|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Igra na prostem tudi v hladnejših mesecih

Uredništvo Ringaraja.net, 23.11.2016
Otrok naj se igra zunaj tudi v hladnejših mesecih. Svež zrak je namreč tudi jeseni in pozimi zelo pomemben za zdravje vašega otroka.

image
/11


Jeseni, ko se le nekoliko znižajo temperature in pritisne prvi mraz, se tudi otroška igrišča izpraznijo, saj se starši bojijo, da bi se otroci pri igri na hladnejšem zraku prehladili in zboleli. Takoj ko temperature padejo pod 15 stopinj Celzija, starši otroke raje odpeljejo v kakšno pokrito, ogrevano igralnico ali jih prepričajo, da je v tem času bolje ostati doma, na toplem. Vendar, gibanje na zraku je pomembno v vseh obdobjih leta, tudi jeseni in pozimi. Zbrali smo nekaj razlogov, zakaj je priporočljivo tudi v hladnih dneh otroka odpeljati ven.


1.

Vsak oreh, kostanj ali želod, ki ga otrok med igro pobere v roke ima na sebi pozitivne bakterije, s katerimi krepi svoj imunski sistem. Na ta način se otrokov organizem seznanja z bacili in ustvarja obrambo proti številnim boleznim.


2.

Zdravniki pravijo, da aktivnosti na prostem, tekanje in sprehodi, omogočajo otroku, da se nadiha svežega zraka, ki blagodejno učinkuje na dihalne poti, jih čisti in zmanjšuje kašelj.


3.

Sončni žarki, čeprav jih je manj, so kljub temu tudi v tem obdobju zdravilni. Dejansko še bolj, saj jesenski in zimski sončevi žarki niso tako močni, ampak blago božajo otrokovo kožo tudi kadar je zunaj zelo hladno.


4.

Raziskave dokazujejo, da otroci, ki so veliko v naravi lažje prenašajo travmatične, stresne življenjske trenutke in imajo manj psiholoških težav.


5.

Umetna svetloba slabi očesni fokus, medtem ko ga dnevna svetloba normalizira, zato je za otrokov vid pomembno, da je vsak dan zunaj.


6.

Preživljanje časa na prostem zmanjšuje hiperaktivnost, saj so otroci po igri v parku bolj mirni in z večjo pozornostjo pristopajo k reševanju nalog in so bolj skoncentrirani tudi na opravljanje drugih aktivnosti.


VIR: Novosti.rs (na Ringraja.rs)

 


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Intervju z Živo Rogelj
Živa Rogelj je ponosna mamica Tare. Poznate pa jo kot novinarko iz kulturne redakcije RTV Slovenija. Najbolj pa uživa v ...
6
Prihaja nova serija logopedskih Lahkonočnic
Evropski dan logopedije je namenjen ozaveščanju o jeziku, govoru, komunikaciji, motnjah požiranja in vlogi logopedov. Sl...
5
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
5
Intervju z Metko Albreht
Metka Albreht: Velika zagovornica dolgega dojenja.
4



Nenadno šepanje otroka - moramo biti zaskr...
Dva tedna po okužbi zgornjih dihal, na primer po prehladu, se lahko pojavi nenadno šepanje malčka ali otroka. Za kakšno ...
Vedenjska motnja pri otrocih
Otroci, ki imajo to motnjo, so trmasti, maščevalni, zlahka izgubijo potrpljenje, imajo stalno potrebo po prepiru in nasp...




Ščetkanje zob.
Admin

Kdaj ste svojim otrokom začeli umivati ​​zobe?