|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Polnjeni lignji
14.5.2008 10:20:07   
Anonimen
Mi lahko napišete kakšen preverjen recept za polnjene lignje? S čim jih nafilate?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Polnjeni lignji
14.5.2008 10:21:21   
Anonimen
jaz jih ponavadi s šunko in sirom

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Polnjeni lignji
14.5.2008 10:23:06   
Anonimen
s pršutom in sirom.

jedla sem jih pa že tudi takšne, ki so polnjeni s sesekljanimi lovkami, pa še par stvari je blo not.

bi pa js prosila recept za pripravo polnjenih lignjev, ker moji so vedno ratali "zategli", tako, da sem jih šla potem raje jest v restavracijo, kadar so se mi zaluštali..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Polnjeni lignji
14.5.2008 10:23:35   
mojsoncek
Polnjeni lignji z mocarelo in zelišči:

sestavine za 4 osebe:
20 lignjev
15 majhnih kroglic mocarele
4 žlice parmezana
žlica nasekljanega peteršilja
žlica nasekljane bazilike
žlica nasekljanega drobnjaka
olivno olje
sol, poper

postopek:
Najlažje je, če kupimo že očiščene lignje. Lovke kuhamo 10 minut v rahlo slani vodi, da se zmehčajo. Mocarelo naribamo in jo zmešamo s parmezanom in zelišči. Napolnimo lignje do polovice in zapremo z lovkami ter pretaknemo z zobotrebcem. Solimo in popramo. Spečemo na žaru ali v ponvi na olivnem olju.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Polnjeni lignji
14.5.2008 10:35:35   
Hope2
Še jaz svojega napišem. Polnim jih pa z repki škampov ali kozic.
Če so repki veliki, jih zrežem na manjše kose. Prepražim čebulo, česen na olivnem olju, dodam repke in lovke lignjev, še malo pražim, dodam malo belega vina, petršilj, sol, in po potrebi drobtine.
.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Polnjeni lignji
14.5.2008 15:17:02   
Anonimen
Hvala punce, sem malo skombinirala od vsake nekaj in je bilo super, lignji odlični, nič gumijasti, zraven sem pa še kuhan krompir s špinačo in šopsko solato naredila, njam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Božanski lignji
14.5.2008 16:37:14   
Muca Copatarica
Imam en božanski recept

Lovke popečeš na sončničnem olju, da izpari voda.
Potem pa na rezine 0,5x1cm narežeš pršut, pa še sir na kocke, sesekljaš česen in peteršilj, dodaš eno jajce, malo drobtin, ohlajene lovke in s tem napolniš kalamare in zapreš z zobotrebcem. Popečeš jih na olivnem olju, da so lepo zapečeni. Zaliješ s sladko smetano, par minutk povreš, da se smetana segreje in potem te božanske lignje postrežeš na mizo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Božanski lignji
15.5.2008 8:45:46   
muki1
Mmmmm, kaj mi delate skomine. Punce, dajte mi povedat, meni lignji zmeraj trdi postanejo. Na koliko minut približno jih delate in na kakšni temperaturi, mislim jakosti na štedilniku user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Muca Copatarica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Božanski lignji
15.5.2008 9:18:57   
Anonimen
Muki,če jih prevč dolgo časa kuhaš,postanejo trdi.Čas Kuhanja je 15 minut.
Ja pa če so že stari tudi jih ni za zmehčat.

Lignjem odstranimo glave ter izvlečemo vrečke z drobom in prozorne kosti. Nato jih operemo. Lovke sesekljamo.
2. Na olju prepražimo čebulo in lovke, dodamo riž in začimbe ter sesekljan peteršilj, premešamo, zalijemo z vinom in vodo ter zdušimo do mehkega. Ko je riž kuhan, mu primešamo še jajce.
3. Lignje napolnimo z nadevom in jih zašpilimo z zobotrebci. Pečemo jih lahko na dva načina.
4. Lahko jih opečemo na ne prevročem olju. Ko so z vseh strani opečeni, jih zalijemo z vinom in vodo ter zdušimo do mehkega.
5. Lahko pa jih spečemo v poprej ogreti pečici. V tem primeru jih zložimo v nameščeno jensko posodo, postavimo v pečico in jih med pečenjem nekajkrat zalijemo s sokom, ki ga spustijo.
6. Za omako zmešamo majonezo, pikantno papriko, ketchup in vino ter omako ponudimo posebej

Priprava
Očiščene lignje operemo in jim odrežemo lovke. Lovke na drobno narežemo.
Lignje napolnimo s pripravljenim nadevom več kot do polovice in jih zapremo z zobotrebci.
V ponvi segrejemo olje in jih lepo popečemo.
Nato prilijemo belo vino in vodo, ter jih dušimo približno 25 minut. Če je potrebno prilijemo še malo vode.
Priprava nadeva
Čebulo in česen sesekljamo.
Na ponvi segrejemo olje in na njem prepražimo čebulo, česen in lovke.
Kruh narežemo in namočimo. Dobro ga ožamemo in dodamo k ohlajenim lovkam in čebuli. Dodamo še jajce, peteršilj, limonin sok, sol in poper, ter dobro premešamo.


kg lignjev

100 g pršuta

250 g rdečega radiča

2-3 stroke česna

peteršilj

sveže mlet poper

1 dcl olja

žlička vegete


Priprava:
Lignje očistite in nato naredite nadev.

NADEV:

Krake lignjev in pršut drobno narežite, dodajte rdeči radič, narezan na tanjše kratke rezance, sesekljani peteršilj in česen. Vse začinite z mletim poprom in vegeto ter zmešajte.

S tem nadevom polnite lignje, odprtine pa zaprite z zobotrebci. V ponvi na hladno olje zložite lignje, pokrijte jih in počasi pecite z ene in druge strani pod pokrovom 15 - 20 minut.

Za prilogo paše krompirjeva solata. Lahko pa naredite poljubno prilogo.


 

< Sporočilo je popravil neva6 -- 15.5.2008 9:21:42 >

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Božanski lignji
15.5.2008 14:49:22   
Anonimen
Jaz sem pekla na indukciji na jakosti 7 na olivnem olju, najprej na eni strani, potem sem jih obrnila na drugo stran in zmanjšala na 3-ko in pustila, da so se cmarili v lastnem soku, skupaj kakšnih 15 minut. Delala sem jih prvič in so bili odlični, mogoče začetniška sreča.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Božanski lignji
15.5.2008 17:33:17   
Kaliope
moj dragi jih polni s sesekljanimi lovkami, tuno, sirom in začimbami ... mmmm, vedno so odlični user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Recept tedna: Šparglji v rižoti iz kuskusa
Šparlji veljajo za nizkokalorično zelenjavo, ki je odlična popestritev družinskega jedilnika, saj z njimi lahko pripravi...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?