|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako naložit 15.000 €
4.11.2010 12:53:09   
kiss 4 me
če veš da jih nekaj let ne boš potreboval, oz. želiš, da bodo enkrat od tega nekaj več imeli tvoji otroci
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 13:19:53   
Saša27
Jaz osebno bi jih dala v razpršene naložbe, nekaj v naložbeno zavarovanje, mogoče nekaj v dolgoročni depozit, delnice farmacije in informatike, trge Rusije,... Vsekakor pa ti bodo znali najbolje svetovati tisti, ki se z naložbam ukvarjajo.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 4.11.2010 13:21:20 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu kiss 4 me)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
4.11.2010 13:27:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Saša27)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 13:50:21   
m_o_i
jaz bi jih dala v nogavico al pa povsteruser posted image  ma kaki skladi in ostale nategancijeuser posted image  (preden ktera znori:dokler se drzavi podira pokojninski sistem in ostalo, me ziv bog ne preprica, da je katerikoli sklad varen)

ampak nimam teh tezavuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 14:34:59   
sami0804
Edina stvar,ki se mi zdi še dokaj varna,je kaki depozit na banki,zlato ali pa napremičnina...


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 16:14:57   
kiss 4 me
ja, saj to je, da dandanes ni več nobenim delnicam in skladom za zaupat in sem malo skeptična
depozit pa ... še malo pa bodo davek na celotne obresti uvedli (kot je to že v Avstriji,...)
nepremičnina... tukaj bodo baje cene še padale
tak da še ostane zlato
ej, sami problemi z denarjem, če ga imaš in če ga nimaš pa takaltak

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 16:16:59   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

jaz bi jih dala v nogavico al pa povsteruser posted image  ma kaki skladi in ostale nategancije  

Točno tako, v privat sef.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 16:56:17   
Poka
Nepremičnine ne dobiš, skladi niso varni, najboljše je po mojem, da jih daš v zlato ipd... Ali malo bolj tvegaš in poskusiš vložit v kak svoj posel...

Če jih pa misliš dat na banko, pa boljše, da jih kar zapraviš user posted image

Če bi jih jaz imela, vem, kaj bi naredila - vložila v svoje podjetje, OK, kar že itak na nek način delam, ampak je dobiček šele čez cca 3 do 5 let, povprečno pa 10.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 18:22:07   
Anonimen
ja, saj to je, da dandanes ni več nobenim delnicam in skladom za zaupat in sem malo skeptična
depozit pa ... še malo pa bodo davek na celotne obresti uvedli (kot je to že v Avstriji,...)
nepremičnina... tukaj bodo baje cene še padale
tak da še ostane zlato


Odvisno kdaj denar rabiš in koliko si pripravljena tvegat (tega ne ve nihče namesto tebe).

Denar v štunfu vidiš in otipaš, ampak od njega nimaš niti obresti. Če gledaš na dolgi rok, pa razlika je, če imaš čez deset_ let še vedno 15.000€ ali 20.000€ (povprečne obresti na banki).

Pokojninski skladi so pri nas podobno donosni kot banke.

Ostali skladi - imaš razne sklade, od obvezniških do različnih delniških, z različnimi tveganji in temu primernimi predvidenimi donosi. Na dovolj dolgi rok je sklad donosnejši od banke, razen če se ne sesuje vse - potem se bo tudi banka in denar. Ne moreš pa gledati skladov samo v perspektivi zadnjih dveh, treh let, ker slika ni reprezentativna, niti ni to obdobje, po katerem sprašuješ.

Nepremičnina, ki jo oddajaš, je še vedno zanimiva naložba, saj so pri nas najemnine še vedno relativno visoke. Ampak 15.000€ je premalo.

Edina zanesljiva naložba je naložba v zemljo. Tam lahko vedno posadiš krompir. Načeloma zemlja tudi ohranja realno vrednost; njena tržna vrednost spet v povprečju večih let sledi inflaciji. Za 15.000€ že lahko nekaj dobiš, pa še stroškov nimaš z njo.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 4.11.2010 18:23:52 >

(odgovor članu kiss 4 me)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 18:29:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Če bi jih jaz imela, vem, kaj bi naredila - vložila v svoje podjetje


Najboljše pa pozabim user posted image .

Tu je tveganje največ, treba je tudi delat, je pa edina naložba, ki ima lahko skoraj neskončne donose.

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 19:45:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Edina zanesljiva naložba je naložba v zemljo. Tam lahko vedno posadiš krompir.

