|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 12:46:46   
* Mateja *
Kaj je možno, da je v istem leglu nekaj kužkov rodovniških nekaj pa brez njega. O tej temi sem že na nekem forumu brala, sam ne dobim več teme.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 12:48:09   
lemavrica
Kot jaz vem tega ni več. včasih je imelo samo neko določeno št.mladičkov rodovnik ( mislim da 5 ) ostali pa ne, če jih je bilo v leglu več.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 12:58:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Kaj je možno, da je v istem leglu nekaj kužkov rodovniških nekaj pa brez njega. O tej temi sem že na nekem forumu brala, sam ne dobim več teme.


Iz istega legla je možno da nekateri dobijo rodovnik nekateri pa ne. Tisti ki ga ne....so običajno kaj bolani oz. niso po standardih pasme. Torej imajo deformacije.
Drugače pa ni možno. Včasih je bilo omejeno št. mladičev ja, ma že dolgo ni več.
Preberi si več o pasmah, pasemskih in nepasemskih psih na:

http://www.mojpes.net/modules/cjaycontent/index.php

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 12:58:20   
Slončica
Mateja odvisno je od pasme.Če je tvoj kuža med redkimi pasmami bojo rodovnik dobili vsi.Pri nas so ga imamo pa francoske buldoge in smo mel par let nazaj rekordno leglo kar 9 malih kepic je bilo.Kaj pa vzrejno dovoljenje imate,ker brez tega ni rodovnikov.Najboljše je,da pokličeš na kinološko zvezo in ti bojo vse razložili.Pa veliko sreče

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:01:13   
* Mateja *
Uf ste hitre. Sej jaz kužka kupujem, jih ne prodajam. sam se mi pa poraja en kup vprašanj, ker sem precej kritik prebrala na forumih in zdej sploh ne vem kje bi bilo bolj primerno kupiti kužka. Smo mal zbirčni. Doma imamo pudljico, nerodovniško, staro že častitljivid 16 let in smo imeli večkrat težave z njo, sicer pa je krasen kuža. Zdej pa ne vem, al z rodovnikom al brez!

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:05:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Uf ste hitre. Sej jaz kužka kupujem, jih ne prodajam. sam se mi pa poraja en kup vprašanj, ker sem precej kritik prebrala na forumih in zdej sploh ne vem kje bi bilo bolj primerno kupiti kužka. Smo mal zbirčni. Doma imamo pudljico, nerodovniško, staro že častitljivid 16 let in smo imeli večkrat težave z njo, sicer pa je krasen kuža. Zdej pa ne vem, al z rodovnikom al brez!


Z rodovnikom! Oz. mešanca.

Če si boš vse teme na to prebrala sploh ne boš imela več tega vprašanja. Verjemi. Preberi zgodbe o kužkih "čistokrvnih brez rodovnika", kupljenih pri šteparjih. Zakaj bi plačevala nekomu ki "producira" pse zaradi zaslužka in ne iz ljubezni in spoštovanja do določene pasme.

Malo poglej oglase. En in isti človek prodaja 50 pasem. A ni dovolj sumljivouser posted image

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:11:37   
Dejča
Tudi mi smo imeli doma rodovniške in nerodovniške pse, in sicer lovske (posavski goniči). Ker je imela naša kužika ponavadi vedno ogromno mladičev (tudi po 14 - in vsi so preživeli), seveda za vse nismo dobili rodovnikov - največ za 7, pa čeprav sta imela oba starša (tudi kuža) odlične ocene in so bili tudi psički zdravi in lepi.
Ti pa nekaj povem - toliko bolezni in težav, kot jih imaš pri rodovniških psih, jih nimaš pri nobenem "čistokrvnem" mešančku user posted image . Preverjeno iz lastnih izkušenj.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:19:03   
Slončica
To kar je rekla Dejča povsem drži.Od moje mame kuža,tud francos,ke imel hernijo in so ga operirali ko da operirajo človeka,sam brez zdravstvenega zavarovanja.Ko pa si je moj Bis zlomil tačko,star je bil 2 meseca,so mu v sprednji komolčni sklep vstavili vijak in 1 teden je bil na kliniki.Ko  pa je prišel račun sem se kr mal sesedla.Sam tako je,če imaš psa morš vedit da so tud stroški,predvideni in nepredvideni.
Odsvetujem ti pa "rejca Matoša" ker je pravi mazač in diler s psi.Sodelavka je kupila shi cuja in ji je poginil po 1 tednu,ker so mu gliste prišle do pljučuser posted image Kužek ni bil razglisten ne cepljen in nič.Pol pa je šla do njega mu zagrozila in ji je tip zamenju pokvarjeno robo z novo.Adijo pamet sam tako se izražauser posted image

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:31:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica
Odsvetujem ti pa "rejca Matoša" ker je pravi mazač in diler s psi.Sodelavka je kupila shi cuja in ji je poginil po 1 tednu,ker so mu gliste prišle do pljučuser posted image Kužek ni bil razglisten ne cepljen in nič.Pol pa je šla do njega mu zagrozila in ji je tip zamenju pokvarjeno robo z novo.Adijo pamet sam tako se izražauser posted image


Tako je bilo tudi z "višavčkom" moje znanke, le da je on imel preplozano črevesje. Grozno, koliko je ta kužek pretrpel. In seveda še ogromno drugih pri temu kretenu.

