|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Proc s kuhinjskim loncem
21.9.2006 21:12:34   
smrka
Ste prebrale mogoce to knjigo in kaksno je vase mnenje, ali je zdravo jesti samo presno hrano?

Jest mislim da je to nekaj cist mim. Rajsi sem vegetarjanka, kot pa da bi jedla samo presno hrano. Mogoce ce bi me bog nedaj zvila kaka huda bolezen, bi se spustila v presno hrano.. do takrat pa... kaj pa vem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
21.9.2006 21:25:21   
facka
Bivši mož moje prjatlce je prebral to knjigo, sam on je itak čist usekan s to prehrano, pa drugač tudi, je tak kot okostnjak, mislm, da bi mogu tut v glavi kej prej poštimatuser posted image

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
21.9.2006 22:05:26   
lelaval
Ni ga čez kuhano kosilo in pečeno sladico. user posted image
K vragu - raje 60 let dobro živim, kot pa 80 let slabo (s presno hrano).
Dokler imamo štedilnik in lonce, bom jedla, kot so že moja babica, prababica,...

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
22.9.2006 11:10:18   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

K vragu - raje 60 let dobro živim, kot pa 80 let slabo (s presno hrano).



Lelaval, kje si me pa slišala to govorit??? Jaz pravim čisto istouser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
22.9.2006 13:32:04   
KBM
Se strinjam z Lelaval in Taniko

Lp Mojca

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
22.9.2006 21:18:23   
Laubica
Jaz sem predlani to knjigo prebrala in TUDI 6 MESECEV JEDLA SAMO PRESNO HRANO-shujšala sem 10 kg in se ČUDOVITO počutila imela sem zelo lepo kožo ,lase,vedno sem bila polna energije in zdrava nič me ni bolelo nič mi ni manjkalo še za moža sem bila ob vseh nemogočih urah pripravljenauser posted image Samo ko smo šli na morja pa sem ga začela "srat"sem si zaželela ribe na žaru in podobno tako da sem potem počasi to opustila.Pa vam moram povedat da mi je še danes ŽAL da nisem več presnojedec ampak zdaj pa se nikakor več ne morem pripravit do tega da znova poskusim .Zdaj pa se poskusim kontrolirat da jem do koslila samo sadije in od kosila samo sadje oz.zelenjavo-presno

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
6.10.2006 11:04:04   
sabina
ODGOVOR JACI! Ker sem bolj ali manj nova na forumu sem sedaj prvič pogledala to rubriko. Nad tvojim odgovorom sem bila izredno presenečena saj je tvoja situacija s presno prehrano do pikice enaka moji. 6 mesecev, vse samo super izkušnje potem pa pride morje in počasi padeš nazaj v stare tirnice za kar ti je neizmerno žal. Zanimivo je tudi, da imaš pri imenu priloženo sliko moje najljubše pasme psov. Se mi je za trenutek zazdelo kakor, da bi sama napisala odgovor. Naj ti še povem, da je danes drugi dan kar sem ponovno  na presni hrani.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
6.10.2006 11:14:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
6.10.2006 11:29:11   
sabina
Res se za presno hrano ne smeš odločiti na silo. Sama sem bila prej vsejedec (mesa sem jedla bolj malo), sem pa pojedla veliko sladkarij. Tako sem zaradi njih pokasirala prekomerno razmnož. bakt. kandido in veliko kg preveč. Stvar sem z presno hrano povsem pozdravila. Zanimivo je, da ob presni prehrani ne čutim nobenega poželenja do sladkarij. Kadar sem prej hujšala na klasičen način sladkarij še pogledati nisem smela. Ob presni prehrani je poleg neprimerno boljšega fizičnega počutja tudi izrazito boljše psihično počutje. Ni več depresivnih misli, ves svet se ti zdi veliko lepši. Skratka, jaz razen tega, da te na začetku malo bolj zebe ne vidim nobene slabe strani. Tako res ne vem zakaj sem že drugič (ja enkrat sem vztrajala 5, drugič 6 mes.), vrgla puško v koruzo. Naj še povem, da se za ostale družinske člane ves čas brez problema kuhala, še celo bolj se mi je dalo kot prej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
6.10.2006 11:53:22   
Tiamo
no jaz nisem še poskusila s tem, nima še te potrebe.


imam pa znanko, ki bo okt 4 leta, od kar je presnojedka. Izgleda res zelo suha, vednar na dan preteče tudi do 20 km, fitinisira, se udeležuje maratonov, itd. Pravi, kot nekatere govorite o boljši prebavi, lepi koži, celostnem dobrem počutju, itd. ampak to ni vse.....

