|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Enakopravni?
25.10.2006 10:48:45   
žužu
V bistvu to odpiram zaradi mnenj in ne, da bi se kregali. zanimajo me različna mnenja, ker sem v fazi filozofiranjauser posted image .
se nanaša na temo tujina, ki je malo zgrešila smer.
torej, sta zakonca enakopravna- moški in ženska. je žena tista, ki ji je na prvem mestu materinstvo, je oče tisti, ki mu je na prvem mestu kariera?
če sta moški in ženska enakopravna, zakaj? in zakaj ne?
je ženska lahko enakovredna moškemu, v poklicu moških? Vojakinja, policistka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 11:00:51   
Zahi
moški in ženska sta dva različna spola.. s tega vidika ne moreta biti nikoli enakopravna, saj sta postavljena na ta svet zaradi dveh različnih vlog.. torej ženska - mama.. skrbi za dom in potomstvo.. oče - lovec.. skrbi za hrano in varnost te družine..

ampak to je iz vidika prvotnega poslanstva.. torej razmnoževanja in življenja v votlinah..

moderna družba je to precej spremenila.. ženske in moški so postali starši, lovci, očetje, mame.. torej se lahko reče, da je tukaj popolna enakopravnost..

če je enemu od staršev na prvem mestu kariera.. naj mu bo.. zakaj pa ne? .. nikjer pa ne piše, da je ta starš oče.. lahko je tudi mama.. oba imata prosto izbiro poklica.. kariere.. izbire družine.. tako, da.. popolna enakopravnost..


kar se pa tiče poklicev kot je vojak ali policist.. pa nikoli ne more biti enakovrednosti.. saj smo le močnejši spol in te poklici zahtevajo več moči, kot jo premore ženska (pa ne mislim nič slabega).. moški smo pač grajeni za boj in lov.. ženske niste..

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 11:06:31   
soncece24
Na splošno je tu težko govoriti. Vsak spi tak kot si postelje. Pri nas sva kar se tiče gospodinjstva in službe dokaj enakopravna: jaz čistim in perem, moj lika in kuha user posted image , v trgovino gre tisti, ki ima pač čas. Delava oba, zasluživa nekje podobno.

Kljub taki enakopravnosti pa je vseeno on tisti, ki ima ponavadi pri večjih odločitvah zadnjo besedo. Zakaj? Kaj pa vem, menda sem jaz malo premila, prepopustljiva, ali pa me zna pač obračat, kaj pa vem.

Pri poklicih pa je za moje pojme še vedno veliko poklicev, ki so pretežno moški, recimo:
- avtomehanik
- električar,
- razni monterji,
- gradbeniki,
- keramičarji itd.

Pa tudi nekaj ženskih:
- šivilja
-kozmetičarka
- manikerka itd.


Samo to bo vedno tako in se mi ne zdi niti nek velik problem. Bolj se mi zdi problem, da bi ženske na eni strani rade bile emancipirane in enakopravne, hkrati pa pričakujejo, da jim bodo moški še vedno odpirali vrata, nosili rože, plačevali pijače... To dvoje pač ne gre skupaj user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 11:55:49   
Misek
Enakopravnost je stanje v katerem pripadajo vsem enake pravice. Koliko katerih pravic bo posameznik/posameznica izkoristil/-a je najbolj odvisno od samega posameznika. Pri uveljavljanju pravic imajo zenske v nekaterih zadevah pred sabo vec ovir kot moski, ki pa ni posledica njune neenakopravnosti, temvec tradicije in tradicionalisticnega pogleda na delitev vlog, oz. predsodkov. 

Dejanska enakopravnost bo nastopila, ko v zvezi z enakopravnostjo ne bomo omenjali moske in zenske, temvec ko bomo z enakopravnostjo omenjali samo besedo clovesko bitje.