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:38:35   
Anonimen
Če se lahko še jaz kar vštulim v tole temo z vprašanjema, ker vem, da vas bo nekaj ljubiteljic živali tole vsekakor bralo:

Torej:
1. Koliko je najvišja starost psice, ko še lahko ima mladiče, in koliko časa traja postopek pridobitve vzrejnega dovoljenja (gre za pasmo višavski terier, kjer menda ni potrebno slikanje kolkov)?

2. A ko enkrat dobiš vzrejno dovoljenje za psa, velja to za vsa legla, ki jih bo kuža v življenju imel? Zanima me to zato, ker se npr, alergija pri višavcih lahko pojavi tudi pri parih letih in je takrat, ko zaprosiš za dovoljenje, še ni?

Kra pa se tiče bolezni pri rodovniških in nerodovniških psih, pa imam sama take grozne izkušnje z nerodovniškimi psi in tako odlične z rodovniškimi, da niti v sanjah ne bi pomislila, da ne bi kupila psa z rodovnikom.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:46:09   
Slončica
Za starost ti ne znam povedat,mi smo jih meli samo enkrat,ker je baje to preventiva pred boleznimi na rodilih,takrat je bla stara2 leti.Mislm pa da do 5 let ne bi smel biti problem.Vzrejno dovoljenje je veljavno samo enkrat,ko ga pridobiš in če so mladički al pa jih ni,poteče.Se pravi dovoljenje je enkratno.Bolezni so pa tako kot pri ljudeh.Če pazimo na to,kaj kužji jejo jim s prehrano podaljšamo življenje,če jejo kvalitetno je tud zdravje ok.Strup za pse je čokolada,ker dobesedno preluknja jetra,pa niti efekta okusa ni,ker pes ne loči med sladko kislo,zato tud pojejo napr.pomarančo.
Kokrkol kupite psa po svojih zmožnostih ne pa da boste ob prvem cepljenju razmišljali,če je to sploh potrebno.Na žalost se to dogaja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:50:58   
Anonimen
Teme, kjer se je govorilo o rodovniških, nerodovniških, čistokrvnih psih brez rodovnika in vzrejanju:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1764398 (mladički)

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1756927 (Kje kupiti ... )

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1733167 (Novofundlanec)

Bom dodajala še sproti linke.

LP


(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 13:51:02   
Anonimen
To, da je za psico dobro imeti, mladiče, to vem, da sedaj že kar nekaj časa veterinarji pravijo, da ni res.


To o prehrani je sicer delno res, ampak če ti od šteparja kupiš psička s preplozanim črevesjem, velikokrat nimaš več kaj storiti. Sicer daš denarja za njegovo preživetje še pa še, pa se največkrat ne da več nič storiti.

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 14:47:35   
lejci86
mi imamo mopsa brez rodovnika im nimamo težav.jih pa poznam nekaj ki imajo rodovnik im so vsi nekam bolani.tko da neke 100% garancije ni!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 15:02:55   
Shania
Oooo, tukaj je pa kar nekaj nepravilnosti user posted image

V kolikor imata oba starša rodovnik in opravljeno vzrejno dovoljenje VSI MLADIČI V LEGLU DOBIJO RODOVNIK, NE GLEDE NA ŠTEVILO MLADIČEV. VSI! Če kateri od mladičev že takoj izstopa iz standarda (bolezen, netipičnost, nepravilna obarvanost itd.) ob rodovniku avtomatsko dobi VZREJNO PREPOVED. Tak pes nikoli ne bo mogel imeti rodovniških mladičev, ne glede na to, da ima sam rodovnik, saj nima opravljenega vzrejnega dovoljenja in je neprimeren za vzrejo!

Če želimo imeti rodovniško leglo, mora pes najprej opraviti VZREJNO DOVOLJENJE (kaj je potrebno za pridobitev le tega, se razlikuje od pasme do pasme), ravno tako mora imeti vzrejno dovoljenje opravljeno tudi psička, s katero mislimo pariti. Vzrejno dovoljenje lahko opravljajo le psi, ki imajo veljaven rodovnik in, ki nimajo vzrejne prepovedi.

Torej:
Potomci 2 rodovniških staršev z opravljenim in veljavnim vzrejnim dovoljenjem, dobijo rodovnik VSI, ne glede na število. Tako velja že VEČ kot 10 let (če se ne motim, celo 15), zato vsak, ki vam pove, da pes nima rodovnika, ker je bil "kajjazvemkateri" v leglu laže in je bil nalagan tudi sam, če ga je kupil pod to pretvezo!

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rodovnik / ni rodovnika
13.8.2007 15:04:36   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: lejci86

mi imamo mopsa brez rodovnika im nimamo težav.jih pa poznam nekaj ki imajo rodovnik im so vsi nekam bolani.tko da neke 100% garancije ni!


Ne seri, ok?user posted image  Že miljontavžentkrat povedano je, da rodovnik ni garancija za zdravje, ker le ta ne obstaja. Je pa kar največ, kar sami lahko storimo, da kupimo zdravega psa, da kupimo pasemskega psa in, da ne uničujemo pasme. Veliko več, kot "nerodovnik", ne?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?