Za to spremembo se je odločila zaradi zdravstvenih razlogov, katerih ne bom omenjala. Lahko pa rečem, da je tale presnojedska zelo težka, do enega leta je bilo tako, kot ste opisale, super počutje....po prvem letu je skoraj nisem prepoznala, bila je živčna razvalina, se drla, jokala...to je trajalo ene par mesecev, potem je začela menjati barve na obrazu od rumene okoli ust, do luščenja obraza in rok, ...to je trajalo cca 1 leto...po tem pa se je stanje umirilo, spet je postala vsa srečna, zdrava, polna energije...pred mesecem dni pa jo je zagrabil srce in še vedno je v bolnici.

Zdaj ne vem, samo pa menim, da mora vsak človek najti svojo pot...pa naj bo to prehranjevalna ali pa druga...

< Sporočilo je popravil Tia74 -- 6.10.2006 11:55:48 >

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
9.10.2006 21:13:15   
mojčika
Res se za presno hrano ne smeš odločiti na silo. Sama sem bila prej vsejedec (mesa sem jedla bolj malo), sem pa pojedla veliko sladkarij. Tako sem zaradi njih pokasirala prekomerno razmnož. bakt. kandido in veliko kg preveč.


No jaz sem bila 8 let vege, v nosečnosti pa se nisem upala ravno igrati in sem zopet začela z malimi količinami mesa, ...

Že nekaj let se borim z nožničnimi vnetji, sem tudi sama velik ljubitelj sladkega, zdaj sem na dieti brez sladkorja in bele moke, a bi poskusila tudi s presnim, da bi pomagalo, sicer nimam preveč kilogramov, niti ne bi rada hujšala, samo teh groznih vnetij imam poln kufr, prosim SABINA, a malo razložiš, kaj si jedla, tako čist konkretno...hvala

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu sabina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
10.10.2006 16:14:22   
Laubica
Jaz sem jedla kot presojedka tisto kar mi je dišalo -sem šla v trgovino in so se mi zasvetile banane sem jih kupila 1 kg in jih imela za kosilo.DA POSTANEŠ PRESOJEDEC MORAŠ PRVO PREBRAT KNJIGO IN RAZMISLIT.Potem MORAŠ imet 3-5 dni POSTA da se ti telo sčisti in OBVEZNO ješ za vsak obrok SAMO ENO VRSTO sadja ali zelenjave.Nikoli ne mešaš in imaš med obroki 3 ure presledka.Res prvo preberi to knjigo ker je toliko stvari ko jih moraš upoštevat.Jaz imam znanko na primorskem ki je že 5 let presojedka in je zdrava kot riba v morju.Res je vsak si mora najt tisto kar mu odgovarja meni nikoli niso dišale diete in se jih nisem nikoli posuževala.In ko sem enkrat v jani prebrala o tej knjigi sem jo šla takoj iskat v knjižnico in ko sem jo prebrala sem vedela da je to -TO.In močno upam da se ti bom Sabina pridružila ko bom spet v svoji glavi razčistla sama sabouser posted image

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
10.10.2006 17:05:48   
snorlax
Bravo za tiste, ki ste tako dolgo zdržale. user posted image Jaz sem prebrala knjigo in zdržala cel teden!user posted image

Nekaj o tej temi imate tule:

http://www.svet-je-lep.com/predstavitve/posamezniki/alois_kolar.php

http://www.svet-je-lep.com/prehrana/naravna_higiena/prvih_10_let.php

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Proc s kuhinjskim loncem
10.10.2006 22:54:11   
Laubica
user posted image user posted image Ravno o tem moškem sem v Jani brala

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?