|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ljubezen in egoizem
26.10.2006 18:54:37   
Sita
Ko smo ravno pri vročih temah ... in o tem stalno nekje govorimo, bi vzpostavila še eno temo - ljubezen in egoizem. Pa ne zato, da bi spet prihajalo do prepirov in celo zmerjanj, pač pa preprosto zato, da se vsak zamisli sam pri sebi, kakšen je in zakaj je njegova zveza takšna kot je (uspešna ali neuspešna/ srečna ali nesrečna).

Iz neke knjige: "Prvi korak (za srečo) je prenehati biti sebičen. Če človek želi resnično ljubiti, predvsem ne sme biti sebičen; popolnoma se mora predati objektu svoje ljubezni (partnerju, otroku ....), ne da bi karkoli v zameno pričakoval od njega. To je osnovna disciplina, da bi se dvignil nad samega sebe in živel življenje, ki ne bi bilo povsem surovo ...
Ljubezen med dvema človekoma, kakršna že je, zmeraj temelji na nevednosti, pomanjkanju razumevanja, šibkosti in strašnem občutku ločenosti ...
Zato se mora človek naučiti ljubiti - to pa doseže s predanostjo, nenehnim samo-dajanjem, samo-odpovedjo in se boriti, ne proti ljubezni, temveč proti sprevrženim oblikam: manipoliranju, navezanosti, posesivnosti, ljubosumju in vsem občutkom, ki spremljajo ta občutja. Ne posedovati, nadvladovati; in ne vsiljevati svoje volje, svojih kapric, svojih želja; ne hrepeneti po prejemanju, po jemanju, vendar dajajte; ne vztrajati, da vas sprejema (partner, otrok, kdorkoli), pač pa bodite napolnjeni s svojo ljubeznijo; ne iščite svojih osebnih interesov, radosti in izpolnitve svojih osebnih želja, vendar bodite zadovoljni z dajanjem svoje ljubezni in naklonjenosti; in ne pričakujte česa v zameno. Preprosto bodi srečen, da ljubiš, nič več." .... 

Je biti tak težko?

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 19:36:45   
Gina
Sita oprosti, ampak - ne bluzi!user posted image user posted image user posted image

Če bi se nekdo imel tako zelo rad, da ne bi potreboval nikogar in da bi ljubil brez pričakovanja kogarkoli, bi ne želel biti v partnerski zvezi, ker bi bil itak tako zadovoljen sam s sabo, da bi mu bilo biti z nekom brez veze. Če pa bi že hotel biti v partnerski zvezi, bi mu bilo vseeno, če bi bil njegov partner pijanec, ki ga cele dneve pretepa. Ne glede na vse, bi ga ljubil nesebično, predano, brez pričakovanj karkoli v zameno....