Davek, ki ga plačaš na zemljo, je pa višji, kakor dobiček, ki ga imaš od krompirja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 19:49:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Edina zanesljiva naložba je naložba v zemljo. Tam lahko vedno posadiš krompir.

Davek, ki ga plačaš na zemljo, je pa višji, kakor dobiček, ki ga imaš od krompirja. user posted image


Ne vem če.
Po novem bo katastrski dohodek lahko celo negativen - boš še nekaj dobil nazaj user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 19:50:40   
Kerensa*
Po mojem avtorica teme sprašuje, kako oplemenititi 15.000€ brez fizičnega dela in dodatnih stroškov. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako naložit 15.000 €
4.11.2010 19:52:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Po mojem avtorica teme sprašuje, kako oplemenititi 15.000€ brez fizičnega dela in dodatnih stroškov. user posted image


Ja, najbrž res.
Saj v zemljo ne rabiš vlagat, če nočeš. Krompir je lahko samo dodaten plus. Kaj pa veš, mogoče ti bo čez deset let to rekreacija in ne delo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako naložit 15.000 €
8.11.2010 16:58:32   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Po mojem avtorica teme sprašuje, kako oplemenititi 15.000€ brez fizičnega dela in dodatnih stroškov. user posted image


Ja, najbrž res.
Saj v zemljo ne rabiš vlagat, če nočeš. Krompir je lahko samo dodaten plus. Kaj pa veš, mogoče ti bo čez deset let to rekreacija in ne delo.

No, to je tudi ideja, ja. Tudi to bi naredila, če bi imela denar.

Ma kupiš pa npr. smrekov gozd user posted image Je poceni, sam z eno pomankljivostjo - vsi kmetje imajo predkupno pravico. Za to sva se midva že zanimala z mojim - in moraš pridobit status kmeta, kar se v bistvu celo da, tudi če nimaš kmetije... user posted image Neke luknje v zakonu.

Poleg tega je pa fajn pregledat prostorske plane občine, če bodo kake parcele zazidljive, zdaj pa niso... Kupiš poceni, pa je potem vredno veliko več.

Brez dela pa ne verjamem, da ti uspe... Moraš se tudi kar dosti pozanimat, če misliš vložit v kakršnekoli sklade - tudi to je delo... na nek način. Če ne, lahko ful pihneš mimo...

No, mi smo itak vložili v firmo, v bistvu sem zato brez pare user posted image Ker pač ne, da ni dobička, ampak še vse kar zaslužim vložimo vsi v to... Sploh si ne izplačujemo plač - samo delavcem (user posted image ravno obratno kot večina firm...), ampak če pa si malo preračunam, je pa zdaj npr. v nekaj letih teh res minimalno kar smo vložili v to vredno sigurno krat 10, če ne več kar npr. zaslužiš niti slučajno nikoli ne. Je ful prednosti - npr. ko je večji dobiček itak moraš nekam vložit, najraje v razvoj in kupiš kak boljši avto, ki ga tudi nebi z normalno plačo nikoli imel. Nikoli več ne zamenjam, čakam pa na eno tako finančno injekcijo, da uresničim še eno idejo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako naložit 15.000 €
22.11.2010 14:13:51   
bori2
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

jaz bi jih dala v nogavico al pa povsteruser posted image  ma kaki skladi in ostale nategancije  

Točno tako, v privat sef.


jap.
pa še bog daj meni take dileme,... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako naložit 15.000 €
22.11.2010 14:20:23   
sobrate
nakup zlata, to se zmer splača.

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako naložit 15.000 €
22.11.2010 15:10:49   
Arwenko
Jaz bi razdelila tretjinsko, eno tretjino v zlato, eno v sklade, eno pa nekam na vezano vlogo, ker nikoli ne veš do česa pride in slednje še najlažje predčasno razdreš.

(odgovor članu sobrate)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako naložit 15.000 €
23.11.2010 15:26:40   
Metuljček Cekinček
Depozit na banki in farmacevtske delnice.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako naložit 15.000 €
26.11.2010 11:22:32   
spider82
3/4 v bolj varne naložbe-razpršeno v zlato, srebro, banka. Ena naložba ti bi ziher dobro delala.
Nekaj sredstev pa mesečno v sklade-vendar ne v katerekoli.

Aha, vse to (%) pa v odvisnosti od naše starosti, ročnosti naložb, ciljev,

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako naložit 15.000 €
12.12.2010 16:03:43   
Colt
V prehrambeno industrijo oz v sirarne user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu spider82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?