|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:33:49   
Tada
Pozdravljene!

Zanima me, kaj bi naredile, če bi izvedele (100%), da bo imel otrok Downov sindrom? Bi ga obdržale ali bi se odločile za splav?

Vem, da je težka odločitev, ampak doma imam dva otročička in bojim se, da bi se življenje zelo spremenilo,..............in da bo bolečina prehuda,.........

Zanima me samo ali bi obdržale ali splavile in prosim nič moraliziranja, ker je že tak prehudo.

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:39:47   
Čiračara
Nedvomno bi splavila (glede na to, da bi imela doma že dva otroka), ker bi z rojstvom takšnega otroka obrnila življenje za 100% otroku in celi družini.
Odločitev je pa tvoja!

Želim ti veliko poguma,neglede na to kako se odločiš!:rozica:

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:41:27   
petja
Jaz bi splavila, pa ne zaradi sebe, ampak zaradi otroka. Mislim, da bi imel ZELO težko življenje.

Lp, petja

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:41:58   
ZARA
Tada...kakorkoli se bos odlocila,bo odlocitev zate pravilna...vem pa,da bo tezka...

lp,Zara

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:42:30   
total
Jaz bi splavela,ker tako prihraniš sebi in otroku bolečino.Ne glede na to kako se odločiš,ti želim vse dobro.

Lp:rozica:

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:43:06   
Trebnje
Enkrat sem razmišljala o tem,kaj bi storila v takem primeru.Pa veš,da nisem prišla do konca?Toliko razlogov za in proti...Težko je že samo pomisliti na to.Najbolje,da se s partnerjem pogovorita in skupaj prideta do odločitve,ki bo potem verjetno lažja.Poslušajta pamet in srce.

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:45:38   
lin
To je pa res težka odločitev.
Glede nato da imaš že dva zdrava otroka,bi jaz verjetno splavila.
čeprav je lahko govorit,ko pa prideš pred dejtvo je to malo drugače.
Kakšnega mnenja je pa tvoj mož?Kolko pa si noseča?
Srečno in želim ti pametno odločitev in kot je že ena napisala tako kot se boš sama odločla bo najbolj prav!
Srečno!

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
27.1.2005 12:48:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tada)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:48:59   
baguSka
Sama na vem kako bi se odločila.. Noseča še nisem zato ne vem!
Lahko pa ti povem, da sem imela včasih bratca, ki je bil nepokreten in je bilo v družini zelo težko. Mami ni imela časa za naju z drugim bratom. Ves čas je bila 100% le z malim in se je tudi sama odpovedala svojemu življenju. Sicer nje to ni motilo in tudi mene ne. Jaz sem jo ves čas spoštovala, da je bila tako močna.. Sedaj ga ni več z nami in moji mami je priznala, da ji je bilo ves čas hudo , ker meni in drugemu bratu ni stala ob strani skozi odraščanje in puberteto. A hvala bogu sva se sama nekako spravila na noge in nama je uspelo. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da meni ni nič manjkalo (materina ljubezen in naklonjenost). V sebi sem ves čas čutila, da me ima rada in vedela sem da mlajšji bratec njo potrebuje veliko bolj kot jo potrebujem jaz.
Vendar kot sem že omenila, on je bil nepokreten in ne vem kako je z Downovim sindromom. S tem nimam izkušenj. V našem primeru je bilo veliko huje (šlo je za prometno nesrečo) in nam je bilo, čeprau mi gre težko z jezika, lažje pri srcu, ko nas je zapustil. Zavedali smo se, da je konec trpljenja zanj. Takega življenja kot ga je imel on, ga absolutno ne privoščim nikomur. Ampak kot sem rekla, ne vem kako je, ko gre za Downov sindrom!!! Če bi to doletelo mene, bi sigurno hotela spoznat kakšno družino s takim primerom, da se 100% prepričam kako taka družina živi.

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:50:36   
dory
V tem primeru bi se zagotovo odlocila za splav...pa ne zato,ker taksnega otroka ne bi mogla imet rada..nikakor...pac pa zato,ker je na tem krutem svetu ze zdrav clovek pod velikim pritiskom...poleg tega pa ne bi rada otroka pustila v tovrstni intituciji med sebi enakimi...ce bi ga imela doma,bi bil zelo nesrecen..


moje mnenje...


(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:53:30   
ZARA
ja teja, se popolnoma strinjam,sam pol se mi poraja vprasanje...
A smo res tako dalec prisli,da imajo pravico zivet samo se popolni otroci?? A ni to grozno...:(

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:54:38   
Tada
Odločiti se moram do jutri in vedno slabše se počutim,..........
Otrok je bil načrtovan in zaželen, vsi smo se ga veselili,............potem pa slab rezultat ns, nadaljnje preiskave,...........in končna diagnoza, da ima kromosomsko napako,............,šok za vse nas.

Mož je zelo žalosten, (je tip človeka, ki težko izraža čustva in se zapre vase),.........., sam noče povedat kaj naj,...........Ko se pogovarjava o tem, nikoli ne reče, da je boljše, če splavim ali obdržim,....... Vedno je zmes KAJ PA ČE,......

Ko sva se danes zjutraj pogovarjala, sva se oba bolj nagibala k splavu, ker že imava dva majhna otroka in veva, da bi prizadet otrok zelo spreminil naše življenje,............ potem pa spet, KAJ PA ČE,............

Zdaj res ne vem kaj naj. Danes zvečer se bova morala odločit; vem, da bo težko,...............vendar,......

