|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:33:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Neenakovrednost nujno vsebuje vecvrednost in manjvrednost od dolocene tocke. Reci, da so moski vecvredni zaradi vecje fizicne moci nima temeljev in je samo zanikanje vrednosti osebe zenskega spola, zaradi domnevne fizicne nemoci oz, manj moci, ki je pa popolnoma nebistveno, saj se fizicna moc nikoli ne "potrebuje" in rabi izolirana. Po tej logiki je potemtakem najbolj vreden med moskimi tisti moski, ki lahko dvigne najvecji tovor?

Menim pa, da samo napacno rabis pojem enakovrednost.


no pol pa le s predlogom na dan...kater termin bi bil pa po tvojem mnenju pravilen? enakost??


< Sporočilo je popravil sreckanosecka -- 26.10.2006 11:34:35 >

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:35:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
govorimo o enakovrednosti spolov.. in ne kaj je bistvenega pomena..

ne vem pa zakaj se nekatere branijo naziva "šibkejši" spol.. saj ni v tem nič slabega.. vsaj zame ne user posted image


Enakovrednost spolov je druzbena kategorija in nima nobene povezave s fizicno mocjo. Ponazarja prav nasprotno od tistega kar ti pises. Moski in zenske so enakovredni, ne glede na to, da moski v povprecju lahko dvihne 30 kg vec. Kljub temu so enakovredni cloveski bitji. Enakovrednost je kompleksen druzbeni pojem.

Izraz šibkejsi spol pomeni ima popolnoma drugo konotacijo kot impliciranje na fizicno moc. Sibkejsega je treba varovati, mu pomagati, ga braniti, usmerjati, svetovati, ker je sibak in s tem posledicno nesposoben samostojno odlocati, samostojno ziveti, samostojno izbirati kaj bo s svojim zivljenjem.

Prosim, razcisti pojme, ki jih uporabljas, ker tako izpade, da si samo formalno za enakopravnost.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:36:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Moti me pa, če moški mislite, kako smo šibke in da ne moremo brez vas. Moj mož bi ravno obratno rekel. Da smo ženske sposobne mnogo več potrpeti in da lažje preživimo in zato tudi na splošno dlje živimo ....


samo v tem primeru gre pa bolj za psihicno moc 

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:39:01   
Anonimen
ok, a cmo tkole rect MOSKI IN ZENSKA SI PO SVOJI FIZICNI MOCI NISTA E.N.A.K.A!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:42:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka
no pol pa le s predlogom na dan...kater termin bi bil pa po tvojem mnenju pravilen? enakost??


Zakaj pa potrebujes termin, ki bi natancno in strnjeno izrazal vecjo stopnjo surove fizicne moci pri moskih kot pri zenskah. To je samo stopnja fizicne moci. nekatere zenske imajo surovo fizicno moc vecjo kot nekateri moski. Stvar konstitucije. Moj sosed, ki je vec kot glavo manjsi od mene in ima cca 40 kg zive vage, nikoli ni bil niti bo fizicno mocnejsi od mene, ali nekatere druge zenske. Nasploh je fizicna moc irelevantna, ko se govori o odnosih med spoloma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:42:38   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Ne, Zahi. Surova moč je večja - on gotovo lažje dvigne vrečo krompirja.
Vzdržljive pa so ženske bolj. Ne bereš natančno. In vse to mi je moj mož povedal tudi po telefonu. Da ženske so vzdržljivejše.

Dokaz sem ti dala za Ellen, ki jadra. O kolesarstvu pa nimam pojma, če kakšna ženska tekmuje na Tour de France, ker se za ta šport ne zanimam. Mene samo jadranje zanima user posted image , pa malce alpinizem - ker sta to moja športa. No, alpinizem samo tako, ker je bil mož alpinist in on mi pravi, kako jih je ženska nesla v plezanju ... kar dve sta bili, ki sta mnogokrat vse namahali v športnem plezanju. Pa nekaj jih je šlo na odpravo v Himalajo in so ravno tako kot nekaj moških prišli na vrh (vsi moški pa niso mogli priti na vrh - jih je prej zdelala višinska bolezen in pomanjkanje kondicije).

