|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ajdova juha
13.3.2008 12:30:21   
gojska
Včeraj sem prvič naredila tole juhco in morem rečt, da sem ful navdušena. Res dobro. Tud mojmu je blo dober. A ve kaj uporabljate ajdovo kašo v kuhinji.
 
Če ima katera kašen preverjen recept se priporočam. Ajda je baje tudi zelo zdrava. Mislim ,da jo premalo uporabljam.
 


Avtor: marika



recept je z kulinarične slovenije


 
5 žlic ajdove kaše
juha ali voda s polovico jušne kocke
sol
vejica timijana
žlica kisle smetane
peteršilj
prepražene kruhove kocke




user posted image
Ajdovo kašo skuhamo v juhi ali vodi (z vejico timijana) do zelo mehkega, tudi če se razkuha ni nič hudega. Zmeljemo jo s paličnim mešalnikom in vrnemo na štedilnik. Malce pokuhamo, če je premalo slana, dosolimo. Damo na krožnik, dodamo kislo smetano, sesekljan peteršilj (po želji) in prepražene kruhove kocke.
user posted image




< Sporočilo je popravil gojska -- 13.3.2008 12:32:45 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ajdova juha
13.3.2008 12:32:30   
tinkamiška
mmmm, moram poskusituser posted image

jst delam ajdovo kašo z gobicami, postopek je enak, kot če bi delala rižoto, samo, da je ajdova kaša prej kuhanauser posted image

je zelo dobro!

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ajdova juha
13.3.2008 12:34:50   
gojska
user posted image ja sej jaz sem mislila, da bi morala kašo namočituser posted image user posted image user posted image
sem mislila, da je trda kot ješprenjuser posted image user posted image

pa sem mislila da se spoznam na kuhanjeuser posted image

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ajdova juha
13.3.2008 12:55:41   
Hope2
Jaz ajdovo juho kuham z jurčki. Prepražim čebulo in česen, dodam rdečo mleto papriko, zalijem z jušno osnovo iz prekajenega mesa. Dodam 2-3 pesti ajdove kaše, jurčke narezane na kocke, ter nekaj suhih jurčkov. Pokuham, če je preredko vzamem nekaj juhe z jurčki in kašo, ter s paličnim zmiksam in vlijem nazaj v preostalo juho. Velikokrat jo imamo kot samostojno jed, saj je precej nasitna.

Kot prilogo ajdovo kašo tudi dušim. Isto prepražim čebulo, česen, dodam panceto, kašo ter počasi zalivam z jušno osnovo. Dodam še posušene jurčke.

Dodajam jo tudi v kruh. Najprej jo seveda skuham v slani vodi.

Skuham si jo v mleku kot npr. mlečni riž (za večerjo).

Uporabljam jo za filo, npr za filane bučke, filane pečene paprike....

Lahko jo tudi skuhaš v slani vodi in jo pripraviš kot hladno solato. Dodaš ji še nekaj koruze iz konzerve, na kockice narezano rdečo in zeleno papriko (zelenjavo dodaš po okusu), soliš, pokisaš in naoljiš obvezno z bučnim oljem.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ajdova juha
13.3.2008 13:19:50   
Hans
Mi imamo ajdovo kašo zelo radi, jemo jo
-  prilogo k pečenim zrezkom, 
- dodatek gobovim in zelenjavnim juham,
- prilogo k gobovi omaki 
- hladno jed - solata na sto in en način.  

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ajdova juha
13.3.2008 13:28:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hans

Mi imamo ajdovo kašo zelo radi, jemo jo
-  prilogo k pečenim zrezkom, 
- dodatek gobovim in zelenjavnim juham,
- prilogo k gobovi omaki 
- hladno jed - solata na sto in en način.  


Isto, pa tudi kot rižoto, zelo dober pa mi je tudi piščanec pečen na ajdovi kaši.

(odgovor članu Hans)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ajdova juha
13.3.2008 15:01:11   
gojska
Isto, pa tudi kot rižoto, zelo dober pa mi je tudi piščanec pečen na ajdovi kaši.


a kašo prvo skuhaš, pol pa v pečicouser posted image

bom danes kr z gobicami nardila, moram lanske jurčke porabit

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ajdova juha
13.3.2008 17:55:07   
qwasy
Še ena ideja: skuham ajdovo kašov osoljeni vodi (tako, da ni čisto gosta), obvezno dodam precej majarona. Ko je kuhana, zamešam kislo smetano. Taka zelo nasitna, gosta juhica.
Lečo tudi občasno skuham, jemo jo pa kar tako, kot kokice. Namakam jo kar dolgo, recimo 12-18 ur, potem se pa kar hitro skuha.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ajdova juha
13.3.2008 17:56:52   
qwasy
oh, tole z lečo pa ne paše sem user posted image

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ajdova juha
13.3.2008 17:58:36   
qwasy
Sploh sem pa imela v mislih čičeriko, ne lečo. user posted image Za danes se raje poslavljam.

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ajdova juha
13.3.2008 18:08:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

Isto, pa tudi kot rižoto, zelo dober pa mi je tudi piščanec pečen na ajdovi kaši.


a kašo prvo skuhaš, pol pa v pečicouser posted image

bom danes kr z gobicami nardila, moram lanske jurčke porabit


To sem jedla enkrat v Slovenskih goricah na turistični kmetiji Firbas (je to reklama user posted image ?) in je bilo božansko, ne vem pa recepta, sem ga naredila po svoje user posted image . Ni čisto isto, je pa dobro.

Recept:
V pekač nasujem oprano in nekuhano kašo in jo zalijem z mešanico vode in mleka (pol pol), pa še nekaj žlic kisle smetane dam vmes. Tekočine mora biti toliko, da sega ravno do roba kaše. Solim in popram, na to pa položim osoljene kose piščanca (meni so najboljša bedrca), lahko tudi vegetiraš, dodaš kakšno začimbo (timijan, bazilika, po okusu) in potem vse skupaj dam v pečico na 200 stopinj. Vmes zalivam kašo z mlekom ali vodo, po želji, da je kaša močnata. Ko postane meso zlatorjavo, je pečeno.
Lahko pa to narediš tudi ločeno, skuhaš kašo in jo začiniš s kislo smetano in posebej spečeš piščanca.

Qwasy, nič hudega user posted image . Sem jaz spraševala to za lečo in čičeriko, mi bo prav prišlo, hvala.

(odgovor članu gojska)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ajdova juha
14.3.2008 15:34:42   
gojska
hvala
o kakooooooooooooooooo sem lačna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?