Moski poklic... nekateri poklici so bili ne tako davno izkljucno moski, danes pa so skorajda izkljucno zenska domena. Ne vidim vzroka, da zenske in moski ne bi bili enakopravni pri opravljanju vojaske ali policijske sluzbe. Fizicna moc je le delcek tistega kar tovrstni poklic nosi s seboj. Zenske opravljajo veliko fizicno tezkih poklicev, ne vem pa, da se zenska ne bi mogla nauciti borilnih vescin. Sicer bodo rekli, ne pristoji zenski, da se zna tepst, to pa se vedno ne pomeni, da ni sposobna tega obvladati.
Glede na to, da so v slo, zenske volilno pravico dobile sele leta 1910 in jo v obdobju med I in II SV izgubile, ter jo spet pridobile po II svetovni vojni, lahko recemo, da moski in zenske so enakopravni, vendar je pritisk predsodkov, tradicije, tradicionalizma in vere se vedno premocan, da bi zenske lahko uveljavljale svojo enakopravnost neovirano.
Tragicno se mi pa zdi, ko zenske same sebe postavljajo v polozaj in se strinjajo s polozajem v katerem niso enakopravne, ter se jim zdi povsem normalen. Se pred II SV je veljalo, da zenska ne more imeti privatne lastnine. Vse kar je bilo njenega je pripadalo mozu, ki je vse njeno posedoval, kakor je posedoval tudi njo - svojo zeno.

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:01:17   
žužu
mišek, strinjam se, delno.

ne strinjam pa se s tem, da je lahko ženska prav tako dobra vojakinja kot moški. ne na istem področju, ne. zaposlena v vojski, ja. v pisarni, ja. na terenu, ne.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:25:48   
Naja31
Ha, spet zanimiva tema.
Se ravno ukvarjam z (ne)enakopravnostjo in vojsko.
Vsekakor je lahko ženska ravno tako dobra vojakinja kot je moški, ampak s to razliko, da bo morala ženska več in bolj trdo delati, da bo dosegla isto stopnjo kot moški. Tu govorim o fizični pripravljenosti.
V preteklosti ko je bilo vojskovanje res boj moža na moža, je fizična moč bila odločilen dejavnik na bojišču. Danes so se pa metode vojskovanja bistveno spremenile, za pošiljanje preciznih daljinsko vodenih izstrelkov pa ne potrebuješ mišičnjaka, ki ti bo pretekel 800m, z 40-kilskim rukzakom na hrbtu. Jaz bi rekla, da je bistveno, da delo opravi za to najbolje usposobljen posameznik, ni pa važno ali je to moški ali ženska. Je pa res, da je vojaška organizacija še vedno v veliki večini moška institucija in so priložnosti, ki jih ženska dobi ali pa ne, odvisne od moških.

Ah, vojska je moje področje. user posted image

Kljub moji želji, da bi bili enakopravni, pa tudi jaz moram priznati, da nismo. Saj smo že v biološki osnovi različni. In to, da mi lahko rojevamo, oni pa ne, je en VEEEEEELIK privilegij.   
Vse ostale delitve na M in Ž so pa izključno kulturno pogojene.  

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:27:16   
Naja31
šivilja


Kaj je pa krojač? Moška šivilja, a ni?

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:27:22   
muška
zahi, a si ti gledal Jamskega človeka?user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:28:06   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: žužu

mišek, strinjam se, delno.

ne strinjam pa se s tem, da je lahko ženska prav tako dobra vojakinja kot moški. ne na istem področju, ne. zaposlena v vojski, ja. v pisarni, ja. na terenu, ne.


tudi jaz se ne strinjam z miško tukaj..

poklicni vojak, ki je terenski in operacisjki vojak na žalost ne more biti ženska.. tako je.. pa ni to nobena feministična izjava ipd.. ženska je telesno šibkejši spol.. in ženska ni narejena za boj in vojskovanje.. tako je naredila narava.. zakaj se postavljati proti njej samo zato, da bi dokazali nasprotno.. tukaj ženska nikoli ne bo enakovredna moškemu.. tako kot moški ne bo nikoli enakovreden na kakšnem drugem področju (pa se ne trudimo, ker tako je)..

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:35:59   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Vsekakor je lahko ženska ravno tako dobra vojakinja kot je moški, ampak s to razliko, da bo morala ženska več in bolj trdo delati, da bo dosegla isto stopnjo kot moški. Tu govorim o fizični pripravljenosti.
V preteklosti ko je bilo vojskovanje res boj moža na moža, je fizična moč bila odločilen dejavnik na bojišču. Danes so se pa metode vojskovanja bistveno spremenile, za pošiljanje preciznih daljinsko vodenih izstrelkov pa ne potrebuješ mišičnjaka, ki ti bo pretekel 800m, z 40-kilskim rukzakom na hrbtu. Jaz bi rekla, da je bistveno, da delo opravi za to najbolje usposobljen posameznik, ni pa važno ali je to moški ali ženska. Je pa res, da je vojaška organizacija še vedno v veliki večini moška institucija in so priložnosti, ki jih ženska dobi ali pa ne, odvisne od moških.