V jadranju imamo dve zelo dobri jadralki, Slovenki in dve zelo dobri na reliju, ki sta mnoge moške pemagali (z njimi tekmujeta) in še bi se lahko našlo.

kar se tiče spermijev - tako je tudi, potem ko se spermiji združijo in nastane zarodek in potem iz njega zraste človek - moški je močan - ima impulzivno moč, ženska pa vztrajno moč ali kako se temu reče.

Moj ego ni ob tem nič prizadet - ker mi to sploh ni pomembno. Samo hočem, da se ve resnica. Potrebna pa sta oba spola in ne žalim moškega spola.

Moti me pa, če moški mislite, kako smo šibke in da ne moremo brez vas. Moj mož bi ravno obratno rekel. Da smo ženske sposobne mnogo več potrpeti in da lažje preživimo in zato tudi na splošno dlje živimo ....


govoriš o nekih športih ki NIMAJO absolutno nobene zveze z vzdržljivostjo.. športi vzdržljivosti so npr. maraton, kolesarjenje... ne pa rally in jadranje user posted image

ampak če ti je mož tako reku po telefonu.. pol to zih drži.. user posted image user posted image

ampak naj ne meša hrušk in jabolk..

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:42:47   
baguSka
MOSKI IN ZENSKA SI PO SVOJI FIZICNI MOCI NISTA E.N.A.K.A!!!


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:45:15   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

samo v tem primeru gre pa bolj za psihicno moc 


Ja, tudi. Saj psiha je zmeraj zraven. Pri plezanju in jadranju moraš res fejt razmišljat, ker te vsaka napaka lahko stane.

Kjer se pa zahteva izključno surova fizična moč pa verjamem, da je imajo lahko moški več zaradi drugačne razporeditve mišic.
Lahko sem napisala zato, ker zmerno trenirana ženska je lahko tudi v tem močnejša od nekega moškega, ki samo je in spi ...

Jaz priznam dosti težje dvigujem velikanske plošče v naši delavnici kot moški. Naš zaposleni delavec ima 15 kg manj od mene (je tudi manjši od mene in čisto suh), pa dviguje cele omare, jaz pa ne morem. Tu gre za čisto surovo moč in to priznam, imajo moški večjo.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:46:42   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Enakovrednost spolov je druzbena kategorija in nima nobene povezave s fizicno mocjo. Ponazarja prav nasprotno od tistega kar ti pises. Moski in zenske so enakovredni, ne glede na to, da moski v povprecju lahko dvihne 30 kg vec. Kljub temu so enakovredni cloveski bitji. Enakovrednost je kompleksen druzbeni pojem.

Izraz šibkejsi spol pomeni ima popolnoma drugo konotacijo kot impliciranje na fizicno moc. Sibkejsega je treba varovati, mu pomagati, ga braniti, usmerjati, svetovati, ker je sibak in s tem posledicno nesposoben samostojno odlocati, samostojno ziveti, samostojno izbirati kaj bo s svojim zivljenjem.

Prosim, razcisti pojme, ki jih uporabljas, ker tako izpade, da si samo formalno za enakopravnost.


potemtakem so vsi tekmeci enakovredni? .. čeprav en dvigne 30Kg.. en pa 140Kg user posted image user posted image

enakovrednost je samo beseda.. in noben pojav..

šibkejši lahko pomeni samo fizično manj zmogljiv user posted image

ne pretiravaj prosm te user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:47:24   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

ok, a cmo tkole rect MOSKI IN ZENSKA SI PO SVOJI FIZICNI MOCI NISTA E.N.A.K.A!!!


braaavooo user posted image user posted image

razloži to še ostalim, ki trdijo da temu ni tako..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:47:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka
no pol pa le s predlogom na dan...kater termin bi bil pa po tvojem mnenju pravilen? enakost??


Zakaj pa potrebujes termin, ki bi natancno in strnjeno izrazal vecjo stopnjo surove fizicne moci pri moskih kot pri zenskah. To je samo stopnja fizicne moci. nekatere zenske imajo surovo fizicno moc vecjo kot nekateri moski. Stvar konstitucije. Moj sosed, ki je vec kot glavo manjsi od mene in ima cca 40 kg zive vage, nikoli ni bil niti bo fizicno mocnejsi od mene, ali nekatere druge zenske. Nasploh je fizicna moc irelevantna, ko se govori o odnosih med spoloma.



preprosto zaradi tega, ker je bila beseda enakovrednost, po tvojem mnenju, napacno uporabljena

ze spet obracas besede...gre samo za to, da je moski fizicno mocnejsi od zenske in basta 

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:47:59   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka



ze spet obracas besede...gre samo za to, da je moski fizicno mocnejsi od zenske in basta 


go go go Srečka!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:48:08   
Sita
Zahi, ne mi rečt, da alpinizem in jadranje nimata veze z vzdržljivostjo!