Drugače se sicer lahko strinjam, da je daleč najboljše za vsakega človeka, da je nesebičen, prijazen, ljubi večino ljudi, ni posesiven, nima posebnih pričakovanj....vendar zaradi njega samega, ker je tako lažje živeti- Vidiš, pa smo spet pri egoizmu, ki ga tako ne maraš. Jaz ne posedujem, ampak zgolj zato, ker je meni tako veliko bolj simpl živet, jaz ne zamerim, ker bi s tem samo sebe kaznovala, tega pa nočem sebi naredit, jaz imam večino ljudi zelo rada, ker je življenje pri dobrih odnosih in z ljubeznijo zame lažje, kot z neko slabo voljo, jaz si ne vzamem besed k srcu, ker se mi zdijo vibriranje zraka - to delam zaradi sebe, ker se mi zdi ukvarjanje z brezveznarijami potrata energije.....vidiš, karkoli delam dobrega, delam zase. In to je tisto, kar hoče bog tebi povedat. Ne odpovedovanje. Kakšno odpovedovanje neki! Bog noče, da se ti slabo počutiš. Hoče da nekaj narediš zase. Če se boš puščala izkoriščat, boš doživljala vedno več lekcij, dokler ne boš imela dosti in se nehala puščat izkoriščat. Še v naslednjem življenju boš doživljala vedno hujše in hujše reči, dokler se ne boš postavila zase. Noben bog ne bo kaznoval nikogar, ki ti kaj hudega hoče, sama boš morala rešit, bog ni trapast, da bi se s tem ukvarjal, saj je tebe naredil zato, da se boš ti sama s sabouser posted image user posted image user posted image . Izkoriščanje ni isto, kot skrb zase. Zase pa moraš poskrbeti, kdo pa bo drugi? In zase najbolj poskrbiš tako, da ljubiš ljudi - ker je to luštno delat, da ne poseduješ - ker potem te ni strah izgubiti nekaj; da ne pričakuješ nič - ker tako boš edino res poskrbel sam zase, ne boš prelagal odgovornosti na druge ljudi (beri pričakoval)...in tako naprej v neskončnost. Vidiš, povsod govorim o tem, da je treba delati reči - zaradi sebe. Če temu rečeš egoizem tudi prav. Jaz rečem vsesplošni napredek. Ni vsak sposoben kontrolirat svoje misli tako, da mu ne gredo neumnosti po glavi. Če si jih sposoben kontrolirat, misliš trezno in nisi posestniški, nisi ljubosumen, ne vznemirijo te grde besede drugih, ne pričakuješ od ljudi, da bodo popolni, ne pričakuješ nemogočega, .....vse je v glavi. In ni to egoizem. To je zgolj pamet, razum, ki je tako velikokrat enako mislil, premleval te reči, da je zlit v dušo. Tako da draga moja, odpiši egoizmu negativnost. Ni vedno slabo mislit nase v tej smeri. Strah in samo strah naredi egoizem zanič. Egoizem + strah = to pa resnično ubija vse kar je lepega v nas. Kogar pa ni strah, ta zmore vse. Ali drugače rečeno, postane božanski. Vendar smo ljudje še daleč od tega, da bi čisto vse dosegli, mislim da bi si razložili vse naše misli in jih trajno peusmerili zavoljo tega, ker smo reči razumeli in dojeli (pa ne z odpovedovanjem, ampak  s sprejetjem, ker smo razumeli). Preveč je reči, ki nas še vedno ganejo. Tudi tebe, draga Sita. Vse lepo, z egoizmom ali brez - ker si fejst punca!user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 19:41:38   
žužu
anthony de mello- zavedanje?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:02:02   
Sita
Gina - tebe sem pričakovala, da mi boš rekla, naj ne bluzim ali kaj takega user posted image

To ni na mojem zelniku zraslo, to je neka knjiga - prevajam iz angleščine - ni Anthony de Mello.

Saj ni važno. Napisala sem samo v premislek. Da sam zase premisli. To je vse.





_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:11:30   
nejcko
Kako že gre tisto: če sebe nimaš rad, tudi drugega ne moreš ljubiti.

Sem že v prejšnji temi želela nekaj podobnega napisati kot Gina, pa se mi ni dalo več razpredati. Torej, popolnoma se strinjam z njo. Brezpogojne ljubezni ni, vsaj ne v "normalnem" stanju zavesti. V primerih, ko se resnično srečamo z brzpogojnostjo (mati kljub zavedanju, da njen partner zlorablja njenega otroka, še vedno vztraja ob njem in mu verjame - ga ljubiuser posted image ), imamo pravzaprav opravka s patologijo in še daleč ne z ljubeznijo.

