|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Sem pripravila vse, kar potrebujeva?

Tosama, d.o.o., 21.3.2017
Za vse, ki vas bo v letošnjem letu »obiskala štorklja«, smo zbrali nekaj napotkov in dobrodošlih nasvetov, ki vam bodo pomagali, da se boste čim bolje pripravili na prihod novega družinskega člana.

image
Skrbi bodoče mamice
/11


Pričakovanje novorojenčka je poseben čas, v katerem bodočo mamico čaka tudi mnogo dela, priprav in nakupov. V knjigah, revijah, materinskih šolah in na spletu je najti cele, zelo podrobne spiske vseh tistih stvari, ki jih mora pripraviti za prihod novega družinskega člana. Med seboj se sicer delno razlikujejo, so pa zelo dober vodnik za pripravo nujno potrebne opreme. Mi se nismo spuščali v podrobnosti, smo pa za vse, ki vas bo v letošnjem letu »obiskala štorklja«, zbrali nekaj napotkov in dobrodošlih nasvetov.

 

Oprema za novorojenčka

Nakup vozička, avtosedeža, otroške posteljice, previjalne mize in še nekaterih stvari lahko predstavlja zelo velik strošek. Predlagamo vam, da se pred nakupom dobro pozanimate o materialih, certifikatih, rokih trajanja oziroma varnostnih testih izdelka. Nikar ne skoparite pri stvareh, ki lahko vplivajo na otrokovo zdravje ali varnost, privarčujte raje pri tistih izdelkih, ki so dovolj dobri tudi rabljeni. Kakovosten otroški voziček, ki ga je že prerasel prijateljičin otrok, bo zanesljivo dober tudi za vašega malčka. Nikar pa ne kupujte cenenega avtosedeža, za katerega ne veste, če je morda že prestal kak trk in se pri tem deformiral, ali če nima opravljene homologacije, oziroma če ni certificiran in nima ustrezne ECE oznake. Trenutno veljavni sta oznaki ECE R44/04 in ECE R44/03.

 

Oblačila za novorojenčka

Trg je preplavljen z lepimi in modnimi oblačili za malčke. Toda pred estetskim užitkom morata prednost imeti material in uporabna vrednost oblačil. Predvsem pri oblačilih za prve dni in tedne po rojstvu pazite, da so iz naravnih materialov, saj se bodo dotikala najbolj nežne kože. Priporočljivo pa je tudi, da so narejena tako, da jih bomo otroku oblačili s kar najmanj napora. Predvsem v začetku, ko preoblačenje še ni rutina, bodo zelo dobrodošle majčke in bodiji na preklop, vrhnja oblačila z gumbi na ramenih ali spredaj, da jih ni treba vleči čez glavo, ter čim več pajackov – oblačil, ki so le v enem, ne dveh ali treh kosih. Vsa oblačila naj bodo seveda oprana in prelikana – na ta način jih boste tudi razkužili.

 

Pripomočki za nego novorojenčka

Kar nekaj teh izdelkov je potrebno pripraviti vnaprej, pred porodom, potrebovali jih boste takoj po rojstvu. Med nepogrešljive sodijo plenice, stekleničke, dude, termometer, nekaj osnovnih kozmetičnih izdelkov in še kaj. Pri nakupu teh pripomočkov naj vas vodita dve zahtevi: varno in naravno. Pri vseh izdelkih preverite, če imajo ustrezen certifikat, pri kozmetiki pa izbirajte samo takšno, ki je čim bolj naravna in ima čim manj dodatkov.

 

Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?

Izkušene mamice svetujejo, naj bo torba z vsem, kar boste potrebovali v porodnišnici zase, pripravljena vsaj dva do tri tedne pred porodom. Ko boste vanjo zlagali stvari zase, naj bodo na prvem mestu dokumenti, nato pa potrebščine za dnevno toaleto, nekaj spodnjega perila in pripomočki, ki vam bodo pomagali pri dojenju in higieni zaradi čišče po porodu. V večini porodnišnic mnogo stvari že dobite, da pa se boste počutili bolje, imejte s seboj nekaj nepogrešljivih pripomočkov: posebne vložke za po porodu, mrežaste hlačke, blazinice, ki bodo prestregle preveč mleka, in dobro kremo za zaščito bradavic. Ker bodo dojke na začetku zelo občutljive, boste morda nedrček za dojenje težko oblekle. Takrat vam bo prav prišel droben trik: namesto nedrčka uporabite mrežaste hlačke, ki jih prerežete v presredku. Ravno dovolj močno bodo objele vaše prsi, da jih boste obdržale na sebi in zanje zatlačile blazinice za dojenje.

 

Torba z oblačili za otroka

Seznam stvari, ki jih boste potrebovali za otroka pri odhodu iz porodnišnice, boste dobili v materinski šoli oziroma v medijih. Pri pripravi oblačil za novorojenčka se morate, seveda, ozirati na letni čas, v katerem boste rodili, morda pa tudi na razdaljo od porodnišnice do doma. Dobro je pripraviti dva kompleta vrhnjih oblačil, saj se dete med vožnjo lahko pobruha in ne bo vam preostalo drugega, kot da ga preoblečete.

 

Kam po nakupih?

Mnogim bodočim mamicam je odveč hoditi po številnih trgovinah in trgovskih centrih, da bi nakupile vse potrebno za novorojenčka. Predlagamo, da se odpravite v eno od devetih Belih štacunc, ki jih ima Tosama po vsej Sloveniji, ali pa obiščite spletno trgovino www.tosama.si. Na zalogi imajo vse osnovne pripomočke za nego, hranjenje in previjanje otroka, ponudili vam bodo prva oblačila in igrače, posebej skrbno pa se bodo posvetili tudi vam in vašim potrebam pred in po porodu. Že poznate tiste posebne vložke iz čistega bombaža, ki so večjih dimenzij prav zato, ker je po porodu krvavitev lahko močnejša? Še ne? V Belih štacuncah vam bodo povedali, da jih porodnice ne morejo prehvaliti …

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
45
5 nasvetov proti zgagi v nosečnosti
Pekoča zgaga v nosečnosti je posledica hormonskih sprememb, vse večjega dojenčka v maternici, ki pritiska na želodec in ...
19
Nosečnost v postelji
Nekatere nosečnice morajo nosečnost preležati v postelji. Zakaj nastopijo težave? Kako si krajšati čas ter ohranjati kon...
10
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
6



Kateri so prvi znaki začetka poroda?
Ko se bliža dan poroda, je vse več znamenj, ki nakazujejo na to, da se bo porod začel. Nekatera so prava, nekatera pa ne...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?