Vprašaj alpiniste in jadralce in upoštevaj, v kako hudih vremenskih razmerah so pogosto.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:48:48   
Anonimen
ah dej Zahi, greva rajs na peruser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:50:06   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita


Ja, tudi. Saj psiha je zmeraj zraven. Pri plezanju in jadranju moraš res fejt razmišljat, ker te vsaka napaka lahko stane.

Kjer se pa zahteva izključno surova fizična moč pa verjamem, da je imajo lahko moški več zaradi drugačne razporeditve mišic.
Lahko sem napisala zato, ker zmerno trenirana ženska je lahko tudi v tem močnejša od nekega moškega, ki samo je in spi ...

Jaz priznam dosti težje dvigujem velikanske plošče v naši delavnici kot moški. Naš zaposleni delavec ima 15 kg manj od mene (je tudi manjši od mene in čisto suh), pa dviguje cele omare, jaz pa ne morem. Tu gre za čisto surovo moč in to priznam, imajo moški večjo.


pusti zdaj jadranje no.. nima to veze z ničemer tukaj..

pa ne mešaj enih primerov s tem..

a boš takole razumela..

moški in ženska trenirata.. imata iste pogoje.. iste treninge.. vse isto.. moški bo VEDNO boljši.. zakaj? .. ker je moško telo v izhodišču bolj fizično sposobno kot žensko telo.. konec in pika..

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:50:47   
Sita
Pa še malo za šalo - Zahi, a lahko doživiš več orgazmov en za drugim med enim seksom?user posted image

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:51:11   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Zahi, ne mi rečt, da alpinizem in jadranje nimata veze z vzdržljivostjo!

Vprašaj alpiniste in jadralce in upoštevaj, v kako hudih vremenskih razmerah so pogosto.


alpinzem ima.. jadranja pa čisto nič.. in ne primerjaj jadranja s kolesarjenjem ali tekom..

nimajo absolutno nobene povezave..

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:51:52   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Pa še malo za šalo - Zahi, a lahko doživiš več orgazmov en za drugim med enim seksom?user posted image


lahko doživim enega, katerega ženska ne more v celem svojem življenju (znanstveno dejstvo) user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:52:24   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

ok, a cmo tkole rect MOSKI IN ZENSKA SI PO SVOJI FIZICNI MOCI NISTA E.N.A.K.A!!!


Nista! Nekatere zenske so od nekaterih moskih mocnejse, nekatere druge pa manj mocne od nekaterih drugih moskih. Povprecje pa ni nikoli zmerjeno menim. Bazira se na sliki o povprecnem moskem, ki je visji in tezji kot povprecna slika zenske, ki je nizja in lazja od povprecnega moskega.

In ce bi dejansko zmerili ni aksiom moske fizicne moci potrdili, v cem je poanta. ker ne samo v moci, tudi v bioloskih znacilnostih si moski in zenska nista in nikoli ne bosta enaka. Zato se ne govori o enakosti spolov, temvec o enakopravnosti in enakovrednosti spolov.

Leta 1989 sem bila na razmenljavi studentov v tedanji SSSR. Znacilnost obmocja okoli mesta Varonjez ( 1000 km juzno od Moskve) je, da so skoraj vsi moski iz tega obmocja manjsi, lazji in s slabotnejso konstrukcijo kot zenske. Povsem normalno za njih je, tudi skozi zgodovino, da zenske vecinoma opravljajo tezaska dela, ki jih na drugih obmocjih opravljajo moski. Tudi v drugih segmentih zivljenja, je zenska tista, ki "gospodari". Zadosti zgovorno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:58:16   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

moški in ženska trenirata.. imata iste pogoje.. iste treninge.. vse isto.. moški bo VEDNO boljši.. zakaj? .. ker je moško telo v izhodišču bolj fizično sposobno kot žensko telo.. konec in pika..