Vsekakor je v zvezi nujno potrebno dajati, a prav tako je nujno potrebno tudi prejemati. Ni ga daru na tem svetu, ob katerem darovalec ne bi pričakoval povrnitve. Tudi v primerih dobrodelnosti je tako: človek nekaj daruje v dobrodelne namene in na prvi pogled se zdi, da za to ne pričakuje povračila. Vendar ga, vedno. Ne morda na glas, ampak nekje globoko v sebi, v svoji podzavesti občuti potrditev: dober človek sem (če je veren še: če ne že na tem svetu, mi bo povrnjeno na onem oz. v prihodnjem življenju). Ob svojem dobrodelnem dejanju lahko ostane popolnoma anonimen,  bistvenega pomena je njegovo  (samo)zavedanje, samopotrditev, narcistično občutje.

Kako je nastala etika, o tem sem enkrat že pisala. Etika se vedno razvije v odnosu do drugega. In etika je bila od samega začetka povezana z verovanjem, religijo, pravzaprav se je etika razvila iz nje. Verovanje v posmrtno življenje, ali absolutno razsvetljenje temelji na etiki, torej na pozitivnem, dobrem odnosu do drugih. A glej ga zlomka - čeprav navidezno vse religije reklamirajo nesebično ljubezen, žrtvovanje, celo asketizem, človek vse počne zgolj in samo za to, da bi dosegel to, kar mu vera obljublja kot absolutno najvišje dobro: razsvetljenje, nebesa, večno življenje, ponovno utelešenje itd., torej vse tisto, kar človeku samemu in samo njemu prinaša to absolutno dobro. Etičen odnos do drugih je v tem (in v vseh ostalih odnosih, tudi ljubezni) zgolj sredstvo za dosego tega (sebičnega)cilja

In na koncu so vsi srečni in zadovoljniuser posted image ,,,,,, tisti, ki da, itak tudi prejme, in tisti, ki prejme, lahko prejme 2x.

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:19:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita
pač pa bodite napolnjeni s svojo ljubeznijo; ne iščite svojih osebnih interesov, radosti in izpolnitve svojih osebnih želja, vendar bodite zadovoljni z dajanjem svoje ljubezni in naklonjenosti; in ne pričakujte česa v zameno.

Je biti tak težko?


Ne bom komentirala vsega; napisanih je veliko idej.

Ja, težko je. Ne zato, ker bi bili osebni interesi, radost, dajanje in nenazadnje ljubezen tako težko razumljivi pojmi. Težko je zato, ker smo navajeni razmišljati in delovati drugače, v okvirih družbenih in družinskih zahtev, predvsem pa v omejitvah in zahtevah do sebe. Od sebe zahtevamo to in to in to in še več. In enako zahtevamo od partnerja. Ne zato, ker smo egoisti, ampak zato, ker razmišljamo v okviru zahtev vsakdanjega dne, ki dušijo radost, veselje, sprejemanje.....Ja, sprejemamo, ampak samo tisto, kar je v okvirih naših pričakovanj in delovanj. Za umik izven teh kontekstov smo preleni. Udobneje se počutimo v domačnosti egoizma.


Mi uspe živeti vsaj blizu temu vsakih sedem let, ko jih imam 21....ko se odločim, da bom tisto leto živela kar v tri dni, neobremenjeno, sproščeno, brez pametnih ciljev, brez pričakovanj do sebe in drugih....in pride toliko trenutkov, ko mi je neizmerno lepo...

Misim, da je naslednje leto spet na vrsti leto, ko bom stara 21 user posted image . Sita hvala, da si me spomnila.

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:21:52   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Kako je nastala etika, o tem sem enkrat že pisala. Etika se vedno razvije v odnosu do drugega. In etika je bila od samega začetka povezana z verovanjem, religijo, pravzaprav se je etika razvila iz nje. Verovanje v posmrtno življenje, ali absolutno razsvetljenje temelji na etiki, torej na pozitivnem, dobrem odnosu do drugih.



