Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Želiš imeti čisto svoj koledarček? PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.
Otrokov razvoj: Igrajmo se
Najljubše igrice Glasen smeh lahko dojenčku izvabite z nežnim žgečkanjem ali pihanjem na trebušček, lahko se igrate »biba leze« ali »ku-ku«. Ob ponavljanju igric bo dojenček že vedel, kaj lahko pričakuje in bo zato še bolj užival.
V tem obdobju rad raziskuje svoje telo in se igra s svojimi prstki, prav tako pa bo z veseljem raziskal vaš obraz, se dotaknil vaših ustnic, nosa, obrvi, las. Vesel bo tudi vašega dotika.
Vedno bolj je navdušen nad opazovanjem svojega odseva v ogledalu, a se še ne zaveda, da je to njegov odsev (tega se večina nauči proti koncu prvega leta).
Večina dojenčkov je navdušena nad hrupnimi igrami. Razveselite dojenčka in se mu pridružite – skupaj zaigrajta na lonce, kuhalnice in pokrovke, zaplešita ob različnih zvrsteh glasbe ali pa mu približajte živalski svet z oponašanjem živalskih glasov.
Čofotanje v banji Privajanje dojenčka na vodo naj se začne že v domači kadi. Pokažite mu, kako prijetna je igra v vodi in kako vi uživate v vodi, dovolite mu, da škropi naokrog. Pazite pa, da nikoli nič ne delate na silo. Pogosta vadba v vodi poleg igre in druženja ugodno vpliva tudi na rast in razvoj otroka in s tem pripomore k uravnoteženemu psihosocialnemu in gibalnemu razvoju.
Potrebno pa je vedeti, da dojenček hitreje izgublja toploto kot odrasla oseba, zato ne sme biti v vodi dlje kot 20 minut. Po kopanju ga je potrebno takoj obrisati in zaviti v suho brisačo.
Najbrž je vsem razumljivo, da dojenčka ne smete peljati v bazen, ko je bolan ali ima povišano temperaturo, pa tudi po cepljenju je priporočljivo počakati kak dan.