Zakaj so potem nekatere ženske dokazale nasprotno?

Da so one zmagale in jih premagale - nešteto je takšnih primerov in to lahko vidiš v športih, kjer tekmujejo skupaj.

Zato tu ni konec in ni pike.

Ženske so vse bolj aktivne, ker se jim to vedno bolj dovoli in ker imajo več časa. In bodo to še stokrat dokazovale ... samo nekateri moški boste še zmeraj iskali neke razloge, da so imele pač drug veter, da ima pač večjo voljo ali celo srečo ...

Drugače pa to ni pomembno. Kadar jaz tekmujem, tekmujem sama s seboj. Da sem drugič boljša kot prvič - in samo to mi je važno.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:58:18   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Nista! Nekatere zenske so od nekaterih moskih mocnejse, nekatere druge pa manj mocne od nekaterih drugih moskih. Povprecje pa ni nikoli zmerjeno menim. Bazira se na sliki o povprecnem moskem, ki je visji in tezji kot povprecna slika zenske, ki je nizja in lazja od povprecnega moskega.



torej.. povprečno šibkejša user posted image

jasno zdaj? al še ne?

še enkrat.. nič ni narobe s tem.. je pa to preprosto dejstvo..


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 12:00:04   
baguSka
torej.. povprečno šibkejša


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 12:01:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Znacilnost obmocja okoli mesta Varonjez ( 1000 km juzno od Moskve) je, da so skoraj vsi moski iz tega obmocja manjsi, lazji in s slabotnejso konstrukcijo kot zenske. Povsem normalno za njih je, tudi skozi zgodovino, da zenske vecinoma opravljajo tezaska dela, ki jih na drugih obmocjih opravljajo moski. Tudi v drugih segmentih zivljenja, je zenska tista, ki "gospodari". Zadosti zgovorno.


ok, ampak tile revezi niso imeli ustrezne prehrane, bivalnih pogojev etc.

pa predpostavimo, da oba, tko F kot M, zacneta trenirat npr., neko sportno disciplino, kjer je potrebna tako fizicna moc kot vzdrzljivost...tek na 5000m...trenirata v optimalnih pogojih, prehranjujeta se optimalno, uzivata dovoljene substance...kaksen bo rezultat?? very hard to find out

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 12:04:00   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita


Zakaj so potem nekatere ženske dokazale nasprotno?

Da so one zmagale in jih premagale - nešteto je takšnih primerov in to lahko vidiš v športih, kjer tekmujejo skupaj.

Zato tu ni konec in ni pike.

Ženske so vse bolj aktivne, ker se jim to vedno bolj dovoli in ker imajo več časa. In bodo to še stokrat dokazovale ... samo nekateri moški boste še zmeraj iskali neke razloge, da so imele pač drug veter, da ima pač večjo voljo ali celo srečo ...

Drugače pa to ni pomembno. Kadar jaz tekmujem, tekmujem sama s seboj. Da sem drugič boljša kot prvič - in samo to mi je važno.


lej.. najprej se spusti na realna tla.. zadihaj.. pa dobro razmislikaj govoriš..

v vsakem športu se lahko tekmuje skupaj.. pa se ne.. ker je nepravično in nerealno.. ženska v profesionalnih športih NE MORE doseči enakih ali boljših rezultatov od moških.. NE MOOOREEE user posted image .. pa ne podajaj nekega jadranja tukaj, ki ni v kontekstu..

ženska se lahko razpoči pa bo še vedno tako user posted image

na koga bi stavila 1000€.. na Federerja ali na Mauresmo? (tenis drugače)..

oba celo življenje igrata.. imata iste pogoje.. iste želje.. isti trud..

no.. jaz nebi razmišljal niti sekunde.. če bi pa ti.. si pa izgubila 1000€

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 12:04:58   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka


pa predpostavimo, da oba, tko F kot M, zacneta trenirat npr., neko sportno disciplino, kjer je potrebna tako fizicna moc kot vzdrzljivost...tek na 5000m...trenirata v optimalnih pogojih, prehranjujeta se optimalno, uzivata dovoljene substance...kaksen bo rezultat?? very hard to find out


in zakaj je temu tako?? user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?