Tukaj sem se malo narobe izrazila - pravilno bi bilo: zaradi verovanja v posmrtno življenje in ponovno rojstvo se je razvila etika. Človek se je bal neznanega po smrti, zato si je "izmislil" etikouser posted image : dobra dela na tem svetu bodo prinašala dobro življenje na one svetu ali v ponovnem življenju, slaba dejanja pa bodo prinašala slabe posledice. In človek se je iz povsem sebičnih razlogov  trudil delati čim več dobrih dejanj, da bi bil čim bolje poplačanuser posted image



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:22:50   
Anonimen
Največji paradoks pa je v tem, da se takrat počutim najbolj živo in najbolj jaz.

Manj sem egoistična, več prostora nastane za moje resnično življenje. Manj je več. Tukaj drži.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
26.10.2006 20:29:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:31:40   
Sita
Samo nekaj: ta knjiga nima veze s kakšno religijo - nič takega. Samo uči, kako ljubiti, poleg drugih disciplin samovzgoje, in predvsem to: Več daš, več lahko prejmeš. Ne da bi dali več zato, da bi več prejeli. To je pač naravna posledica.

Samo res me zanima: si upate tvegat in dajati, ne da bi v zameno kaj pričakovali? Kaj bo potem? Vas je strah in že vnaprej zavračate to možnost? Kaj če bi poskusili, pa mi potem napisali? Dejmo se malo poigrat. Bomo videli reakcije. Kaj pravite? 


_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:37:05   
rija
Samo dajati in v zameno nič pričakovatiuser posted image
Ne verjamem v to. To je zame iluzija. In dobra osnova, da te zelo širok krog ljudi začne izkoriščati.
Žal.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
26.10.2006 20:37:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
26.10.2006 20:38:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:51:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita
Več daš, več lahko prejmeš. Ne da bi dali več zato, da bi več prejeli. To je pač naravna posledica. 


Edino, kar ostane semenu je seme samo. In to, kar mu ostane, da zemlji. Iz zemlje ponovno vzklije cvet. Seme je bilo pripravljeno dati sebe in tvegati, da iz njega ne bo zrasalo nič. Ali pa najlepši cvet.



IZVIRNO SPOROČILO: Sita
Samo res me zanima: si upate tvegat in dajati, ne da bi v zameno kaj pričakovali?


Tudi ko dajemo sebe, tvegamo, da ne bomo sprejeti.
Ampak kot pravi današnje življenje. No risk no fun.

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:53:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Zato se mora človek naučiti ljubiti - to pa doseže s predanostjo, nenehnim samo-dajanjem, samo-odpovedjo in se boriti, ne proti ljubezni, temveč proti sprevrženim oblikam: manipoliranju, navezanosti, posesivnosti, ljubosumju in vsem občutkom, ki spremljajo ta občutja. Ne posedovati, nadvladovati; in ne vsiljevati svoje volje, svojih kapric, svojih želja; ne hrepeneti po prejemanju, po jemanju, vendar dajajte; ne vztrajati, da vas sprejema (partner, otrok, kdorkoli), pač pa bodite napolnjeni s svojo ljubeznijo; ne iščite svojih osebnih interesov, radosti in izpolnitve svojih osebnih želja, vendar bodite zadovoljni z dajanjem svoje ljubezni in naklonjenosti; in ne pričakujte česa v zameno. Preprosto bodi srečen, da ljubiš, nič več." .... 

Je biti tak težko?


Ja Sita, to je težko. Sicer zveni logično in tudi je, vendar ljubezen NI logika, so občutki, ki se v veliki meri ne dajo kontrolirati. Tako se potem v določenih, zgoraj opisanih situacijah ne moremo držati tega, kar piše, ker delamo v afektu, pa tudi iz egoizma.

Je pa v vsakem primeru lepo ljubiti.....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 20:56:00   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Samo nekaj: ta knjiga nima veze s kakšno religijo - nič takega. Samo uči, kako ljubiti, poleg drugih disciplin samovzgoje, in predvsem to: Več daš, več lahko prejmeš. Ne da bi dali več zato, da bi več prejeli. To je pač naravna posledica.