Strah me je odločitve; kakršnakoli že bo,...

Hvala za vaše odgovore!

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:54:41   
dory
Ej ZARA to je cist mem...sej vidmo kaj se z "normalnimi" pocne...svet postaja vse bolj izpoljnen in stremi k eni popolnosti,ki je ni...zalsotno ja ...:(

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 12:57:50   
hruškica
Mislim, da bi se odločila za splav. Konec koncev zato tudi delamo vse te preglede, ki ugotovijo ali je otrok, plod zdrav, da imaš potem možnost odločati o tem še preden se rodi. In če si šla delat test, ki ti je zdaj to potrdil 100% najbolje sama veš zakaj si hotela to vedeti. Jaz nisem šla tega delat iz firbca, ampak da sem bila prepričana (seveda nič ni 100%) da bom rodila zdravega otroka.
Predvsem pa se pogovori z možem, on ti lahko še največ pomaga pri tej odločitvi.

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
27.1.2005 12:58:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tada)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:01:30   
Minkaa
Lahko je deliti nasvete kako bi naredil, če bi bil v takšni situaciji. Kot večina tudi jaz lahko rečem, da bi se odločila za splav, vendar je ponavadi vedno tako, da ko te kaj takšnega hudega doleti vseeno ne veš kaj naj narediš.


(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:05:16   
Anonimen
Jaz bi splavila. Tisto, kar je napisala Baguska, me je o tem še bolj prepričalo.

(odgovor članu Tada)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:07:45   
Lenny
Verjetno bi bila to zame najhujša odločitev v življenju, vendar sem skoraj prepričana, da bi se odločila za splav. Skorj prepričana pa zato, ker je eno govoriti oziroma razmišljati o tem, nekaj drugega pa, ko si pred odločitev dejansko postavljen in veš, da tisti mali srček že utripa.
Vse dobro :rozica:

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:14:17   
African queen
Oj,
Jaz bi definitivno splavila...moja otroka imata samo drugačno barvo kože in sem marsikaj že slišala in požrla...Slovenci so nestrpni do "drugačnih".

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:15:57   
Grascakinja
Se moram podpisat pod Lenny. Žal. Nikomur ne privoščim, da bi stal pred tako težko odločitvijo...
Bodita močna, karkoli se bosta odločila!
:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:16:49   
Sibil_
Jaz bi verjetno tudi splavila, pa ne zaradi tega da tega otroka ne bi imel rad, ampak ko bi ga imela bi me skrbelo kaj bo z njim ko me ne bo več?A bi svojima zdravima otrokoma naprtila to skrb?Ker potem je to obveza, ti otroci z Downom so res dobri in prisrčni, ampak sami zase redkokateri skrbi, zato je vedno nekomu v breme.In svoja zdrava otroka s tem obremenit, poleg seveda še vseh skrbi itak al itak (kolikor vem so ti otroci podvrženi tudi določenim srčnim hibam...), pa nega pa šolanje....po moje prevlada odločitev za splav, čeprav zelo težka.:(
Če si v dvomih se pa poskušaj na sekciji za Downov sindrom pozanimat, naslov je:
http://szds.si21.com
Poleg tega je v reviji Mama od Januarja intervju za Downov sindrom...preberi si ga, priporočam.
Pa kakorkoli se odločiš vedi da bo prav, ne glede na izid.
Pogumno,
Sibil

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:19:08   
Čiračara
Hey Ladybird!
Kje se pa da dobit tako simpatične čokoladne otroke??:love:..sta kot dva cukrčka...Glede Slovencev in njihovega mnenja je pa itak brezveze razpravljat!!!

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:21:21   
nejcko
Tudi jaz bi splavila. Verjamem, da ti je hudo, toda imaš dva zdrava otročka in kljub tej izkušnji boš lahko imela še otroke. Strinjam se s predhodnicami: današnji svet je krut že za zdravega človeka.

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:23:34   
kofetek2010
Jaz bi se odločila za splav.

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Žalostna - vprašanje
27.1.2005 13:29:04   
baguSka
Še nekaj bi dodala:

Da ne bo pomote..Moja mami ga je imela najrajši na svetu. Bil je njena ljubezen in zanj je bila pripravljena storiti čisto vse. Bila je močna. Hvala bogu, ker če nebi bila, bi ostal sam. Moj ati ji ni bil vsa ta leta niti blizu in je vse skupaj gledal bolj iz ozadja. Enastavno ni zmogel. Bilo mu je preveč hudo. Moja mami pa je iz dneva v dan vsakemu razlagala, da sploh ni tako težko in da nekako že gre. Čeprav smo vsi vedeli da je zanj žrtvovala svoje življenje. Nikoli več ni nikamor šla in bila je 24 ur na dan priklenjena nanj, saj se je bala, če ga bo zaupala komu drugemu, da se mu bo kaj naredilo ali pa enostavno ni hotela tega bremena pustiti komu drugemu. Pa če tudi le za trenutek. Danes, ko je vse za njo, pa končno prizna, da je bilo res strašansko hudo..in da če bi vedela da bo tako takrat ko se je ponesrečil, se mogoče nebi odločila tako kot se je.. Ampak on se je takrat ponesrečil in se pač ni vedelo kako bo. Obstajala je možnost, da bo z njim spet vse tako kot prej. Ti pa že sedaj veš in imaš še možnost, da se lahko odločiš.

(odgovor članu Tada)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?