in jo posadila na WC in jo držala na WC-ju, dokler se ni pokakala. Sicer je bilo precej joka, ampak od takrat naprej je kakala normalno.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu gapimasa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zadrževanje blata
14.1.2008 9:23:46   
Blink1
Draga moja.. vem kako je. Mi smo imeli enake težave.

Jemali smo Portalac, poskusili vse možno.

Vse skupaj je trajalo malo več kot leto dni in moja edina želja je bila, da bi svojega otroka slišala z veseljem reči: "Mamica, jaz bi šla kakat".

No, po enem letu je bilo kot da bi odsekal. Stara je bila malo več kot 3 leta. Začela sem z dajanjem Lactecona, ki je blato fajn zmehčal, potem pa je šla vsak dan sama.

No... sej če poiščeš moje poste za nazaj, sem tudi napisala kakšne prijeme smo izvajali...

Želim vam čimprejšnje mirno kakanje.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu gapimasa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zadrževanje blata
14.1.2008 9:35:10   
tinkamiška
No, se še jst javim, ker je bilo pri nas tudi tako hudo, čeprav tri tedne nismo nikoli čakali, sem ji že prej dala svečko, dokler nisem prebrala na RR za Lactecon. Še sedaj ji dam vsako jutro na tešče za spit sok od namočenih sliv(prej sem pa dala še sirup zraven in čisto malo sokca, da je sigurno vse spila), ali pa kupim Hippov slivov sok, čeprav je stanje že veliko boljše in gre sama kakat na največ 2 dni.

Ne čakat tako dolgo, ker si sama sploh ne predstavljam kako mora bit kakat po treh tednihuser posted image

Naj vam hitro steče tole s kakanjemuser posted image

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zadrževanje blata
14.1.2008 9:39:04   
ZARA
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2094126

Vso srečo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu gapimasa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zadrževanje blata
14.1.2008 10:18:36   
šnucika
Me prav veseli, da se je obrestovalo moje takratno iskanje "čudežnega" prebiotika Lactecona.
Vidim ,da vsem ,ki smo takrat debatirali resnično pomaga.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zadrževanje blata
14.1.2008 10:24:49   
Blink1
Jaz sem še kupovala sok iz sliv od Fruktala... tisti res 100%. Neja ga je celo spila... Tisti pa jo je konkretno pognal, tako da sem morala pazit koliko ga spije.

Drugače pa tudi jaz nisem čakala 1 teden... 3 dni pa svečka. Ziher je ziher... sicer pa je svečka samo stimulirala odvajanje. Ker kak je šlo kaj z neprave strani noter, je šlo hitro ven, brez da bi kakorkoli drugače delovalo.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zadrževanje blata
19.1.2008 21:57:12   
gapimasa
Pozdravljene!

Danes je teden odkar sem našemu sončku dala portolak in v nedeljo je kakal. In minil je teden, odkar še nismo nič kakali, čeprav vsak dan ponovno zadržuje. In vsak dan mu dan dve žlički sirupa.

Torej nam nič ne pomaga. Spet ista mora naprej. Sedaj mu je že sicer ful sila, tako da mislim, da bo jutri kakal.

Bom še poiskusili z sirupom Lactecon in bomo videli, čeprav mislim, da mu ne bo nič pomagalo. Le sam bo moral to spoznat.

Vseeno pa hvala vsem za pomoč!!!!!

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zadrževanje blata
20.1.2008 13:40:44   
tinkamiška
gapimasa, jst ti svetujem, da ne čakat en tede, po 3, maksimalno 4 dneh mu daj svečko, ker en teden je res predolgo...in ja poskusi še z Laceteconom. Če se Izi zgodi, da ne kaka tri dni, mi sama reče za svečko in potem kaka, ko se svečka še sploh nima časa stopit, toliko, da vspodbudi mišico. Res, ne čakat tako dolgo...

Lp,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu gapimasa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zadrževanje blata
20.1.2008 16:36:50   
gapimasa
Hay!

Z svečkami smo že poiskusili. Ampak kljub temu ne gre. Njegov čas je en teden, in ne z svečkami ne z sirupm, ne gre!
On tako močno zadržuje, da je celi rdeč, zraven se trese-groza ga je gledat, ampak ne moremu mu dopovedeti. Ko pa kaka, še potem v istem dnevu dvakrat kaka brez problema. Potem pa spet en teden mir. Sicer ga v tednu pritisne, amapak zadrži enkrat, pa ima spet mir dan, dva.

Le molimo, da bo enkrat spoznal in začel normalno kakat.



(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zadrževanje blata
20.1.2008 20:41:13   
tinkamiška
gapimasa, vam želim, da se tole s kakanjem čimprej izboljša, ker vem kako je hud gledati otročka, ki zadržuje in potem ne more kakat...

držim pesti!

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu gapimasa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?