Brez religije, itakuser posted image
Ali je odebeljeni del trditev ali vprašanje? Če je trditev, si si že sama odgovorila: naravna posledica je, da več ko daš, več prejmeš. V nasprotnem primeru bi se morala trditev glasiti Več daš... ja inuser posted image Nekaj manjka, se ti ne zdi?

Vse v naravi in v življenju se zgodi z nekim namenom, vse je sklenjen krog, eno poganja drugo - to je nujnost (življenja, ljubezni, odnosov nasploh, česarkoli). In še nekaj, kar se sicer grdo sliši, a je prekleto res: Življenje poganja in ohranja sebični gen ali po domače volja do moči.
Če v tem primeru ljubezen primerjamo s hrano: človek, ki samo hrani drugega, sam pa zase ne obdrži oz. ne zahteva niti drobtinice ali požirka vode, bo umrl. Torej, človek, ki bo samo ljubil, ljubezni pa ne prejemal, bo čustveno umrl.

Torej, strinjam se z Rijo: brezsebična ljubezen je ILUZIJA.



(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:07:54   
Sita
No, ja, naj bo.
Več daš, več prejmeš. Trditev, nejcko. ne vprašanje, ker to vem.
Pri meni dokazano deluje.user posted image
Nisem brez egoizma, trudim se pa, da ga imam čim manj. In manj, ko ga imam, več dobim. Govorim o partnerstvu in otrocih.
Z drugimi ljudmi imam z nekaterimi povsem podobne izkušnje, z nekaterimi pa ne.

No, jaz vas izzivam - da danes, jutri, naslednje dni (tiste, ki imate partnrja) to poskusite. Pa ne le s partnerjem. Pač s tistimi, ki jih imate radi, pa si morda ne upate povsem pokazati svoje ljubezni.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:13:40   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Samo dajati in v zameno nič pričakovatiuser posted image
Ne verjamem v to. To je zame iluzija. In dobra osnova, da te zelo širok krog ljudi začne izkoriščati.
Žal.


Aja. Dajati ne pomeni, pustiti se izkoriščati. Ne, ne. Dajemo, ne da bi bili izkoriščani. Dajati ne pomeni, da te drugi teptajo. Sploh pa ne partner - a ne? Ker če se bojimo partnerja, zakaj smo z njim?





_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:18:58   
rija
Sita, vesela sem zate, če živiš v idealnem svetu.

Realnost pa je drugačna: zakaj potem toliko nesrečnih žensk, ki samo dajejo, dajejo.....dobro, dobijo tudi: vendar ne to, kar si želijo. Velikokrat tudi tisto, česar si sigurno ne želijo. Tudi od partnerjev.
To je bil samo en primer. Preveč jih je, da jih zdaj naštevam.

Taka filozofiranja so mogoča ob predpostavki, da se jih držijo vsi soudeleženi. In dvomim, da to v resnici obstaja.

In ne mislim, da vsako dajanje pogojuje izkoriščanje....

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
26.10.2006 21:22:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:25:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
Realnost pa je drugačna


Realnost, svet okrog nas je tak, kakršni smo mi. Žal. Ali k sreči. Kakor želiš.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:28:18   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: rija
Realnost pa je drugačna


Realnost, svet okrog nas je tak, kakršni smo mi. Žal. Ali k sreči. Kakor želiš.


A da ja?

Zakaj ima potem, zopet primer, moja soseda, duša od ženske, totalno agresivno tele od možauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:31:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
A da ja?

Zakaj ima potem, zopet primer, moja soseda, duša od ženske, totalno agresivno tele od možauser posted image


Kot takega ga vidiš ti....

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:35:13   
iva01
Se nekomu predati mu nuditi vse, in nič nazaj pričakovati???? Nočem živeti na tak način.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:35:42   
rija

A da ja?
In vsi sosedi....še posebej modrice....



< Sporočilo je popravil rija -- 26.10.2006 21:37:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?