čeprav vem, da bi mnoge želele verjeti temu.. na žalost ni tako.. ženska ne more biti enakovredna vojakinja moškim.. ker je po naravi šibkejši spol.. in te šibkosti se pač ne da natrenirat..

kar se pa tiče moderne vojne in vojskovanja, je pa velik del fizičnega boja prevzel računalnik, ki nadzira satelitsko vodene izstrelke..

vsak vojak mora pa nesti 40kilski rukzak v boj slej kot prej user posted image in tukaj ženska pač podleže.. saj ni to nič slabega.. ampak tako je naredila narava..




Kljub moji želji, da bi bili enakopravni, pa tudi jaz moram priznati, da nismo. Saj smo že v biološki osnovi različni. In to, da mi lahko rojevamo, oni pa ne, je en VEEEEEELIK privilegij.   
Vse ostale delitve na M in Ž so pa izključno kulturno pogojene.  


no tukaj se delno strinjam.. ne strinjam se pa, da je edina biološka različnost rojevanje.. jih je veliko.. od reakcije na določeno stvar.. do pogleda na razmesarjena trupla npr.. tukaj imajo moški možgani in ženski možgani drugačne reakcije.. kar je spet gensko določena stvar.. in pri teh reakcijah se moški razlikujejo od žensk..

imamo drugačen pogled in drugače reagiramo v kriznih situacijah.. (ne govorim boljše - slabše.. ampak drugače)..

telesno smo precej drugače zasnovani, kar je spet rezultat delitve dela.. ipd ipd ipd..

večina vrst sesalcev ima moški spol za lovce in branitelje gnezda.. tako je spol tudi zgrajen.. ženski spol pa skrbi za gnezdo in potomce.. pri nas je bilo isto, dokler ni civilizacija in denar zadevo malo obrnila..

vsekakor smo pa zasnovani kot druge živalske vrste.. saj smo le del njih..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:37:03   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: muška

zahi, a si ti gledal Jamskega človeka?user posted image


ne.. samo sorodnike imam od tam user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:43:27   
Naja31
pogleda na razmesarjena trupla npr


Jaz s tem nimam težav.
Poznam pa moške ki jim rata slabo ko vidijo kri. Zelo "moško" ni kaj.

telesno smo precej drugače zasnovani, kar je spet rezultat delitve dela.. ipd ipd ipd..

To si pa mal na glavo obrnil. Delitev dela je posledica telesnih razlik.


Saj v osnovi smo tudi ljudje sesalci, ampak upam, da smo v teh nekaj tisočletji od nastanka človeka kaj dosegli, da se nam ni treba več sklicevati kako so moški lovci, ženske pa nabiralke. Ali je šel razvoj naprej samo za moške? user posted image   

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:55:24   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

šivilja


Kaj je pa krojač? Moška šivilja, a ni?



Podobno, ampak ne isto!


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 12:59:45   
Kuba
Totalno enakopravni bomo takrat ko bodo moški začeli rojevat user posted image

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:26:22   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Saj v osnovi smo tudi ljudje sesalci, ampak upam, da smo v teh nekaj tisočletji od nastanka človeka kaj dosegli, da se nam ni treba več sklicevati kako so moški lovci, ženske pa nabiralke. Ali je šel razvoj naprej samo za moške? user posted image  


razvoj?? ne.. tako smo narejeni.. nima veze z razvojem..

moški smo lovci.. telo je tako zasnovano.. in se ne pritožujemo, če ženske niste lovke user posted image

samo ve hočete bit.. kar ni nič narobe.. ne morete pa biti enakovredne na tem področju.. to je pa res..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:27:39   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kuba

Totalno enakopravni bomo takrat ko bodo moški začeli rojevat user posted image


enakopravni smo si že.. ne mešat enakopravnost in enakovrednost user posted image

moški ne bom onikoli rojevali.. kot ženske ne boste nikoli močnejše.. bomo vas pa varovali in skrbeli za vas user posted image

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:31:07   
Taula
 
Ženske nismo enakopravne moškim in jim še nekaj časa ne bomo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:35:01   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Taula


Ženske nismo enakopravne moškim in jim še nekaj časa ne bomo.


zakaj ne?.. jaz smatram vse ženske za enakopravne.. v bistvu zahtevam to od njih.. ne maram podrejenih žensk, ki se smilijo in govorijo, da so v svetu moških.. bullshit..

ne smemo pa mešat enakovrednost.. kot je bilo zgoraj napisano.. glede poklicov..

so poklici, ki so moško orientirani.. in tako je.. poklici katere pa lahko opravljajo ženske.. pa MORAJO biti enakovredni.. ekonomist je srednjega spola user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:40:56   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi


moški smo lovci.. telo je tako zasnovano..





user posted image user posted image user posted image user posted image Ste ja, samo da je namesto gozda zdaj interšpar in merkator, namesto sulice maš pa kreditno kartico user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image - da me ne bo kap od smeha, no...


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:41:24   
babylove
Moški in ženska nista niti enakopravna niti enakovredna. 

Moj moški pravi, da ženska nikoli ne more narediti vsega, kar lahko naredi moški. Neenakovrednost.

Jaz pa odgovarjam, da ženska dejansko naredi dosti več kot moški. Neenakopravnost.


(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:42:02   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

user posted image user posted image user posted image user posted image Ste ja, samo da je namesto gozda zdaj interšpar in merkator, namesto sulice maš pa kreditno kartico user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image - da me ne bo kap od smeha, no...



no.. če bi si malo prebrala.. bi vedela o čem govorim.. takele "ženske" izjave so pa neumesne.. in neenakopravne user posted image

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:48:00   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Moški in ženska nista niti enakopravna niti enakovredna. 

Moj moški pravi, da ženska nikoli ne more narediti vsega, kar lahko naredi moški. Neenakovrednost.

Jaz pa odgovarjam, da ženska dejansko naredi dosti več kot moški. Neenakopravnost.




ženska ne more narediti vsega kar lahko naredi moški.. kot tudi obratno.. ampak zakaj se sekirate okoli tega.. zakaj to izpodbijati? saj to ne pomeni, da niste enakopravne??

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:54:47   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

user posted image user posted image user posted image user posted image Ste ja, samo da je namesto gozda zdaj interšpar in merkator, namesto sulice maš pa kreditno kartico user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image - da me ne bo kap od smeha, no...



no.. če bi si malo prebrala.. bi vedela o čem govorim.. takele "ženske" izjave so pa neumesne.. in neenakopravne user posted image



Daj, daj jaz že dobro vem, v čem je fora teh starih "jaz sem lovec" izjav - nismo več v kameni dobi. Tvoja tudi ne sedi doma in ogenj čuva, ampak hodi v službo. Se pravi je ona tvoja so-lovka user posted image user posted image user posted image   Z raznimi izjavami "moški pa mora skrbeti in ščititi svojo družino" si mi že parkrat sumljiv postal, ta z lovcem je pa najboljša.



_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 13:57:43   
babylove
Se nič ne sekiram, samo povedala sem, kako je pri nas. Meni je všeč, da moški skrbi za družino, kot je bilo nekoč. Da mi popravi avto, zgradi hišo, da nas brani in čuva. Da zna biti moški. Pa to še zdaleč ne pomeni, da ne zna menjat plenice svojemu sinu.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Enakopravni?
25.10.2006 14:00:09   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24


Daj, daj jaz že dobro vem, v čem je fora teh starih "jaz sem lovec" izjav - nismo več v kameni dobi. Tvoja tudi ne sedi doma in ogenj čuva, ampak hodi v službo. Se pravi je ona tvoja so-lovka user posted image user posted image user posted image   Z raznimi izjavami "moški pa mora skrbeti in ščititi svojo družino" si mi že parkrat sumljiv postal, ta z lovcem je pa najboljša.



govorimo o enakovrednosti spolov.. moški bo vedno močnejši spol.. ker je gensko tako zasnovan.. ker je LOVEC user posted image

ne mislim pa da je lovec v smislu, da SAMO on prinese domov denar (ulov)..


no.. sicer pa.. še enkrat si zello počasi preberi.. pa bo..

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?